Zobacz pełną wersję : Nikon D70+Laptop+halogeny ogrodowe=Male studio :))
Kubix1980
05-01-2008, 23:21
Chcialbym polaczyc aparat (D70s) z laptopem tak zeby zaraz po pstryknieciu zdjecia pojawialo sie ono zaraz na ekranie komputera poprzez soft do capture - najlepiej Capture One,ale moze byc inny ( pewnie jakis nikonowski :P ).
Jesli chodzi o kabelek to pewnie firewire/IEE1394 ale nie wiem gdzie go podpiac ?? Czy wogole istnieje taka mozliwosc ?
kronos28
05-01-2008, 23:32
1. musisz mieć odp. soft - nazywa się nikon camera control pro
2. D70s nie ma złącza firewire
nie wiem czy z d70 bedzie to pracowało, ale z d200 pracuje Nikon Camera Control Pro (dla d300 jest wersja 2.0).
Kubix1980
06-01-2008, 00:21
"2. D70s nie ma złącza firewire"
No rzeczywiscie to na dole po lewej to chyba USB :] Taki kabelek kupic to nie problem. Powalcze z tym jutro.
kronos28
06-01-2008, 00:39
"2. D70s nie ma złącza firewire"
No rzeczywiscie to na dole po lewej to chyba USB :] Taki kabelek kupic to nie problem. Powalcze z tym jutro.
a cos ty zrobił z kabelkiem z zestawu i instrukcją?
Kubix1980
06-01-2008, 01:14
Hehhe, kabelka nie bylo, a instrukcja byla po szwabsku, bo to byl KIT z 18-70 na niemiecki rynek, a kupilem go od kumpla z innym obiektywem(z tym co mam w podpisie) .
Ale za to dorzucil pilocika i niezly filtr HOYA :) i wogole stan idealny i za 1600zl pol roku temu za wszystko :))
ten 24-120 to 24-120 VR :>?
Kup sobie kabelek USB z odpowiednią wtyczką i program o którym była mowa powyżej.
Kubix1980
06-01-2008, 17:48
nie, bez VR
Kubix1980
06-01-2008, 18:01
Znalazlem kabelek - wyciagnalem go z mojego Driva Sandiska do czytania kart CF :)
W capture One 4 nie udalo sie.
Po podlaczeniu do kompa w trybie Mass Storage nie moge robic fotek, a w trybie PTP nie moge dodac sciezki z karty do importu. Mysle ze do tego jest potrzebny Capture ONE Pro, na takim kiedys pracowalem z przystawkami PHASEONE i tam dzialalo to swietnie, urzadzenie na starcie programu bylo znajdowane. One PRO kosztuje 500 Euro - to jest k.... przegiecie, a ile ten soft nikona kosztuje ?
Kubix1980
06-01-2008, 18:02
Znalazlem kabelek - wyciagnalem go z mojego Driva Sandiska do czytania kart CF :)
W capture One 4 nie udalo sie.
Po podlaczeniu do kompa w trybie Mass Storage nie moge robic fotek, a w trybie PTP nie moge dodac sciezki z karty do importu. Mysle ze do tego jest potrzebny Capture ONE Pro, na takim kiedys pracowalem z przystawkami PHASEONE i tam dzialalo to swietnie, urzadzenie na starcie programu bylo znajdowane. One PRO kosztuje 500 Euro - to jest k.... przegiecie, a ile ten soft nikona kosztuje ?
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.