Zobacz pełną wersję : 'rodzinny' plecak foto
FalconPL
05-01-2008, 17:33
Witam!
Po ostatniej, nieudanej fotograficznie wyprawie z dziećmi na sanki wiem że muszę wyposażyć się w plecak foto.
To czego mi najbardziej brakowało to możliwość szybkiego wyciągnięcia aparatu i schowania go po zrobieniu zdjęcia. Przydałoby się coś niczym kabura do rewolweru. Tak żeby jak najbardziej zbliżyć się do funkcjonalności kompakta którego po zrobieniu zdjęcia chowałem do kieszeni. :) Do tego jak najwięcej miejsca na graty niefotograficzne przy zachowaniu ogólnie niedużych rozmiarów i wagi plecaka.
Pożądane byłyby systemy do nie-mokrych-pleców :)
Wstępnie na forum znalazłem takie propozycje:
SKU-SLRC-4
http://www.caselogic.com/slr_computer_backpack/product_detail/index.cfm?modelid=57080
aparat z ob. wkładany od góry, chyba wygodne, niepotrzebna mi przegródka na laptopa,
chyba brak miejsca na zwykłe graty
Slingshot 100 i 200 - chyba wygodne, ale chyba zupełnie brak miejsca na graty nie-foto
K-3 Naneu Pro
http://www.cyberfoto.pl/recenzje-i-testy-uzytkownikow/79840-test-opis-k-3-naneu-pro.htm
chyba ma trochę miejsca na graty (jak zauważyłem na forum wyraża się to w przeliczeniu
na puszki piwa :), ale nie wiem jak dostępne w praktyce byłoby dolne pomieszczenie na aparat.
Co do samego sprzętu - to aparat z obiektywem, plus drugi obiektyw.
przyjrzyj się LowePro SlingShot AW 100 , 200 albo 300, nie trzeba go nawet z pleców zdejmowac co by cyknac fotke.. :) Polecam, sam posiadam 300 :)
Witam!
Po ostatniej, nieudanej fotograficznie wyprawie z dziećmi na sanki wiem że muszę wyposażyć się w plecak foto.
To czego mi najbardziej brakowało to możliwość szybkiego wyciągnięcia aparatu i schowania go po zrobieniu zdjęcia. Przydałoby się coś niczym kabura do rewolweru. Tak żeby jak najbardziej zbliżyć się do funkcjonalności kompakta którego po zrobieniu zdjęcia chowałem do kieszeni. :) Do tego jak najwięcej miejsca na graty niefotograficzne przy zachowaniu ogólnie niedużych rozmiarów i wagi plecaka.
Pożądane byłyby systemy do nie-mokrych-pleców :)
Wstępnie na forum znalazłem takie propozycje:
SKU-SLRC-4
http://www.caselogic.com/slr_computer_backpack/product_detail/index.cfm?modelid=57080
aparat z ob. wkładany od góry, chyba wygodne, niepotrzebna mi przegródka na laptopa,
chyba brak miejsca na zwykłe graty
Slingshot 100 i 200 - chyba wygodne, ale chyba zupełnie brak miejsca na graty nie-foto
K-3 Naneu Pro
http://www.cyberfoto.pl/recenzje-i-testy-uzytkownikow/79840-test-opis-k-3-naneu-pro.htm
chyba ma trochę miejsca na graty (jak zauważyłem na forum wyraża się to w przeliczeniu
na puszki piwa :), ale nie wiem jak dostępne w praktyce byłoby dolne pomieszczenie na aparat.
Co do samego sprzętu - to aparat z obiektywem, plus drugi obiektyw.
do jakiej puszki ? W razie czego mam na sprzedaż SLRC4
pozdrawiam :-D
FalconPL
05-01-2008, 18:21
do jakiej puszki ? W razie czego mam na sprzedaż SLRC4
D300 + obecnie T17-50/2.8 ale na pewno wkrótce coś dłuższego się pojawi (i w ogniskowej i w długości :)
EDIT: a skoro sprzedajesz SLRC4 to napisz dwa słowa o nim, co w nim jest fajnego, a co powoduje że u ciebie się nie sprawdził
a cos z tamrac adventure?
FalconPL
05-01-2008, 18:47
a cos z tamrac adventure?
no spojrzałem - 7ka jeszcze akceptowalna (1kg) bo 9ka już 2x cięższa - nie wiem tylko na ile dostęp do aparatu przez odchylenie całej góry może zapewnić jego szybkie wyciąganie i chowanie - przypominam że to priorytet dla 'rodzinnego' plecaka :)
No i piszą że obiektyw do 13cm, a tak mi po głowie chodzi 70-300 VR a on ma chyba 14,5cm
szukam dalej...
D300 + obecnie T17-50/2.8 ale na pewno wkrótce coś dłuższego się pojawi (i w ogniskowej i w długości :)
EDIT: a skoro sprzedajesz SLRC4 to napisz dwa słowa o nim, co w nim jest fajnego, a co powoduje że u ciebie się nie sprawdził
nie sprawdził się z prostego powodu, jest za mało pojemny w stosunku do tego co posiadam obecnie, d200 z gripem i tamronem 28-75 wchodzi na styk i na dodatek nie tak jak pokazują na zdjęcach (tak to tylko d40 wejdzie) ale obiektywem na górę, a tak to super plecak, nie rzuca się w oczy, wygodny itp. Ale jesli nie potrzebujesz targać laptopa to chyba żeczywiście lepszy dla ciebie będzie slingshot.
Albo jeszcze jedna opcja: Lowepro Fastpack
http://www.allegro.pl/item292674814_plecak_lowepro_fastpack_350_fv_preze nt.html
ja właśnie taki kupiłem i sprawdza się świetnie przy okazji mieszcząc to co mam w stopce i jeszcze miejsce na jedno szkło jest.
A może Tamrac Velocity 9x (http://www.tamrac.com/5769.htm)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.tamrac.com/5769-cls-K_lrg.jpg)
fajny plecak to crumpler pretty boy backpack http://www.crumpler.de/?product=Pretty_Boy_Back_Pack&page=details&product_id=PBBP-002&view=nudex&size= mozna go kupic juz za okolo 300 zl jakosc wykonania pierwsza klasa, sam zamierzam go kupic. jedno jest pewne 70-200vr bo niego nie wejdzie
Tamrac Velocity 9x kosztuje 195 pln i łyka Nikkora 70-200/2.8 plus dwa dodatkowe obiektywy (po bokach).
Rozważam zakup tego plecaka na narty - ma dodatkowy pasek biodrowy (chowany w torbie), który zapobiega majtaniu się całości w czasie wzmożonej aktywności fizycznej fotografa :mrgreen:
Tamrac Velocity 9x kosztuje 195 pln i łyka Nikkora 20-700/2.8 plus dwa dodatkowe obiektywy (po bokach).
Rozważam zakup tego plecaka na narty - ma dodatkowy pasek biodrowy (chowany w torbie), który zapobiega majtaniu się całości w czasie wzmożonej aktywności fizycznej fotografa :mrgreen:
o Marek, ja też chce taki obiektywik 20-700/2.8 :D
Mam nadzieję że w cenie 70-200 ;)
o Marek, ja też chce taki obiektywik 20-700/2.8 :D
Mam nadzieję że w cenie 70-200 ;)
Teraz tak piszesz, ala jak byś miał, to byś mówił, że szkoda, że się od 12mm nie zaczyna lub na 900mm nie kończy :mrgreen:
Teraz tak piszesz, ala jak byś miał, to byś mówił, że szkoda, że się od 12mm nie zaczyna lub na 900mm nie kończy :mrgreen:
ehh życie...człowiekowi zawsze mało :D
Wojteksw
06-01-2008, 22:24
Posiadam LowePro SlingShot AW 100 jest bardzo dobry, jednym pociągnięciem przekładam do przodu i wyjmuję sprzęt. Teraz jest trochę za mały bo sprzętu przybywa ale synek już czeka na niego.
lordrene
06-01-2008, 22:45
Posiadam slinga 200. Bardzo dobry, po malym treningu wyjecie aparatu trwa sekunde.
FalconPL
07-01-2008, 00:13
a powiedzcie - w tej górnej części w sligach (czy 100 czy 200) można cokolwiek zmieścić? termos/kanapki czy raczej paczkę chusteczek?
i jak jest rozwiązane to miejsce w którym plecak styka się z plecami? są jakieś "antypotki"?
i ostatnie pytanie do kolegów użytkujących slingi - czy przy normalnym wędrowaniu nie zsuwa się i nie trzeba go co chwila poprawiać - pytam bo nigdy nie nosiłem czegoś na jednej szelce.
Przed chwilą zamówiłem Tamrac Velocity 8x (175 pln + kurier 12 pln).
Zamierzam w nim nosić:
D300
Tokina 12-24/4
Nikkor 24-70/2.8
Nikkor 70-200/2.8 VR
SB-800Jak będzie w praktyce, okaże się już niebawem.
Mam tylko nadzieję, że nie będę go musiał posłać na naszą giełdę. :mrgreen:
Wojteksw
07-01-2008, 10:15
W LowePro SlingShot AW 100 w górnej części wkładałem kamerę cyfrową, termos się nie zmieści, kanapki tak.
Wojteksw
07-01-2008, 10:26
Co do wygody noszenia LowePro SlingShot AW 100 to mam pozytywne odczucia, miałem go w Chorwacji latem przy temeraturze otoczenia ponad 35 stopni, wycieczki po 8 godz. marszu. Plecy nie zalewały się potem pod plecakiem. Aby plecak był stabilny na plecach zabezpiecza się go dodatkowym paskiem z zatrzaskiem, na wielu fotografiach tego nie widać ale plecak taką funkcję posiada. Posiada też pelerynkę jako zabezpieczenie od deszczu.
ciekawie wygląda Naneu Pro Military Alpha:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=289765562
i opis jednego z posiadaczy:
http://www.ceneo.pl/396151
puchbeary
07-01-2008, 12:50
Ja również polecę Slinga - mam 100 i jestem zadowolony pod niebiosa. Wygodny i poręczny a poza tym żaden deszcz mi nie straszny. Na rower - bajka...
Przed chwilą zamówiłem Tamrac Velocity 8x (175 pln + kurier 12 pln).
Zamierzam w nim nosić:
D300
Tokina 12-24/4
Nikkor 24-70/2.8
Nikkor 70-200/2.8 VR
SB-800Jak będzie w praktyce, okaże się już niebawem.
Mam tylko nadzieję, że nie będę go musiał posłać na naszą giełdę. :mrgreen:
Prosimy o wrażenia jak przesyłka dotrze. Sam myślę nad 9x do Sigmy 100-300, tylko nie wiem czy się zmieści. Pozdr.
Prosimy o wrażenia jak przesyłka dotrze. Sam myślę nad 9x do Sigmy 100-300, tylko nie wiem czy się zmieści. Pozdr.
Plecak powinienem mieć w piątek. Gorzej z N24-70/2.8 :(
Tak czy inaczej, o swoich wrażeniach napiszę.
Vodafone
09-01-2008, 00:10
Polecam firmę CaseLogic ! Uważam że jakością wykonania przewyższa inne firmy !!! Osobiście sam posiadam torbę na sprzęt z tej właśnie firmy i jestem bardzo zadowolony :-)
Plecak dotarł zgodnie z planem. Poniżej pierwsze uwagi, na razie bez wychodzenia z domu.
Załadowałem:
Po jednej stronie - N70-200/2.8 (zdjęte z body i bez osłony przeciwsłonecznej) :(
Po drugiej stronie T12-24/4 oraz N50/1.8 (alternatywnie może być SB-800
W środku D300 z N60/2.8, ale miejsca jest dużo (28 cm) więc D300 z N24-70/2.8 wejdzie bez problemu. Nie jestem natomiast pewien czy wejdzie D300 z gripem (nie ma, więc nie mogę tego sprawdzić).Z przodu jest spora kieszeń do której bez trudu wejdzie ładowarka, akumulatorki, karty, dekle, szmatki i inne potrzebne drobiazgi.
Moja ocena:
Kształt i rozmiary plecaka są bardzo fajne.
Mieści sporo sprzętu, a mimo to nie wydaje się być duży.
Dobrze przylega do pleców, ale nie nosi się go zbyt wygodnie.
Załadowany plecak ma tendencje do podduszenia (pasek przesuwa się na szyję). Z tego powodu nie podjąłem na razie decyzji czy go zatrzymam. :(Nie mam doświadczenia z Lowepro Slingshot, ale nabieram przekonania, że jeżeli plecak jest ciężki, to musi być noszony na obu ramionach. A może się mylę ?
Mam Velocity 9, wchodzi do niego D300 z przypiętym AF-S 300/4 z tc 1.4 - na środku, po bokach - SB800,
S17-70 i N105vr, w kieszeń boczną wchodzi sporo drobiazgów. Jest mały i pakowny, a najważniejszą zaletą jest możliwość szybkiego dostępu do aparatu z przypiętym obiektywem typu 70-200 lub af-s 300/4. Mam jednak podobne odczucie co kolega Marek, jak jest w nim z 5kg to nie jest to zbyt komfortowe i wygodne jedna szelka wpija się mocno w ramię blisko szyi i rzeczywiście lekko poddusza, na rower też nie jest zbyt wygodny bo koszulka na plecach jest błyskawicznie mokra - myślę że jednak rozwiązanie z dwiema szelkami będzie lepsze, kupiłem niedawno K3 zobaczę jak się bedzie sprawdzał.
Zamówiłem Lowepro Rover II AW.
Jest dużo większy (niestety), ale łyka długie obiektywy i wygodniej będzie się go nosić (mam taka nadzieję).
Polecam firmę CaseLogic ! Uważam że jakością wykonania przewyższa inne firmy !!! Osobiście sam posiadam torbę na sprzęt z tej właśnie firmy i jestem bardzo zadowolony :-)
nie wiem które ;) na pewno nie lowepro, mam na giełdzie teraz wystawioną torbę (już się sprzedała) nova4 i plecak SLRC4. Plecak jest używany sporadycznie a torba była używana ciągle i stan torby był jednak dużo lepszy :mrgreen:
Przed chwilą kurier dostarczył mi plecak Lowepro Rover II AW.
Moja ocena na szybko:
lekki i dobrze wykonany;
bez problemu łyka Nikkora 70-200/2.8 VR;
ponadto zmieściłem cały dobytek jak w podpisie, w tym D300 z podpietą Tokiną 12-24/4 (cały czas czekam na Nikkora 24-70/2.8 :();
W górnej komorze spokojnie zmieści się kurtka, kanapki i akcesoria foto;
po bokach są siatkowe kieszenie na napoje lub inne drobiazgi;
w górnej częsci, po obu stronach są płytkie kieszenie na drobne akcesoria;
na pasie biodrowym można mocować akcesoryjne pokrowce i torebki;
mocowanie statywu jest na całej długości (wysokości) plecaka, więc nic się nie majta;
nosi się bardzo wygodnie - wszystko można dokładnie wyregulować (test wyłącznie domowy :)).Reasumując jestem bardzo zadowolony i gorąco polecam.
PS. Przy okazji polecam sklep e (http://www.e-cyfrowe.pl/akcesoria-foto/home.php)-cyfrowe.pl (http://www.e-cyfrowe.pl/akcesoria-foto/home.php)
A jak oceniasz faktyczną pojemność górnej komory? (powiedzmy polar, sztormiak, termos, kanapki, skarpety :oops:, mały ręcznik).
Czy dolna komora oddzielona jest od górnej sztywną przegrodą, tak żeby zawartość góry nie naciskała na aparat?
Górna komora zmieści cienki polar lub kurtkę, kanapki i jakieś drobiazgi. Termos / butelkę możesz wrzucić do jednej z dwóch bocznych kieszeni siatkowych.
Komory są oddzielone dość grubą, miękką wkładką ochronną, więc sprzęt jest imo dobrze chroniony przed uszkodzeniem przedmiotami z górnej komory, ale pewnie i tak bezpieczniej jest załadować miękkie rzeczy na dno. Przegroda trzyma się na rzepy, więc w razie potrzeby można ją wyjąć.
Plecak nie jest specjalnie duży, co moim zdaniem jest jego zaletą. Z drugiej strony bez problemu można w nim zmieścić Nikkora 70-200/2.8 VR, a to jest moim zdaniem wielka i rzadko spotykana zaleta w tego typu plecakach.
FalconPL
16-01-2008, 09:22
a jak plecki? płaskie czy wykonane tak że plecak opiera się tylko w kilku punktach, lub w dwóch liniach po bokach?
przeglądałem ostatnio w satrurnie plecaki i generalnie większość w tym temacie wypadała bardzo słabo - płaskie miękkie plecy
z pewnoścą zagwarantują mokrą koszulkę :(
skulinski
16-01-2008, 10:02
FalconPL - Lowepro ma plecy wykonane z jakiegos tam hiper oddychającego materiału. Do mnie jedzie compu rover AW, jak dojdzie to tez postaram sie cos o nim napisac bo na forum prawie nic na jego temat nie ma. Wczesniej uzywalem orion trekkera -moze niedlugo pojawi sie na giełdzie.
Podstawowe zalety Lowepro Rower II AW, które nota bene zdecydowały o jego wyborze to:
mała waga;
stosunkowo małe rozmiary;
dwie komory;
statyw nie wystaje poniżej dolnej krawędzi - można plecak ze statywem postawić na ziemi;
dolna komora łyka 70-200/2.8 VR;
boczne kieszenie siatkowe na napoje.Szczerze mówiąc nie znalazłem plecaka, który miałby wszystkie powyższe cechy.
Jestem tak zadowolony, że w zasadzie powinienem sprzedać Lowepro Compu Trekkera AW. Jedyne co mnie powstrzymuje to spora strata finansowa na tej transakcji (plecak jest nowy i niezużywany).
PS. Tamrac Velocity 8x wrócił do sklepu.
skulinski
19-01-2008, 19:53
Odświeze temat. dojechał do mnie własnie Compu Rover AW.
Pierwsze wrazenie chyba jak u kazdego: "jakie wielki" :). W porownianiu do orion trekkera roznica jest widoczna. Zresztą zrobilem zdjecia (przperaszam za jakosc ale mam ciasny pokoj ;) :
Na zdjeciach jzu bez pasa biodrowego - odczepiłem zaraz po odbiorze.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img507.imageshack.us/img507/6259/95036259xh7.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img301.imageshack.us/img301/3894/42789908jp4.jpg)
Tutaj porównanie do znanej wszystkim jednostki miary :D
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img517.imageshack.us/img517/7994/34088599cq4.jpg)
Jest dośc cieżki sam w sobie.. - 2,5 kg - ale cos kosztem czegos - kieszen na laptopa jest dosc gruba i swoje musi ważyć. Dostęp do sprzętu inny niz w łamanym na pół orionie - tutaj jest cos w rozdzaju szufladki. Przyznam ,ze rzeba sie przyzwyczaic po zmianie. Pojemnośc dla mnei wystarczająca - i chyba na dośc dlugo. Ważne dla mnie, ze miesci 80-200 2,8 w pionie. Spojrzcie zresztą sami:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img517.imageshack.us/img517/8533/78052553bg8.jpg)
Dno komory górnej nie jest sztywne ale grube tak jak przegródki. Nie widze w tym problemu.
Plecak ma bardzo sprytne mocnowanie na statyw - zreszta chyba takie samo jak inne lowepro rovery. Miesci sie spokojnei moja sherpa i nie bedzie tez problemu z frotką.
Kieszen na laptopa jest duza, dostatecznie szeroka by wszedl tam mój stary gruby Fujitsu Siemens 15,4. Wejdzie takze 17".
Górna komora pomiesci na oko dwie bluzy, jakies male picie. Ma bardzo fajną kieszen na karty pamieci.
Generalnie bardzo fajny na dalsze wyprawy, jednak chyba zostawie sobie wciąż oriona na wycieczki gdzie na które nie potrzebuje całego sprzetu.
Jesli ktoś ma jakieś pytania lub chciałby zobaczyć dokladniejszy test - smiało mówic - zrobie to wtedy dokladniej i wrzuce do dzialu "testy sprzetu.."
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.