PDA

Zobacz pełną wersję : co z tym zrobić...



agirre
03-01-2008, 00:50
przyciąć ? nic nie robić ?....... niestety zrobić było łatwiej niż obrobić mam ich wiecej:-D

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2008/01/6a8c317a948495b9-1.jpg
źródło (www.fotosik.pl)

Megazordon
03-01-2008, 03:13
Co z tym zrobić? Zostaw na twardym dysku i nie pokazuj :)
A tak serio, to obróbka niewiele pomoże, bo zdjęcie samo w sobie dość nieciekawe. Krzywe i perspektywa fatalna.

Chyba że pytasz o akwarium. Najlepiej wpuść tam kilka małych karpi. Za rok będą, jak znalazł, na wigilijny stół :)

Erie
05-01-2008, 13:16
"ale o so chodzi?"

nie bardzo rozumiem to zdjęcie - co ono miało pokazać? że kobieta została włożona do akwarium i ktoś nacinął przycisk na aparacie uwieczniając jej kąpiel?

irek6311
05-01-2008, 16:39
przyciąć ? nic nie robić ?......cięcie na wysokości lustra wody w akwarium 8)

agirre
06-01-2008, 19:07
"ale o so chodzi?"

nie bardzo rozumiem to zdjęcie - co ono miało pokazać? że kobieta została włożona do akwarium i ktoś nacinął przycisk na aparacie uwieczniając jej kąpiel?

... ta kobieta to modelka, ten ktoś to fotograf, a dokumentowanie rzeczywistości jest zadaniem fotografii. Uwiecznienie kąpieli kobiety jest więc sytuacją jak najbardziej fotograficzną, żeby nie powiedzieć artystyczną i tylko ludzie wrażliwi mogą dostrzec takie sytuacje. Dlatego radziłbym Ci pomyśleć nam własną wrażliwością i obserwacją rzeczywistości, bo oglądając Twoje zdjęcia technika przesłania Ci prawdziwą idee fotografii

nikoniara
06-01-2008, 19:22
ja to tak widzę

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://images31.fotosik.pl/99/26df205afa253ba6.jpg)

Marta Baranowska
06-01-2008, 19:25
Nikoniara ciekawiej pokazała...

ale zdjecie srednie

Megazordon
06-01-2008, 21:15
... ta kobieta to modelka, ten ktoś to fotograf, a dokumentowanie rzeczywistości jest zadaniem fotografii. Uwiecznienie kąpieli kobiety jest więc sytuacją jak najbardziej fotograficzną, żeby nie powiedzieć artystyczną i tylko ludzie wrażliwi mogą dostrzec takie sytuacje. Dlatego radziłbym Ci pomyśleć nam własną wrażliwością i obserwacją rzeczywistości, bo oglądając Twoje zdjęcia technika przesłania Ci prawdziwą idee fotografii

No bez przesady... Twoja wypowiedź prezentuje podobny charakter, co zdjęcie, a mianowicie lekki przerost formy nad treścią. Nie twierdzę, że zdjęcia nie powinny okazywać emocji i uderzać we wrażliwość oglądających, ale to wszystko są aspekty subiektywne. Obiektywnie zaś można się wyrażać o technice, bo pewne kanony pozostają niezmienne. Twojej fotografii brakuje podstaw technicznych i może ma ona (fotografia) duży ładunek emocjonalny, ale niestety głównie dla Ciebie.

Erie
06-01-2008, 22:20
... ta kobieta to modelka, ten ktoś to fotograf, a dokumentowanie rzeczywistości jest zadaniem fotografii. Uwiecznienie kąpieli kobiety jest więc sytuacją jak najbardziej fotograficzną, żeby nie powiedzieć artystyczną i tylko ludzie wrażliwi mogą dostrzec takie sytuacje. Dlatego radziłbym Ci pomyśleć nam własną wrażliwością i obserwacją rzeczywistości, bo oglądając Twoje zdjęcia technika przesłania Ci prawdziwą idee fotografii

A gdzieś Ty widział moje zdjęcia? Może te w sumie chyba trzy opublikowane na forum? głównie po to aby zilustrować jakąś formę przetwarzania obrazu. Prawdziwa idea fotografii mówisz - sorry, ale wg mnie jest to marne zdjęcie kobiety włożonej do wanny, źle oświetlonej, krzywe w sensie perspektywy i naprawdę żadnego w tym sensu nie widzę - ot zwykły pstryk. Co do mojej wrażliwości - proponowałbym zastanowić sie nad własnym problemem z "przerostem formy nad treścią".

bombel
06-01-2008, 22:40
Erie, toś się dowiedział...

Zamiast dyskutować, zastanowiłbyś się nad własną niewrażliwością... Dostrzegam u Ciebie okropne objawy kompletnej niewrażliwości, szczególnie we środy i niedziele, a zwłaszcza ku wieczorowi.

Potem młodsi koledzy się martwią, że w tej niewrażliwości się pogrążasz i pogrążasz, aż przejdzie Ci również na wtorki, a może nawet i czwartki... Nie wstyd Ci?





:mrgreen:

Erie
06-01-2008, 22:42
Erie, toś się dowiedział...

Zamiast dyskutować, zastanowiłbyś się nad własną niewrażliwością... Dostrzegam u Ciebie okropne objawy kompletnej niewrażliwości, szczególnie we środy i niedziele, a zwłaszcza ku wieczorowi.

Potem młodsi koledzy się martwią, że w tej niewrażliwości się pogrążasz i pogrążasz, aż przejdzie Ci również na wtorki, a może nawet i czwartki... Nie wstyd Ci?





:mrgreen:

huh?

no cóż - taki już mój parszywy urok :(

bombel
06-01-2008, 23:05
Hehe, zgrywus z Ciebie (wiem po privie)! :)

Oczywiście kpię sobie w żywe oczy z tego, że masz się zastanawiać nad wrażliwością - jeszcze tego brakowało, żeby autor każdego nieudanego, ale napuszenie pozującego na artystyczne zdjęcie namawiał innych do zastanowienia...

Sam pomysł uznałem za tak śmieszny, że pozwolilem sobie na żarcik.

A Ty dalej taki niewrażliwy. :mrgreen:

teh_14m3
06-01-2008, 23:09
A Ty dalej taki niewrażliwy. :mrgreen:

w końcu dzisiaj niedziela ;) :D

a zdjęcie kiepskie, nie do uratowania...

Erie
06-01-2008, 23:13
Hehe, zgrywus z Ciebie (wiem po privie)! :)

Oczywiście kpię sobie w żywe oczy z tego, że masz się zastanawiać nad wrażliwością - jeszcze tego brakowało, żeby autor każdego nieudanego, ale napuszenie pozującego na artystyczne zdjęcie namawiał innych do zastanowienia...

Sam pomysł uznałem za tak śmieszny, że pozwolilem sobie na żarcik.

A Ty dalej taki niewrażliwy. :mrgreen:

ja niewrażliwy? w środy i w niedziele? pomyliłeś się - jestem niewrażliwy w soboty i w poniedziałki :P

grzegorzant
08-01-2008, 13:48
Dostrzegam u Ciebie okropne objawy kompletnej niewrażliwości, szczególnie we środy i niedziele, a zwłaszcza ku wieczorowi.
Potem młodsi koledzy się martwią, że w tej niewrażliwości się pogrążasz i pogrążasz, aż przejdzie Ci również na wtorki, a może nawet i czwartki... Nie wstyd Ci?





:mrgreen:
Erie samokrytykę złożył był w stopce :)
pozdrawiam

agirre
09-01-2008, 01:18
Witam na moim wątku towarzystwo wzajemnej adoracji.

bombel
09-01-2008, 02:19
Aaa witamy, witamy... Jak tam dziś czują się artyści, ci wiesz, wrażliwi?

bukowy dziad
09-01-2008, 02:25
ja chetnie stane po stronie wrazliwych artystow - roztocki, kolega agirre...rozkrecam sie - moze kiedys i do grupy "zlalimisiedosrodka" sie zabiore:D
wiec: bombel - jestes gruboskorny i smierdzą ci stopy!

bombel
09-01-2008, 02:33
Jasne, bo niepotrzebnie jedną ogoliłem. :|

Teraz ta ogolona mi śmierdzi, ale za to w drugą mi ciepło. :)

bukowy dziad
09-01-2008, 02:37
a wolisz jak masz chlodno/cieplo czy smierdzaco?:)

Erie
09-01-2008, 07:52
Witam na moim wątku towarzystwo wzajemnej adoracji.

Agirre ogólnie to sorry za offtopic jaki się wywiązał.

Zdania na temat zdjęcia jednakże nie zmienię. Jest słabe i nie ma w nim nic artystycznego, chyba że artyzm na zasadzie wstawienia sedesu do galerii i nazwania tego sztuką. Do tego to Ci jednak brakuje nazwiska, by się snoby zachwycały. Masz parę zdjęć z tej akwariowej sesji które są ok, albo nawet bardzij niż ok (w innych swoich wątkach), ale to jest po prostu słabe i koniec.

Pozdrawiam i nie miej za złe krytyki, nawet od kogoś kto jak określiłeś jest niewrażliwy
Wojtek (Erie)