PDA

Zobacz pełną wersję : SUNPAK filtry - czy dobre?



mmalkow
08-02-2006, 10:59
Chciałbym zakupić taki filtr: SUNPAK C-P.L będzie dobry?

Kiedyś miałem hoye, ale jeszcze jak miałem fuja s602z, byłem z niego zadowolony,
widziałem na forum, że były już wątki o filtrach, nikt jednak nic nie pisał o tym właśnie filtrze...
Będzie on dobry?

Liczę na jakąś pomoc, widziałem, że ALF dużo o filtrach pisał...
Alfie, pomogłeś mi w sprawie lampy, statywu liczę teraz na pomoc w sprawie tego filterka :)

I jeszcze jedno dobre są filtry DANUBIA?
I drugie: chciałbym kupić jeszcze jakąś UVkę żeby ochronić troszkę obiektywy... jaka będzie dobra tania?

ALF
08-02-2006, 11:09
widziałem te filterki na allegro :P
nie znam jakości samych filtrów...danubia robi amatorskie obiektywy o powiedzmy sobie znośnej jakości do tanich lustrzanek...
sunpack to głównie błyskograty przyzwoitej jakości, ale o filtrach tej firmy nie mam pojęcia...bez sprawdzenia bym się nie pchał...zwłaszcza w UV i polara, jesli robisz sporo na polarkach :)

mmalkow
08-02-2006, 11:18
właśnie: danubia na allegro za 33 PLN (http://allegro.pl/show_item.php?item=85168002)
nie wiem czy ryzykować, cena kusząca... tym bardziej, że przesyłka wliczona :)

ALF
08-02-2006, 11:30
UV tylko dobrej firmy bo masz ją ciągle na szkle...ni ryzyjował bym...minimum hoya HMC, marumi MC o b&w i heliopanach nawet nie wspominam :P...polara można zaryzykować, bo używa się go nieczęsto...

mmalkow
08-02-2006, 11:32
i chyba tak zrobię... zaryzykuję z tym polarem...
Raz się żyje - płacić można wiele razy!

Fefka
01-09-2009, 17:50
Mam zarówno UV-ke jak i Polara tylko kupiłem je w BestBuy-u w USA. Oceniam je całkiem pozytywnie aczkolwiek mam porównanie tylko z Hamą.

Nie jest to wprawdzie TOP liga ale też nie jest źle.