PDA

Zobacz pełną wersję : kupno sprzętu w USA



D_chriss
02-01-2008, 13:02
Witam!
Poszukuje kogoś kto wybiera się do USA i wraca w okolicach kwietnia br.
Biega mi oczywiście o kupno i przywiezienie obiektywu (70-200/2,8VR).
Jeśli są chętni proszę o kontakt na PW lub na PM (ile sobie życzycie za przysługe oraz kiedy kasa).

Jacek S
02-01-2008, 13:32
Może i ja bym się podłączył, cena w USA jest fajna, a też podoba mi się ten obiektyw!

ŁUKASZ SZIN
02-01-2008, 16:37
JA też bym się przyłączył .

mikkay
02-01-2008, 19:40
jacekmarysienka i ŁUKASZ SZIN -- chyba nie do końca zrozumieliście o co chodzi :)

D_chriss - gdzie będziesz kupował? W popularnym bhphoto?

qba999
03-01-2008, 15:31
jacekmarysienka i ŁUKASZ SZIN -- chyba nie do końca zrozumieliście o co chodzi :)

D_chriss - gdzie będziesz kupował? W popularnym bhphoto?

mikkay, ja chyba też nie rozumiem. Też mam chęć na ten obiektyw. Możesz doradzić nam w jaki sposób najtaniej i najwygodniej dokonać zakupu tego cacka :)

maciek_m
03-01-2008, 15:47
mikkay, ja chyba też nie rozumiem. Też mam chęć na ten obiektyw. Możesz doradzić nam w jaki sposób najtaniej i najwygodniej dokonać zakupu tego cacka :)

nie trzeba bylo uciekac z polskiego w szkole jak bylo czytanie ze zrozumieniem :/

kolega ktory zalozyl watek szuka osoby ktora bedzie w usa w najblizszym czasie i wyswiadczy mu przysluge w postaci zakupu na terenie usa i przewiezienia w swoim bagazu na teren Polski JEDNEJ sztuki rzeczonego obiektywu na uzytek zalozyciela watku.....

czego tu nie rozumiec?
Nie szuka firmy ktora mu sprowadzi, nie robi listy chetnych kto chce kupic w usa i on sprowadzi, nie szuka kogos kto sprowadzi mu palete obiektywow... precyzowac dalej?

qba999
03-01-2008, 17:08
maciek_m, dzięki za wyjaśnienie, ale to było dla mnie jasne. Ja po prostu szukam innego sposobu - bardziej "hurtowego", bo widzę, że chętnych jest już kilku.

mikkay
03-01-2008, 19:38
Na hurtowy może problem.. jak osoba przewożąca powiedzmy 4 Nikkory 70-200 Vr, dwa D300, jednego D3 i 5 sztuk 24-70 oraz dajmy na to dwa laptopy powie, wytłumaczy (jak trafi na takiego) upierdliwemu amerykańcowi na lotnisku, że to jest sprzęt prywatny, nie na sprzedaż.... rypną cło i będzie płacz. To był taki czarny scenariusz...

maciek_m
03-01-2008, 19:54
Na hurtowy może problem.. jak osoba przewożąca powiedzmy 4 Nikkory 70-200 Vr, dwa D300, jednego D3 i 5 sztuk 24-70 oraz dajmy na to dwa laptopy powie, wytłumaczy (jak trafi na takiego) upierdliwemu amerykańcowi na lotnisku, że to jest sprzęt prywatny, nie na sprzedaż.... rypną cło i będzie płacz. To był taki czarny scenariusz...

rypna clo albo po prostu zabiora i zagroza ci wiezieniem za probe przemytu bez oplat celnych i tyle bedzie widac sprzecik...

a najgorzej to jak przepuszcza i na lotnisku w EU celnik wyrywkowo rozpakuje i spyta - o a cio to? wtedy to juz jestesmy ugotowani...

PaRaGaS
03-01-2008, 20:08
Dobry sposób to pojechać z własnym body.
Rzeczony obiektyw rozpakować, pudełka się pozbyć, dokumentację schować.
Cło? Jakie cło? To moje! :mrgreen:

A jak jest z gwarancją na obiektywy sprzedawane przez Nikon USA?
Pamiętam, że gdzieś słyszałem, że one jako jedyne objęte są międzynarodową gwarancją.
Wydaje mi się mało prawdopodobne, ale ponieważ mnie też interesuje 70-200/2.8VR... :mrgreen:

*edit*
Znalazłem na forach - Nikon USA oprócz 5-letniej gwarancji na Amerykę daje roczną gwarancję międzynarodową.
Dotyczy wyłącznie szkieł i analogowych puszek.

mikkay
03-01-2008, 21:31
A jak jest z gwarancją na obiektywy sprzedawane przez Nikon USA?
Pamiętam, że gdzieś słyszałem, że one jako jedyne objęte są międzynarodową gwarancją.
Wydaje mi się mało prawdopodobne, ale ponieważ mnie też interesuje 70-200/2.8VR... :mrgreen:

*edit*
Znalazłem na forach - Nikon USA oprócz 5-letniej gwarancji na Amerykę daje roczną gwarancję międzynarodową.
Dotyczy wyłącznie szkieł i analogowych puszek.

Jeśli dobrze pamiętam, to międzynarodową honoruje Nikon Dojczland. Jeśli się mylę to proszę poprawić... i zabić moją nadzieję :(

PaRaGaS
03-01-2008, 21:39
Jeśli dobrze pamiętam, to międzynarodową honoruje Nikon Dojczland. Jeśli się mylę to proszę poprawić... i zabić moją nadzieję :(

Wiesz, przy różnicy w cenie rzędu 2,5 tysiaka to i tak dobry wariant.
Ale czekamy na potwierdzenie.

Duca
03-01-2008, 21:47
Jeśli dobrze pamiętam, to międzynarodową honoruje Nikon Dojczland. Jeśli się mylę to proszę poprawić... i zabić moją nadzieję :(

podłączam się do Was bo wiem jak to wygląda, sam przywiozłem z usa puszkę i 3 szkła, niestety na żadne nie mam gwarancji, takowa mogła być wystawiona również na Europe ale oczywiście za dodatkową opłatą w wysokości np 150$ (już nie pamiętam dokładnie) oczywiście zrezygnowałem z tego, bo wiadomo... jaki byłby sens targać zza oceanu to wszystko?!? pzdr

bowie
03-01-2008, 22:25
A jak jest z gwarancją na obiektywy sprzedawane przez Nikon USA?
Pamiętam, że gdzieś słyszałem, że one jako jedyne objęte są międzynarodową gwarancją.
Wydaje mi się mało prawdopodobne, ale ponieważ mnie też interesuje 70-200/2.8VR... :mrgreen:


Na obiektywy z USA jest roczna gwarancja, o ile ma się dowód zakupu z wpisanym nr seryjnym i kartę gwarancyjną worldwide-international za którą nie ma żadnych extra dopłat. Natomiast nie ma gwarancji na sprzęt cyfrowy zza wielkiej wody. Informacja ta jest z Nikon Polska. Radzę zerknąć: http://www.bhphotovideo.com/c/product/124669-USA/Nikon_1986_80_200mm_f_2_8_ED_AF_D.html. Na 80-200 dają w pakiecie gwarancję roczną na cały świat i 5 letnią na USA, cytuję: 5-Year Warranty (1-Year International + 4-Year USA Extension)
Np na nikona D3 dają jedynie: 1-Year Nikon U.S.A. Limited Warranty

bowie
03-01-2008, 22:38
podłączam się do Was bo wiem jak to wygląda, sam przywiozłem z usa puszkę i 3 szkła, niestety na żadne nie mam gwarancji, takowa mogła być wystawiona również na Europe ale oczywiście za dodatkową opłatą w wysokości np 150$ (już nie pamiętam dokładnie)

chyba sprzedający ściemniał, by sprzedać drogą gwarancję, albo nie zrozumiałeś. Chodziło zapewne o jakąs extra gwarancję na kilka lat, albo gwarancję w stylu http://www.bhphotovideo.com/c/product/524497-REG/NEW_SCL3_900_3_Year_SAGEMAX_Protection_Plan.html. Za standardową 1-roczną gwarancję nic się nie płaci i w przypadku szkieł obejmuje ona również cały świat

Miden
03-01-2008, 23:32
z tego co wiem NKP realizuje gwarancje światową, jednak musi być ładnie wypisana, tyczy ona się szkieł

zresztą, mogło się coś zmienic i jesli na powaznie cos takiego planujecie (sam bym sie skusil, ale raczej nie bede mial funduszy) to wyslijcie mail'a z pytaniem do NKP na temat wlasnie gwarancji typu worldwide :)

Duca
04-01-2008, 11:55
chyba sprzedający ściemniał, by sprzedać drogą gwarancję, albo nie zrozumiałeś. Chodziło zapewne o jakąs extra gwarancję na kilka lat, albo gwarancję w stylu http://www.bhphotovideo.com/c/product/524497-REG/NEW_SCL3_900_3_Year_SAGEMAX_Protection_Plan.html. Za standardową 1-roczną gwarancję nic się nie płaci i w przypadku szkieł obejmuje ona również cały świat

szukając najlepszej ceny może po prostu zamówiłem najtańsze szkło a to dla tego że bez gwary. Kupiłem wiele innych rzeczy za oceanem i można naprawdę złapać okazje cenowe, często są to produkty open box, refurbished albo bez gwarancji i oprogramowania (jak to jest przy kompach) i jeśli nikt się nie martwi o gwarancje można spokojnie kupić. Do szukania najniższych cen polecam www.pricegrabber.com

yakoop
04-01-2008, 13:20
Powiem wam, że nie jest tak kolorowo z tymi obiektywami w USA. Siostra cioteczna była, miała mi kupić 70-200 vr, ale w całym Nowym Jorku nie mogła dostać tego szkła :) Wszędzie out of stock. Skończyło się z niesmakiem na 80-200/2.8. Co do transportu, w USA nie patrzą na to co się wywozi z kraju, bo to dla państwa czysty zysk, tylko w Polsce patrzą co się tutaj przywozi... ale generalnie mając w plecaku laptopa, 80-200/2.8, gitare elektryczną Gibsona i ze 4 iPody przeszła przez kontrolę spokojnie :)

mikkay
04-01-2008, 13:35
Co do transportu, w USA nie patrzą na to co się wywozi z kraju, bo to dla państwa czysty zysk, tylko w Polsce patrzą co się tutaj przywozi... ale generalnie mając w plecaku laptopa, 80-200/2.8, gitare elektryczną Gibsona i ze 4 iPody przeszła przez kontrolę spokojnie :)

Znajoma mojego kuzyna przywozi mu po jutrze laptopa, oprócz jego sztuki ma jeszcze 3 inne :) Zobaczymy jak będzie... jak się uda to za 1,400$ ma niezłego nowego DELL'a.

Grover
11-01-2008, 14:12
Takie szybkie pyatnie, rozumiem, że jak się wraca z JUESEJa ze słoikami (po 1 sztuce bez dublowania) bez body to nikt za bardzo czepiać się nie powinien?

wkrass
11-01-2008, 15:22
bez body to nikt za bardzo czepiać się nie powinien?
Jezeli nie jestes pewien, to dokup sobie np. cos takiego i podepnij do tego szklo:
http://www.keh.com/OnLineStore/ProductDetail.aspx?groupsku=NA029990022900&brandcategoryname=35MM&Mode=&item=30&ActivateTOC2=&ID=23&BC=NA&BCC=1&CC=2&CCC=1&BCL=&GBC=&GCC=
lub cos takiego:
http://www.keh.com/OnLineStore/ProductDetail.aspx?groupsku=NA029990215630&brandcategoryname=35MM&Mode=&item=40&ActivateTOC2=&ID=23&BC=NA&BCC=1&CC=2&CCC=1&BCL=&GBC=&GCC=
ewentualnie cos takiego:
http://www.keh.com/OnLineStore/ProductDetail.aspx?groupsku=NK02009009525L&brandcategoryname=35MM&Mode=&item=80&ActivateTOC2=&ID=24&BC=NK&BCC=1&CC=2&CCC=1&BCL=&GBC=&GCC=

maciek_m
11-01-2008, 15:36
Jezeli nie jestes pewien, to dokup sobie np. cos takiego i podepnij do tego szklo:
http://www.keh.com/OnLineStore/ProductDetail.aspx?groupsku=NA029990022900&brandcategoryname=35MM&Mode=&item=30&ActivateTOC2=&ID=23&BC=NA&BCC=1&CC=2&CCC=1&BCL=&GBC=&GCC=
lub cos takiego:
http://www.keh.com/OnLineStore/ProductDetail.aspx?groupsku=NA029990215630&brandcategoryname=35MM&Mode=&item=40&ActivateTOC2=&ID=23&BC=NA&BCC=1&CC=2&CCC=1&BCL=&GBC=&GCC=
ewentualnie cos takiego:
http://www.keh.com/OnLineStore/ProductDetail.aspx?groupsku=NK02009009525L&brandcategoryname=35MM&Mode=&item=80&ActivateTOC2=&ID=24&BC=NK&BCC=1&CC=2&CCC=1&BCL=&GBC=&GCC=



hehe jakie rupiecie ;-) ale pomysl dobry!

haszz
18-01-2008, 15:38
wiecie co, ja to bym sie nawet do tych usów przejechal ale musiał bym mieć zlecenie na coś konkretniejszego co by mi sie ticket zreturnił ;) no i po vise musiałbym stanać :mrgreen:

bombel
18-01-2008, 15:49
Tak (mając zlecenia) to sam bym się wybrał. Tym bardziej, że mam rodzinę, która nie dość, że kumata, to jeszcze fotografuje - choć nie profi. I może poszukać zawczasu okazji.

A do szukania okazji polecam http://www.bizrate.com

haszz
03-06-2008, 16:39
Od jakiegoś czasu bujam się z tym zakupami ze stanów, nawet sobie na amerykańskim serwisie Google ;) zrobiłem online dokument z lista zakupów ;) problem jest tylko jeden: jest kłopot z interpretacją cła znaczy (cło samo zło) znalazłem na stronach celników niby stawki ale zgłupiałem bo nomenklatura nieludzka, przez telefon z Panią się nie da porozmawiać :(

poza tym niech ktoś to skoryguje bo zgłupiałem.

chce kupić sprzęt który ma przejść przez cło bo chce to wsadzić w koszty.
80-200 za około 3800 z transportem (to takie założenie, raczej chodzi o zasadę matematyczno celną)
3780 zł * 0,22 VAT= 4630 zł *0,06 (cło, chociaż gdzieś tu wyczytałem 0,02) = 4900 zł - 0,19% podatek w koszty = 4000 zł

czy to jest dobrze policzone? jeśli tak to znaczy że się opłata jeśli coś pomyliłem to znaczy że kupa i mnie uświadomcie o księgowaniu;)

rozmawiałem z księgową i powiedziała, że może mi zaksięgować sprzęt i wsadzi w koszty tylko jeśli przejdzie przez cło inaczej se ne da! stąd ten post. Gdyby się okazało, że moje obliczenia są ok to nawet mógł bym zamawiać większe ilości, opłacać a wam odsprzedawać jak już będzie poksięgowane heheheheh

bth
03-06-2008, 17:05
Chyba nie do końca dobrze policzyłeś - załóżmy koszt 4000 dla równego rachunku...

4000 zł * 1,22 (vat) = 4880 zł
4880 * 1,06 (cło, nie wiem jaka stawka, więc używam Twojej) = 5173

Jeśli masz odpowiednią strukturę sprzedaży VAT-owskiej na 22%, to możesz odliczyć całość VAT, czyli 932 zł VAT, oprócz tego wrzucasz w koszty, więc zmniejszasz sobie o kwotę netto przychód. Nie pamiętam / nie wiem jak się wrzuca w koszty cło, ale to grosze nawet przy tak drogim sprzęcie. Pamiętaj tylko, bo nie wiem czy takie założenie zrobiłeś, że podstawą pod VAT i cło jest suma: cena towaru + koszty wysyłki.

I najważniejsze - jeśli pójdzie to USPS, to będziesz musiał pójść do agencji celnej, aby wypełniła Ci SAD (50-100 zł). W wypadku kuriera (Fedex, UPS, DHL) załatwi to ich agencja celna, czasem doliczając swoje fee.

Sprzętu nie importuję, płyty z Jamajki ciągnę - ale mechanizm jest tu chyba podobny, ew. stawki celne się zmieniają.

haszz
03-06-2008, 18:27
dzięki za kalkulacje :) z tego wynika że jeśli kupuje się na firmę to i tak się opłaca jak nic bo VAT (jeśli ktoś jest VAT-owcem) się redukuje do 0, a dodatkowo w koszt 19% i wychodzi 1/3 ceny polskiej. Nawet gdyby się popsuł to można za polską cenę jeszcze 2 dokupić ;) jeśli źle kombinuję to mnie wyprostujcie. No i oczywiście w grę wchodzi odsprzedaż za drobną prowizją.

bth
03-06-2008, 18:56
dzięki za kalkulacje :) z tego wynika że jeśli kupuje się na firmę to i tak się opłaca jak nic bo VAT (jeśli ktoś jest VAT-owcem) się redukuje do 0, a dodatkowo w koszt 19% i wychodzi 1/3 ceny polskiej. Nawet gdyby się popsuł to można za polską cenę jeszcze 2 dokupić ;) jeśli źle kombinuję to mnie wyprostujcie. No i oczywiście w grę wchodzi odsprzedaż za drobną prowizją.

Oprócz tego, że jesteś VAT-owcem musisz mieć odpowiednią strukturę sprzedaży, w moim wypadku praktycznie cały miesięczny obrót idzie pod 22% VAT, więc odliczam prawie całość VAT-u z faktur kosztowych. Ale nie znam szczegółowych podstaw prawnych, szczęśliwie tym zajmuje się księgowa...

Akurat sprzedaże za prowizją mnie nie interesują, pomagam Ci liczyć co i jak ;-) Przy odsprzedaży powinieneś jednak ten sprzęt faktycznie sprzedać, inaczej odstawiasz lewiznę. Ale to już kwestia między Tobą, a twoim rozumieniem uczciwości ;-)

haszz
03-06-2008, 19:06
Nie pisałem o odsprzedaży za prowizja tobie tylko tym co wcześniej pisali, że byliby zainteresowani kupnem ale żeby ktoś ściągnął. Oczywiście że legalna odsprzedaż a nie jakaś lewizna. Zawsze komuś parę zł taniej. Mimo to jest to temat teoretyczny ponieważ nie wszystko złoto co się świeci. Jest tylko kilka elementów na których można dobrze zaoszczędzić. Już np. samo body do d300 tak nie hula cenowo jak 70-200 tak więc jak na razie to zaopatrzę sam siebie w 70-200 na początek dla testu. Trzeba jednak poczekać na in-stock bo jak na razie na B&H gdzie znalazłem dobrą cenę pustki na półkach.

wacki4
22-06-2008, 13:03
w listopadzie najprawdopodobniej lece do pekinu :> jak ktoś coś tam znajdzie/wie gdzie znaleźć/ chce zeby cos mu przywieźć to pisać ;)

Macro
22-06-2008, 13:14
w listopadzie najprawdopodobniej lece do pekinu :> jak ktoś coś tam znajdzie/wie gdzie znaleźć/ chce zeby cos mu przywieźć to pisać ;)
Hehe - bo zaraz będziesz miał zamówienia na 5 kontenerów

sebah
22-06-2008, 13:20
odezwe sie wieczorem na PW

S_Works
09-10-2008, 08:47
Wypatrzylem na bhphoto plecak ktory mi sie spodobal tylko ze najtanszy transport kosztuje 71,50$ czy ktos sie orientuje czy da sie zejsc jakos zasadniczo ponizej tej ceny gdybym poprosil kogos z USA o kupno i wysylke prywatnie?