Zobacz pełną wersję : Fotografia Nocna
Necron Photo
02-01-2008, 02:00
Chciałbym abyście powiedzieli mi jak obrabiać fotki zrobione nocą. Mianowicie jak i co konfigurować w np. PS aby fotka była ostra wyraźna i aby była dobra
NP.
http://www.digart.pl/zoom/1181671/Plac_Marii_Teresy.html
z gory dziekuje za odp
Na początek zacznij od statywu i poprawnego naświetlenie to nie będziesz musiał za dużo obrabiać:-D
Necron Photo
02-01-2008, 09:39
Na początek zacznij od statywu i poprawnego naświetlenie to nie będziesz musiał za dużo obrabiać:-D
Miałem statyw i wyzwalacz, chodzi głownie o to co sie poprawia w takiej fotografii
Jak dobrze naświetlisz to nie trzeba obrabiać
Tu masz JPGa z małymi poprwawkami kontrastu, jasności i poziomów
http://plfoto.com/1432027/zdjecie.html
był temat omawiany, początek trochę kulał, później było nieźle :)
http://www.nikon.org.pl/showthread.php?t=37855&page=3
Przejrzałem jeszcze raz temat, trochę przykład niesczęśliwy, ale poczytaj.
Zacznij od auto WB, niskie czułośći (ISO), stabilny statyw, przysłony no powiedzmy koło środka np 8-11, jak chcesz gwiazdki z lamp to 11-22, generalmie z WB kombinuj, do zdjęć nocnych ściągnij filtr z obiektywu, ciesz się poznawaniem tematu i otaczajacą atmosferą, życzę dużo udanych fotek, po pierwszym wypadzie wstaw tu coś bedzie nam miło obejrzeć i coś doradzić
eldritch
02-01-2008, 17:31
Chciałbym abyście powiedzieli mi jak obrabiać fotki zrobione nocą. Mianowicie jak i co konfigurować w np. PS aby fotka była ostra wyraźna i aby była dobra
NP.
http://www.digart.pl/zoom/1181671/Plac_Marii_Teresy.html
z gory dziekuje za odp
Nie łapię, ta fotka z linku to przykład "dobrej fotki", czy to twoja fotka którą chcesz obrobić?
Ci rowerzyści to celowo? Bo nijak mi się mają do klimatu zdjęcia...
Wiele możesz uzyskać przy wywoływaniu NEF-u ( zakładam ze wtym formacie fotografujesz ) w programie Capture NX, ( U Pointy ) nie jest to PS ale mnie bardzo zadawala, trochę w pierwszej odpowiedzi napisałem nie na temat ale zgadzam się z jarek76, staraj się właściwie dobrać ekspozycję, resztę jak WB możesz zmienić podczas wywoływania negatywu cyfrowego
ps dla jarek76, fotka ładna z mostem milenijnym
ps dla jarek76, fotka ładna z mostem milenijnym
Dziękuje, ale muszę jeszcze nad tą fotką popracować bo jest trochę krzywo :-D
Małe prostowanko perspektywy i powinno być dużo lepiej :-D
Wyprostowałem i już mnie to nie męczy :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.