PDA

Zobacz pełną wersję : średni format



kh29228
01-01-2008, 23:41
Witam,
czy ktoś się orientuje ile kosztuje wywołanie średniego formatu + skan? Tak około...

sailor
02-01-2008, 13:06
18pln wywolanie plus 0.4-1.2pln za kazdy mb skanu

elanek
02-01-2008, 13:32
0.4-1.2pln za kazdy mb skanu

To juz trzeba się chyba zastanowić nad używanym skanerem chyba, co? Czy się zupełnie nie opłaca? Skaner uzywany sporo kosztuje.

isav
02-01-2008, 13:58
hmm, z tym wywoływaniem to chyba zależy do jakiego procesu jest przeznaczony film: wiadomo przecież, że w ręcznym laboludek musi poświęcić trochę wysiłku, więc może wołać więcej - jesli chodzi zaś o C41, ja wywołuję średni format w cenie 4pln. i to w sprawdzonym labie, a po znajomości zostało mi odpuszczone... 50gr :D

mieszkam w Starachowicach, gdzie wszystkie usługi są drogie. nie przesadzacie więc ze swoimi cenami? 18pln to przecież 4x drożej od tego, co mnie się serwuje.

stempien
02-01-2008, 13:58
negatyw 9
slajd 19
czb ~13


skanowanie tzw. wglądówki ok 2zł/klatkę

Istreed
02-01-2008, 17:22
U mnie było
negatyw 4.50
slajd 11 (ale czasem dawali ciała)
cz nie wiem sam wołam (chyba 5 zł)
Skan, 7.99 za cały film 120 w 1024 po dłuższym boku.

Teraz ceny wołania się nie zmieniły, za to skan podnieśli do 5 zł za klatkę 3000 po dłuższym + brak wglądówek :( więc ich olałem i zbieram na epsona V500

sailor
02-01-2008, 23:56
moglbym sie dowiedziec kto mi wycial posta? :)

pebees
03-01-2008, 00:03
moglbym sie dowiedziec kto mi wycial posta? :)
W tym wątku? Nikt nic nie wycinał, przynajmniej śladu nie widać :)

sailor
03-01-2008, 00:17
w takim razie nie doszlo do forum bo co jakis czas blad 503 wskakuje.

wracajac do tematu:

nie przesadzacie więc ze swoimi cenami? 18pln to przecież 4x drożej od tego, co mnie się serwuje.

16-18pln to cena poznanska za dobre woalnie diapozytywu. uogolnilem poniewaz wydawalo mi sie ze srednim formatem nei robi sie juz negatywow :)
jesli masz jakies wolanie 4 razy taniej to albo ktos dokalda do interesu albo jest to wyjatkowo marna jakosc na rpzepracowanej chemii

isav
03-01-2008, 15:35
jesli masz jakies wolanie 4 razy taniej to albo ktos dokalda do interesu albo jest to wyjatkowo marna jakosc na rpzepracowanej chemii

hmm, tu mam mieszane uczucia z prezewagą tych pozytywnych - wywoływałem kilka negatywów do C41 (zwykle jednak używa się tych do procesu ręcznego) i zwykle wszystko było w jak najlepszym porządku: dobrze dowołane, bez rys, paluchów i tym podobnych niespodzianek. a w rozmowie z Panem, który to robił ustaliłem, że wie on, co to takiego jest densetometr i że - owszem - go używa. jako, że w St-cach w zasadzie nic nie jest najwyższych lotów, i tak myślę, że otrzymuję od niego niezłą usługę.

wpadka zdarzyła się tylko raz - Ilforda XP2 dostałem okrutnie poszarzonego, co zdziwiło mnie okrutnie, bo spodziewałem się ZBYT dużego kontrastu.

sailor
03-01-2008, 20:01
hmm, tu mam mieszane uczucia z prezewagą tych pozytywnych - wywoływałem kilka negatywów do C41 (zwykle jednak używa się tych do procesu ręcznego) i zwykle wszystko było w jak najlepszym porządku: dobrze dowołane, bez rys, paluchów i tym podobnych niespodzianek. a w rozmowie z Panem, który to robił ustaliłem, że wie on, co to takiego jest densetometr i że - owszem - go używa. jako, że w St-cach w zasadzie nic nie jest najwyższych lotów, i tak myślę, że otrzymuję od niego niezłą usługę.
wpadka zdarzyła się tylko raz - Ilforda XP2 dostałem okrutnie poszarzonego, co zdziwiło mnie okrutnie, bo spodziewałem się ZBYT dużego kontrastu.

powtorze - poszac o cenie mialem na mysli slajd. w obecnej dobie cyfry uzywanie sredniego formatu do czegos innego niz diapozytyw lekko mija sie z celem i jest raczej hobbystyczne :) zreszta, slajdu tez uzywa sie coraz rzadziej

isav
04-01-2008, 18:48
(...) i jest raczej hobbystyczne...

TAK! :D

markB
04-01-2008, 21:31
Tu jest przykładowy cennik: http://www.pfcskan.com/cennik.htm