PDA

Zobacz pełną wersję : fotografia na dyskotece...



lopez68
31-12-2007, 15:56
zastanawiam się nad pstrykaniem imprez w lokalnej dyskotece, ktos z Was moze pstryka takie imprezy? ile brac za taka jedna impreze? bo ja jestem zielony w tym temacie... no itroche obawiam sie o sprzet :???:

arturjb
31-12-2007, 17:48
na początek z lampą slow synchro - 1EV dla a pozniej bedziesz widział na LCD co sie dzieje na zdjeciach. Nie boisz się zabrać aparatu na dyskoteke? Ja nie mam zaufania do lokalnych dyskotek...

Don_Pedro_123
31-12-2007, 18:02
no itroche obawiam sie o sprzet
...to go ubezpiecz...

kronos28
31-12-2007, 18:11
...to go ubezpiecz...

niestety od tego nie da rady :) nie w polsze.

Don_Pedro_123
31-12-2007, 18:14
niestety od tego nie da rady :) nie w polsze.

Wybacz, ale piszesz głupoty. Ja mam ubezpieczenie "all risks", czyli że można...

kronos28
31-12-2007, 18:18
Wybacz, ale piszesz głupoty. Ja mam ubezpieczenie "all risks", czyli że można...

ooo gdzie? ja ostatnio chciałem ubezpieczyć sprzęt i mi agent powiedzial że od grabieży, zniszczenia poza domem (jako osba fizyczna nie firma) nie ma mozliwości - tylko w domu. P.S Warta, PZU, hestia

na zachodzie - no problem :?

Don_Pedro_123
31-12-2007, 18:21
Mam sprzęt prywatny, czyli nie będący majątkiem firmy - używany również do celów zarobkowych i ubezpieczenie "all risks" (kradzież, rabunek, dewastacja, zniszczenie, zadeptanie, zalanie, własna głupota itd.). Ubezpieczyli mi to w CONCORDII za całkiem fajne pieniądze. A też się sporo naszukałem...

cinek85
02-01-2008, 03:00
nie wiem czy masz zew lampę, bo by się przydała :) podam ci ustawienia na jakich ja pracuję w klubie: iso~400 czasod 1/2 do 1/30 (zależy od miejsca) lampa na 2 kurtynę i chyba to już wszystko, a i sb800 w trybie ttl. poćwicz. naprawdę nie jest to trudne. 10 zdjęć zrobisz testowych i już wiesz co i jak. pozdrawiam serdecznie

lopez68
02-01-2008, 12:01
tylko wlasnie pojawil sie problem :( mam robic juz w ta sobote, a niestety nie bede mial lampy zewnetrznej, mialem miec sb600 a tu lipa, qrcze a od tego zalezy czy mnie wezma do focenia tych imprez :(

hcman
02-01-2008, 12:15
To może ja pójdę?:twisted:

mirwil
02-01-2008, 13:19
no itroche obawiam sie o sprzet :???:

Wpisz w umowę, że zleceniodawca odpowiada za kradzież i uszkodzenia sprzętu spowodowane przez uczestników zabawy. Dogadaj się, żeby ochrona miała na Ciebie oko.
Generalnie robiąc w klubach spotykałem się z bardzo przyjaznym przyjęciem i o sprzęt nie musiałem się bać.
Wszystko jednak zależy od standardu lokalu - co innego zastaniesz w dobrym klubie z selekcją a co innego w chamskiej dyskotece na kilka tysięcy pijanych i naćpanych dzieciaków.

BartekIgnasiak
02-01-2008, 16:11
ja sie tym zajmuje, rzuc okiem www.ignasiak.net (http://www.ignasiak.net)
ale wiekszosc kadrow to ludzie, bo to robi najwieksza ogladalnosc i za to mi placa, wiec artystycznych kadrow tam raczej nie znajdziesz

co do strony organizacyjnej, to w jednym klubie mam tak:
1. wlasciciel wie o moim przybyciu do klubu w dany dzien
2. ochrona jest powiadomiona i w razie agresii w moja strone ma natychmiast reagowac
3. DJ czesto informuje ludzi ze jest fotoreporter i robi zdjecia, i gdzie mozna je potem znalezc
4. w klubie wisza plakaty informujace gdzie mozna znalezc foty
5. zawsze pytam ludzi o zgode na zrobienie foty i publikacje, chyba ze parkiet ogolnie, to nie, ale wtedy staram sie zeby ludzie byli tylem
6. czasem wlasciciel autoryzuje material

czesto jak juz jestes ktorys raz w tym klubie, to ludzie sami cie prosza o fotki....
no i podstawa, byc nieczulym na skandale, tzn bojki, narkotyki itp, tego nie fotografowac, bo mozesz juz nigdy nie byc zaproszony do tego klubu, ani do zadnego

Tekla
02-01-2008, 21:26
A tak spotkałem kolege pare razy.Fotki naprawde dobre.Jasne szkiełka:)Pozdrawiam

blade100
21-06-2015, 23:48
witam ponawiam pytanko ile dziś bierze sie reportaż dyskotekowy ;) ?
co w tej cenie jest zawarte? (np ile zdjec obrobionych, ilosc czasu,..)

KaarooL
24-06-2015, 20:27
Trochę inwencji... Napisz do paru dobrych fotografów, żebyś wiedział jaka kwota nie psuje rynku.

jta
24-06-2015, 22:54
zastanawiam się nad pstrykaniem imprez w lokalnej dyskotece, ktos z Was moze pstryka takie imprezy? ile brac za taka jedna impreze? bo ja jestem zielony w tym temacie... no itroche obawiam sie o sprzet :???:
zacznijmy od tego że pstryka się palcami my robimy zdjęcia, jak sami do naszej pracy będziemy podchodzili z brakiem szacunku to tak nas bedą traktować klienci
"kolo pstryknij mnie fotke" i tym podobne
pozdrawiam