PDA

Zobacz pełną wersję : [ Reportaż ] na zamarznietym jeziorze ..



sailor
06-02-2006, 01:30
rzadko zdarza mi sie fotografowac sluby ale czasem trzeba :)
na plener bylo 20 minut i -15 stopni .... ponizej jeden z efektow szybkiej pracy :D

http://www.psychodelic.org/~sailor/forum/s_DSC_8424.jpg

Dasia
06-02-2006, 01:39
Super, to sie nazywa plener slubny! Precz ze sztampa :)

mihow
06-02-2006, 10:02
Trochę za dużo przepaleń :)
Ale pomysł i kadr bardzo fajne...

bombel
06-02-2006, 12:09
Jak to fajny pomysł? Siedzą jak na ławce... Gdyby wchodzili w ślizg ofensywnym bajdewindem, to byłby pomysł.


sailor, wybacz. Żartowałem, bo pomysł rzeczywiście świetny. Mam nadzieję, że pokażesz więcej z lodowej sesji. Gratulacje.

sailor
06-02-2006, 12:14
Gdyby wchodzili w ślizg ofensywnym bajdewindem, to byłby pomysł

niestety nie starczylo czasu ... :) bo pomysl byl .. ale kombinezona panny mlodej byl bardziej letni niz ziomowy :D
a co do reszty z sesji to moze cos jeszcze sie znajdzie :>

Kamash
06-02-2006, 13:26
ofensywnym bajdewindem? co to jest?
postacie chyba troche za male.. twarze malo czytelne
podszedl bym nieco blizej..
pomysl na sesje fajny

sailor
06-02-2006, 14:02
postacie chyba troche za male.. twarze malo czytelne

:D wszystko zalezy od wielkosci odbitki .. na tej ktora mam przed soba szczegoly twarzy sa widoczne doskonale :D

bombel
06-02-2006, 14:56
ofensywnym bajdewindem? co to jest?

:)

A czemu nie pytasz, co to jest wchodzenie w ślizg? Zaręczam, że określenie nie ma żadnego związku z jakimkolwiek ślizganiem się po lodzie. A tu jest chyba najbardziej obrazowe wytłumaczenie co to jest bajdewind (http://pl.wikipedia.org/wiki/Bajdewind). A ofensywny jest wtedy, jak szyper ma jaja i idzie ostro na wiatr.

sailor, wybacz (po raz drugi) za dywagacje w Twoim wątku.

Gosia
06-02-2006, 14:57
zdjęcie odlotowe :)

sailor
06-02-2006, 15:02
sailor, wybacz (po raz drugi) za dywagacje w Twoim wątku.
wspanialomyslnie wybaczam :D

bombel
06-02-2006, 15:10
Poza tym zostajemy (poniekąd) w temacie, zważywszy na Twój nick. :)

Kamash
06-02-2006, 16:51
dzieki. co to jest bajdewind, slizg to ja wiem.. moglibysmy tez ogolnie zaczac od tego ze bojery sobie latają etc.. chodzilo mi tylko o znaczenie owego "ofensywnym", co jak teraz rozumiem znaczy najostrzej na wiatr.. ale nie jestem przekonany czy aby na pewno zawsze i w kazdych warunkach jest to hals najtrudniejszy do prowadzenia.

odnioslem sie do prezentowanego zdjecia.. jesli na papierze jest ok to nie mam zastrzeen
Pozdrowienia dla wszystkich dryfujacych... :)

KamasH

slasz
06-02-2006, 16:55
. |
------ < to mialbyc duzy plus za pomysl (troche nie wyszedl)
. |

A na male minusiki to:
-troche malo sa oswietleni (jakas dopalka by sie przydala?)
-panna mloda siedzi tak fikusnie, ze wyglada jak karlica :)

Generalnie Sailor, to swietnie, ze pokazujesz ludziom, ze fotografia slubna nie musi sie konczyc na pozowanej fotce w studio - ona kleczy, a on ze skrzypeczkami oparty o grecka kolumienke.

groseb
06-02-2006, 19:07
Fajne, oryginalne, z pomysłem ( inne niż wszystkie )
Ale, młodym nie zazdroszczę -15 Brrrr. :)

WujekX
07-02-2006, 14:13
Witam, nie gniewajcie sie ale to wlasnie jest sztampa ;] Wybacz sailor ale nie dales rady ;>

Leon13th
07-02-2006, 22:57
Niestety,musze to powiedzieć, Sailor dałeś plame,ja bym takiej fotki nie pokazywałbym nikomu.Jest po pierwsze źle skadrowane,młodzi są za mali na tej fotce.Po drugie źle,że młodzi są ustawienii w cieniu

sailor
08-02-2006, 01:23
Wybacz sailor ale nie dales rady


Sailor dałeś plame,ja bym takiej fotki nie pokazywałbym nikomu.Jest po pierwsze źle skadrowane,młodzi są za mali na tej fotce.Po drugie źle,że młodzi są ustawienii w cieniu

zycze wam panowie zebyscie w 20minut robili rownie sztamopowe zdjecia ..
leon ... z niepokazywaniem fotki rozlozyles mnie na lopatki .. zapraszam do mnie .. do obejrzenia odbitki 30x40cm .. zwlaszcza ty za malych mlodych w cieniu :D

Leon13th
08-02-2006, 02:42
Sailor : gratulacje,sesja w 20min,widze że wolisz dużo zrobić zdjęć niż jedno dobre.Wole już zrobić jedno zdjęcie,ale za to dobre,nie byle co np: te które pokazałeś.Może wstawisz jakieś lepsze zdjęcie :?:

fiorel
08-02-2006, 06:10
Bez nerwacji Sailor ale WujekX i Leon dobrze gadają. Zdjecia ślubne to nie jest wdzięczny temat, generalnie obchodzą tylko młodych i ew. rodziny. Sam robię śluby i wolę efekty pracy pokazywać jedynie zainteresowanym i potencjalnym klientom. Co do tego zdjęcia to może samo miejsce nie jest sztampowe, ale poza młodych bardzo. Oglądam sporo zdjęć ślubnych i zauważyłem taką dziwną manierę, żeby młodzi patrzyli się gdzieś przed siebie [nie w obiektyw] - tak jakby w przyszłość. Do pełni "szczęścia" brakuje tylko tego żeby młody swoją prawą ręką wskazywał ten punkt na który się oboje patrzą. Pełno takich zdjęć z innych miejsc - młodzi na ławeczce, w parku, na mostku. Sceneria inna ale poza ta sama. I dlatego dla mnie tez takie sztampowe. Nie wiem czy nie lepiej nie byłoby ich usadzić przodem do słońca.

Pozwolę sobie pokazać zdjęcia ślubne jakie mi się podobają, są one autorstwa mojegi kolegi u ktorego podpatruję techniki zdjęć ślubnych i czasem chodzę z nim jako 2 fotograf. Zdjecia robione były zupełnie spontanicznie w trakcie wesela w hotelu. Czas sesji około 15 minut. S2Pro + KIT.


FOTO 1 (http://img501.imageshack.us/img501/1627/011eg.jpg)

FOTO 2 (http://img157.imageshack.us/img157/7819/025sa.jpg)

FOTO 3 (http://img501.imageshack.us/img501/9479/039by.jpg)


Pozdrawiam

sailor
08-02-2006, 09:31
gratulacje,sesja w 20min,widze że wolisz dużo zrobić zdjęć niż jedno dobre.oże wstawisz jakieś lepsze zdjęcie

leon .. bez komentarza .... ale moze kiedys jak juz uda mi sie zrobic to wstawie ... nie podejrzewam by zdarzylo se to zbyt predko.

fiorel .. czy ja GDZIEKOLWIEK napisalem ze zdjecie niejest sztampowe???? wrzucilem je bo podoba mi sie sceneria i swiatlo. kropka. tobie nie musi. ps ... z twoich wrzuconych szczegolnie trzecie az bije spontanicznoscia.




Wole już zrobić jedno zdjęcie,ale za to dobre,nie byle co np: te które pokazałeś

leon .. prosze cie bez wycieczek osobistych .. ale skoro jzu napisales to co napisales to czy moglbys pokazac??

fiorel
08-02-2006, 09:35
... z twoich wrzuconych szczegolnie trzecie az bije spontanicznoscia.

no bardziej niż to Twoje....na pewno bardziej

sailor
08-02-2006, 09:38
fiorel :) .. prosze ... nie rozwijajmy tematu ktore ze zdjec jes bardziej spontaniczne i mniej sztampowe .. bo wg mnie bardzo rzadko zdarza sie sesja slubna ktora mozna do takch zakwalifikowac .. mzoe wlasnie dlatego nie robie slubow :)

goldie
08-02-2006, 11:45
rozmawiamy o zdjęciu a nie o własnych umiejętnościach - udzielam ostrzeżenia ustnego na początek !!!