PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon D3 i jakie CFy ???



pater D3
30-12-2007, 01:47
Ja sam uzywam tylko SanDiskow i Pretecow. Teraz zastanawiam sie nad Lexarem X300, ale ma nienajlepsza opnie??? Moze ktos ma z ta karta doswiadczenie?? Generalnie jakich kart uzywacie w Nikonie D3 i jak zapisuja?
Uzywa ktos SanDiskow Extreme IV 8G i Lexarow X300 8G rownoczesnie ??? Prosze o opinie D3+karty !!

Pozdrawiam

Pater

P.S. Nawrocony po 7 latach na Nikona!!!

pater D3
30-12-2007, 18:15
Ja sam uzywam tylko SanDiskow i Pretecow. Teraz zastanawiam sie nad Lexarem X300, ale ma nienajlepsza opnie??? Moze ktos ma z ta karta doswiadczenie?? Generalnie jakich kart uzywacie w Nikonie D3 i jak zapisuja?
Uzywa ktos SanDiskow Extreme IV 8G i Lexarow X300 8G rownoczesnie ??? Prosze o opinie D3+karty !!

Pozdrawiam

Pater

P.S. Nawrocony po 7 latach na Nikona!!!


Dzieki za liczne wejscia i ODPOWIEDZI !:cry:

leon28
30-12-2007, 18:37
Dzieki za liczne wejscia i ODPOWIEDZI !:cry:
stary, po pierwsze poszukaj na forum, byly juz takie watki, gdzie poruszano problemy/tematy kart pamieci z d3. po 2gie zauwaz, ze sa swieta/niedziela i niekoniecznie trzeba dyzurowac przed kompem, zebys uzyskal w ciagu 10 minut wyczerpujaca i rzeczowa odpowiedz. pamietaj tez jeszcze jedno grono uzytkownikow d3 jest na razie niewielkie, w zwiazku z czym uzytkownikow mogacych udzielic prawidlowych, popartych doswiadczeniem odpowiedzi jest rowniez niewielu. no chyba, ze chcesz gdybania uzytkownikow np. d200?

pater D3
30-12-2007, 21:25
stary, po pierwsze poszukaj na forum, byly juz takie watki, gdzie poruszano problemy/tematy kart pamieci z d3. po 2gie zauwaz, ze sa swieta/niedziela i niekoniecznie trzeba dyzurowac przed kompem, zebys uzyskal w ciagu 10 minut wyczerpujaca i rzeczowa odpowiedz. pamietaj tez jeszcze jedno grono uzytkownikow d3 jest na razie niewielkie, w zwiazku z czym uzytkownikow mogacych udzielic prawidlowych, popartych doswiadczeniem odpowiedzi jest rowniez niewielu. no chyba, ze chcesz gdybania uzytkownikow np. d200?

Dzieki, ale nic sie nie dowiedzialem! 17 godzin i ponad 160 wejsc i ani jednego gdybania! A jakie teraz sa swieta??? wszyscy w pracy??? Nieladnie:confused::confused::confused::confused:

p.s. Szukalem, przegladalem i malo info na ten temat, porozrzucane po roznych miejscach !!!

yaqb
30-12-2007, 21:41
Przeczytaj sobie np ten wątek http://nikon.org.pl/showthread.php?t=43729
Dotyczy on kart do D300 ale to przecież też CF'y.

krzysztof jot
30-12-2007, 22:11
Dzieki, ale nic sie nie dowiedzialem! 17 godzin i ponad 160 wejsc i ani jednego gdybania!

otóż kolega leon28 napisał Ci bardzo dobrze, bo musisz trafic na taki splot przypadków aby
- ktos miał D3
- jednoczesnie był forumowiczem
- jednoczesnie był w sieci, nudził sie i czytał forum i miał ochote odpowiadać. To moze byc 1 - 3 osoby w kraju z 5 na swiecie :)

Zwazywszy ze D3 to dosc drogi profesjonalny aparat, to jego własciciel powinien właśnie pracować bo nie święta, a weekend i moze robi wesela ? pozatem najprawdopodobniej decydując sie na zakup body za 15tys. zł wydaje mu sie wręcz nieprawdopodobny temat jak niewiedza co do kart CF. Jego nurtuja tematy zdecydowanie bardziej twórcze i skomplikowane.
A odpowiedz jest jedna - bez kompromisów - profesjonalne Lexar UDMA, w drugim sloicie SanDisc IV, a pojemnosc to juz zalezy od indywidualnych upodobań od 4 do 16 GB.

Niedzwiedz
30-12-2007, 23:41
ja mam podrobki typu A-data 120x i Peak Xtreme 4 i 8 gb imo z d3 dzialaj bdb ,
co do kart no mam je od czasow d200-5d iteraz d3 wiec zle nie sa :)

Adam Trzcionka
30-12-2007, 23:44
ja mam podrobki typu A-data 120x i Peak Xtreme 4 i 8 gb imo z d3 dzialaj bdb

potwierdzam :twisted:

Pawel Pawlak
31-12-2007, 00:39
najszybsza i bardzo pewna karta za niewielkie pieniądze - transcend 120x w d300 ( czyli prawdopodobnie podobnie będzie w d3) jest minimalnie wolniejsza niż LEXAR x300 UDMA i zauważalnie szybsza niż sandisk III. Tańsza od obu :)

pater D3
31-12-2007, 12:59
ja mam podrobki typu A-data 120x i Peak Xtreme 4 i 8 gb imo z d3 dzialaj bdb ,
co do kart no mam je od czasow d200-5d iteraz d3 wiec zle nie sa :)

DZIEKUJE BARDZO ! Zwiezle, konkretnie i na temat ! Wiecej Takich FORUMOWICZOW ! Dzieki :)

pater D3
31-12-2007, 13:01
najszybsza i bardzo pewna karta za niewielkie pieniądze - transcend 120x w d300 ( czyli prawdopodobnie podobnie będzie w d3) jest minimalnie wolniejsza niż LEXAR x300 UDMA i zauważalnie szybsza niż sandisk III. Tańsza od obu :)

DZIEKUJE BARDZO ! Zwiezle, konkretnie i na temat ! Wiecej Takich FORUMOWICZOW ! Dzieki :)

pater D3
31-12-2007, 13:54
Przeczytaj sobie np ten wątek http://nikon.org.pl/showthread.php?t=43729
Dotyczy on kart do D300 ale to przecież też CF'y.

Dzieki za link, wlasnie pocztalem sobie. Sorki ale przy poszukiwaniach wpisalem haslo "CF" a nie "karty" dlatego mi nie wskazalo! Dzieki:)

wrobell
31-12-2007, 14:21
zobacz tez http://www.sportsphotoguy.com/gear/cards.html

pater D3
31-12-2007, 15:02
zobacz tez http://www.sportsphotoguy.com/gear/cards.html

Super! Dzieki WROBELL ! Wiecej takich konkretnych FORUMOWICZOW !:)

pater D3
31-12-2007, 15:27
ciekawy link! Tylko kto potrafi go trafinie zinterpretowac???

http://www.hjreggel.net/cardspeed/

Pozdrawiam!

P.S. Dzieki Wszsytkim, ktorzy na forum i na privie - zwiezle i konkretnie dali info !
P.S.2 Tylko Pieknego SWIATLA w 2008 !

mOSAd
31-12-2007, 15:50
To ja dodam jeszcze od siebie, że kiedyś szukając kart dla siebie, szukałem informacji o tym w jakich temperaturach mogą one pracować. Większość producentów nic na ten temat nie mówi lub podaje temperatury powyżej zera. Jedynie SanDisk i PQI podały, że karty działają również na mrozie (bodajże -15stopni). Nie szukałem informacji o Lexarze wtedy, może też gdzieś podają takie dane. W każdym razie interesowało mnie to z tego powodu, że po pierwsze robiłem właśnie zdjęcia zimowe, a po drugie istnienie specyfikacji co do warunków, w jakich karta może pracować, świadczy o wykonaniu jakichś testów, możliwe, że przejściu kontroli jakości, czy po prostu głupim rozeznaniu w temacie. Zatem w obejnej chwili używam PQI i SanDisk (SD), w przyszłości pewnie też Sandisk albo Lexar (już CF). To, że inne karty działają to jest oczywiste, ale chyba nie to świadczy o jakości sprzętu, że on działa, lecz to, jak długo i jak pewnie działa.