PDA

Zobacz pełną wersję : Prosze o Pomoc "MARTWA NATURA"



Necron Photo
27-12-2007, 23:41
witam

Chciałbym zacząć sie bawić w fotografię martwej natury i nie wiem za bardzo jak sie do tego zabrać. Zatem chciałbym sie was forumowiczów spytać od czego zacząć jak przygotować sobie stanowisko, jakie ma byc duże, jak oświetlone jakiego obiektywu użyć itp. Z góry serdecznie dziękuje Necron Photo

Przemek Paśnik
27-12-2007, 23:46
Temat rzeka... Forumowa Ciocia Szukajka i Wujek Google z pewnością dadzą radę :mrgreen: polecam też http://www.fotografuj.pl/Article/Domowe_mini_studio_za_grosze/id/71

sailor
28-12-2007, 03:09
witam
Chciałbym zacząć sie bawić w fotografię martwej natury i nie wiem za bardzo jak sie do tego zabrać.
a co konkretnie chcesz fotografowac? sprobuj sprecyzowac bo teraz to post na zasadzie "mam ochote zjesc zupe" a jaka?

Necron Photo
28-12-2007, 23:11
a co konkretnie chcesz fotografowac? sprobuj sprecyzowac bo teraz to post na zasadzie "mam ochote zjesc zupe" a jaka?

Chodziło by mi głownie o zdjecia takiego typu

http://www.autodesk.com/eng/etc/fakeorfoto/quiz.html

procz samochodu, no chyba ze ktos też ma jakieś cenne rady :-) pzdr i dziekuje

madmips
28-12-2007, 23:15
ale część z tego to renderingi, łącznie z samochodem :)

Necron Photo
29-12-2007, 18:30
ok ok a mozecie powiedziec mi jak robic takie zdjecia z tej kategori jakie lampy obiektyw itp z gory dzieki

m_cudny
08-01-2008, 15:36
renderingi to grafika kmputerowa, czasem bardziej, czasem mniej fotorealistyczna, ale to nie są zdjęcia

m_cudny
08-01-2008, 15:38
co do obiektywów - zależy - czy chcesz fotografować samochody, czy korkociągi, a może fakturę skórki pomarańczy w przybliżeniu. do tego wszystkiego są inne szkła, inne techniki świetlne. a aparat - jedyny słuszny, czyli Nikon ;)