PDA

Zobacz pełną wersję : Grip - D80 współpraca



JasioJasio
26-12-2007, 14:12
Oświećcie mnie proszę, a raczej upewnijcie. Gwiazdka przyniosła mi grip do D80. Kłopot z nim jest taki, że spust migawki nie działa w trybie P - jego naciskanie nic nie daje, aparat nie ustawia ostrości ani nie wykonuje zdjęcia. Podobnie jest w trybach A i S z tym, że podświetla siesiatka i aktywne pole wyboru ale zdjecia zrobić nei można. Oczywiście spust aparatu działa bez zarzutu.
I pytanie. Grip powinien współpracować z aparatem w każdym trybie, prawda?

Sprawdzałem na Niikor 50/1.8 D (tez od gwiazdki) i kitowym 18-70 DX.

GrzegorzPPP
26-12-2007, 16:18
tak, grip powinien działać na każdym trybie

Domis
27-12-2007, 19:49
nie widzialem tego gripa, ale czy tam czasem nie ma przelacznika na gripie, ktory uaktywnia spust pionowy (tak mam w gripie delty)?

kronos28
27-12-2007, 20:18
pwłacz spust w gripie to ci bedzie chodzić... tym wlącznikiem koło spustu

Hedonista00
27-12-2007, 21:01
JasoJasio znajomy kupił gripa po okazyjnej cenie miało wszystko działać a wyszła chała, okazało się że na gripie jest mniej styków niż na oryginalnym. Może u Ciebie jest podobnie?

JasioJasio
28-12-2007, 11:14
Nie mam przed sobą gripa ale na pewno nie ma na nim przełącnzików za wyjątkiem blokaday przy spuście migawki (ustawiam na L i nei działa, na ktropę i działa).

Zresztą grip generalnie działa ale przy niektórych programach jak pisałem nie powoduje wykonania zdjecia, pomimo, zep odswietla się siatka albo nie ustawia ostrości (oczywiście ustawione wszystko na autofocus). Natomiast przy innych trybach np auto (manipuluję tylko trybami na aparacie) jak najbardziej.

Grip cenowo porównywalny jest z nowym oryginałem (przynajmniej wg cen na allegro).

KARLOS_vu
02-01-2008, 21:34
a co to za Grip w ogóle
Nikona, Delta czy inny wynalazek