Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : profil kolorów - i need help



Umba
02-02-2006, 23:46
Wywołuje swoje zdjęcia w Fotonet – Tychy i zauważyłem, że kolory na nich różnią się od kolorów, które widzę na monitorze. Napisałem, więc do LAB-u, aby przysłali mi swój profil kolorów. Przysłali mi tylko teraz mam problem rozszerzenie tego pliku to.icc (PS chce profile o innych rozszerzeniach), Jeżeli próbuje skojarzyć ten profil z monitorem (we właściwościach obrazu/zarządzanie kolorami) to wyświetla mi komunikat, że profil ten jest od drukarki i nie mogę go skojarzyć z monitorem. Zgłupiałem już nie wiem, co mam zrobić? Powiem, że z obawami zadaje na forum pytanie. Boję się troszkę, że znowu zostanę odesłany do Google itp. :wink:

PS
Waldku z Tych (najlepszych) o ile mnie pamięć nie myli Ty wywołujesz również w Foto-Net Tychy czy masz (miałeś) podobny problem ?

stig
03-02-2006, 07:56
Wywołuje swoje zdjęcia w Fotonet – Tychy i zauważyłem, że kolory na nich różnią się od kolorów, które widzę na monitorze. Napisałem, więc do LAB-u, aby przysłali mi swój profil kolorów. Przysłali mi tylko teraz mam problem rozszerzenie tego pliku to.icc (PS chce profile o innych rozszerzeniach), Jeżeli próbuje skojarzyć ten profil z monitorem (we właściwościach obrazu/zarządzanie kolorami) to wyświetla mi komunikat, że profil ten jest od drukarki i nie mogę go skojarzyć z monitorem. Zgłupiałem już nie wiem, co mam zrobić? Powiem, że z obawami zadaje na forum pytanie. Boję się troszkę, że znowu zostanę odesłany do Google

Bo od tego powinienes zaczac! Jest masa materialu w sieci (strony, opisy w usenecie) -- tylko szukac i czytac. Czemu sie dziwisz, ze profil ICC jest dla drukarek? A co niby bardziej przypomina Ci fotolab; monitor czy drukarke wlasnie?
Poza tym tutaj tez sporo razy sie ten temat przewijal. Zamiast nerwowo przebierac w miejscu z pytaniem "co robic?" -- moze po prostu lepiej poszukac i poczytac.

Valdek_Tychy
03-02-2006, 11:01
Wywoływalem w Fotonet ale od jakiegoś czasu robię to w Foto Hit na Grota Roweckiego (mam bliżej) A z kolorami nie miałem większych problemów.Mój pomysl na kolorki wyglądał tak: Wywoływałem zdjęcie w labie bez żadnych ingerencji z mojej strony później mając to samo zdjęcie na monitorze ustawiałem jego kolorystykę tak aby było jak najbardziej zbliżóne do tego co uzyskalem z labu.Na ogół sprawdzalo się i z kolejnymi zdjęciami nie miałem już problemów kolororystycznych.Może nie jest to najlepsza metoda ale w moim przypadku dawała zadowalające efekty.

yossarian
03-02-2006, 13:23
Wstępny opis co robić z profilami kolorów jest tu:

http://www.phototrip.pl/

Umba
03-02-2006, 15:01
Dzięki . Wiedziałem że Stig odeśle mnie do Google :lol: :mrgreen: . Pomyślałeś że nie każdy ma na tyle czasu żeby siedzieć przed kompem i szukać w google ? Tyma bardziej jak "takie 2,5 letnie coś" biega i rozrabia.

Ps
Zresztą mogłeś się wstrzymać i nic nie pisać. Też czasem tak robie.

stig
03-02-2006, 15:07
Dzięki . Wiedziałem że Stig odeśle mnie do Google :lol: :mrgreen: . Pomyślałeś że nie każdy ma na tyle czasu żeby siedzieć przed kompem i szukać w google?
No Kolego! Troche poplynales... Twoj stosunek do zdobywania wiedzy jest po prostu rewelacyjny! Q! CO MNIE TO OBCHODZI, ZE TY NIE MASZ CZASU SZUKAC W GOOGLE! JAK NIE MASZ 5 MINUT, ZEBY WPISAC ZAPYTANIE I PRZEJRZEC WYNIKI, TO JA MAM MIEC CZAS ZEBY CI TO WSZYSTKO STRESZCZAC I WYKLADAC?? WTEDY ZNALAZLBYS CZAS NA CZYTANIE TEGOZ??

Umba
03-02-2006, 15:19
Właśnie przeglądam linka którego podał Yossarian a Ty znowu piszesz jakieś bzdury opanuj się troche. Zdobywanie wiedzy nie polega na przeszukiwaniu google. Tak znalazłbym czas gdybyś napisał. Prosze cię nie pisz już więcej nic nie wnoszących postów bo nie mam czasu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: na ich czytanie.


.....i wątpie że w 5 minut znalazłbym to czego szukam w google.

stig
03-02-2006, 15:35
Właśnie przeglądam linka którego podał Yossarian a Ty znowu piszesz jakieś bzdury opanuj się troche.
Czlowieku. Przeczytaj najpierw to co do mnie napisales, a potem przemysl to wszystko. My mamy miec czas, zeby sie uczyc z najprzerozniejszych zrodel (poswiecajac czas na wlasne eksperymenty, czytanie ksiazek, przekopywanie internetu, itd.), a Ty nieszczesny nie masz czasu wpisac kilku hasel do wyszukiwarki?
Z takim podejsciem, dziwie sie, ze w ogole nauczyles sie obslugiwac komputer!



Zdobywanie wiedzy nie polega na przeszukiwaniu google. Skoro wg Ciebie na tym nie polega, to co tu jeszcze robisz? Skorzystaj ze standardowych metod edukacji i idz do szkoly. Ale oczywiscie na to tez nie masz czasu (i jak mniemam ochoty).



Prosze cię nie pisz już więcej nic nie wnoszących postów bo nie mam czasu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: na ich czytanie.
Jakzesz mi przykro, ze nie masz czasu... I jakzesz jestem szczesliwy, ze wygospodarowales chwilke w swoim jakze cennym czasie na to, zeby odwiedzic nasze forum!



.....i wątpie że w 5 minut znalazłbym to czego szukam w google.
A to juz nie moj problem, tylko Twojej indolencji...

Umba
03-02-2006, 16:22
My już dziękujemy. My jeżeli nie mamy ochoty komuś odpowiedzieć na pytanie to nic nie piszemy. My też czytamy książki. My nie jesteśmy nerwowi. My postaramy się znaleźć więcej czasu.

Pozdrawiamy.

Nie wiem czy dobrze kombinuję ?
Otwieram PS-a następnie w nim zdjęcie które chcę wywaołać.
Potem EDIT/ASSIGN PROFILE wybieram profil który otrzymałem z LAB-u i mam podgląd jak fota będzie wyglądała bez konwersji.

Czyli że jak skonwertuje w PS-ie fotki do profilu LAB-u to otrzymam takie właśnie jak widze na monitorze ?

sinner
03-02-2006, 18:44
fajnie napisana stronka muszę wypróbować bo też mam u siebie dlaba
dzięki yossarian 8)

pX
03-02-2006, 23:03
Czyli że jak skonwertuje w PS-ie fotki do profilu LAB-u to otrzymam takie właśnie jak widze na monitorze ?

Tak, pod warunkiem, że:
1. masz poprawnie skalibrowany monitor
2. profil LAB-u jest profilem właściwym i aktualnym

Powodzenia.

gregoire7
12-02-2006, 17:19
Witam, swego czasu również zastanawiałem się co zrobić z ustawieniami, profilami kolorów i czort wie jeszcze co innego aby zdjęcia wywoływane w Labie miały pod względem kolorystyki i naświetlenia jak najwięcej wspólego z tym co widzę na monitorze, wnioski z doświadczeń praktycznych są następujące:
- zdecydowanie olać profil kolorów z Laba, a to dlatego że obecne maszyny z których korzystają laby radzą sobie z rozpiętością tonalną zdjęć zapisywanych przez aparaty
- jak już ktoś chce konwertować do profilu laba w PSie, to teoretycznie powinno się wybrać konwersję WIZUALNĄ lub WZGLĘDNĄ KOLORYMETRYCZNĄ, a sam profil instaluje się klikając prawym przyciskiem na pliku profilu i wybieramy 'zainstaluj'
- najważniejsze aby ustawić odpowiedni tzw. punkt bieli monitora (najlepiej 6500K)- bezpośrednio w ustawieniach monitora
- dobrze jest wywołać na próbę zdjęcie zawierające szeroką gamę kolorów i na jego podstawie korygować resztę
- jak wiadomo laby ingerują bądź nie, na życzenie lub domyślnie w wygląd zdjęć i sam ten proces może mieć wpływ na różnice w efektach

o dziwo niezależnie od laba najlepsze(jedyne poprawne kolorystycznie !!!) efekty miałem bez konwersji profilu kolorów, warto rozjaśnić zawsze nieco zdjęcia, a PSie zastosować kombinację CTRL+Shift+Alt+L - robi porządek z kontrastem, Ctrl+Shift+L LUB Ctrl+Shift+B
porządek z poziomami lub kolorami, po tych zabiegach zdjęcie musi być git !

Powodzenia