PDA

Zobacz pełną wersję : [ Reportaż ] Pani Jolanta Kwaśniewska nie wylewa chyba za kołnierz...



Anonymous
02-02-2006, 14:37
Zdjecie technicznie slabe, ale nie o to przeciez w tego rodzaju zdjeciach chodzi.

http://www.zuzel.tuchow.pl/albums/userpics/10001/DSCF5652.JPG

Ryszard Gałgan
02-02-2006, 16:56
Taak, a o co chodzi w tego typu zdjęciach?

pX
02-02-2006, 17:18
Zdjecie technicznie slabe, ale nie o to przeciez w tego rodzaju zdjeciach chodzi.

Nie bądź taki skromny - słabe jest nie tylko technicznie.

I do poprzedniego pytania dołączę jeszcze swoje - jakiego typu jest to zdjęcie??

M_Kuron
02-02-2006, 17:58
Nie widzę, żeby ktoś tutaj był po spożyciu.

Vesia
02-02-2006, 18:05
i co tym zdjęciem chcesz udowodnić?
w poprzednim wątku o oscypkach krpolak i pebees próbowali ci wyjaśnić o co chodzi w robieniu i publikowaniu zdjęć....
Dla mnie na tym źałosnym zdj. P. Jolanta Kwaśniewska uniosła rękę do szyji w celu jej pogładzenia......gest który każdy z nas wykonuje odruchowo...
Tytuł i fota to dla mnie przykład jak się rodzi plotka która krzywdzi ludzi.

Anonymous
02-02-2006, 18:07
Ryszard Gałgan, pX, M_Kuron, Co jest z Wami nie tak? zero poczucia humoru? przeciez wszyscy wiemy co oznacza ten gest.....

[ Dodano: Czw 02 Lut, 2006 ]
Vesia, droga viesiu, krpolak i pebees nie probowali mi wyjasniac o co chodzi w robieniu i publikowaniu zdjec, a jedynie podyskutowalismy troszke o naszych zapatrywniach na pewien problem. Jezeli Ty tak to odebralas, to znaczy ze nie doroslas jeszcze do dyskusji o tym. Widziec sobie na tym zdjeciu mozesz rozne rzeczy, ale gratuluje braku humoru i braku wyobrazni. I tak sie zastanawiam czy to jakies lewicowe forum, wszyscy sie obrazaja i denerwuja, co jest grane...

Ryszard Gałgan
02-02-2006, 18:24
nie mam zamiaru odpowiadać za kolegów napewno zrobią to sami, wiem co oznacza ten gest. Wolałbym jednak byś odpowiedział na proste pytanie, które zadałem.
Piszesz o poczuciu humoru, pytasz co z nami nie tak, hm chyba mamy różną percepcje tego co śmieszne lub żartobliwe. Myśle że komórką łatwiej było by było upolować żartobliwe fotki, można nawet w WC "fajne fotki" zrobić.
dlatego biorąc dodatkowo pod uwagę że:
1. Dzieli nas ponad 20 lat robienia fotografii - i niech tak pozostanie
2. Uczę młodych dziennikarzy właśnie fotografii i pracy kamerą filmową.
3. Także etyki zawodu - co obecnie jest pojęciem w zaniku
dlatego pozwól że Twoje wywody (dot: także "oscypków") pozostawię bez komentarza.

pX
02-02-2006, 18:57
Ryszard Gałgan, pX, M_Kuron, Co jest z Wami nie tak? zero poczucia humoru? przeciez wszyscy wiemy co oznacza ten gest.....

Wydaje mi się (pytałem osoby przebywające czasowo w moim pobliżu), że ze mną wszystko jest bardzo "tak". Bawię się świetnie (również oglądając zdjęcia) i mam poczucie humoru. Jeśli chodzi o gest to bardzo dobrze jest mi znany...

Tyle, że zdjęcie to zupełnie mnie nie bawi. Mój komentarz odnosił się tylko i wyłącznie do samego zdjęcia, które jest po prostu "cienkie". Jeśli nie dałeś rady z sytuacją w momencie naciskania spustu migawki to trzeba było popracować nad właściwą formą przedstawienia go nam. Udało się wstawić sygnaturkę więc można było choćby wykadrować je trochę bo bałagan na nim okropny. Główny temat ucieka gdzieś bokiem, a w oko kole słuchawka "pana słyszącego inaczej". A tak wygląda to na kolejne zdjęcie "z imienin cioci". Za dużo zdjęć widziałem (i zrobiłem), aby pękać ze śmiechu z powodu słabo uwidocznionego gestu. I tyle IMO.

JK
02-02-2006, 19:07
Zdjęcie kiepskie, bo może Tumbler zaczął się śmiać dopiero w domu. Jak robił to zdjęcie, to się bał, że mu ten facet ze słuchawką kuku zrobi - w przeciwieństwie do kobitki od oscypków, której się wcale nie bał.

wkrass
02-02-2006, 19:16
Zdjecie o niczym, zasmieca wirtualna czaso-przestrzen. Cieniutkie nawet wtedy, gdy je opowiesz. Sprobuj moze wcisnac je ktorejs z sejmowych komisji do spraw tajemnych.
Seryjka z kobita i oscypkami - ani ziebi, ani grzeje. Wydajesz sie miec - swoja droga - dosc obcesowe podejscie do rzeczywistosci.

M_Kuron
02-02-2006, 19:34
To zdjęcie nie jest ani śmieszne ani ciekawe. Kwaśniewskiej nie lubie, ale nawet to nie powoduje, żebym się śmiał. Nuda i tyle. Trochę przesadziłeś z interpretacja ;)

Anonymous
02-02-2006, 19:50
eeeech, ok zdjecie slabe, sam to napisalem, ale po co ta nagonka? Zamiast paplac pokazcie jakies lepsze zdjecia Pani Prezydent....Ja bylem wtedy akredytowany wiec kolesie z boru byli bardzo wyrozumiali (swoja droga, bardzo wyluzowani ludzie w glowie im tylko piwo i laski). Zdjecie technicznie wyszlo jak wyszlo, widzicie, ale ciekawe ilu z Was ma zdjecie jak nasza byla szefowa robi taki gest. Jeszcze jedno, prosze wziasc pod uwage ze zdjecie bylo robione fuji S5500, wiec aparatem mowiac delikatnie nie z najwyzszej polki. Wklejam inne zdjecie, zeby nikt nie pomyslal, ze przypadkowo wszedlem w posiadanie tego jednego.


http://www.zuzel.tuchow.pl/albums/userpics/10001/normal_DSCF5560.JPG


http://www.zuzel.tuchow.pl/albums/userpics/10001/normal_DSCF5631.JPG


http://www.zuzel.tuchow.pl/albums/userpics/10001/normal_DSCF5637.JPG


http://www.zuzel.tuchow.pl/albums/userpics/10001/normal_DSCF5642.JPG


http://www.zuzel.tuchow.pl/albums/userpics/10001/normal_DSCF5650.JPG


http://www.zuzel.tuchow.pl/albums/userpics/10001/normal_DSCF5732.JPG


http://www.zuzel.tuchow.pl/albums/userpics/10001/normal_DSCF5741.JPG


http://www.zuzel.tuchow.pl/albums/userpics/10001/normal_DSCF5757.JPG

sailor
02-02-2006, 19:54
ani kadrowo ani technicznie ani sytuacyjnie .. dla mnie t przypadkowe nacisniecie migawki lub zdjecie robione z biodra... zero emocji i rownie wiele reporterki.. co do poczucie humoru to chyba sie nie znam ale u mnie to wzbudzilo niesmak.


3. Także etyki zawodu - co obecnie jest pojęciem w zaniku

zycze ci Ryszardzie wielu sukcesow zwlaszcza w tym punkcie ... choc zdaje sobie sprawe jak ciezki to kawalek chleba..

[ Dodano: Czw Lut 02, 2006 6:56 pm ]
ps. dotyczylo pierwszego zdjecia .. pozostale ktore pojawily sie w trakcie pisania posta oceniam na przecietne i nadajace sie do dzialu reportaz .. po duzym obnizeniu wymagan.

Anonymous
02-02-2006, 19:58
sailor,
ani kadrowo ani technicznie ani sytuacyjnie .. Brawo sailor, odkryles ameyrke, zdecie nie jest super swietne technicznie. A co do sytuacji to jest to poniekad rzeczywiscie zdjecie zrobione troche przpadkiem i dlatego ten gest szefowej wydal mi sie interesujacy, co potwierdzilo sporo osob.

pX
02-02-2006, 20:11
eeeech, ok zdjecie slabe, sam to napisalem, ale po co ta nagonka?

Ponieważ negatywnie oceniłem to zdjęcie to jeszcze kilka słów odnośnie kolejnego postu.
Nie zuważyłem tu, aby jakaś nagonka odbywała się - po prostu kilka osób wyraziło swoją negatywną opinię na temat zdjęcia. Niektórzy odnieśli się jeszcze do dyskusji prowadzonej pod twoimi zdjęciami w inym wątku - IMO niepotrzebnie.

Nie wiem czemu ma służyć kolejny post z opisem sytuacji: a to miałem akredytację (też znam kogoś kto miewa akredytacje i opowiedział mi to i owo :D), a to był słaby sprzęt itd

Przecież nikogo tu tak naprawdę nie obchodzi proces powstawania tego zdjęcia - oceniamy efekt końcowy i żadne metody uwiarygodniania tego słabego efektu do mnie nie przemawiają.
Jest dział FOTO-(RZ)ART ;), gdzie zdjęcia ocenia się z zasadniczo innej perspektywy i tam mogło śmiało trafić - na pewno zostałoby inaczej przyjęte.

sailor
02-02-2006, 20:45
Brawo sailor, odkryles ameyrke, zdecie nie jest super swietne technicznie. A co do sytuacji to jest to poniekad rzeczywiscie zdjecie zrobione troche przpadkiem i dlatego ten gest szefowej wydal mi sie interesujacy, co potwierdzilo sporo osob


jakos nie zauwazylem mnostwa osob potweirdzajacych jakosc tego zdjecia. skoro zdjecie nie jest dobre technicznie to po co je tu wrzucasz i robisz z forum kolejne plgnioto? pozaostale ktore pokazales sa na duzo lepszym poziomie. do foto-zartu faktycznie mogloby pasowac.
tluamczenie sie posiadaniem akredytacji i kiepskim sprzetem nie jest ani okolicznoascia lagodzaca ani usprawiedliwieniem .. po co w ogole o tym mowic .. do dyskusji o sprzecie jest dzial sprzetowy .. tam mozna soebie pogadac czy to a tamto nadaje sie do focenie tego a tego .. tu pokazuje sie zdjecia. i je sie ocenia. bez wzgledu na to czy zostaly zrobione d2xem czy pudelkiem po butach

pebees
02-02-2006, 21:17
Tumbler, przyszedłeś się pochwalić, że niedaleko Jolki byłeś? :)

Kamash
02-02-2006, 23:30
zdjecia bardzo przypadkowe.. wygladaja tak jakby autor niezwykle podniecony samym faktem przebywania w danym miejscu z emocji strzelal na oslep... technicznie okropnie. Połączone z pewnością autorą i w IMHO uwielbieniem do swoich prac.. wypadają jeszcze gorzej...

Anonymous
03-02-2006, 01:33
Kamash,
technicznie okropnie. dlaczego? jak mozesz sie wypowiadac w ten sposob, skoro nawet avatara masz tehnicznie do dupy? Kompresja owszem, wyraznie ja widac na zdjeciach, ale prosze o jakies konkrety...? A tak na przyszlosc synku ja ze te zdjcia wzielem dosc dobre pieniazki wiec nie ucz ojca dzieci robic.

sailor, cenie Cie za Twoje zdjecia, i byc moze masz racje, ze powinienem je wystawic w kategorii zart, moze moja wina. Tak czy siak dziekuje za konkretna wypowiedz.

Na koniec oby na forum mniej takich ludzi jakKamash, ktory nie wystawia zadnych zdjec, bo nie umie ich robic ale twardo komentuje zdjecia innych.

szymony
03-02-2006, 01:43
Kamash,
technicznie okropnie. dlaczego? jak mozesz sie wypowiadac w ten sposob, skoro nawet avatara masz tehnicznie do dupy? Kompresja owszem, wyraznie ja widac na zdjeciach, ale prosze o jakies konkrety...? A tak na przyszlosc synku ja ze te zdjcia wzielem dosc dobre pieniazki wiec nie ucz ojca dzieci robic.

Na koniec oby na forum mniej takich ludzi jakKamash, ktory nie wystawia zadnych zdjec, bo nie umie ich robic ale twardo komentuje zdjecia innych.

Ojoj, ulala niedobrze mości panie. Nie umiesz przyjąć krytyki, nie pokazuj fotek. Unikniesz stresa i żyłka Ci nie pęknie. Może nerwosolek i policzenie do 10 no może 100 pomoże. Za wycieczki osobiste to wranka łatwo oberwać.
A takiego śp. Kałużyńskiego znałeś może. Jeden z lepszych krytyków filmowych ihmo. A popatrz ani jednego filmu osobiście nie popełnił.

Kamash
03-02-2006, 02:12
zabolało co? fajny jestes... gdybym mogl dodalbym ciebie do ulubionych.
co do ojca to zapytaj swojego jak powinienes napisac.. "wziąłem", może czegoś cie nauczy.
I nie nazywaj mnie prosze synkiem... to tak na przszyłość.
Wlasnie to mnie okrutnie zastanawia, kto by chcial zaplacic za takie zdjecia? Te za ktore "wzieleś" tyle pieniedzy.. to doprawdy niesamowite..
Ludzie nie przestają mnie zaskakiwać
dziekuje ci za to ze jestes na tym forum
A co do moich zdjec.. no coz masz prawo do swojej opinii jak i ja do swojej
Kamash

bombel
03-02-2006, 02:29
A tak na przyszlosc synku ja ze te zdjcia wzielem dosc dobre pieniazki wiec nie ucz ojca dzieci robic.

Rany boskie, ty to mówisz poważnie?! Za te zdjęcia, czy za jakieś inne, których nie pokazałeś?

sailor
03-02-2006, 02:36
A tak na przyszlosc synku ja ze te zdjcia wzielem dosc dobre pieniazki wiec nie ucz ojca dzieci robic

to swiadczy jedynie o tym ze jest zapotrzebowanie na tania miernote a nie na dobre zdjecia .. bez obrazy .. wiem ze graficy zrobia cuda .. ale po co sie meczyc??

Tomek_R
03-02-2006, 03:00
Tumbler wiesz co? Z oscypkami zdenerwowles mnie troche, lubie ludzi z gor bez wzgledu na to jak wygladaja. Trudna praca nie jest im obca, a tobie dobra fotografia jest bardzo obca co widac na zdjeciach Kwasniewskiej i nie pieprz ze w Krakowie tak ucza fotografowac. Tak to moze kumple z podworka ucza focic. Prosze o szacunek dla osob fotoconych przez ciebie ( nie nazwe tego fotografia ze wzgledu na twoje podejscie do tematu) i tych z forum. Przewaznie jest tu milo i sympatycznie, a krytyki nie malo ale za to mozna poprawic warsztat.

Pozdrowienia i daj sobie na luz.


Tomek.

PS. Co to jest ta "chyba" co Kwasniewska wylewa za....[/b]

holka
03-02-2006, 03:17
ratunkuuuuu
ludzie
OPAMIETAJCIE SIE!
prosze....

zakonczmy te dyskusje, zaczely sie juz powazne wycieczki osobiste, nie wiem czy nie nalezaloby sie komus i ostrzezonka przydzielic

adminie lub modzie... plizzzz... klodeczke na ten temacik poprosze (tak jak oscypkowy juz dostal, za co dziekuje)
a cala grupe bioracych w tym watku forumowiczow wysylam na piwko, po relaks, rozluznienie... rozumiem, ze razem sie nie wybierzecie :)
ale wyluzujcie prosze

Zaziel
03-02-2006, 09:08
Nie znam sie na reporterce, ale widzialem o wiele lepsze zdjecia tegto typu.

pebees
03-02-2006, 09:28
Kamash,
technicznie okropnie. (..)A tak na przyszlosc synku ja ze te zdjcia wzielem dosc dobre pieniazki wiec nie ucz ojca dzieci robic.


No tak, Kamash prawdę rzekł, to się piana podniosła. To już świadczy o Tobie i tym, jak wszystko wiesz najlepiej. I wiesz, jak napisać słowo 'wziąłem'.
O ile jakoś przełknąłem kobitkę handlującą z motocyklem z tyłu, a raczej Twoje ustosunkowanie się do komentarzy innych, tak na podstawie tych tutaj komentarzy stwierdzam, z przykrością zresztą, że sven nie jest jedyny na świecie reprezentujący taki typ człowieka.

Idę poszukać jak na tym forum ignorować wątki/wypowiedzi konkretnych osób.

Anonymous
03-02-2006, 12:51
Zycze Wam wszystkeigo najlepszego, ale z takim podejsciem ktore prezentuje tu sporo osob daleko nie zajdziecie. Kolko wzjamnej adoracji !! Spuszczacie sie nad sprzetem, fakt macie o nim wiedzie, ale dobe fotki robina tym forum 5-6 osob. A kazdy uwaza sie za BOGA, to jest zalosne, jestescie zalsni. Pociesza mnie tylko fakt ze mala czesc was to prostacy, sporo osob to ludzie kulturalni tylko potwornie zaslepienie, pyszni. Zauwazcie ze ja ani razu nie mowilem np patrzcie i klekajcie przed moimi zdjcieciami. Niestety zapobalo pare osob ze wstawilem tu fotki, odezwala sie pycha. Dlatego apeluje zajmijscie sie sprawami sprzetowymi a nie osmieszajcie sie, bo to jest najwiekszy obiach, nie zrobic zdjecia, gdyz mozna wyladowac na sali sadowej. PRzy fotografowaniu trzeba MYSLEC, i oceniac sytucje, czasem trzeba odouscic, ale ktos w watku o oscypkach napisal zbulwersowany, ze lubi ludzi gor, itd, *****, niech mi ktos powie jak ja tej kobiecinie zaszkodzilem ? ? ? ? ?? ? ? ? ?? ? ? ? ? ? ? ? ?? ? ?? ? ?? ?

[ Dodano: Pią 03 Lut, 2006 ]
Zaziel, nie nwypowiadaj sie wiec idioto skor sam piszesz ze sie nie znasz

bombel
03-02-2006, 13:03
Zupełnie nie wiem, o co toczycie boje. Sprawa jest krystalicznie czysta i nie wymaga żadnych tłumaczeń: Tumblerowi słoma wystaje nie tylko z butów, ale i z uszu.

Po co w ogóle z nim dyskutować, skoro nie tylko jest kmiotem (co widać wyraźnie po jego postach, zwłaszcza ostatnim), ale w dodatku nie potrafi się wysłowić po ludzku?

A poza tym, to co robią moderztorzy?

sailor
03-02-2006, 13:12
Tumbler .. ludziom z takim podejsciem jak twoje powinno sie wydawac dozywotni zakaz fotografowania...


Spuszczacie sie nad sprzetem

ta czynnosc wykonuje w przyjemniejszych warunkach a w watku sprzetowym wypowiadam sie nader rzadko


dobe fotki robina tym forum 5-6 osob. A kazdy uwaza sie za BOGA, to jest zalosne, jestescie zalsni

coz .. za boga sie nie uwazam, zdjec dobrych nie robie do tej piatki sie nie zaliczam ... ty bez watpienia tak .. mozesz zdradzic dla jakiej agencji pracujesz? fotografia to takze kultura czlowieka poszanowanie jego wolnosci i zrozumienie tego jaki jest .. wtedy dopiero mozna robic dobra reporterke


PRzy fotografowaniu trzeba MYSLEC
jedyny przyapdek gdy sie z toba zgodze .. szczerze polecam stosowanie tej zasady. niestety na twoich zdjeciach tego nie widac ...


niech mi ktos powie jak ja tej kobiecinie zaszkodzilem
proz ebardzo .. zaszkodziles kradzieza wizerunku osoby ktora jak widac na zdjeciach zbyt sie bala zeby ci a to dac po pysku.
opublikowales zdjecia w internecie. publikacja na okres roku 1/4 ekranu wg stawek zpafu (bo wg takich sie sadzi) wynosi 740pln, opublikowales chyba 6 zdjec co daje 4440pln. wiem ze to stawka nierealna ale zpaf tak przyjal. w sadzie pani ma prawo dochodzic 10ciokrotnej wartosci zdjecia. czyli daje to okragla sumke 44000pln .. starczy na nowa cbr-ke i gore oscypkow .. i na flaszke dla syna zeby dal takiemu chamowi jak ty po ryju.

ps. przepraszam wszystkich za slownictwo ale jak widze kogos tego pokroju kto uwaza sie za fotgrafa to mi sie w sordku wszystko przewraca

[ Dodano: Pią Lut 03, 2006 12:15 pm ]

Zaziel, nie nwypowiadaj sie wiec idioto skor sam piszesz ze sie nie znasz

gdybym mial prawa moderatora to dostalbys:
3 ostrzezenia za slownictwo
3 za obrazanie uzytkownikow ogolnie
3 za obrazanie uzytkownikow personalnie
i permanentnego bana na forum.

ps. nadal bym chcial wiedziec jaka agencja/gazeta ma tak profesjonalnych fotografow... mzoe byc na pw.

adik_
03-02-2006, 13:16
he, he..
dziwnie zaczyna to przypominać wątek Wołka.... :mrgreen:

Anonymous
03-02-2006, 13:16
Szkoda mi czasu na glupia dyskusje z wami

[ Dodano: Pią 03 Lut, 2006 ]
sailor, zarozumialecze, nie musisz mi dawac bana, bo ja z takimi ludzmi jak ty nie chce miec nic wspolnego, wiec takie kolka wzajemnej adoracji jak to forum, jest nie dla mnie. I tak nic sie tu nikt nie uczy tylko kazdy sobie lize dupsko.

sailor
03-02-2006, 13:22
Szkoda mi czasu na glupia dyskusje z wami

i slusznie .. lotnosc urzednikow miasta krosno dorabiajacych fotografia zuzla i slubami jest stanowczo ponad naszym poziomem .. polecam utrzymywac rownie wysokie loty i nie znizac sie do pospulstwa :)

[ Dodano: Pią Lut 03, 2006 12:24 pm ]

sailor, zarozumialecze, nie musisz mi dawac bana, bo ja z takimi ludzmi jak ty nie chce miec nic wspolnego

ufff a jzu sie obawialem ze bede musial z toba rozmawiac ..
pytanie idioty do madrego czlowieka .. skoro nei chcesz miec z nami nic wspolnego to po co wystawiasz tu zdjecia i prowadzisz dyskusje?

szymony
03-02-2006, 13:36
Uprasza się o nie dokarmianie trola.

sailor
03-02-2006, 13:43
czemu?? :) trol jest fajny .. moze sie czegos nauczymy bo mi sie znudzilo jzu to robienie beznadziejnych zdjec i ciagle lizanie dolnej czesci plecow :D
tumbler .. powiedz jeszcez cos z klasa .. tej !

LuCaS
03-02-2006, 14:20
A może po prostu jesteśmy świadkami demokratycznej weryfikacji poziomu technicznego naszego forum? Choś przyznam, że mogłoby się to odbywać kulturalniej. Moim zdaniem- żadne z tych zdjęć nie podchodzi pod reporterkę. Może 2 ostatnie, ale na siłę. Chyba że fotografujący był jedynym posiadającym aparat w tym miejscu.

Tumbler, domyślam się że dołączyłeś do tego forum po to żeby się czegoś nauczyć. Może warto posłuchać czasem głosów krytyki? Daję głowę że w chwili obecnej Twoje pojęcie o fotografii jest większe niż w momencie wykonywania zdjęć. Do dzieła więc!!!

holka
03-02-2006, 18:06
A poza tym, to co robią moderztorzy?
no nie mam miotly do tego dzialu niestety, dlatego caly czas prosilam o zamkniecie watku...