PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z Pendrivem



SAYAN669
23-12-2007, 00:03
Mam pewnien problem. Przy wgrywaniu np zdjęc na pendrivea (Patriot Xporter 2gb) i następniu zgraniu tychże fotek na inny komp, okazuje się, że część jest w "kawałkach". W kawałkach to znaczy, ze np połowa zdjęc jest szara a reszta OK. Nikon View przy tych nie pełnych rawach sie po prostu wiesza. Zrobiłem test HD-Tune. 0 problemów. Zrobiłem kilkakrotny format. Zmieniłem na FAT a potem na Fat 32. I Nic.Ze wszelkie sugestie bardzo dziękuje.

Damianus
23-12-2007, 00:58
Niestety wygląda na walniętego pena i jeżeli masz gwarancję to po prostu oddaj do serwisu a tam wymienią na nową sztukę .

SAYAN669
23-12-2007, 16:06
Dzięki.A mam pytanko czy jak jest "Wieczysta gwarancja producenta" to znaczy, ze musze miec paragon? Czy moge wymienic tego pena w sklepie czy u przedstawiciela ?

Erie
23-12-2007, 16:41
wieczysta gwarancja oznacza często, że gwarancja trwa tak długo póki dany model jest produkowany :(, co do reszty - dowód zakupu musisz mieć zawsze, aby starac się o wymianę/ reklamację/ naprawę gwarancyjną

Władca Pixeli
23-12-2007, 20:00
wieczysta gwarancja oznacza często, że gwarancja trwa tak długo póki dany model jest produkowany :(, co do reszty - dowód zakupu musisz mieć zawsze, aby starac się o wymianę/ reklamację/ naprawę gwarancyjną
W USA jak produkt jest na rynku np. 2 lata, a gwarancja jest na więcej to nikt nie pyta o dowód zakupu. :mrgreen:

Erie
23-12-2007, 20:29
W USA jak produkt jest na rynku np. 2 lata, a gwarancja jest na więcej to nikt nie pyta o dowód zakupu. :mrgreen:

że tak powiem, od USA dzieli nas Wielka Kałuża, więc póki co obowiązują niestety zasady w Polsce :(

Władca Pixeli
23-12-2007, 20:34
że tak powiem, od USA dzieli nas Wielka Kałuża, więc póki co obowiązują niestety zasady w Polsce :(
Ale jak ktoś się szumnie nazywa przedstawicielem na Polskę to powinien stosować takie same zasady jakie ma firma.

Erie
23-12-2007, 20:36
Ale jak ktoś się szumnie nazywa przedstawicielem na Polskę to powinien stosować takie same zasady jakie ma firma.

czytaj np. Nikon powinien uznawać gwarancję z USA, gwarancja wogole powinna być 2 letnia, instrukcje za darmo w necie... ech marzenia ;)

SAYAN669
25-12-2007, 17:36
Dzięki Panowie za sugestie. Napisze co zdziałałem w tym temacie po świetach...

martur
25-12-2007, 18:13
czytaj np. Nikon powinien uznawać gwarancję z USA, gwarancja wogole powinna być 2 letnia, instrukcje za darmo w necie... ech marzenia ;)
Ale o czymś trzeba marzyć - marzenia czasami się spełniają.
A może nasz kochany Nikon Polska po nowym roku zmieni swą politykę wobec klientów?

Peter
02-01-2008, 14:00
Mam pewnien problem. Przy wgrywaniu np zdjęc na pendrivea (Patriot Xporter 2gb) i następniu zgraniu tychże fotek na inny komp, okazuje się, że część jest w "kawałkach". W kawałkach to znaczy, ze np połowa zdjęc jest szara a reszta OK. Nikon View przy tych nie pełnych rawach sie po prostu wiesza. Zrobiłem test HD-Tune. 0 problemów. Zrobiłem kilkakrotny format. Zmieniłem na FAT a potem na Fat 32. I Nic.Ze wszelkie sugestie bardzo dziękuje.

Witam, wygląda na uszkodzony. Można spróbować reklamować bezpośrednio u producenta. Wtedy omija się szerokim łukiem tzw. dystrybutorów i procedura może być nawet prostsza. Najlepiej sprawdzić na stronie producenta jaka jest możliwość wymiany. Ja miałem np. problem z kartą graficzną (Matrox). Zgłoszenie do producenta (Kanada), kolejne zgłoszenie już w Matrox Europe. Uznali gwarancję bez dowodu zakupu i opakowania.
Wysłałem, odesłali nową kartę i tyle. Więc pozytywnie. Być może w tym przypadku też się uda. Warto spróbować.

mariuszreszka
06-01-2008, 23:32
wiesz co? to nie zależy od pendriva tzn. nie musi od tego zależeć jak kopiujesz foty z jakiegoś folderu na inny to przed zaznaczeniem wszystkich zdjęć poczekaj aż wszsytkie sie wladują. weź najlepiej ustaw miniaturki iw tedy przejedź myszką szybko czy wszystkie są jeśli tak to skopiuj i problem nie powinien sie pojawiać. moze sie myle ale ja myślę ze od tego pozdro