PDA

Zobacz pełną wersję : Powiekszenie zdjecia



hubacz
22-12-2007, 19:58
Potszukuje na gwałt miejsca gdzie moglbym powiekszyc i wywolac material posiadajacy okolo 2MPix do rozmiarow 100x50. Czy znacie jakies miejsca najlepiej w Warszawie lub w sieci ?

D_Z_I_A_D_E_K
22-12-2007, 20:36
Potszukuje na gwałt miejsca gdzie moglbym powiekszyc i wywolac material posiadajacy okolo 2MPix do rozmiarow 100x50. Czy znacie jakies miejsca najlepiej w Warszawie lub w sieci ?
to rozmiar w mm, czy cm???
bo jesli w cm to z 2 milionów ciezko bedzie to nie znaczy ze sie nie da. Wszystko zalezy od tego czego oczekujesz.

hubacz
22-12-2007, 20:48
Rozmiar oczywiscie w cm a to ze ciezko bedzie to tez wiem dlatego szukam miejsca gdzie zrobia to dobrze i lepiej niz domowym sposobem w PSie ...

D_Z_I_A_D_E_K
23-12-2007, 10:21
powiem Ci tak z pustego to i Salomon nie naleje.
jeśli chceszto póżniej oglądać z 7 metrów to może być znośnie.
sam zrobisz to najlepiej

JK
23-12-2007, 11:05
Napisz do markera. To podobno jego specjalność. :wink: :mrgreen:

sailor
23-12-2007, 13:34
JK mysle ze byglbys sobie podarowac zbedne zlosliwosci zakrawajace na chamska odzywke

Erie
23-12-2007, 14:34
Hubacz, pokaż proszę to zdjęcie.

JK
23-12-2007, 19:49
JK mysle ze byglbys sobie podarowac zbedne zlosliwosci zakrawajace na chamska odzywke
A co w tym chamskiego? Jakie tu widzisz złośliwości? Przeciez gość pisał na forum, że to jego specjalność. Nawet chciał płatne zlecenia przyjmować.

Sailor, oczekuję przeprosin, za twój komentarz.

rabijki
23-12-2007, 20:03
piszac bez zbednego pie.... niemerytorycznego i popisywania sie watpliwa erudycja a probujac jednak odpowiedziec na pytanie:

1. extensis pxl smart scale program ktory powinien ci pomoc
2. photoshopa i skalowania co 10proc - nie probowalem ale poleca to skot kilbi ktory podobno wie o co chodzi.

metoda kolegi ze skanem odbitki nie jest jeszcze sprawdzona wiec trudno sie wypowiadac.

pozdro
olo

sailor
24-12-2007, 11:48
A co w tym chamskiego? Jakie tu widzisz złośliwości? Przeciez gość pisał na forum, że to jego specjalność. Nawet chciał płatne zlecenia przyjmować.

Sailor, oczekuję przeprosin, za twój komentarz.

za co oczekujesz przeprosin? biorac pod uwage twoje komentarze pod postami markera i odsylanie tutaj kogos do niego - ze smiechem co sugeruje odpowiednia buzka - dla mnie jest to zlosliwe. i watpie by twoje intencje byly inne :) ale ja przewrazliwiony jestem

JK
24-12-2007, 12:42
No właśnie. Chyba jesteś mocno przewrażliwiony i czasem szybciej piszesz niż myślisz. Uważam, że to co proponuje marker wcale nie jest lepsze od najzwyklejszego programowego reskalowania zdjęć, ale nie widzę problemu żeby to robić tak jak on proponuje. Trwa to dłużej, kosztuje drożej, ale w ten sposób zdjęcie powiększyć też się da. Problem nie w tym, czy taka metoda jest możliwa do zastosowania, ale w tym, że marker wypisuje głupoty, że robi to bez interpolacji, że dostanie lepszą jakość niż z programowej obróbki. Dla mnie to tylko brak wiedzy na temat takich procesów, bo nawet kompletny laik wie, że bez takiej, czy innej interpolacji, nie da się zrobić 20X mpix z X mpix.

Jest Wigilia, nie ma się o co kłocić. Te Twoje wtstawki o "chamstwie" traktuje jako nieprzemyślane odzywki. A co do metody markera: rewelacji nie będzie, bo być nie może, ale zrobić się da. Jak się znajdą chętni, to niech nawet kasę na tym zarabia. Jego sprawa.

sailor
24-12-2007, 12:59
Te Twoje wtstawki o "chamstwie" traktuje jako nieprzemyślane odzywki. A co do metody markera: rewelacji nie będzie, bo być nie może, ale zrobić się da. Jak się znajdą chętni, to niech nawet kasę na tym zarabia. Jego sprawa.

ze wzgledu na nadchodzace swieta nie pociagne tematu dalej. wybacz ale nie chce dyskutowac w wigilie z kims kto i tak wie swoje i do kogo moja argumentacja nie trafi :) dlatego tez zycze wesolych i spokojnych swiat i tyle mojego w tym watku

Erie
24-12-2007, 13:02
Panowie spokój, wesołych świąt, smacznego karpia, barszczu z uszkami i dajcie sobie na wstrzymanie...

mww7
24-12-2007, 14:53
Witam

Kiedyś powiększałem fotkę 2.1 MP z kompaktu fuji 2400 , wydruk był czarno-biały (laserówka) - oczywiście z bliska to nie wyglądało wyraźnie ale już z 4 , 5 m całkiem nieźle :) .

1. PhotoZoom Professional - program do interpolacji , najlepsze efekty dawał algorytm "Lanczos "
2. Posteriza - można podzielić duży obrazek na kilkadziesiąt kartek A4 i wydrukować.

pozdr.
mww

hubacz
25-12-2007, 22:26
Bardziej chodzilo mi o firme na miescie bo nie zamierzam sie tym babrac nie mniej problem sie juz sam rozwiazal :D