PDA

Zobacz pełną wersję : d2x czy S5 a może d300?



njght_84
21-12-2007, 16:35
jestem szczęśliwym posiadaczem 2xd80 i d70s, jakość d80 jest dla mnie satysfakcjonująca, pracowałem na d200 i wole d80, myślę aby wymienić na coś innego. d2x chodzą praktycznie nowe w cenie 5000 netto tylko teraz czy ta starsza matryca jest lepsza od tej z 80/200? głównie chodzi mi o nasycenia kolorów po prostu boskie. Jak jest z tonalnością z d2x'a, pomiarem auto balansu, siareczką? miałem d2h wiem że ergonomia super ale zdjęcia coolpixy robią lepsze. Zajmuje się głownie reportażem ślubnym oraz sesjami portretowymi plenerowymi.

phantomek
21-12-2007, 18:50
miałem d2h wiem że ergonomia super ale zdjęcia coolpixy robią lepsze.


No prosze Cie... :)

Kaleid
21-12-2007, 19:04
Hehe!

elanek
21-12-2007, 19:12
znany prowokator...

artful
21-12-2007, 19:24
może któryś z nowych coolpixów?

njght_84
21-12-2007, 19:39
dla moich zastosowań, niestety d2h sie nie nadawał, kiedyś miałem coolpixa 8700 i 8800 przynajmniej skóra wyglądała normalnie, kolory cudowne i 8MP. wszystkie jego inne zalety nie były mi do niczego potrzebne, niby reporterski, a kolorów skóry nie dał rady oddać nawet na rawach... już nie wspomnę o balansie bieli..

jak widzę nikt nie miał d80 i d2x?

elanek
21-12-2007, 20:03
dla moich zastosowań, niestety d2h sie nie nadawał, kiedyś miałem coolpixa 8700 i 8800 przynajmniej skóra wyglądała normalnie, kolory cudowne i 8MP. wszystkie jego inne zalety nie były mi do niczego potrzebne, niby reporterski, a kolorów skóry nie dał rady oddać nawet na rawach... już nie wspomnę o balansie bieli..
jak widzę nikt nie miał d80 i d2x?

Pokaż jakieś przykłady

njght_84
21-12-2007, 20:17
Pokaż jakieś przykłady
co mogę dodać.. byłem z d2h gościnnie na weselu i chrzcinach i naprawdę było mi wstyd za zdjęcia miałem kiedyś d1 i nie wiem który robił brzydsze... w każdym razie nikomu nie polecam kto robi śluby.
pytam tylko o porównanie z naciskiem na d2x.

ostatnio byłem na MŚ boksu zawodowego z d80 robiłem w jpg'ach i po oglądnięciu zdjęć innych reporterów min z 1d M2/M3, d2h ...pogratulowali mi. z d80 zdjęcia były ładne, wyraziste, nasycone, ostre, balans idealny na auto dlatego pytam czy są jakieś różnice istotne między matrycami z d2x a 80/200 i jakie:)?

natomiast dla znawców tematu fotografii zarobkowej chce żeby się wypowiedzieli jeszcze o d300 i s5.

mswilk
21-12-2007, 20:17
d2x czy S5 a może d300?

D300 i koniec

Można zamknąć ;)

njght_84
21-12-2007, 20:19
D300 i koniec

Można zamknąć ;)
kurcze a zawsze chciałem mieć d2x'a, ale jednak prawda jest taka że trzeba brać sprzęt najnowszej generacji:(..

Kaleid
21-12-2007, 20:31
Jesli Ci zalezy na wysokich czulosciach, to D300 bedzie znacznie lepszym rozwiazaniem od D2xa. Jesli nie, mozesz go smialo brac.

njght_84
21-12-2007, 20:42
Jesli Ci zalezy na wysokich czułościach, to D300 będzie znacznie lepszym rozwiązaniem od D2xa. Jesli nie, mozesz go smialo brac.

kurcze, już sie przyzwyczaiłem że 640 jest najwyższym możliwym do stosowania w 70s/80/200, tylko czy nie lepszym wyjściem będzie d300..? iso nie jest ważne, w d80 jedyne co mnie denerwuje to kółko z trybami bo często przełącza mi sie manual na tryb nocnego portretu:/, ostatni tak zrypciałem wyjście pary młodej z kościoła(zanim kamerzysta zszedł mi z kadru nie zorientowałem się.. i lipa, cud że jakaś jedna klatka z dziwnej perspektywy wyszła:))

jak jest z tonalnością i balansem bieli? wiem że af jest cudowny, mam wszystkie obiektywy bez "S", jak jest z tym nasyceniem czy są tak żywe jak w d80? jak z ostrością jpg'a?

BugsBunny
21-12-2007, 20:49
ja jakoś wolałem realistyczną, głęboką kolorystykę D2H ( zwłaszcza oddanie błękitów i zieleni ) od nieco cukierkowej D80 czy D200, ale wszystko jest do ustawienia przy obróbce RAWa lub nastawami w korpusie. Nienaturalna skóra ? przy Ia i korekcjach Hue nie widziałem żadnych problemów, a jak kto chce świnkoworóżową to można sobie zrobić PSem czy innym "korektorem".
D2X/Xs daje IMHO obraz szalenie detaliczny, ostry nawet w 100% powiększeniu - jak D2H, widocznie lepiej niż D80/D200; WB jest wyraźnie lepszy niż w D2H i porównywalny z D200 z lekką tendencją do chłodu, chociaż w niepewnym świetle i tak najlepiej korzystać z WB Pre ( może dlatego miałeś kłopoty z kolorami ). Spokojnie można robić jpg w większości sytuacji - wychodzą bardzo dobrze. Niestety szumi jak diabli - tu zdecydowana przewaga nawet D200, nie wspominając D300. Kolory - na ogół po prostu prawdziwe, a jak się rzeczywistość nie podoba to zawsze można przerobić... ;-)

duża zaleta to zasilanie, EN-EL4a jest nie do zajechania, nieporównywalne z D200

zresztą, jak dowodzi test porównawczy Jacka_Z, wprawna ręka każdym aparatem uzyska odpowiedni rezultat

njght_84
21-12-2007, 20:59
ja jakoś wolałem realistyczną, głęboką kolorystykę D2H ( zwłaszcza oddanie błękitów i zieleni ) od nieco cukierkowej D80 czy D200, ale wszystko jest do ustawienia przy obróbce RAWa lub nastawami w korpusie. Nienaturalna skóra ? przy Ia i korekcjach Hue nie widziałem żadnych problemów, a jak kto chce świnkoworóżową to można sobie zrobić PSem czy innym "korektorem".
D2X/Xs daje IMHO obraz szalenie detaliczny, ostry nawet w 100% powiększeniu - jak D2H, widocznie lepiej niż D80/D200; WB jest wyraźnie lepszy niż w D2H i porównywalny z D200 z lekką tendencją do chłodu, chociaż w niepewnym świetle i tak najlepiej korzystać z WB Pre ( może dlatego miałeś kłopoty z kolorami ). Spokojnie można robić jpg w większości sytuacji - wychodzą bardzo dobrze. Niestety szumi jak diabli - tu zdecydowana przewaga nawet D200, nie wspominając D300. Kolory - na ogół po prostu prawdziwe, a jak się rzeczywistość nie podoba to zawsze można przerobić... ;-)

duża zaleta to zasilanie, EN-EL4a jest nie do zajechania, nieporównywalne z D200

zresztą, jak dowodzi test porównawczy Jacka_Z, wprawna ręka każdym aparatem uzyska odpowiedni rezultat
d2h uwielbiałem za obudowę i szybkość, reszta mi strasznie nie pasowała, rawy probowałem wołać na wszystkie sposoby i różnymi programami i strasznie sie nie polubiliśmy:(.. co z tego że robiłem w kościele iso1600 bez lampy i filmy przy komunii (8kl)..

myślałem o nowej zabawce na święta i sam nie wiem, co byś wybrał do typowej ślubnej reporterki?

BugsBunny
21-12-2007, 21:07
d2h uwielbiałem za obudowę i szybkość, reszta mi strasznie nie pasowała, rawy probowałem wołać na wszystkie sposoby i różnymi programami i strasznie sie nie polubiliśmy:(.. co z tego że robiłem w kościele iso1600 bez lampy i filmy przy komunii (8kl)..

myślałem o nowej zabawce na święta i sam nie wiem, co byś wybrał do typowej ślubnej reporterki?
raczej D300 - D2Xs przy wyższych ISO szumi i traci kolory, na fotkach z D300 jest wyraźnie lepiej pod tym względem, a to chyba w kościele istotne. W plenerze pewnie mniej.

jedynym argumentem za kupnem D2x jest chęć posiadania akurat właśnie takiego korpusu, wszystko inne przemawia za D300

njght_84
21-12-2007, 21:14
raczej D300 - D2Xs przy wyższych ISO szumi i traci kolory, na fotkach z D300 jest wyraźnie lepiej pod tym względem, a to chyba w kościele istotne. W plenerze pewnie mniej.

jedynym argumentem za kupnem D2x jest chęć posiadania akurat właśnie takiego korpusu, wszystko inne przemawia za D300
nie dobrze.. już rzeczywiście nic nie jest za d2x, niedobry d300 zabiłeś 2x'a ;(
do d300 dają kapturka, chyba poczytam o tym nowym cudzie, wziąłbym go na firmę więc będzie netto i w koszty:)

!AGresT
21-12-2007, 22:02
No to ja, jak zwykle - do ślubów polecam s5 za dynamikę i użyteczne wyższe iso (ja często robię na 1600).
Adam

njght_84
21-12-2007, 22:30
z tego wszystkiego zaczekam na coś taniego FX chyba, napaliłem się na 2x, ale z tego co widzę d300 lepszy... wytłukę moje cuda d80ki, d70s był super dopóki nie kupiłem d80-zresztą każdy wie jak to jest.. muszę się z tym przespać:(

R
21-12-2007, 22:38
d300 ma kupe wodotryskow i nie szumi... lipa. d2x jest hmm... lepszy :)

ranbir kapoor
21-12-2007, 22:52
jak pokazuja testy D300 nie jest jakims krokiem milowym po D200
mam za soba przesaidke D200 na D2x i widzialem kolosolna roznice w jakosci zdjec
w cieniach wyciska duuuzo wiecej niz D200,naturalne oddanie barw i jeszcze pare inych rzeczy
praca z nim to czysta przyjenosc
jak mam wybierac D300czy D2x wybieram puszke profi

njght_84
21-12-2007, 23:18
jak pokazuja testy D300 nie jest jakims krokiem milowym po D200
mam za soba przesaidke D200 na D2x i widzialem kolosolna roznice w jakosci zdjec
w cieniach wyciska duuuzo wiecej niz D200,naturalne oddanie barw i jeszcze pare inych rzeczy
praca z nim to czysta przyjenosc
jak mam wybierac D300czy D2x wybieram puszke profi
podziwiałem twoje prace i muszę przyznać że jesteś mistrzem światła.. jeżeli można jakim aparatem robiłeś dział dział ludzie i portret?

ranbir kapoor
22-12-2007, 00:11
dzieki za mile slowa
wiekszosc tych zdjec robiona D200,te z ameryki pld canonem 10D

njght_84
22-12-2007, 18:31
przespałem się i uważam że więcej zorbie(ciekawsze efekty) z lepszym iso bo światło światłem, zobaczymy może szybko wejdzie jakiś d90 z matrycą 300:).

Pawel Pawlak
26-12-2007, 18:56
D2x jest genialny przy pracy z niskim iso (ma gorsze światła niż d200, d80, d300, ale dołem i środkiem zabija je wszystkie, poza tym jest genialnie ostry i detaliczny) Ale d300 jest bardziej uniwersalną puszką. Ja zamieniłem d2x na d300 i poza niedostatkami ergonomicznymi (ale się przyzwyczajam ;) ) jestem uważam że to lepszy wybór. Mając na uwadze spore powiększenia, w foto przyrodniczej poza iso320-400 w d2x praktycznie nie wychodziłem. W d300 nie ma kłopotu z wykorzystaniem iso1250-1600 a może więcej ? jeszcze nie sprawdziłam. No i 8fps przy 12mpix. Przy zasilaniu en-el4 - lepsza wydajność niż d2x.

prz3mo
27-12-2007, 09:47
w d80 jedyne co mnie denerwuje to kółko z trybami bo często przełącza mi sie manual na tryb nocnego portretu

Aleś wymyslil... kółko wyboru trybu w D80 chodzi z należytym oporem i nigdy takie cos mi sie nie zdarzyło.


przespałem się i uważam że więcej zorbie(ciekawsze efekty) z lepszym iso bo światło światłem, zobaczymy może szybko wejdzie jakiś d90 z matrycą 300:).

A kilka postow wczesniej napisales, ze nie zalezy Ci na wyzszym uzywalnym ISO...


iso nie jest ważne

Gubisz sie w zeznaniach stary.

njght_84
27-12-2007, 10:32
Aleś wymyslil... kółko wyboru trybu w D80 chodzi z należytym oporem i nigdy takie cos mi sie nie zdarzyło.



A kilka postow wczesniej napisales, ze nie zalezy Ci na wyzszym uzywalnym ISO...



Gubisz sie w zeznaniach stary.

po co komentujesz, skoro mi sie tak dzieje z tym kółkiem 2x na rok ale spieprzyłem ostatnio wyjście państwa młodych z kościoła, podczas zmiany obiektywu przekręciłem i już..

bo mi nie zależało, dopóki nie zobaczyłem że d300 ma tak na iso 1600 jak ja na 640 co za tym idzie dużo szybsza migawka, jaśniejsze tło w świetle mieszany, itd..(jakby Ci to powiedzieć nie wyobrażałem sobie takiego przeskoku) praktycznie robie teraz tylko na stałeczkach i jest wystarczająco ostro i miło na małych czułościach.


D2x jest genialny przy pracy z niskim iso (ma gorsze światła niż d200, d80, d300, ale dołem i środkiem zabija je wszystkie, poza tym jest genialnie ostry i detaliczny) Ale d300 jest bardziej uniwersalną puszką. Ja zamieniłem d2x na d300 i poza niedostatkami ergonomicznymi (ale się przyzwyczajam ;) ) jestem uważam że to lepszy wybór. Mając na uwadze spore powiększenia, w foto przyrodniczej poza iso320-400 w d2x praktycznie nie wychodziłem. W d300 nie ma kłopotu z wykorzystaniem iso1250-1600 a może więcej ? jeszcze nie sprawdziłam. No i 8fps przy 12mpix. Przy zasilaniu en-el4 - lepsza wydajność niż d2x.

niestety takie czasy, trzeba kupić, jak najnowszy sprzęt, to nie samochód..

prz3mo
27-12-2007, 10:44
po co komentujesz

Bo to forum i mam takie zasrane prawo, ze moge komentowac.
Przeczytaj jeszcze raz swoj post, gdzie pisales o tym kółku. Zabrzmiało to tak, jakby jedynym powodem, dla ktorego chcesz zmienic body bylo... to, ze przestawia Ci sie kółko wyboru programu (jak sie teraz okazalo zdarzylo Ci sie to 2 razy w roku). Lekko naciągane to, nie sądzisz?



bo mi nie zależało, dopóki nie zobaczyłem że d300 ma tak na iso 1600 jak ja na 640 co za tym idzie dużo szybsza migawka, jaśniejsze tło w świetle mieszany, itd..(jakby Ci to powiedzieć nie wyobrażałem sobie takiego przeskoku) praktycznie robie teraz tylko na stałeczkach i jest wystarczająco ostro i miło na małych czułościach.

No czyli jednak wyzsze uzywalne ISO by Ci sie przydało i do tego wlasnie piłem. Jarzysz teraz czy dalej nic ?

njght_84
28-12-2007, 00:11
Bo to forum i mam takie zasrane prawo, ze moge komentowac.
Przeczytaj jeszcze raz swoj post, gdzie pisales o tym kółku. Zabrzmiało to tak, jakby jedynym powodem, dla ktorego chcesz zmienic body bylo... to, ze przestawia Ci sie kółko wyboru programu (jak sie teraz okazalo zdarzylo Ci sie to 2 razy w roku). Lekko naciągane to, nie sądzisz?



No czyli jednak wyzsze uzywalne ISO by Ci sie przydało i do tego wlasnie piłem. Jarzysz teraz czy dalej nic ?

1 co tak sie wyrażasz na wigilie nikt cię nie zaprosił? w d200/2/1 nie miałem takiego problemu i uważam że jest to jednak niefajnie, zmieniało też sie na "a" -dało się znieść. był by to jedyny powód póki co zmiany d80:D (op chęci czegoś innego:P)
2 może i piłeś, w każdym razie nie trafiłeś w moje sentencje.. do szczęści nie jest mi potrzebne wysokie iso, ale to że d2x jest gorszy w światłach przesądziło. nie trzeba być alfą i omegą żeby wiedzieć-mniejszy szum szybsze czasy co może działać tylko pozytywnie większe rozjaśnienia tła, i różne efekty -płakać na razie nie zamierzam -hehee

Czornyj
28-12-2007, 01:55
Dys ys di end jak śpiewał dżim morisn