Zobacz pełną wersję : Nowe Canony juz w styczniu
http://www.fotografuj.pl/News/Nowe_lustrzanki_od_Canona_juz_24_stycznia_2008_rok u/id/1197
5D bedzie dla mas :-) W cenie D80 :-)
jeśli to prawda to tylko się cieszyć, to i Nikon będzie zmuszony do obniżek, i pewnie do nowych modeli.
Czyli ci co radzili poczekać z zakupem do wiosny mieli rację. :)
I znów mialem racje twierdząc, ze nastepca D80 bedzie szybciej niż myslimy :)
Jesli bedzie nastepca C 400D to Nikona riposta musi byc niezwłoczna w postaci D90 z CMOSEM :)
ziuteczny
21-12-2007, 12:16
nie bardzo, nie bardzo coś
konkurent d80 już jest i to jeszcze na raz konkurent d300 w postaci 40d. Od jednego trochę droższy od drugiego sporo tańszy. I to on będzie zabijać sprzedaż d80 i ciutkę stopować d300 jednocześnie (chodzi mi o amatorów). Wszystko przez te niejednoznacznie sobie odpowiadające modele.
Nowy 400d to nowy Rebel tylko, zobaczymy co będzie z wizjerem i tą tragiczną jakością wykonania, ohydnym śliskim plastikiem
pełna klata to co innego, tu Canon może namieszać ostro. Ma wszystkie atuty w ręce. Gotowe tanie już matryce i tylko od niego zależy jak nisko zejdzie z ficzersami i ceną finalną
[url]
5D bedzie dla mas :-) W cenie D80 :-)
Chyba raczej w cenie D300. W USA ma kosztować 1899 $.
Więcej można poczytać na dpreview: http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1032&message=25136368
njght_84
15-01-2008, 23:45
super super super:)
Chyba raczej w cenie D300. W USA ma kosztować 1899 $.
Więcej można poczytać na dpreview: http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1032&message=25136368
Kolega mówił o 5D, a 7D w cenie D300... zobaczymy co Nikon na to.... Tak na prawdę to nie ma i póki co nie było odpowiedzi na C 5D....
Krzysiek29
16-01-2008, 09:47
Jesli bedzie nastepca C 400D to Nikona riposta musi byc niezwłoczna w postaci D90 z CMOSEM :)
Jeśli z tą samą matrycą co D300 to sprzedaż D300 mocno by siadła Nikonowi . Pewnie samo body D90 będzie w okolicach 3000 zł na początek. Niech żyje konkurencja :)
iiii tam, FF mnie nie podnieca, dopóki nie stać mnie na 300 2.8VR :)
Gawronnek
16-01-2008, 10:26
a ja czekam na D300FX w cenie obecnego D300 i ideałem by było aby pasował ten sam grip do obu ;)
njght_84
16-01-2008, 10:36
ba i to już 24 stycznia:)
jakby wyszedł d300FX to ładnie nikon zrobił by w konika posiadaczy d300:D chociaż nie każdy chce FX kto wie:))))
kurcze trzeba sprzedawać d80 póki jeszcze jako taka cena na nie:D
Gawronnek
16-01-2008, 10:52
mnie by taki układ odpowiadał 2 fajne body DX i FX, i nic już więcej do szczęścia nie potrzeba ;) no chyba że 24-70 f2.8 albo stałki 30 i 50 na f1,4
njght_84
16-01-2008, 10:57
z FX nie ściągał bym 50 1,4 masakra a może i 80-200 powróciłby do łask
dobre było by to rozwiązanie. d300 jest następca d2h z 12Mp a taka pełna klatka od nikona?? hmm mniejszej niż 12 nie dadzą więc musiała by być z d3 :D
Niedzwiedz
16-01-2008, 10:59
jedyna dobra rzecz jaka by sie pojawila to FF dla mas w canonie to oznaczalo by ekspansje FF :) takze u innych producentow
Gawronnek
16-01-2008, 11:39
więc miejmy nadzieję że Nikon też w nie długim czasie wypuści FF w cenie 1/3 D3 i za opcjami akie ma D300, bardzo by mnie taka sytuacja cieszyła
njght_84
16-01-2008, 11:44
więc miejmy nadzieję że Nikon też w nie długim czasie wypuści FF w cenie 1/3 D3 i za opcjami akie ma D300, bardzo by mnie taka sytuacja cieszyła
nikon straszy d3x to canon 7d i pewnie d400FX sese i znowu canon zrobi lepsze posunięcie marketingowe bo moda przyszła na FX..
Gawronnek
16-01-2008, 11:47
nikon straszy d3x to canon 7d i pewnie d400FX sese i znowu canon zrobi lepsze posunięcie marketingowe bo moda przyszła na FX..
pewnie masz racje, nie jestem co prawda fanatycznym zwolennikiem Nikona, ale jakoś mnie nie korci zmiana systemu, każda zmiana to strata kasy na tym co sprzedajemy, więc jestem cierpliwy i cieszę się z tego co mam ;)
ps. 2 lata temu nawet nie marzyłem o takim sprzęcie jaki mam teraz
Krzysiek29
16-01-2008, 11:49
http://www.canon.pl/savethedate/
Niedzwiedz
16-01-2008, 11:51
af w nikonie d3 i jak podejzewam w d300 to fajna sprawa teraz na 5 przesiadke to dlugo bede myslal :) nie ukrywam ze d400FX by sie przydal ;) sadze ze jak nikon nie wypusci zadnych nowych pro szkiel DX to znaczy ze to wszystko zmierza do FX :) a jak canon zacznie wciskac FF dla mas to juz pewne na 100% !
więc miejmy nadzieję że Nikon też w nie długim czasie wypuści FF w cenie 1/3 D3 i za opcjami akie ma D300, bardzo by mnie taka sytuacja cieszyła
Tak i zabije sprzedaż D3 i D300 w chwili kiedy linie produkcyjne dopiero się rozkręcają. Taki Dxxx FX to nie wcześniej niż za rok.
Gawronnek
16-01-2008, 11:56
jakoś w Canonie im to nie przeszkadza wypuszczać często nowe produkty, a linia produkcyjna D300 nie musi ulec zmianie przecież wystarczy tylko wstawić inną matrycę i trochę zmienić oprogramowanie, z punktu widzenie ewentualnych kosztów wprowadzenie D300FX byłoby tańszym rozwiązaniem niż tworzenie od podstaw nowego body, a cenę można ustawić wyższą niż D300 o 1/4 i spokojnie oba body mogą funkcjonować w sprzedaży jakiś czas, przecież DX ma nadal swoich zwolenników, a myślę że znalazło by się wielu którzy by chcieli podobnie do mnie mieć oba systemy
njght_84
16-01-2008, 11:56
one już pewnie dawno były gotowe tylko ruch nikona spowodował ich objawienie. wyjdzie następca nikona d80 z matrycą z d300, jak zawsze zresztą:).
jeżeli canon wypościł by coś za 400seteczke w formacie FX to raj:) -napewno coś takiego posiadają.. matryca z 5d ma już chyba 2 lata dadzą ją gdzie indziej inna buda i interes się kręci tylko inna obudowa i nazwa:)
Niedzwiedz
16-01-2008, 11:59
ale puchy puchami napewnoFx zagosci w lini dxx , jednak co ze stalkami nowymi :( 35 1,4 lub chociaz 28 1,4 ;) 85 1,4 :)
jakoś w Canonie im to nie przeszkadza wypuszczać często nowe produkty, a linia produkcyjna D300 nie musi ulec zmianie przecież wystarczy tylko wstawić inną matrycę i trochę zmienić oprogramowanie, z punktu widzenie ewentualnych kosztów wprowadzenie D300FX byłoby tańszym rozwiązaniem niż tworzenie od podstaw nowego body, a cenę można ustawić wyższą niż D300 o 1/4 i spokojnie oba body mogą funkcjonować w sprzedaży jakiś czas, przecież DX ma nadal swoich zwolenników, a myślę że znalazło by się wielu którzy by chcieli podobnie do mnie mieć oba systemy
A jak by podziałał taki D300FX za 7000 zł na sprzedaż D3 :)
ale puchy puchami napewnoFx zagosci w lini dxx , jednak co ze stalkami nowymi :( 35 1,4 lub chociaz 28 1,4 ;) 85 1,4 :)
Oby nie skończyło się na tym 16-85 VR
njght_84
16-01-2008, 12:13
ale puchy puchami napewnoFx zagosci w lini dxx , jednak co ze stalkami nowymi :( 35 1,4 lub chociaz 28 1,4 ;) 85 1,4 :)
śmiejesz sie bo masz FX'a;) przecież są takie stałki:D
Gawronnek
16-01-2008, 12:15
A jak by podziałał taki D300FX za 7000 zł na sprzedaż D3 :)
D3 ma dużo więcej zalet w stosunku do D300 niż tylko matryca FX, poza tym w Canonie jakoś się tym nie przejmują, więc może pora aby i Nikon zmienił taktykę
njght_84
16-01-2008, 12:20
D3 ma dużo więcej zalet w stosunku do D300 niż tylko matryca FX, poza tym w Canonie jakoś się tym nie przejmują, więc może pora aby i Nikon zmienił taktykę
no właściwie to nie ma za dużo:) nawet nie ma dużo więcej niż d300 op FX i co za tym idzie mniejszych szumów:). pomijam takie jak super obudowa i 11kl.. teraz liczy się tylko matryca, jak nie masz dużo zleceń dobrze płatnych to w sumie dla europy wschodniej nieopłacalne jest nabycie d3:). przecież za rok będzie coś co znowu spędzi sen z powiek:)
Niedzwiedz
16-01-2008, 12:21
tak 35 1`,4 Manual nie rpzydatny do pracy 28 1,4 jak juz gdzies jest to kosztuje ksomicznie , ale przewaznie go nie ma :( , ok 85 1,4 daje rade ale afs bym nie pogardzil w lini stalek 50 i 85
njght_84
16-01-2008, 12:24
tak 35 1`,4 Manual nie rpzydatny do pracy 28 1,4 jak juz gdzies jest to kosztuje ksomicznie , ale przewaznie go nie ma :( , ok 85 1,4 daje rade ale afs bym nie pogardzil w lini stalek 50 i 85
no to fakt, takie niestety jest podejście nikona do sprawy. jak dla mnie mogą wszystkie dostać afs i vr byle by cena nie zabiła na wstępie. canon 50 oznaczył "L" dopiero w wersji f1,2 i niby ma większą rozdzielczość więc skoro nikon przebąkuje o 36Mp to nowe szkiełka przyjdą:D
D3 ma dużo więcej zalet w stosunku do D300 niż tylko matryca FX, poza tym w Canonie jakoś się tym nie przejmują, więc może pora aby i Nikon zmienił taktykę
Tylko w canonie różnice pomiędzy 5d a 1DsII były zdecydowanie większe.
Jeśli z tą samą matrycą co D300 to sprzedaż D300 mocno by siadła Nikonowi .
Eeee.. bez przesady. Gdyby Nikon tak podchodził do sprawy to nie byłoby D80, bo tez by mogli się obawiac, ze D200 nie bedzie sie sprzedawał. Tez matryce te same, ale jest kilka rzeczy, ktore róznią te korpusy. I tak samo bedzie w przypadku D90 i D300. Tak mysle ;)
Co by nie gadać zaczyna sie robić ciekawie... Ja ostatnio nawet zaczynam przy wyborze szkła patrzec na to, czy nada sie pod FF , LOL. Gdzie jeszcze niedawno sie z tego smiałem i mialem w d... czy dane szkło jest pod FF czy tez nie... Sam dałem się wpedzic w ten owczy pęd, niestety :(
njght_84
16-01-2008, 13:54
Eeee.. bez przesady. Gdyby Nikon tak podchodził do sprawy to nie byłoby D80, bo tez by mogli się obawiac, ze D200 nie bedzie sie sprzedawał. Tez matryce te same, ale jest kilka rzeczy, ktore róznią te korpusy. I tak samo bedzie w przypadku D90 i D300. Tak mysle ;)
d70<d100
http://www.canon.pl/savethedate/
wiosenna kolekacja canona
reklama jak ciuszków
to znaczy, że jesienią będą niemodne?
to wcale nie jest śmieszne, bo dotyczy to nie tylko canona.
rychu_cmg
16-01-2008, 14:29
W nowym cenniku nikona D40x widnieje już jako model wycofany
maciek_m
16-01-2008, 14:30
ja tam mysle ze bedzie d50fx bo to najlepszy aparat byl :-) hehe
Kolekcjoner
16-01-2008, 14:56
(....) więc skoro nikon przebąkuje o 36Mp to nowe szkiełka przyjdą:D
A gdzie była taka zapowiedź :)?
rychu_cmg
16-01-2008, 15:12
A gdzie była taka zapowiedź :)?
W tym temacie masz linki
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=46154
njght_84
16-01-2008, 15:38
będzie napędzany sztucznie rynek, to dobrze:).
W nowym cenniku nikona D40x widnieje już jako model wycofany
No to teraz będzie D40xs
(s) od śrubokręt :-D
Kolekcjoner
16-01-2008, 15:57
W tym temacie masz linki
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=46154
Dzięki :).
ziuteczny
16-01-2008, 20:36
no i 40d :) jest fajowe :-P
Krzysiek29
20-01-2008, 17:48
Canon 450D (takie plotki):
- 10 megapixel CMOS
- 5 klatek na sekundę .
- 3 calowy wyświetlacz.
- Video capture - nagrywanie filmów wideo.:)
- LiveView.
- procesor DIGIC III - taki sam jak w 40D (14 bit DIGIC III).
- ISO 3200.
- Obiektyw kitowy EF-S 18-55mm z IS'em - optyczną stabilizacją.
Canon 450D (takie plotki):
- 10 megapixel CMOS
- 5 klatek na sekundę .
- 3 calowy wyświetlacz.
- Video capture - nagrywanie filmów wideo.:)
- LiveView.
- procesor DIGIC III - taki sam jak w 40D (14 bit DIGIC III).
- ISO 3200.
- Obiektyw kitowy EF-S 18-55mm z IS'em - optyczną stabilizacją.
5 klatek na sek? pociepieli? w entry level body? w sumie nagrywanie filmów to byłby marketingowy strzał w 10... - bo to odstrasza wielu ludzi od lustrzanek...
tumiwisizm
20-01-2008, 18:17
pamietam juz wiele prezentacji, po ktorych bylo dlugo dlugo nic. jak dla mnie to moze byc taka flara dla fanow C. zeby nie tracili nadzieji i nie emigrowali .. z lozek swych nad ranem. :)
njght_84
20-01-2008, 23:37
pamietam juz wiele prezentacji, po ktorych bylo dlugo dlugo nic. jak dla mnie to moze byc taka flara dla fanow C. zeby nie tracili nadzieji i nie emigrowali .. z lozek swych nad ranem. :)
jeszcze nie widziałem 2ch canonowców uciekających na 5ciu nikoniarzy:D bo niby jaki aparat mamy lepszy w systemie(op d3)? co mamy gorsze...?
njght_84, widze ze od pewnego czasu agitujesz na rzecz Canona :) Co w takim razie robisz z Nikonem? Sprzedawaj to badziewie i kupuj C ! :mrgreen:
Canon 450D (takie plotki):
- 10 megapixel CMOS
- 5 klatek na sekundę .
- 3 calowy wyświetlacz.
- Video capture - nagrywanie filmów wideo.:)
- LiveView.
- procesor DIGIC III - taki sam jak w 40D (14 bit DIGIC III).
- ISO 3200.
- Obiektyw kitowy EF-S 18-55mm z IS'em - optyczną stabilizacją.
Nagrywanie filmow video ... boze... i co jeszcze?
Moze telefon?
W końcu kółeczko do wybierania numerów już jest ...
;)
njght_84
20-01-2008, 23:54
njgft_84, widze ze od pewnego czasu agitujesz na rzecz Canona :) Co w takim razie robisz z Nikonem? Sprzedawaj to badziewie i kupuj C ! :mrgreen:
czekam:D
nie agituje tylko pisze co myślę, baa pracuje na obydwu systemach i każdy ma swoje +i-:)
czekam:D
Można czekać do usranej śmierci... ;)
To sie co chwile zmienia, raz ma asa w rekawie, w danym segmencie dana firma, za chwila inna i tak w kółko...
Współczuje onanistom, bo co pół roku mają zagwostkę czy zmieniać system :-D
Jest też takie powiedzenie:
"Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma". Często sie sprawdza ;)
njght_84
21-01-2008, 00:05
Można czekać do usranej śmierci... ;)
To sie co chwile zmienia, raz ma asa w rekawie, w danym segmencie dana firma, za chwila inna i tak w kółko...
Współczuje onanistom, bo co pół roku mają zagwostkę czy zmieniać system :-D-czekam na pełną "tanią" klatkę od nikona nie ze względów onanistycznych
Jest też takie powiedzenie:
"Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma". Często sie sprawdza ;)-pracuje na obu systemach i wiem co jest dobre tu i tu
:)
njght_84 - moim zdaniem, tanie FF u Nikona raczej prędko nie nastąpi :)
njght_84
21-01-2008, 00:16
dlatego dalej będę czekał i dopiero wtedy będę zadowolony:) ale popieram nasze d80 jako super aparaty.
Współczuje onanistom, bo co pół roku mają zagwostkę czy zmieniać system :-D
e tam, ja im zazdroszcze. ile oni musza miec radochy.
ja tam czekam na 24 stycznia, mam nadzieje, ze wreszcie wyjdzie ten 5d II. wtedy cena 5d powinna jeszcze bardziej zmalec i c. zrobi mi swietny prezent urodzinowy.
kowalski
21-01-2008, 20:01
e tam, ja im zazdroszcze. ile oni musza miec radochy.
ja tam czekam na 24 stycznia, mam nadzieje, ze wreszcie wyjdzie ten 5d II. wtedy cena 5d powinna jeszcze bardziej zmalec i c. zrobi mi swietny prezent urodzinowy.
Z tego, co właśnie znalazłem wynika, że raczej nie będzie nowego 5d na PMA.
Link (http://www.photographybay.com/2008/01/21/no-canon-5d-mark-ii-at-pma/)
Adam Trzcionka
21-01-2008, 20:18
canon jest tak uszczelniony w tym roku, że nikt nie wie nic - co będzie, czego nie będzie. te wszystkie plotki rodzą sie gł. na forum dpreview, potem milion razy się je powtarza. już niedlugo, zobaczymy. życzyłbym sobie nowej piatki. jeśli nie będzie - stara ciagle robi foty :)
slodki baton
21-01-2008, 20:34
Współczuje onanistom, bo co pół roku mają zagwostkę czy zmieniać system :-D
Dokładnie to samo mi przyszło na myśl :) 2 razy w roku zmieniać system :mrgreen: :)
Dla mnie ideałem byłby zestaw FX i DX tak jak obecna rodzina "3" :mrgreen:
do ilu ? bo i tak kosztuje tyle co np. D300
nie wiem za ile mozesz miec d300. nowy 5d kosztuje teraz 6k na allegro, ale da sie i wyszukac domowych importerow, ktorzy sami sprowadzaja sprzet. jest, wiec i spora szansa, ze dokonali zakupu jeszcze przed 31 grudnia, wiec mozna sie zalapac na cashback (770 pln). poza tym licze na powtorke sytuacji jaka miala miejsce na linii d200 - d300. sadze ze w kwietniu nowy mozna bedzie kupic za niecale 5 tys. czego sobie i wam zycze.
canon jest tak uszczelniony w tym roku, że nikt nie wie nic - co będzie, czego nie będzie
niby szwedzki oddzial c. zrobil przeciek.
Adam Trzcionka
21-01-2008, 22:26
niby szwedzki oddzial c. zrobil przeciek.
ale bez szczegółów :)
ale bez szczegółów :)
w sumie racja. jak sie poszczesci sprzet bedzie. no i juz tylko zostalo nauczyc sie zdjecia robic ;]
btw: do zmian w rownej mierze zachilo mnie twoje portfolio, jak i niedzwiedzia. no i ten szubrawiec nowart. ;]
Adam Trzcionka
21-01-2008, 22:41
w sumie racja. jak sie poszczesci sprzet bedzie. no i juz tylko zostalo nauczyc sie zdjecia robic ;]
btw: do zmian w rownej mierze zachilo mnie twoje portfolio, jak i niedzwiedzia. no i ten szubrawiec nowart. ;]
:)
no to jeszcze mała zacheta do 5d i 35 L :lol:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img126.imageshack.us/img126/7839/setsuknia2uv8.jpg)
a modelke do tej elki dokladaja rowniez? ;]
wlasnie nad nia mysle, choc i 16-35 kusi.
:)
no to jeszcze mała zacheta do 5d i 35 L :lol:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img126.imageshack.us/img126/7839/setsuknia2uv8.jpg)
...ładne światełko;)
Adam Trzcionka
21-01-2008, 22:49
czy ładne? może inaczej - ładnie wygląda na zdjęciu, kiedy się nad nim popracuje. wbrew wrazeniu, było dość smętnie i ciemnawo ;-)
...ładnie wygląda na zdjęciu...
nono, ...to miałem na myśli;)
czy ładne? może inaczej - ładnie wygląda na zdjęciu, kiedy się nad nim popracuje. wbrew wrazeniu, było dość smętnie i ciemnawo ;-)
Ooo to ciekaw jestem jak wyszło prosto z aparatu :) Zresztą pewnie nie tylko ja bym z chęcią zobaczył :P
pierwsze z lewej ma sporo ciepla. swietne!
http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1032&message=26475075
http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1032&message=26475180
Szkoda bo w ten sposób oddala się D300 FX.
Adam Trzcionka
23-01-2008, 23:34
słabizna :(
niemniej - z tej wścieklości, za kasę odłozoną na nową puchę, wroce do systemu 2x5d, a dla odreagowania dokupie cos bardzo jasnego :twisted:
http://www.dpreview.com/news/0801/08012403canoneos450d.asp
http://www.dpreview.com/news/0801/08012404canoneos450dhandson.asp
http://www.dpreview.com/news/0801/08012403canoneos450d.asp
http://www.dpreview.com/news/0801/08012404canoneos450dhandson.asp
to są te nowości canona? :)
http://fotopolis.pl/index.php?n=6841
ziuteczny
24-01-2008, 09:53
spoko, spoko
nowy Rebel jawi się bardzo ciekawie, po zapoznaniu się ze specyfikacjami nowych Pentaxów (beee poza uszczelnieniem K200 - to ciekawy myk na rynku) widzę, że może on sporo namieszać w najniższym segmencie. Jest cacy wygląda.
Gdyby 400d był równie udany miałbym teraz Canona.
Na 5d II przyjdzie jeszcze czas ...
martinez
25-01-2008, 14:46
Konferencja prasowa Canon - Wiosna 2008, może było może i nie... ;)
http://www.optyczne.pl/index.php?art=76
słabizna :(
niemniej - z tej wścieklości, za kasę odłozoną na nową puchę, wroce do systemu 2x5d, a dla odreagowania dokupie cos bardzo jasnego :twisted:
ja sobie gorycz zawiedzenia oslodzilem 5d z gripem, a teraz przeklentswo wyborow 35/1.4 czy 16-35/2.8 czy fish 15stka, czy 35/2.
co do konferencji watpie. jak nie dali nastepcy na duzych, globalnych targach, to jak moze byc na konferencji tak po prostu... zwyczajnie.
http://web.canon.jp/imaging/eosd/eosdigital4/index.html
Krzysiek29
25-01-2008, 22:18
http://web.canon.jp/imaging/eosd/eosdigital4/index.html
foty zrobione szkłami których raczej docelowy nabywca 450D nie będzie posiadał..
Terrorysta
26-01-2008, 00:52
Coś w tym jest:D
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.