PDA

Zobacz pełną wersję : Vista i model Sagem 800 (Neostrada)



prz3mo
20-12-2007, 21:48
Otóż znajoma kupiła laptopa z Vistą (32bit). Ma Neostrade i łączy sie za pomoca modemu Sagem F@st800.
Nie poradziła sobie z instalacja i poprosiła mnie. No i zonk rzeczywiscie, instalowalem rozne stery (takze te ktore sa na stronie TPSA do Visty) i lipa...
Modem sie instaluje do momentu, az prosi w ktoryms momencie o podlaczenie modemu. Wpinam, po chwili jednak dioda PWR (Power) gaśnie, swieci sie DSL i pojawia sie komunikat ze instalacja sterownika nie powiodła sie.
Oczywiscie wszsystko robie na prawach admina, linia jest OK, modem tez bo dziala z drugim lapkiem z XP bez problemu...
WTF ? Jakies sugestie? Juz mnie szlag trafia...

kronos28
20-12-2007, 22:10
sterownik doopny - weź ten system poślij w otchłań bitów i bajtów, jeszcze z rok i wtedy mozna sie bawić w Vistę jak połatają te dziury i powychodzą sterowniki...

Mi tez modem - ten speed touch 330 nie chciał pod vistą fafać, nawet pod tymi sterownikami niby do visty od TP

a najlepszym rozwiązaniem jest rooter :) taki z wifi i problemy z głowy np ten http://www.komputronik.pl/Sieciowka_aktywna/Linksys/sieci_bezprzewodowe/sieci_bezprzewodowe_802_11g/routery_i_urzadzenia_dostepowe/Linksys_Wireless_G_Router_ADSL_WAG200G/pelny,id,28915/

prz3mo
20-12-2007, 22:41
sterownik doopny - weź ten system poślij w otchłań bitów i bajtów, jeszcze z rok i wtedy mozna sie bawić w Vistę jak połatają te dziury i powychodzą sterowniki...

Mi tez modem - ten speed touch 330 nie chciał pod vistą fafać, nawet pod tymi sterownikami niby do visty od TP

a najlepszym rozwiązaniem jest rooter :) taki z wifi i problemy z głowy np ten http://www.komputronik.pl/Sieciowka_aktywna/Linksys/sieci_bezprzewodowe/sieci_bezprzewodowe_802_11g/routery_i_urzadzenia_dostepowe/Linksys_Wireless_G_Router_ADSL_WAG200G/pelny,id,28915/

Bez urazy, ale jak masz dawac takie odpowiedzi to powstrzymaj sie i nic nie pisz....
To nie moj komputer. Ja u siebie mam router (linksys), ale to chodzi o kompa znajomej.

legionize
20-12-2007, 22:46
Ściągnij ze strony sagema. Zobacz czy usb jest ok. Wrzuć same stery sagema bez aplikacji neostradowej. Utwórz nowe połączenie (ale vista sama to zrobi chyba) i śmignie. Chyba nawet na modemie włączonym cały czas się to robiło(ale tego nie powiem na 100%)

te chyba też idą: http://www.otenet.gr/hd/HTML/adsl/adsl_kit/drivers.htm


podkreślam chyba:) nie mam visty u siebie i nie mogę na 100% POWIEDZIEć

prz3mo
20-12-2007, 23:01
Instaluje bez aplikacji TPSA.
Tu chodzi o sam modem (połączenie skonfigurowałbym juz recznie). Sciagnalem wlasnie stery z strony Sagema (jest nawet info Vista compatible).
Porty USB działają.
Niestety jest ta sama sytuacja :(

kronos28
20-12-2007, 23:03
a sterowniki mają WHQL?

prz3mo
20-12-2007, 23:09
a sterowniki mają WHQL?

Tak, te ze strony sagema mają.
Do prądu laptop też jest podłączony ;)

adolfik9501
20-12-2007, 23:12
Hmm miałem podobny problem u znajomej. Pomogło wywalenie 60 dniowej wersji Nortona IS z lapka HP :-) Choć jesli dobrze pamiętam to stery się dobrze instalowały tylko uparcie nie chciał utworzyć połączenia które by działało...

Zbigniew
20-12-2007, 23:16
Przemo - jeśli Cię to podbuduje, to modem ten jest jednym z bardziej znienawidzonych przeze mnie urządzeń. Użytkowałem go chyba ze dwa lata, przy czym większość czasu przestał u mnie w domu przy komputerze ze slakiem, który robił za router.

prz3mo
20-12-2007, 23:21
Adolfik :) wszytskie zapory ogniowe wyłączone, to nie kwestia połączenie, a samej instalacji modemu Sagem.


Przemo - jeśli Cię to podbuduje, to modem ten jest jednym z bardziej znienawidzonych przeze mnie urządzeń. Użytkowałem go chyba ze dwa lata, przy czym większość czasu przestał u mnie w domu przy komputerze ze slakiem, który robił za router.

Ja instalowalem wielokrotnie ten modem pod Xp (jak i pod starszymi OS) i nie było najmniejszych problemow.

Dzis straciłem poł dnia, instalowalem wiele roznych wersji sterów do tego Sagema, przewaliłem wszystkie fora traktujące o Viscie (w poł. z tym modemem).
Znalazlem gdzies na forum identyko przypadek jak moj.. niestety bez odpowiedzi.

Daje pas.

adolfik9501
20-12-2007, 23:30
Właśnie mi się przypomniało, że sprawa dotyczyła Zyxel'a a nie Sagem'a :-) Sklerozis postepus... Idź to TelePunktu i wymień modem na inny model. Będzie najprościej. O routerze WiFi nie wspomnę bo to dodatkowa kaska ale jaka wygoda.

kronos28
20-12-2007, 23:34
Dzis straciłem poł dnia, instalowalem wiele roznych wersji sterów do tego Sagema, przewaliłem wszystkie fora traktujące o Viscie (w poł. z tym modemem).
Znalazlem gdzies na forum identyko przypadek jak moj.. niestety bez odpowiedzi.

to juz wiem czemu taki drazliwy jestes ;). Ja walczyłem ze speedtouchem i po lekturze tego wątku http://forum.centrumxp.pl/Default.aspx?g=posts&t=35532 stwierdzilem ze... ogolnie wywnioskowalem z niego ze są wersje modemów (zarowno tego sagema jak i thomsona) ktore chodzą bez problemu a są takie co w ogole nie chcą chodzić.

Wymienic modem na inny co teraz dają albo na liveboxa

prz3mo
20-12-2007, 23:36
Właśnie mi się przypomniało, że sprawa dotyczyła Zyxel'a a nie Sagem'a :-) Sklerozis postepus... Idź to TelePunktu i wymień modem na inny model. Będzie najprościej. O routerze WiFi nie wspomnę bo to dodatkowa kaska ale jaka wygoda.

To juz decyzja nalezy do znajomej. Podejrzewam, ze jednak problem tkwi w rozwalonym systemie (sporo sama kombinowala by to zainstalowac). Modem jest OK, bo dziala spoko z XP.
Niestety plytki z systemem i sterami nie dali jej do tego laptopa. Na partycjach nie widze obrazu dysku.. Niech dzwoni na infolinie i zapyta czy dosla jej plytke systemową.
Aaa.. i jest to ACER. Jak dla mnie najgorszy syf , jesli chodzi o laptopy.. ale to juz inna bajka ;)

kronos28
20-12-2007, 23:43
Aaa.. i jest to ACER. Jak dla mnie najgorszy syf , jesli chodzi o laptopy.. ale to juz inna bajka ;)

acer daje na partycji recovery - ALT + f10 przy starcie kompa wciskaj to odpali

prz3mo
21-12-2007, 00:01
acer daje na partycji recovery - ALT + f10 przy starcie kompa wciskaj to odpali

Jutro ona podejmie decyzje co dalej...
Nie bede reinstalował teraz, bo ma sporo rzeczy na dyskach i nie wiem co chce zachowac.

w kazdym razie dzieki wielkie wszystkim za chec pomocy :)

prz3mo
21-12-2007, 02:00
OK, udało sie, ja pierd... rzygam juz tą Vistą.

Musialem zrobic reinstall systemu (nie dało mi to spokoju, mialem zrobic jutro, ale bym nie zasnął ; ).
Po reinstallu poszlo w morde jeża.

ps. To przywracanie systemu Acera to niezły shit, trwa to prawie 2 godziny...

AZone
10-01-2008, 19:50
Jesli po przywracaniu systemu poszło dobrze to twoja wina była a nie Visty bo na czystej leci... cos musialas namieszac ze sterami lun konfig.