PDA

Zobacz pełną wersję : Fuji S5 Pro - schiza ff/bf



hedgehog
20-12-2007, 13:40
Hej

Chciałbym kupić nowy aparat w styczniu, zmienić leciwą Minoltę na coś porządnego. Wybrałem Fuji S5. Za przemawia matryca i parę innych rzeczy... Ale tak czytam, patrzę itepe i widzę, że duuużo ludzi ma problem z jakimiś bf, ff - zwłaszcza ze szkłami, na których mi zależy, np. Tamronem 28-75 czy 17-50.

Jak to tak naprawdę jest z tym wszystkim? Bo szczerze mówiąc kupowanie aparatu i słanie go do serwisu przy zakupie każdego nowego szkła nie podoba mi się ani trochę... Czy te Fuji naprawdę mają takie problemy z systemem AF? Niektórzy piszą, że to objawia się przy małych liczbach przysłony, inni, że non-stop a jeszcze inni, że to w ogole kaszanka i opisują horrory z serwisami. Jeśli tak jest naprawdę, to do doopy z takim sprzętem...

Czy parę osób z S5 może opisać swoje doświadczenia z problemem, czy jest to problem iluzoryczny i nakręcany przez panikarzy takich jak ja? :D

Teoretycznie mógłbym kupić D300, funduszy pewnie by starczyło. Tam ponoć można takie jazdy rozwiązywać samemu. Ale ja chcę tej matrycy, łojezu... A może D300 nie jest już tak daleko od Fuji w kwestii reprodukcji barw i zakresu tonalnego? Ja robię modę, portrety i akt, potrzeba mi jak największego zakresu EV...

Dziękuję za pomoc... :) I wesołych ;)
W

artful
20-12-2007, 13:54
S5pro ma problemy z AF (bf/ff) jak każda inna cyfra. Mam s5pro, używam stałek nikona (24_wkrótce, 50, 85, 105, 180) z każdym AF wali w punkt:-) Z zoomami niezależnych producentów już tak jest, trzeba szukać lub mieć szczęście i dobrze trafić.

hedgehog
20-12-2007, 14:00
Czyżby więc można było przyjąć, że z firmowymi stałkami/zoomami problem nie występuje?

hudybart
20-12-2007, 14:02
Choć S5 nie ma to wydaje mi się że to nie jego wina ale wina współpracy tamronów z różnymi body.Bo aby trafić dobrego ostrego tamrona bez bf lub ff trzeba mieć szczęście lub kupować u sprawdzonego sprzedawcy.Te szkła mają problemy z bf i ff ze wszystkimi puszkami nikonowskimi.

artful
20-12-2007, 14:14
Czyżby więc można było przyjąć, że z firmowymi stałkami/zoomami problem nie występuje?

Pewnie występuje, ale zdecydowanie rzadziej, więc nie jest tak nagłaśniany (wyjątkiem dwupierścieniowy 80-200, który miał tendencję do BF na długim końcu przy małych odległościach, o czym kiedyś namiętnie dyskutowano).
Powiem Ci tak, przez moje ręce przewinęło się trochę szkła i problem z bf/ff miałem właśnie z Tamronem 28-75:-)

Kupuj śmiało s5pro i dobierz sobie do niego szkła takie jak chcesz, tylko sprawdź je po prostu przed zakupem.

diZaster
20-12-2007, 14:17
a i moj kumpel ma 28-75 i bf :|
przykre zaplacic 1ooo zl za szklo, ktore w pewien sposob nie dziala...

R
20-12-2007, 14:23
temat 80-200 to jest nawet w instrukcji obslugi kazdej puszki nikona (D) opisany.

artful
20-12-2007, 14:25
temat 80-200 to jest nawet w instrukcji obslugi kazdej puszki nikona (D) opisany.
żartujesz?

Raf 007
20-12-2007, 14:28
Hej
Na wstępie powiem iż jestem posiadaczem tej puszki od niedawna 2 mies. Z moich dotychczasowych doświadczeń wynika że problemu nie ma. Uzywałem z 50-tką 1.8 i nikonowskim 28-105. Przy powiększeniu 15x21 nie widzę różnic w stosunku do analoga z tymi samymi obiektywami.
Sęk w tym że trzeba robić w RAW bo jakość JPG jest niezadowalająca do portretu- nie taka plastyka (i to widać wyraźnie) A tak poza tym to również kwestia odpowiedniego wyostrzenia przy obróbce.
Co do samej puszki to przyjmując że jest to D200 po przeróbkach Fuji to chyba jest to trochę straszenie z tym brakiem ostrości.

JK
20-12-2007, 14:32
temat 80-200 to jest nawet w instrukcji obslugi kazdej puszki nikona (D) opisany.

To samo piszą o 35-70 i 28-85.

hedgehog
20-12-2007, 14:43
Co do miękkości w JPEG, nie boli mnie to, bo od zawsze strzelałem w RAW i przestawiać się raczej nie zamierzam.

Wniosek: nie ma się co denerwować, kupować i sprawdzać szkła. I dokładnie o taką odpowiedź mi chodziło. Dziękuję :)

W

!AGresT
20-12-2007, 16:16
To i ja się dołącze - kupuj, a szkła sprawdzaj przed zakupem i tyle.
Ja mam nikkora 70-200, 50 1,8 (bezde) i sigmę 24-70 2,8. FF i BF absolutnie brak.
Bawiłem się też kilkoma innymi szkłami i żadnych problemów z ostrzeniem nie zauważyłem.
Adam

rabijki
20-12-2007, 17:39
80-200 2.8
na cyfrze brak problemow

Mikołaj
20-12-2007, 17:44
mam, co prawda od nie dawna ale nie ma żadnych problemów !

R
20-12-2007, 17:46
standard test - 3 baterie jedna za druga ok 1-2cm, ogniskowa 200 f2.8 minimalna odleglosc z jakiej wyogniskuje szklo. ustawic ostrosc na srodkowa... :)

hedgehog
20-12-2007, 17:47
standard test - 3 baterie jedna za druga ok 1-2cm, ogniskowa 200 f2.8 minimalna odleglosc z jakiej wyogniskuje szklo. ustawic ostrosc na srodkowa... :)

Będę pamiętał. ;)