PDA

Zobacz pełną wersję : Fuji S3pro wizjer



szelas
19-12-2007, 20:00
Witam,

Jest kilka wątków nt. tej puszki, nawet pada tam stwierdzenie że wizjer nie grzeszy wielkością, ale taka odpowiedź mi trochę nie wystarcza.
Potrzebuję cyfrówki do niewielkich packshotów i pomyślałem właśnie o S3, ale boję się trochę tego wizjera. Miałem okazję pobawić się trochę nikonem d70 (chyba s), no i zdecydowanie taki wizjer odpada - za mały, zupełnie nie umiem ręcznie nim ostrzyć (ślepy jestem i tyle ;). W D80 jest już ok, no a jak to wygląda w S3? mógłby ktoś to do czegoś porównać. Można gdzieś pomacać tą puszkę w Warszawie?

Przy okazji, czy w S5 jest większy wizjer?

hondac
19-12-2007, 22:08
No cóż wizjer w S3 jest bliższy temu w D70 :( ,zaś w S5 to już prawdziwe okno :)
Ale i tak do każdego można sie przyzwyczaić...Mnie sie udało...

artful
19-12-2007, 22:13
mogę powtórzyć za kolegą hondac, w s3 trochę ciężko ostrzyć ręcznie, w s5 wizjer chyba identyczny jak w d200, czyli nieźle

Smurf
19-12-2007, 22:16
No cóż wizjer w S3 jest bliższy temu w D70 :( ,zaś w S5 to już prawdziwe okno :)
Ale i tak do każdego można sie przyzwyczaić...Mnie sie udało...
Wizjer w S3 pro jest wyraźnie większy niz w D70 - jest podobny do wizjera z D100. W S5 pro jest mniej wiecej w takim samym stopniu większy od S3 pro - jest taki sam jak w D200 i D80.

szelas
20-12-2007, 14:16
Dzięki za odpowiedzi, będę teraz szukał kogoś z s3 żeby sprawdzić to samemu, ale jednocześnie prześpię się z myślą o dołożeniu do S5

pn
20-12-2007, 14:20
zaś w S5 to już prawdziwe okno
Co ty wiesz o oknach. :-P

Okna to juz byly kiedys, a teraz stare dobre okna sa znowu osmym cudem swiata.

Ja tam spogladam sobie w wizjer mojego taniego, starego f-501 i dziwie sie zachwytom, jakiez to rewelacyjne wizjery sa w nowych lustrzankach. Np. D80 przed ponad rokiem. Cud.

Ale to juz bylo...

A teraz dostajemy sprzedane na nowo, w atmosferze cudu technologicznego i przy belkocie marketingowym.

photoprint
21-12-2007, 23:16
Witam, niestety nie moge napisac nowego posta w innej kategorii ale mam male pytanko - mam na sprzedaz Fuji S2 oraz Fuji S3, same puszki lub z obiektywami przykreconymi do nich, jest 50mm 1,8 i 18-50 sigma 2,8. Ile to moze byc warte? aparaty uzywane sa do robienia tzw glowek a w tej chwili leza juz na polce nieuzywane. S2 juz ponad rok odpoczywa. Jesli ktos moze mi pomoc bede wdzieczny bo ofert na allegro malo na ten sprzet.

hal
22-12-2007, 08:51
Ja mam s2pro i jakoś nie narzekam a zazwyczaj zdjęcia robie w okularach do wszystkiego można się przyzwyczaić

szelas
22-12-2007, 10:44
Ja mam s2pro i jakoś nie narzekam a zazwyczaj zdjęcia robie w okularach do wszystkiego można się przyzwyczaić

Zapewne masz rację, ale jak siedzisz w studio cały dzień i masz np. do zrobienia 200+ zdjęć sprężynek, to pewnie można ocipieć przy wizjerze jak w D70, a AF w warunkach studyjnych się nie sprawdza ;) (czy s2pro ma wizjer jak w D70?)
Miałem okazję testować kiedyś D70 w studio i bardzo szybko się zmęczyłem.
A ww sprężynki ostatnio fotografowałem C300D czyli już staruszkiem jak na świat fotografii cyfrowej i byłem raczej zadowolony. Aparat do demonów szybkości nie należy chyba, ale mi wystarczał.

Niedzwiedz
22-12-2007, 11:41
Nie Ciecej Nie Bedzie Niz D70 Niestety Wizjer Jest Bardzo Podobny

skerad
29-12-2007, 13:54
mam na sprzedaz Fuji S2 oraz Fuji S3,.

za ile pójdzie Fuji S3 ??
jestem zainteresowany