PDA

Zobacz pełną wersję : Dostałem aparat z serwisu. K[cenzura] ich mać :/ !



arturjb
19-12-2007, 19:00
Dostałem dziś paczkę z serwisu, mieli rozwiązać problem z BF w body. No i rzeczywiście, po BF nie ma śladu, aparat jednak ma FF; aparat ostrzył za obiektem, teraz ostrzy przed!
Człwowiek, z serwisu z którym rozmawiałem, powiedział, zebym dostarczył aparat po swietach to jezeli da to się wyregulowaćprogamowo to sprawa zostanie rozwiazana dosyc szybko.
I teraz pytanie. Co to za orporgramowanie, którym można wyjustować AF?? Czy moze ktoś ma dostęp do czegoś takiego?

puchbeary
19-12-2007, 20:11
nawet gdyby cos takiego było to radzę samodzielnie nie kombinować. Więcej z tego problemów niż pożytku.

arturjb
19-12-2007, 21:06
wiec znowu jutro wycieczka na postepu:/

prz3mo
19-12-2007, 22:23
nawet gdyby cos takiego było to radzę samodzielnie nie kombinować. Więcej z tego problemów niż pożytku.

Gdyby cos takiego było dostepne to dlaczego nie? W serwisie też obsluguja to ludzie przecież...

ps. Nóż mi sie w kieszeni otwiera jak czytam o tym serwisie Nikona....wwwrrrrr....

puchbeary
19-12-2007, 22:53
a dlatego że trzeba jeszcze wiedzieć co się robi. Masz w domu kombinerki? Masz kable? masz wkrętak? Czemu więc nie jesteś elektrykiem - toż ich narzędzia pracy masz. Przedmuchać matrycę też można samemu a zobacz ile jest wątków o dmuchaniu ustami, zalaniu izopropanolem itp historie.

prz3mo
19-12-2007, 23:03
a dlatego że trzeba jeszcze wiedzieć co się robi. Masz w domu kombinerki? Masz kable? masz wkrętak? Czemu więc nie jesteś elektrykiem - toż ich narzędzia pracy masz. Przedmuchać matrycę też można samemu a zobacz ile jest wątków o dmuchaniu ustami, zalaniu izopropanolem itp historie.

Spoko, spoko... tylko jestem prawie pewny, ze obsługa takiego softu do kalibracji AF jest prosta jak budowa cepa i jak ktos ma troche oleju w głowie i obycia z kompami, sprzetem etc.. to dałby sobie pewnie rade.
Ale to tylko takie tam rozmyslenia... :)

sailor
19-12-2007, 23:03
no tak .. niby samemu nie ma sensu .. ale jak wyslalem swoja d70 do przeczyszczenia czujnikow af to wrocila z wyczyszczonymi .. ale za to z ustawionym wyswietlaczem w tryb 256 kolorow. wiec poslalem znowu, wrocila owszem z ok wyswietlaczem ale za to z paluchem na matrycy..wiec kolejna wysylka .. wrocil z BF, na moja kolejna interwencje mily pan odpowiedzial ze mam problem i jak zaplace (bo sprzed po gwarancji) to naprawia .. i jak tu moze czlowieka szlag nei trafic?

arturjb
20-12-2007, 22:00
no i znowu dziś byłem na postepu, oddałem aparat, zawarłem 'dżentelmeńską umowę', ze aparat będzie gotowy w przerwie między świętami a nowym rokiem. Zapytałem o aparat zastępczy i ku mojemu zdziwieniu zaproponowano mi D50. Wziął bym nawet, ale aparat nie ma CLSa:/ Pan, który przyjmował sprzęt powiedział, ze nie mają nic innego... a na wystawce stał D2x... żałuję, ze nie zapytałem o niego:P

puchbeary
20-12-2007, 23:02
(...) zaproponowano mi D50. Wziął bym nawet, ale aparat nie ma CLSa:/ (...)
Co ty za herezje wypisujesz :shock: Od półtora roku tkwię widać w błędnym przekonaniu że D50 realizuje Creative Light System Nikona :twisted:

thor88
20-12-2007, 23:06
hehe... na pewno ten zastępczy nie miał CLS:) żeby klientom nie było za łatwo:) i żeby go oddawali :evil:

R
20-12-2007, 23:08
50tka to ma takiego CLS jak 40tka AF :)

puchbeary
20-12-2007, 23:09
50tka to ma takiego CLS jak 40tka AF :)
ano :D . ale ma i realizuje tyle że trzeba się uzbroić w sterownik w postaci su-800 albo sb800 . Ale ma :twisted:

R
20-12-2007, 23:13
no... raczej sb800 moze robic jako sterownik. 50tka nie ma wbudowanej opcji zdalnego wyzwolenia lamp w iTTL.

Zbigniew
20-12-2007, 23:17
50tka to ma takiego CLS jak 40tka AF :)
Ale D40 czy 40D ? :twisted: :twisted: :twisted:

R
20-12-2007, 23:18
a jest jakas roznica? ;)

Zbigniew
20-12-2007, 23:20
Zasadnicza - w pierwszym nie działają szkła ze śrubokrętem, w drugim - pozostałe :-D :mrgreen:

R
20-12-2007, 23:22
:d :d :d

cypherdid
20-12-2007, 23:27
ustawiaj ostrość ręcznie :P
panikujecie przez te BF i FF a 3 lata temu jeszcze nikt o tym nie mówił
i jakoś ludzie focili..ktoś wymyślił termin i teraz panika..paranoja!!
kto normalny fotci linijki?? jak dookoła tyle pięknych kobiet (!)

prz3mo
20-12-2007, 23:31
kto normalny fotci linijki?? jak dookoła tyle pięknych kobiet (!)

Taaa... i chcesz miec ostre sutki, a masz ostry pępek ;)

arturjb
21-12-2007, 07:30
ustawiaj ostrość ręcznie :P
panikujecie przez te BF i FF a 3 lata temu jeszcze nikt o tym nie mówił
i jakoś ludzie focili..ktoś wymyślił termin i teraz panika..paranoja!!
kto normalny fotci linijki?? jak dookoła tyle pięknych kobiet (!)

zgoda, z tym ze te 3 lata i dawniej zapenie nie ustawiano systemu af przy pomocy komutera; software'owo. Pan z serwisu mowil, ze AF ustawia sie przy pomocy specjanego oprogramowania, wiec kiedy ustawiano go, jak poderzewam, przy pomocy magicznej śrubki to problemu nie było. wniosek jest prosty,coraz czesciej do niego dochodzę: KOMUPTERY TO ZŁO

D50 nie ma CLSa relizowanego z poziomu zamego body, zewnetrznego wyzwalacza tez nie chcieli mi dac;)

puchbeary
21-12-2007, 08:06
D50 nie ma CLSa relizowanego z poziomu zamego body,
aaa...tak to co innego :P

:mrgreen: