PDA

Zobacz pełną wersję : Przeglądanie zdjęć na TV LCD lub PLAZMA



artgaw
31-01-2006, 20:57
Witajcie,

Przed kilkoma dniami wybrałem się z moją fotopłtyką do dużego sklepu AGD z zamiarem przeglądnięcia zdjęć na kilku TV o różnych wielkościach i rozdzielczościach. Do tego z przekonaniem, iż spotkam się z niesamowitą jakością odbioru. Mam na myśli głównie ostrość, kolorystykę, przejścia tonalne, itd... Wszystko z zamiarem przyszłościowego zakupu takiego telewizorka służącego nie tylko do przeglądania filmów, programów tv, ale również do prezentacji zdjęć. I tu się okropnie rozczarowałem :-( !!!
Mimo, że zdjęcia prezentowały wysoką jakość, czyt. robione D70 ;-) były najkrócej mówiąc do bani!!! Widoczne były piksele i poszarpane linie, ogólnie bardzo, ale to bardzo kiepsko. Nie do porównania z nawet najgorszym monitorem komputerowym.
I teraz pojawia się pytanie: co zrobić, aby na takim TV o wielkości 37" lub 40 " uzyskać jakość jaką widzimy na płytach prezentacyjnych przeznaczonych do oglądania na w/w TV?
Wydawało mi się, że jakość zależna jest od rodzielczości zdjęcia. Puszczałem zdjęcia w formacie TV chyba 640 x 480, potem na 1.5 MPic i 6 MPic i nic?????
Sugerowano mi, że jest to wina odtwarzacza DVD, który wypuszcza sygnał w rozdzielczości max 720 x 576 i że gdyby podłączyć notebooka przez złącze cyfrowe DVI lub HDMI (jakoś tak) jakość zdecydowania by się polepszyła.
Być może, ale w jaki sposób obrabiane są zdjęcia lub w jakim formacie (wielkości) prezentowane te na płytkach reklamowych?
Napiszcie proszę jeśli coś na ten temat wiecie więcej, albo jeśli widzieliście tego typu temat na jakimś innym forum.
Bo temat dotyczy jak najbardziej zdjęć!
Pozdrawiam

madmips
31-01-2006, 21:26
Niestety jak masz zamiar oglądać zdjęcia podłączając aparat bezpośrednio do TV to zapomnij o dobrej jakości. Niestety będzie pixelowato i biały będzie mrugać. Natomiast po zrzuceniu na cd już wszystko będzie ok.


Chyba nie doczytałem - skąd zapuszczałeś te fotki?

yossarian
31-01-2006, 21:29
Normalny telewizor ma rozdzielczość mniej więcej 640x480, bo tyle ma sygnał telewizyjny.

Telewizor HDTV (piekielnie drogi) ma 1280x720 albo 1920x1080 - są dwie wersje.

Porządny monitor komputerowy to znacznie lepszy pomysł.

pawl_s
31-01-2006, 21:31
Prawdopodobnie wynika to z tego, że rozdzielczość telewizora to 625 (lub 525 dla NTSC) linii. Czyli już tutaj widać, że zdjęcie nie będzie wyglądało na ekranie TV tak jak na monitorze. Poza tym obraz cyfrowy jest konwetowany na analogowy i występuje strata jakości. W TV cyfrowej z wejściem cyfrowym straty na konwersij by nie było, ale rozdzielczość jest taka sobie. Jedyne co może się nadać do oglądania zdjęć to HDTV (rodzaj TV cyfrowej), w której rozdzielczości są już niekiepskie.

Tabelka formatów:
- 480i - obraz 704x480 pikseli z przeplotem
- 480p - bez przeplotu
- 720p - obraz 1280x720 pikseli bez przeplotu
- 1080i - obraz 1920x1080 pikseli z przeplotem
- 1080p - obraz 1920x1080 pikseli bez przeplotu

Przy czym trzy ostatnie to właśnie HDTV.

Pozdrawiam,
pawl_s

Morświnek
05-12-2009, 18:48
Pozwolę sobie odgrzać ten temat.
Od jakiegoś czasu mam podobny problem, a mianowicie poszukuję czegoś w miarę taniego (np. HD Media Player WD, czy może jakiś tani Blue Ray) do oglądania zdjęć na TV LCD 46". Przez DVD obraz jest zmasakrowany bo (tak myślę) że LCD po prostu rozwala swoją jakośćą ubogi obraz z DVD. Jest więc pytanie do użytkowników takowych sprzętów czy jesteście zadowoleni z tych projekcji?
Dodam, że oglądam czasami zdjęcia u brata na konsoli PS3 w jakości 1080p no i tam mnie obraz powala, po prostu marzenie! No ale cena trochę nie taka. Nie fascynuję się grami i szkoda mi wydać tyle kasy na odtwarzanie tylko zdjęć. Macie jakieś pomysły?

tymancjo
08-12-2009, 09:50
Nie wiem, czy przy świątecznych promocjach cenowych PS3 nie wychodzi najatrakcyjniej jako odtwarzacz BlueRay. Sam myślałem o tej konsoli do takich zastosowań.
Tylko nie wiem, czy potrafi ona odczytać nagrane BlueRay video (np prezentacje ze zdjęciami).

Pozdrawiam,
Tomek

szymon_ryba
08-12-2009, 12:35
A może zamiast przez DVD spróbuj to puścić przez port USB który znajduje się w nowszych TV, albo przez kabel HDMI z laptopa. Mam TV Thomsona i można zmieniać wielkość (Cinema, 16:9, zbliżenie 16:9, 4:3) i rozdzielczość oglądanego zdjęcia.

Radek Radziszewski
08-12-2009, 13:26
To może ja odpowiem:

Posiadam TV Sony Bravia 32' (Full HD) + Playstation 3 i odtwarzane na nim zdjęcia są rewelacyjnej jakości - nawet przeglądam sobie na TV zbiory w kompie i laptopie leżąc na kanapie bez kabelków (wifi).

Sumując:

- Najlepszą jakość osiągniesz z przyzwoitego lcd lub plazmy plus odtwarzacz bluray (np sony playstation 3)
- oczywiście połączone to musi być kablem HDMI
- zdjęcia najlepiej będą wyglądały w rozdzielczości: 1920x1080 (inne rozdzielczości będą zawsze wyglądały gorzej)

J51
08-12-2009, 14:30
U mnie zdjęcia z płytki CD na telewizorze LCD Samsung 26'' w ogóle nie da się oglądać,masakra,natomiast laptop połaczony przewodem przez PC IN,to już jest super.

tymancjo
08-12-2009, 14:35
To może ja odpowiem:

Posiadam TV Sony Bravia 32' (Full HD) + Playstation 3 i odtwarzane na nim zdjęcia są rewelacyjnej jakości - nawet przeglądam sobie na TV zbiory w kompie i laptopie leżąc na kanapie bez kabelków (wifi).



Radku, czy dobrze zrozumiałem że PS3 potrafi przeglądać udostępnione zasoby z kompa po WiFi ?

Pozdrawiam,
TT

koral181
08-12-2009, 14:45
LG Scarlet 32" podłaczony do niego laptop przez kabel hdmi i zdjecia oglada sie naprawde wysmienicie

Morświnek
08-12-2009, 16:13
Niestety u mnie LCD SHARP 46" nie ma możliwości podłączenia żadnej karty czy to bezpośrednio czy przez USB. Natomiast podłaczając PCta czy laptopa pod LCD muszę ograniczyć jakość (chyba 1280x1024 czy jakos tak) nie pamietam dokładnie ale nie jest to 1920x1080 napewno. Po prostu wejście w TV na komputer jest takie i już...
Co do konsoli PS3 to faktycznie śmiga że szok!
Jednak nie moge się nadziwić że żadna firma nie wypuścila czegoś taniego tylko do przeglądania zdjęć, coś jak kiedyś projektor do slajdow. Myślę że takie coś, za jakieś 200-300zł z możliwością projekcji slajdów na kilka sposobów nie powinno być drogie, a przecież wielu fotografów w tej chwili posiada wielkie LCD czy plazmy w domu.
Kurde czy ja naprawde muszę wydać kasę na PS3 żeby tylko glupie fotki oglądać?

arturjb
08-12-2009, 17:22
przeciez to proste; odtwarzacz DVD był wąskim gardłem - wyrzucał z siebie sygnał analogowy w systemie PAL (ok 700x500 pikseli) i telewizor HD interpolował te 700x500 do tcyh swoich ~1900x1000. To nie mogło wyglądać dobrze.
Gwarantuję Ci, że gdybyś podał te zdjęcia w rozdzielczości HD to miałbyś piękny, ostry obrazek. Mam telewizor Panasonic 42 cale i moj model posiada wejscie do kart SD; zdjęcia wrzucone na tą kartę i odtworzone na TV wyglądają świetnie - używam tego TV do prezentowania zdjęć dla klientów. Są zachwyceni.
Teraz jak pójdziesz to sklepu to wrzuć te zdjęcia w odtwarzacz blu ray - będziesz zadowolony:)
Te nowe aparaty tez mają wyjście HDMI :)

M_B
08-12-2009, 18:37
Polecam przeglądanie na PenDrive podłączonym do telewizora posiadającego gniazdo USB, bardzo dobra jakość i wygoda obsługi. Na Sony BRAVIA 32E4000 bardzo dobrze się to sprawdza.

Morświnek
08-12-2009, 19:03
arturjb-czyli wnioskując z tego co napisaleś powinienem celować w najtańsze blue ray lub też może kombinować puścić to z aparatu? D700 ma cos takiego tylko czy odtworzy zdjęcia przerobione na kompie i potem zgrane na kartę. Nie mam w tej chwili przejściowki USB - karta CF i nie moge sprawdzić. Ktoś już próbował coś takiego z D700?

arturjb
08-12-2009, 21:16
chodzi o to zeby wpuścić do TV obraz przez HDMI. Sposobów jest wiele, od odtwarzacz stacjonarny, poprzez aparat a na laptopie z wyjsciem hdmi konczac

vitter
08-12-2009, 21:33
wyjście z dvd sygnał HD fotki super
wyjście z szczurka przez usb fotki super
a i tak mam część fotek wgraną do pamięci TV fotki super
reszta na dysku (filmy zdjęcia) podłączone przez usb jakość super
http://www.allegro.pl/item830674097_pqi_500gb_h550_2_5_black_gw36_najszy bszy_od_reki.html

gon
08-12-2009, 21:54
Pisałem kiedyś na forum, że bardzo się zawiodłem ze d90 nie potrafi wyświetlić zdjęć obrobionych przez swój firmowy soft (NX) przez HDMI - uważam, że jest to zwykłe walenie w .... firmy nikon - kwestia czysto softowa. Do rzeczy jednak - widziałem PS3 w akcji jako "pokazywarka" fotek i video - SUPER sprawa ale cena :( - gierki mam już za soba, BR mnie zupełnie nie interesuje (na razie) a wyrzucanie keszu tylko do w/w celów nazwałem rozrzutnością - temat umarł.
Nie dawno jednak natrafiłem na takie urzadzenie - WD TV HD Media Player USB 2.0 - HDMI - obsługuje m.in.: Muzyka - MP3, WMA, OGG WAV/PCM/LPCM, AAC, FLAC, Dolby Digital, AIF/AIFF, MKA Zdjęcia (tryb 1080p)- JPEG, GIF, TIF/TIFF, BMP PNG Filmy - MPEG1/2/4, WMV9, AVI (MPEG4, Xvid, AVC), H.264, MKV, MOV (MPEG4, H.264) Playlisty - PLS, M3U, WPL Napisy - SRT (UTF-8) tu pełen opis:
http://www.komputronik.pl/index.php/product/64630/Audio_Video/Odtwarzacze_HD/WD_TV_HD_Media_Player_USB_2_0_HDMI.html
Mysle, że już wiem co kupie sobie na gwiazdkę :)

arturs
09-12-2009, 00:27
ja do tego używam właśnie PS3 - bez problemu z kompa przez WiFi się da (przez mediaserver) ale też bez problemu z dysku czy USB oczywiście..

lomax
11-12-2009, 23:30
Uważam, że podstawową kwestią odpowiedzialną za prawidłowe wyświetlanie na TV jest, aby urządzenie transmitujące sygnał do TV mogło podać go w rozdzielczości natywnej matrycy TV.
Telewizory Full HD (1920x1080) lub HD Ready (1366x768) potrzebują dokładnie takiej rozdzielczości podawanej z karty graficznej PC czy laptopa lub BluRay'a (z resztą każdy monitor tego wymaga). Wówczas wyświetlany jest, jak to nazywam "piksel w piksel".
Każda inna rozdzielczość spowoduje, że obraz będzie wyświetlany w jakości gorszej, bo będzie przeskalowywany do rozdzielczości natywnej.
Ja używam do prezentacji na swoim LG LCD 42" laptopa z wyjściem HDMI, który automatycznie rozpoznaje model TV, zmienia rozdzielczość na wy HDMI i obraz jest wyśmienity. Na pewno lepszy niż na matrycy laptopa!
Przy okazji wystarczy zmienić w lapku rozdzielczość na nie natywną i pojawia się ten sam problem co z niedopasowaniem rozdzielczości na TV.
Dla przykładu, gdy np włącze Worda, czy internet to wyświetlane litery tekstu mówią wszystko. Kropka nad "i" lub na końcu zdania ma być jednym pikselem, żadnej poświaty, żadnych zabarwień itp. Krótko mówiąc ma być żyleta - wówczas jest OK!
Oczywiście ustawienia kolorów, barwy dla wyświetlania obrazów itp to inna sprawa.
Przy okazji posiadam PS3 i konsola nie moze podac 768 pikseli tylko 720 i dlatego z PS3 juz takiej jakosci nie osiagam. To juz nie to.

romanescou
15-12-2009, 15:44
Ja używam takiego rozwiązania (niski budżet) +PLAZMA
http://www.allegro.pl/item854107727_dobry_i_niedrogi_dvd_philips_dvp_596 0_hdmi_usb_mp3.html

Całkiem, całkiem.

J51
15-12-2009, 16:20
Ja mam podobnego Philipsa DVP 3040 i nie da się ogladać zdjęć z płytki na LCD

Marcin T
15-12-2009, 22:52
chodzi o to zeby wpuścić do TV obraz przez HDMI. Sposobów jest wiele, od odtwarzacz stacjonarny, poprzez aparat a na laptopie z wyjsciem hdmi konczac
U mnie (SONY) czy podłączę laptopa przez wejście PC czy przez HDMI to jakość obrazu jest taka sama. Nie wiem czy coś źle robię ale TV i tak rozpoznaje, że podłączono mu PC i wiele ustawień jest niedostępnych.
Do jakości nie mam zastrzeżeń ale nie widzę wyższości HDMI w tym przypadku.

romanescou
16-12-2009, 13:54
Ja mam podobnego Philipsa DVP 3040 i nie da się ogladać zdjęć z płytki na LCD

Ja odpalam z pena, ale płytę też widzi i odtwarza (oczywiście pliki jpeg).

prawiejakzywiec
25-12-2009, 13:47
Ostatnio odpalilem sobie pare fotek na Sony Bravia 37 cali po DLNA (laptop po WiFi, TV po kablu ethernetowym do routera).
Powiem tak - rewelacja. Server DLNA darmowy - ps3 media server.

glisek
25-12-2009, 15:18
potwierdzam opinię przedpiszącego :)
po skonfigurowaniu DLNA czy to z WMP12 czy PS3 MS zdjęcia można oglądać jak na normalnym monitorze, można nawet odpalić pokaz slajdów z dowolnym podkładem muzycznym. I to wszystko używając pilota od TV.

Marcin T
25-12-2009, 17:07
Możecie to przetłumaczyć z polskiego na nasze? :D

prawiejakzywiec
25-12-2009, 22:23
Możecie to przetłumaczyć z Polskiego na nasze? :D

1) instalujesz serwer DLNA na kompie (ja mam darmowy P3MS)
2) zonka siedzi sobie na naszej klasie czy innym plotku a Ty w tym czasie:
- smigasz po browara do lodowki
- siadasz w fotelu
- za pomoca pilota TV (przypominam, zonka wlasnie jest na kompie i cos tam sobie dlubie) odpalasz sobie:
+ zdjecia (moga byc z podkladem muzycznym - jak napisal Kolega powyzej),
+ muzyke,
+ filmy (ostatnio zaciagam sobie cale mecze NBA).

Jak poprawnie skonfigurowac P3MS z Sony Bravia znajdziesz tu:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=44304

Co musisz miec:
1) TV obslugujacy DLNA,
2) router
3) kompa z zainstalowanym serwerem DLNA
- oczywiscie musisz to podlaczyc razem ze soba (czy to kablami czy po WiFi... polecam jednak TV podpiac kablem do routera - niektorzy twierdza, ze po WiFi przycinaja sie filmy, mysle, ze ze zdjeciami nie bedzie tego problemu).

Marcin T
25-12-2009, 22:35
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź :)
Czyli po tych inwestycjach i zabiegach obraz ma być o niebo lepszy niż po vga lub hdmi :)?

glisek
26-12-2009, 01:21
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź :)
Czyli po tych inwestycjach i zabiegach obraz ma być o niebo lepszy niż po vga lub hdmi :)?

Marcin, jakie inwestycje? :)
kabelek typu skrętka nie jest aż taki drogi.
PS3 MS za darmochę, kompa masz, to zostaje tylko TV - a teraz wiadomo sz(c)enka opada :D ;)

Marcin T
26-12-2009, 01:23
routerek. Ale to też grosze ;)

glisek
26-12-2009, 01:46
routerek. Ale to też grosze ;)
zawsze można kabelek krosowany zapodać ;)

prawiejakzywiec
26-12-2009, 10:58
Mozna.
Jakosc zdjec powinna byc podobna do tej po HDMI. Ale tu chodzi o latwosc obslugi. Na kompie nie musisz wyswietlac tego co chcialbys widziec w TV... i o to chodzi!!!
Jezeli chodzi o P3MS to jest jeszcze mase niedorobek ale zapodawalem juz przez niego video z rozdzielczoscia full HD 1080p i rewelacja. Czasem mi sie rozsynchronizuje dzwiek z obrazem (ok 1s), ale to wersja darmowa oprogramowania. Ogolnie jezeli masz mozliwosc zakupu TV to kup z DLNA - to przyszlosc.

glisek
26-12-2009, 14:18
prawiejak - z tym rozjechanym dzwiekiem na PS3MS to ponoc jest juz jakies rozwiazanie, ale jeszcze nie udalo mi sie go zastosowac.
Wild Media Server sobie dobrze radzi z rozjechanymi filmami, ale znowu tam nie umiem uruchomic napisow.

prawiejakzywiec
26-12-2009, 21:40
glisek - mi rozjezdzaja sie tylko niektore mecze - bo te ostatnio ogladam... Niestety nei bardzo wiem dlaczego. Niby sa opcje w P3MS dot. synchronizacji dzwieku i obrazu ale jakos u mnie nie dzialaja :( (zreszta to nie jest tematem tego topiku). Mimo wszystko do przegladania zdjec na duzym TV z Full HD to jest rewelacja!

glisek
26-12-2009, 22:12
glisek - mi rozjezdzaja sie tylko niektore mecze

na HD o tym pisali, ale nie załapałem jak to uleczyć, a na PS3 nie znalazłem jeszcze rozwiązania, chociaż tam ponoć było opisane.

choina
04-04-2010, 20:55
Witam

Właśnie przekonałem się że podłączenie D90 przez zwykły kabel AV daje marną jakość na TV LCD. A jak to wygląda jak podepnę pod wyjście HDMI z aparatu prosto do TV? Nie mam takiego kabla ale chętnie zakupię jak jakość będzie zdatna do oglądania.

Pozdrawiam

Ram
28-07-2010, 15:39
Odświerzę wątek żeby nie zakładać nowego. Jako, że od założenia postu jakość telewizorów LCD poszła mocno do przodu co sądzicie o podłączeniu się z laptopa pod telewizor full HD złączem HDMI i obrabiania na nim zdjęć? Bo jakoś nie widzi mi się kupowania Eizo specjalnie do mojego laptopa a tak właściwie w każdym domostwie mogę się podpiąć i obrabiać w terenie, co Wy na to?

domelek33
28-07-2010, 16:00
Przerabiałem to samo, a oto wnioski:

Na każdym telewizorze (poza FullHD) jakość zdjęć była taka sobie. Po zakupie FullHD inny świat.
Zdjęcia na nim oglądam z:
- laptopa podłączonego przez zwykły kabel monitorowy,
- USB - PenDrive - bezpośrednio podłączanego do TV.

Widziałem też TV posiadające gniazdo kart SD - też dobra jakość.

Najważniejsze - FullHD. Jeśli aparat posiada wyjście HDMI - to również można go podłączyć do TV (ale tylko w ten sposób).

Tomekk
06-08-2010, 09:47
Ja ne będę odkrywczy odtwarzam zdjęcia na Sony FullHD PS3 poprzez kabel HDMI - jakość absolutna :)

Grand.
16-08-2010, 09:49
Ja przeglądam zawsze fotki z karty, podłaczone przez czytnik to TV. LG plazma 50''. Kolory są tak oczo...ne i fotki są ciemniejsze niż na kompie. Próbowałem resetować wszystko, zmieniać ustawienia - To nic nie daje. Ten TV chyba sie do tego nei nadaje. Za to telewizje wyświetla jak żyletke, tylko z fotkami ma jakis niestworzony problem.

Duder
17-08-2010, 00:47
No to pewnie problemem jest podłączenie-czytnik lub kabel.Nie ma tak,żeby TV się nie nadawał.