PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o pomoc w sprawie lampy SB600



Morthimer
31-01-2006, 18:13
Czesc!! Mam mały problem. Kupiłem własnie Nikona f80+ nikkor24-85 3.5-4.5 + SB600
Powiedzcie mi co oznaczja i do czego słuzą skroty w lampie: TTL,TTL-BL i M. Bardzo prosze o rzeczowe odpowiedzi poniewaz chciałbym wiedziec kiedy i jak uzywac tych funkcji lampy.

Lolas
31-01-2006, 18:27
Morthimer, bez instrukcji sie chyba nie obejdzie ;-)

Morthimer
31-01-2006, 18:34
Instrukcja cała jest po angielsku... :(

pooley
31-01-2006, 18:41
TTL - pomiar blusku automatyczny,
TTL-BL - TTL Balanced Light - wyrowna oswietlenie pierwszego planu w cieniu do dalszego planu oswietlonego (np. robisz zdjecie pod zacieniona altana, a w tle masz oswietlony sloncem dalszy plan, w tym trybie poprawna ekspozycja powinna byc na pierwszym jak i tylnim planie)
M - Manual - ustawiasz recznie sile blysku...

kronos28
31-01-2006, 18:42
chlopie troszke inicjatywy :

www.google.pl - wpisujesz "ttl" i masz
pierwszy lepszy wynik: http://pl.wikipedia.org/wiki/Through_the_lens

albo aby nie szukac daleko to na tym forum u gory jest funkcja szukaj

Morthimer
31-01-2006, 21:44
dzieki za wszystkie odpowiedzi :) Teraz wiem wiem troxhe wiecej:) Wczoraj byłem na rocznicy i zdjecia nie wszystkie sa dobre... Moze przez obiektyw(swoj musiałem wymienic), pozyczyłem 28-80 3.3-5.6 to tragedia. Kolorystyka słaba... A moze dlatego ze to moj pierwszy film :D Jak dotąd fotografowałem tylko badziewiastymi cyfrókami a teraz przesiadłem sie na F80. zobaczymy jakie bedą następne

fragles
06-02-2006, 12:26
żeby nie zaczynać nowego wątku zadam pytanie TU:

Czy dobrze rozumiem?
Skoro w sb600 jest tryb Manualny, to mogę ją odpiąć z aparatu, postawić w kąciku, wyzwolić przy pomocy lampy wbudowanej (też ustawionej na manual żeby nie było przedbłysku).

Chodzi mi generalnie o to czy da się to wszystko zrobić bez udziału przedbłysków - a pytam dlatego, że chciałbym aby obie te lampy odpaliły mi żarówkę błyskową z fotocelą.

szymony
06-02-2006, 15:34
Se ne da panie hawranek. SB600 nie ma trybu zwykłej fotoceli (fizycznie jest). Może tylko pacować zdalnie w CLSie (jako slave). Jednak CLS produkuje tyle przedbłysków że hej.

fragles
06-02-2006, 15:37
szymony,

to nie jestem pocieszony :(

Ale jeżeli jest zapięta do aparatu to można ustawić ją tak aby nie wyzwalała przedbłysku i w ten sposób wyzwalała żarówkę z fotocelą?

szymony
06-02-2006, 16:09
szymony,

to nie jestem pocieszony :(

Ale jeżeli jest zapięta do aparatu to można ustawić ją tak aby nie wyzwalała przedbłysku i w ten sposób wyzwalała żarówkę z fotocelą?
Tylko w manualu, a fotocelę zawsze zewnętrzną możesz zastosować.