Zobacz pełną wersję : Która torba?
Przeanalizowałem wiele możliwości, do finału zakwalifikowały się dwie torby mianowicie:
a) Naneu Pro - Correspondent C200
http://www.allegro.pl/item280179028_naneu_pro_correspondent_200_c200_w_w a_bemowo.html
b) Fomei WINNER 961
http://www.fotoexpert.pl/aparaty-cyfrowe-produkt-4581.html
Jedna i druga w tej samej cenie, correspondent trochę większy w środku + lepsze kieszenie (te boczne oraz przednia na zamek), winner znów ma zamykaną klapę na zamek, od góry praktyczny otwór na zamek do wyciągania np. obiektywu bez otwarcia klapy, ma także pokrowiec przeciwdeszczowy, wyglądem mniej fotograficzna co też ważne. Na koniec jeszcze może napisze co bym w niej nosił - D80, t17-50, S70-300, N50, Sb600, jakieś propozycje?
Szczerze radzil bym ci jeszcze raz przemyslec czy torba to napewno dobre rozwiazanie. Ja swoja kupilem 2,5 roku temu i mialem ja na ramieniu doslownie 2 albo 3 razy. Nawet łażąc po miescie torba to wg. mnie cholernie niewygodne gozwiazanie a juz zupelnie nie wyobrazam sobie jak mozna isc z tym np w gory. Osobiscie polecal bym jednak duzo bardziej porzadny plecak.
A jesli bedziesz sie upieral jednak przy torbie to z dwojga zlego wybral bym ta pierwsza. W drugiej troche za malo miejsca.
qamil_d_dg
18-12-2007, 19:52
Sam mam plecak Fomei i choć cena była bardzo atrakcyjna to jestem z niego niezadowolony, gdyż jak się okazało po krótki użytkowaniu materiał jest słaby i wciąż się pruje. Sam pokrowiec przeciwdeszczowy też nie jest świetnie przemyślany. Osobiście jestem zrażony do tej firmy, ale może tylko ja miałem taki felerny produkt. Doradzałbym Ci pierwszą torbę.
Szczerze radził bym ci jeszcze raz przemyśleć czy torba to napewno dobre rozwiazanie. Ja swoja kupilem 2,5 roku temu i mialem ja na ramieniu doslownie 2 albo 3 razy. Nawet łażąc po miescie torba to wg. mnie cholernie niewygodne gozwiazanie a juz zupelnie nie wyobrazam sobie jak mozna isc z tym np w gory. Osobiscie polecal bym jednak duzo bardziej porzadny plecak.
Plecak jest wygodniejszy może w noszeniu, ale torba jest wygodniejsza przy potrzebie zmieniania obiektywów itp. Jak pisałem wyżej sam mam plecak i uważam, że wygodniej byłoby mi z torbą.
JanusZZZ
19-12-2007, 23:28
Nie oszczędzaj na zamienniki, raz a dobrze zainwestuj w Lowe Pro reportera D300 bądź D400. Świetne wykonanie i użytkowanie
qamil_d_dg
19-12-2007, 23:42
Nie oszczędzaj na zamienniki, raz a dobrze zainwestuj w Lowe Pro reportera D300 bądź D400. Świetne wykonanie i użytkowanie
W pełni popieram
Moja propozycja http://www.funsports.pl/product_info.php?cPath=25&products_id=199.
Mam i używam, także drugiej nieco mniejszej i bardzo sobie chwalę. Dobre wykonanie, gruba dobrze dobrana gęstością wyściółka, liczne przegródki, kieszonki i paski do monopoda lub małego statywu. Za tą cenę, prawie doskonała. W poruszonej kwestii, czy torba czy plecak? całkowicie zgadzam się z opinią qamil_d_dg - plecak do noszenia, torba do pracy. I choć mam trzy torby i plecak, to jednak korzystam z niego stosunkowo rzadko. Ale nawet wtedy, gdy godzinami wygodnie noszę w nim sprzęt to chwile kiedy muszę po niego sięgać są okropne.
marszull
26-12-2007, 02:37
W pełni popieram
Ja tez popieram, mam juz pare rzeczy Lowepro (komputrekker, daypack i reporter 400) i uwazam ze kazdy z tych zakupow to byla bardzo dobra decyzja
tylko warto naprawde sie zastanowic/przetestowac pakujac swoj sprzet, czy potrzebujesz torby czy plecaka.
Ja mam Winera takiego o jakim myślisz.
Jakość wykonania mnie zadowala. Mam podobnie sprzetowo jak ty i jest trochę ciasno, ale wszystko sie zmieściło i jeszcze jest miejsce na jakąś stałkę:). Kieszenie raczej nie są pojemne i mam problem z ładowarką. Co do wyjmowania górą to trochę wąską, lecz ja mam z aparat z gripem.
zalety to fajny dostęp do środka, oczywiście poza sty. wyjęcia i wlożenia aparatu.
Dobrze się nosi i faktycznie nie wygląda fotograficznie.
Zapłaciłem za nią 128 zł i była to max cena jaką byłem w stanie zdibyć na ten cel.
Ja mam Winera takiego o jakim myślisz.
Jakość wykonania mnie zadowala. Mam podobnie sprzetowo jak ty i jest trochę ciasno, ale wszystko sie zmieściło i jeszcze jest miejsce na jakąś stałkę:). Kieszenie raczej nie są pojemne i mam problem z ładowarką. Co do wyjmowania górą to trochę wąską, lecz ja mam z aparat z gripem.
zalety to fajny dostęp do środka, oczywiście poza sty. wyjęcia i wlożenia aparatu.
Dobrze się nosi i faktycznie nie wygląda fotograficznie.
Zapłaciłem za nią 128 zł i była to max cena jaką byłem w stanie zdibyć na ten cel.
Wszystko zależy jaką kasą dysponujesz jak możesz dołożyć to dokladaj, lecz trzeba pamiętać że każdy ma swoje granice cenowe i pomimo możliwości posiadania lepszego czasem lepiej opuścić.
Piotr_ek
26-12-2007, 12:22
Ja mam Nova 4 AW i też sobie chwalę :)
Gawronnek
26-12-2007, 12:55
Nie oszczędzaj na zamienniki, raz a dobrze zainwestuj w Lowe Pro reportera D300 bądź D400. Świetne wykonanie i użytkowanie
nic dodać do tej wypowiedzi, przeleciałem kilka toreb i ta seria dla mnie jest najlepsza, mam już drugą bo D300 była za płytka na VR'kę, górny zamek jest kapitalnym rozwiązaniem, zarówno do wyjmowania jak i do trzymania na wierzchu aparatu z obiektywem w torbie
Plecak jest wygodniejszy może w noszeniu, ale torba jest wygodniejsza przy potrzebie zmieniania obiektywów itp. Jak pisałem wyżej sam mam plecak i uważam, że wygodniej byłoby mi z torbą.
Też tak kiedyś myslałem, ale jest to dość złudne. Przeważnie kończy się to tak, że torbę i tak trzeba sciągnać z ramienia i postawić na ziemi bądź czymkolwiek, by dokonać wygodnej zmiany obiektywów. Warto jednak mieć małą torbę, badź jeszcze lepiej - kaburę na aparat (na krótkie wypady, gdy nie potrzeba tachać całego sprzętu). Torba, szczególnie gdy jest w niej dużo sprzętu-jest cholernie niewygodna na dluższe spacery. Jeśli jednak koniecznie chcesz torbę, to tylko coś z górnym zamkiem..np Lowepro Reporter D300. W przeciwnym razie wygodna zmiana szkiel przy zalozonej torbie staje pod duzym znakiem zapytania.
wiktor.bakiewicz
26-12-2007, 16:32
Osobiście polecam nova 5 aw, bardzo wygodna, duza, przestronna, ma mase kieszenie, schowków i spadochron na wypadek deszczu sniegu, mega duzej burzy.
qamil_d_dg
26-12-2007, 16:57
Dostałem torbę Apollo Adventure 4 i muszę powiedzieć, że jestem z niej bardzo zadowolony. Torba świetnie nadaje się na wypady z aparatem. Pomieszczę w niej kilka szkieł, lampę, filtry itd więc, choć niewielka gabarytowo jest wystarczająco pojemna. Wykonanie także jest zadowalające. Solidne szycie i wykonanie http://www.apollophoto.eu/?q=t&p=ADVENTURE&idn=8712
Don_Pedro_123
26-12-2007, 16:58
Używam NaneuPro Correspondent 300 (czyli troszkę większa niż przedmiotowa 200) i jestem bardzo zadowolony. Wygodna, pojemna, wiele kieszeni, przegródek itp. Solidne wykonanie. Bez problemów zmieniam szkła nie zdejmując jej z ramienia. Całość troszkę waży, ale mam wszystko zawsze pod ręką i bardzo szybko mogę sięgnąć po to, czego akurat potrzebuję.
Chociaż teraz, po kilku miesiącach używania mogę stwierdzić, że przydałaby się torba numer większa - czyli 400. ;)
Redskull
01-01-2008, 01:51
Dla mnie istnieja tylko dwa rozwiazania lowepro nova 5 AW lub lowepro flipside 300. Nie obrazcie sie uzytkownicy, ale torby z serii reporter (lowepro) to dla mnie szmaty, ktore tak naprawdenie chronia sprzetu, tylko sluza do trzymania go na ramieniu. W dodatu ten nylon jakis taki drobnoziarnisty i sie przeciera...
Gawronnek
01-01-2008, 01:56
Dla mnie istnieja tylko dwa rozwiazania lowepro nova 5 AW lub lowepro flipside 300. Nie obrazcie sie uzytkownicy, ale torby z serii reporter (lowepro) to dla mnie szmaty, ktore tak naprawdenie chronia sprzetu, tylko sluza do trzymania go na ramieniu. W dodatu ten nylon jakis taki drobnoziarnisty i sie przeciera...
miałem dwie torby z serii nova, i w tej chwili nie zmieniłbym reportera z powrotem na nie, Lowepro to solidna firma i nie wypuszcza szmat jak to nazwałeś, ja od torby czy plecaka wymagam czegoś więcej niż tylko ochrony, ma być funkcjonalna, ale każdy ma prawo mieć swoje zdanie,
a ma ktos moze domke? warto doplacac czy raczej brac mekko?
bedzie musiala pomiescic, to co w stopce + 5d i dwa szkla.
Dla mnie istnieja tylko dwa rozwiazania lowepro nova 5 AW
Zapakuj do niej D300 z gripem + 24-70 + 70-200 (oba z tulipanami) i SB800. Powodzenia :)
michal8791
01-01-2008, 12:43
Panowie trzeba sobie powiedziec szczerze ze ile modeli toreb foto tylu użytkowników czy ich zwolenników. Ilu użytkowników tyle opini na ich temat.
Ja mam NaneuPro C200 i jestem zadowolony z niej (miałbym jakiś model z Lowepro też byłbym zadowolony). W C200 mieszczą sie cztery szkiełka, osłony przeciw słoneczne, D50 i jeszcze jest miejsce na lampke oraz kilka drobiazgów.
Zależy też do jakiego rodzaju fotografii potrebuje torbę "kamilkk" jesli krajobrazowa gdzie dużo chodzi to polecałbym jakiś plecak a do reporterki to wydaje mi sie ze lepsza byłaby torba.
Sam zastanawiałem sie czy aby nie sprzedać mojej torby i kupić Lowepro SlingShot 200AW bo pierwsze wrazenie z tym Lowepro jest ogromne ale w uzytkowaniu to widziałem u kumpla ze juz róznie podczas wymiany szkła i stwierdziłem ze nie ma sensu, juz sie do C200 przyzwyczaiłem i zmiana obiektywów nawet w wietrzy dzień nad morzem nie była najmniejszym problemem, tak wiec wszystko zalerzy do czego a własciwie jaki rodzaj fotografii "kamilkk" preferuje.
Redskull
01-01-2008, 12:53
Zapakuj do niej D300 z gripem + 24-70 + 70-200 (oba z tulipanami) i SB800. Powodzenia :)
prosze bardzo....
http://www.cambags.com/canon/300d_10_20d/shoulder/images/lowepro_nova5aw/lowepro_nova5aw_10d_1.jpg
http://www.cambags.com/canon/300d_10_20d/shoulder/images/lowepro_nova5aw/chrisY_lowepro_nova5_31121497.jpg
http://www.cambags.com/canon/300d_10_20d/shoulder/images/lowepro_nova5aw/lowepro_nova_5aw_canon_20d_deconb_interior.jpg
"Zapakuj do niej D300 z gripem + 24-70 + 70-200 (oba z tulipanami) i SB800"
Chyba napisałem wyraźnie :) 80-200 w pionie wchodził na "styk". 70-200 jest dluzszy. Oczywiscie upchnąć na siłę i docisnąć nogą się da..tylko co z tego, jak poźniej trzeba wszystko z tej torby wyciągnać by się dostać do czegokolwiek.
Redskull
01-01-2008, 13:30
Nie bede sie klocil. Ja mam nove5 mam tez d300+grip i t17-50 z osłona + 80-200 N + SB-800. Wszytsko wchodzi cacy a dotego jest tak, ze jedno szklo odpinasz od body, wkladasz do torby, drugie wyciagasz. Tak pracuje i zalezy mi na bezpieczenstwie sprzetu. Naprawde wszytsko cacy wchodzi.
P.S Z czystej ciekawosci, Kaleid-w czym Ty nosisz swoje zabawki? Byc moze, jest jakas lepsza oferta
Z 80-200 i 17-50 to nie bedzie problemu. Sprzet podobnych gabarytów (80-200 i 18-70 a do tego jeszcze 35 i 85) również mieściłem w Nova5 bez wiekszych kłopotów. Z 24-70 i 70-200 jest juz problem..niestety. W chwili obecnej uzywam głównie Minitrekkera AW. Wygląda to mniej wiecej tak
(http://www.zie.pg.gda.pl/~mpisarew/sprzet.jpg)
Redskull
01-01-2008, 14:00
Ja pracuje z aparatem w terenie... plecak odpada, bo czesto zmieniam szkla, takjak pisalem powyzej.
@Kaleid
Widzisz, klocimy sie o TORBE-ktora bedzie pasowala dla kolegi, ktory zalozyl watek. Ja przedstawiam TORBE i bronie jej pokazujac fotki, a sprzet kolegi na pewno sie zmiesci(patrz stopka). A Ty jedziesz po nova 5 i pokazujesz jako argument PLECAK :D :D :D To taki drobny przytyk na nowy rok
Dokladnie tak, bo Nova5 nie jest zbyt funkcjonalną torbą:) I tyle. Dziwne jest z resztą wychwalanie Novy5, szmatami nazywając znacznie bardziej funkcjonalne z serii reporter.
Redskull
01-01-2008, 14:24
Bo dla mnie reporter to szmata, zreszta nie tylko dla mnie. qmpel mial i zrezygnowal. jest wiotka (dlatego napisalem, ze szmata), szkla sie obijaja o siebie.Ramie boliod noszenia takiego "worka", ktory wazy ~6 klio
Gawronnek
01-01-2008, 14:50
Bodlameni reporter to szmata, zreszta nie tylko dla mnie. qmpel mial i zrezygnowal. jest wiotka (dlatego napisalem, ze szmata), szkla sie obijaja o siebie.Ramie boliod noszenia takiego "worka", ktory wazy ~6 klio
chyba nie wiesz o czym piszesz, gdzie szkła sie obijają o siebie, używałeś tą torbę? ja używałem serie nova i reporter z każdego rodzaju mniejsza i większą, a ramię to boli zawsze od noszenia ciężarów, nova 5 jest długa i sztywna nie dopasowuje się do ciała o wiele częściej zsuwała mi się z ramienia niż reporter, z serii nova sympatyczna była dla mnie tylko 3 ale nie na obecny sprzęt
ps. nie jest wojownikiem o poprawna pisownie ale pisząc na forum błędy sam się podkreślają chwile się musiałem zastanawiać co chciałeś powiedzieć pisząc Bodlameni
Redskull
01-01-2008, 23:03
@Gawronek
W reporterze, ktory macałem i nosilem po plenerkach byly tylkocieniutenkiescianki dzialowe, ktore nie stykaly do samej gory teczki. Pozatym samo oblozenie pianka od zewnatrze jest IMHO liche i przy upadku torby zrobi sie jajecznica.
PS Zaznaczam, ze nie edenikogo przekonywal. Forum jest potoaby wyrazic swoje poglady.
PS 2 Przeraszam za literowki.Mam przy okazji zepsuta spacje i czasem gubi...klawiatura do wymiany,
W reporterze przy upadku torby zrobi sie jajecznica.
To chyba jak bedziesz nosił jajka zamiast szkieł. Mam Reportera 200D, czyli raczej mniejszą torbę. Ostatnio na plenerze poślizgnąłem się poleciałem na dupę. Torba gruchneła o ziemię, była maksymalnie wyładowana. Starty prawie zerowe... bo się w głowe pieprznąłem statywem, który akurat niosłem rozłożony. :)
Jajecznica może się zrobić, jak najbardziej... ale jak wyciągniesz wkład z przedziałkami :D Wtedy torba może robić za "siatkę" na zakupy :). O D300AW piszę, bo taką mam. Nie miałem odpukać jakichś ekstremalnych przygód z nią. Pamiętam że raz po gwałtownym hamowaniu w autobusie przyrżnąłem ostro w barierki właśnie torbą i... i nic :) D300 wygrała u mnie z nova4 czy nova5, bo w przypadku drugiej i trzeciej czułem się jakbym miał przyczepioną deskę do biodra. Fakt, pod względem ceny wypada gorzej, ale kupiłem okazyjnie używaną. Nie wiadomo czy założyciel tematu podjął już decyzję czy nie, ale jeśli nie to już wiadomo co polecam ;)
A korzystał może ktoś z tej torby? http://www.allegro.pl/item290986387_fomei_winer_962_czeska_wersja_lowepr o_reporter.html Jak ona jakościowo wygląda?
Ksiazkiewicz
04-01-2008, 20:35
To ja proszę o konkretne wskazanie mi modelu torby Lowepro, na taki sprzęt:
Nikon D70s+grip+ob.17-50/Nikon D80+grip+ob.80-200/SB600/N50
Potem też D70 zmieni się na D300 oraz dodatkowo SB800 więc będę chciał aby nadal się zmieściło.
Czyli podsumowując w torbie chce zmieścić:
- dwa body z obiektywami (np z tymi krótszymi N17-50 i N50)
- dłuższy zoom+jakaś stałka
- dwie lampy
Waham się pomiędzy Nova 5 a którąś z reporterów (ale nie wiem czy D400 mi to pomieści). Mam nadzieje że takie cuda to nie tylko w erze. Dodatkowo czy warto dopłacać 100złotych za reportera??
A korzystał może ktoś z tej torby? http://www.allegro.pl/item290986387_fomei_winer_962_czeska_wersja_lowepr o_reporter.html Jak ona jakościowo wygląda?
Ja.
Mi wystarcza lecz nie widziałem droższego odpowiednika.
Redskull
05-01-2008, 11:56
@wielebny
Blagam Cie czlowieku, poszukaj. Dostales linka do cambags.com i nawet z tego nie skorzystales! Juz w drugim watku drzesz sie o to samo.
http://www.cambags.com/canon/1d/shoulder/lowepro_commercial_aw_frames.htm
http://www.cambags.com/canon/300d_10_20d/shoulder/lowepro_commercial_aw_mf_frames.htm
http://www.cambags.com/canon/1d/shoulder/lowepro_magnum_aw_frames.htm
http://www.cambags.com/canon/300d_10_20d/shoulder/lowepro_nova5AW_frames.htm
http://www.cambags.com/nikon/d1/shoulder/lowepro_stealth_reporter_300AW_frames.htm
http://www.cambags.com/nikon/d1/shoulder/lowepro_Stealth_Reporter_500AW_frames.htm
http://www.cambags.com/nikon/d70/shoulder/lowepro_Stealth_Reporter_650AW_frames.htm
Ksiazkiewicz
05-01-2008, 12:17
nie krzyczę ale pytam użytkowników. Nie potrzebuje rady jak wyglądają, co tam się mieści. Tylko pytam o torbę do której zmieszczę dwa body + troche sprzętu
Redskull
06-01-2008, 00:11
@wielebny
To jak wygladaja wypchane przez userow to odpowiedz na Twoje pytanie. Na tej samej zasadzie bedzie wygladala odpowiedz Pana X czy Y. Zmiescil to da Ci znac...na cambags masz porownanie kilku modeli z fotkami, reszta to juz inteligencja i wyobraznia... Jak dla mnie mozesz sobie kupic nawet pokrowiec od kompakta jeli uznasz to za stosowne :D
kup domke F2, wszystko ci tam wejdzie. a jak nie F1.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.