PDA

Zobacz pełną wersję : [ Portret ] Agnes



swiatlo
18-12-2007, 05:30
Proszę o krytykę:

http://www.themarts.com/galeria/agnes/Pgn_0074_720.jpg

bukowy dziad
18-12-2007, 08:51
ladnie. przeszkadzaja mi 2 rzeczy: pierscionek i troche za mocne mz. swiatlo na prawym policzku (az cos dziwnego dzieje sie z nosem i wyglada malo korzystnie). no i chyba bym wolal by chusta nie zachodzila na lewy policzek, ale moge sie mylic:). ogolnie to chyba najciekawszt portret z twoich studyjnych prob - tak mi sie wydaje:).
pozdr

swiatlo
18-12-2007, 09:31
ladnie. przeszkadzaja mi 2 rzeczy: pierscionek i troche za mocne mz. swiatlo na prawym policzku (az cos dziwnego dzieje sie z nosem i wyglada malo korzystnie). no i chyba bym wolal by chusta nie zachodzila na lewy policzek, ale moge sie mylic:). ogolnie to chyba najciekawszt portret z twoich studyjnych prob - tak mi sie wydaje:).
pozdr

Pierścionek to rzecz dyskusyjna, może być, może nie być. Światło natomiast zależy od kalibracji monitora. Na komputerze na którym to zdjęcie obrabiałem światło wyglądało doskonale, chciałem aby było silne i go nawet wzmocniłem obróbką. Pada ono od tyłu i w pierwszej wersji nawet chciałem aby krawędź policzka była na granicy przepalenia. Potem zmieniłem zdanie i go osłabiłem. Na dobrze wykalibrowanym monitorze byłem tym efektem usatysfakcjonowany.
Natomiast kiedy to teraz oglądam na domowym laptopie ze słabszą kartą graficzną obrazek wygląda trochę inaczej.
Niemniej nie zmieniałbym nic w oświetleniu. To jest moja autorska wersja i tak to lubię... :)
Co bym zmienił i co zauważyłem niestety za późno, to rozczapierzone palce górnej ręki. Wolałbym aby były bardziej swobodne w celu atmosfery wewnętrznej pokory i relaksacji..
Ale trudno, jest już jak jest...

Ridrick
18-12-2007, 09:45
Ja sie nie znam ale (...)

Wszystko ladnie pieknie, szczegolnie jak ogladam fotke na CRT,
jednak jak patrze na ta czern i brzuch modelki to przestaje mi sie podobac.
Mnie to zestawienie poprostu nie lezy, jakos tak pogrzebowo i smutno, ale to oczywiscie tylko kwestia gustu.

ars
18-12-2007, 12:21
bardzo ciekawa robotka, mila i subtelna; co wiecej, gdyby nie fakt brzuszka to klimat na foto robi sie taki tolkienowski, pamietacie takie kadry z Arweną prawda ? bardzo podobne malowanie postacia tam bylo.. podoba mi sie.

harb
18-12-2007, 14:17
dużo dużo melancholii jest w tej fotce ,spokój na twarzy modelki jakaś skarga czy też tesknota w oczach ,ale wszystko przyciąga uwagę -czyli fotka zaciekawia i nie można jej pominąć
technicznie wydaje mi się że jest ok :-D pozdrawiam

ps.imię modelki kojarzy mi się bardzo z jej urodą

david555
18-12-2007, 21:17
Jeżeli Ci to coś pomoże i przyjmiesz krytykę od starego nudziarza, to................................................ ...................
mnie się to zdjęcie podoba.
I to w w wielu aspektach.;)

swiatlo
18-12-2007, 21:21
Jeżeli Ci to coś pomoże i przyjmiesz krytykę od starego nudziarza, to........

Starzy nudziarze są bardzo wysoko w mojej hierarchi krytyków... :)

harb
18-12-2007, 21:27
Jeżeli Ci to coś pomoże i przyjmiesz krytykę od starego nudziarza, to................................................ ...................
mnie się to zdjęcie podoba.
I to w w wielu aspektach.;)

no no ,witaj Davidzie555 -musiało Cie to zdjecie poruszyć skoro wyszedłeś ze swego "ukrycia":-D pozdrawiam

david555
19-12-2007, 04:15
...musiało Cie to zdjecie poruszyć...

Nie ukrywam, że zrobiło na mnie wrażenie.
Z ostatnio przeze mnie przeglądanych jest najlepsze.
Nie miałem ostatnio okazji dużo przeglądać, ale to zdjęcie daje nadzieję na podtrzymanie poziomu FORUM.

wrrum
19-12-2007, 09:53
Proszę o krytykę:
...
A co tu krytykować?

Dawno nie widziałem zdjęcia, które można by interpretować na tyle sposobów co to.
Pierwsze skojarzenie: Madonna.
Drugie: Sycylijka w żałobie. Itd.
Światło, poza mina modelki, ułożenie rąk sugerujące emocje związane z dzieckiem, nawet tło lekko pofałdowane, nie "wyprasowane" do komputerowej doskonałości... MIODZIO!

Dla mnie takie zdjęcie mogłoby się równie dobrze znaleźć na okładce np. NG.

motylanoga
19-12-2007, 15:17
Piękne. Gratuluję.

legionize
19-12-2007, 15:21
Ja nie rozumiem maniery zmiekczania. Widziałem na kilku zdjęciach.

Wolę twojego pana z instrumentem.

ozzy
19-12-2007, 16:13
tutaj akurat pasuje :)

swiatlo
19-12-2007, 19:38
Ja nie rozumiem maniery zmiekczania. Widziałem na kilku zdjęciach.

Tak już zostanie, to mój styl. Dopóki mi samemu to się nie znudzi to tak już będzie.... :)

harb
20-12-2007, 08:27
Tak już zostanie, to mój styl. Dopóki mi samemu to się nie znudzi to tak już będzie.... :)

wydaje mi się że tutaj ta miękkość jest z tą fotką zespolona i tworzy jej dodatkowy klimat

arachiusz
20-12-2007, 10:08
podoba mi się rozkład światła wyraz twarzy modelki

AMI
20-12-2007, 11:57
Niesamowite zdjęcie. Patrze na te zdjęcie i nie mogę oderwać oczu. Te spojrzenie, świetnie ułożone ręce i klimat nakrycia głowy...niesamowite zdjęcie. Mi przeszkadza tylko jedno, IMHO troszkę za duży blur na postaci... ale to może być subiektywne.

Gratuluje.

AMI

Eloi
20-12-2007, 20:34
Wow!