PDA

Zobacz pełną wersję : D70s,wężyk czy pilot ?



amator
30-01-2006, 17:46
Zdjęcia będą robione ze statywem,macro i sporo nocnych, co wygodniejsze czy bardziej funkcjonalne z tych dwóch urządzeń? Wydaje mi się, że funkcje te same.
Skłaniam się ku wężykowi ale może czegoś nie wiem.

Pozdrowienia
amator

shakk
30-01-2006, 17:50
powiem ci...ze nie koniecznie ci to jest potrzebne przy nocnych...przy makro to jeszcze...w nocnych wlaczasz self timer/wyzwalacz i pi****szysz...wiem z autopsji...do makro sie moze przydac...ja wziolbym wezyk...z jakims dluzszym kabelkiem

MzMarcin
30-01-2006, 17:51
shakk,
A jak będziesz chciał naświetlić dłużej niż 30s? ;)

shakk
30-01-2006, 17:57
no to wtedy biore wezyk :) ale po co sie z nim babrac jak nie potrzebujesz wiecej niz 30?:P wygodniej selfa...

atomic
30-01-2006, 18:17
A czy pilot ma większe opóźnienie z racji tego że sygnał jest przesyłany drogą radiową? Jest to zauważalne?

turbo
30-01-2006, 19:41
amator, moim zdaniem pilot wygodniejszy. Bedziesz potrzebowal zrobic grupowe z soba samym i .. jak znalazl.

mziel
30-01-2006, 20:25
w nocnych wlaczasz self timer/wyzwalacz i pi****szysz...
No... Tylko non stop musisz wciskać przycisk i kręcić kułeczkiem - a na pilocie nie - ustawiasz raz i pstrykasz.

amator
30-01-2006, 20:27
Niestety albo stety na moich zdjęciach majmniej jest mnie więc zawsze znajduję się z tyłu aparatu i chyba w tej pozycji wygodniej jest operować wężykiem.

[ Dodano: Pon 30 Sty, 2006 ]

No... Tylko non stop musisz wciskać przycisk i kręcić kułeczkiem.
Dokładnie dlatego rozglądam się za wężykiem/pilotem.

shakk
30-01-2006, 20:53
hmm :) no coz...nie znam tego problemu bo mam f100,raz przelaczam i klikam tylko spust migawki :)

pebees
30-01-2006, 22:26
A czy pilot ma większe opóźnienie z racji tego że sygnał jest przesyłany drogą radiową? Jest to zauważalne?
Sygnał to nie jest przesyłany drogą radiową, coś mi się zdaje... ;-)

atomic
31-01-2006, 00:11
Może nie radiową... ale na pewno bezprzewodową. No więc czy ktoś wie jakie jest opóźnienie wyzwolenia migawki przy użyciu pilota?

pebees
31-01-2006, 00:23
atomic, w stosunku do spustu migawki to mniej więcej takie: t = s/v , gdzie s to odległość pilota od aparatu w metrach, a v to prędkość światła w powietrzu, w metrach na sekundę ;-)

atomic
31-01-2006, 00:25
Widzę, że się naprawdę znasz. Dziekuję za rzeczową odpowiedź :lol:

pebees
31-01-2006, 00:29
atomic, a proszę bardzo :) Gwoli wyjaśnienia, to trzeba tam jeszcze troszkę dodać, na elektroniczne przełączenie w samym aparacie.. ale dalej to opóźnienie będzie niemierzalne w nawet mało typowych warunkach :)

atomic
31-01-2006, 00:37
Dzięki pebees :wink:

stempien
31-01-2006, 01:17
skoro mamy byc tacy dokladni;
pozwole sobie zauwazyc, ze omineliscie droge jaka musi przebyc impuls elektryczny od przycisku pilota do wbudowanego wen mikro nadajnika. Trzeba dodac jakies 2cm.
Predkosc przeplywu pradu elektrycznego mozna porownac do predkosci swiatla.
299 792 458 m/s
Pozdrawiam :)

krzysztof jot
31-01-2006, 01:47
tylko węzyk - pilot jest w tym aparacie bardzo ułomny, tak jak i w D70
samowyzwalacz jeszcze bardziwj :) a ten wezyk własnie sporo wniósł do modelu "s"
Nawet sie nie zastanawiaj - to pierwsze akcesoria jakie kupuje zawsze z aparatem,
mialem 70s i wezyk, teraz do D200 tez pierwsze co to kupilem - to węzyk czy kabel własciwie. Wiec wydaj te 115 zł na wezyk i bedziesz zadowolony.

stefan
31-01-2006, 09:31
Ja do D70 kupilem pilocik za 40 zeta na allegro i szczerze polecam! Do macro jak najbardziej sie przydaje, nie wiem jak jest z wezykami ale tu przewaga jest zasieg, np na imprezce stawiasz aparat na szafie, ustawiasz 2s opoznienia i strzelasz do ludzikow ;-)

pebees
31-01-2006, 09:38
stempien, niestety wartość, którą podałeś, nie jest prawdziwa, bo ta wartość odnosi się do prędkości światła w próżni :D

FunBoy
31-01-2006, 14:16
tylko węzyk - pilot jest w tym aparacie bardzo ułomny, tak jak i w D70
samowyzwalacz jeszcze bardziwj :) a ten wezyk własnie sporo wniósł do modelu "s"

Mozesz rozwinac bardziej ta ulomnosc pilota? Nigdy nie uzywalem pilota (tylko mechaniczne wezyki), a powiem szczerze oprocz b. dlugich czasow naswietlania nie wiem co mozesz miec na mysli.



Nawet sie nie zastanawiaj - to pierwsze akcesoria jakie kupuje zawsze z aparatem,
mialem 70s i wezyk, teraz do D200 tez pierwsze co to kupilem - to węzyk czy kabel własciwie. Wiec wydaj te 115 zł na wezyk i bedziesz zadowolony.

Zakupiles MC30, czy MC36? Jesli ten drugi, to z ciekawosci - jak czesto uzywa sie jego rozbudowanych funkcji (nawet glosnik ma :shock:) i w jakich konkretnych przypadkach?

Orientujesz sie cos wiecej nt. pilota ML-3? Ten odbiornik montowany na sankach lampy blyskowej, to moza w kazda strone ustawic? Czy moze nie ma takiej koniecznosci, gdyz lapie sygnal z kazdej stony? A jesli druga opcja, to czy ma przeniesione styki na gore, aby jeszcze lampe mozna bylo zalozyc (chyba powinien miec, gdyz pojawil sie rowniez sterownik bezprzewodowy do sterowania lampami m.in. makro, a w tej dziedzinie foto piloty/wezyki chyba sie czesto stosuje)?

Pozdr
FunBoy

amator
31-01-2006, 16:23
Biorąc po uwagę prędkość światła w próżni :) oraz częstotliwość gubienia nieprzywiązanych rzeczy decyduję się na wężyk.
Dzięki za wszelakie uwagi.

stempien
31-01-2006, 21:25
Oczywiscie ze jest to predkosc swiatla w prozni.
Ale napisalem tez 'mozna porownac do predkosci swiatla'
Bo gdyby ktos chcial naprawde policzyc predkosc impulsu elektrycznego w danym przewowniku to sa to dosc skomplikowane obliczenia na ktore sklada sie wiele czynnikow.
Zreszta wiadomo ze sobie zartujemy :)
pozdr.

amator
01-02-2006, 17:34
Wbrew niektórym wypowiedziom na forum, jednego jestem pewiem napewno: jesteśmy sprzętowi onaniści . :mrgreen:

pozdrowienia
amator

rafal77
01-02-2006, 19:04
Zdecydowanie wężyk...czujka do pilota do podczerwieni jest umieszczona na przedniej czesci aparatu...wiec pilot bardziej pasuje do zdjec rodzinnych, na ktorych autor bedzie obecny!Ja osobiscie wężyk uzywami jestem bardzo zadowolony!!:] pozdrawiam