PDA

Zobacz pełną wersję : BC-700,pytanie do użytkowników



Jacek Wrzesińsk
15-12-2007, 20:16
No i mam chyba problem:(.Zakupiłem z tą ładowarką akumulatorki Energizer 2650 mAh (10 sztuk) i podczas ładowania naładuje do ok.1300 mAh i wyświetlacz pokazuje FULL.Próbowałem w funkcji "Rozładowanie "(DISCHARGE) prądem 200 mA,i ładowała ok. 5,5 godz.,a powinna w/g instr. 13 godz., i naładowała 1200mA (średnio! a były cztery akumulatory,czyli pełny wsad!). Inny komplet spróbowałem ładować bez rozładowania (CHARGE) większym prądem 500 mA i ładowała 3,5 godz.,a powinna w/g instr.5 godz., i naładowała ok 1300 mAh.Reasumując wygląda na to że nie może doładować do pełnej pojemności:((gdzieś w połowie robi stop!)Spotkał się ktoś z takim problemem,czy może ja coś źle robię? A może to wina akumulatorków? Wiadomo ,że producenci zawyżają nagminnie parametry,ale żeby aż tak? Pozdrawiam Jacek:)

ekonet
15-12-2007, 20:19
Nowe akumulatory może nie osiągnęły maksimum wydajności. Zaś jeśli inne ładowałeś bez rozładowania, to ładowarka pokazała Ci pojemność "wsadzoną" do akumulatorów, a nie całkowitą (ładowarka nie wie, ile było energii w akumulatorach, które wsadziłeś).

Jacek Wrzesińsk
15-12-2007, 20:31
Nowe akumulatory może nie osiągnęły maksimum wydajności. Zaś jeśli inne ładowałeś bez rozładowania, to ładowarka pokazała Ci pojemność "wsadzoną" do akumulatorów, a nie całkowitą (ładowarka nie wie, ile było energii w akumulatorach, które wsadziłeś). Było niecałe 90mAh(w obu przypadkach),bo zaraz sprawdziłem (DISPLAY).W przypadku kiedy ładowałem z funkcją rozładowania to osiągnęły nawet mniejszą pojemność(!!) niż kiedy ładowałem "od razu"

C3zar
15-12-2007, 20:43
Mam ta ładowarke i aku 2650 duracell i wszystko śmiga jak trzeba i po naladowaniu
pokazuje mi więcej niz miec powinny.
I dodam, że jeszcze tak żywotnych aku nie miałem jak te duracellki.

Jacek Wrzesińsk
15-12-2007, 20:51
Mam ta ładowarke i aku 2650 duracell i wszystko śmiga jak trzeba i po naladowaniu
pokazuje mi więcej niz miec powinny.
I dodam, że jeszcze tak żywotnych aku nie miałem jak te duracellki. Napisz jakim prądem ładujesz i ile czasu,czy pokrywa się to z tą tabelką w instrukcji. Z góry dziękuję!!!:)

C3zar
15-12-2007, 21:13
Nie zabijam aku. do cna i w większości w ładowarce wprowadzam proces rozł./ład.
Rozładowanie ustawiam na 250. Jeśli tylko ładuje to ustawiam na 500mA i trwa to kilka godzin
dokładnie nie sprawdzałem bo zostawiam na noc.
W procesie rozł./ład. trwa to kilkanaście godzin. Nie daje max ładowania, bo szkoda mi aku. a mam kilka kompletów wiec
nie mam potrzeby szybkiego ładowania.

Władca Pixeli
15-12-2007, 21:18
Nie daje max ładowania, bo szkoda mi aku. a mam kilka kompletów wiec
nie mam potrzeby szybkiego ładowania.
Przez wiele lat używałem ładowarkę Energizer która ładuje w 15 min!!!
Sprawdzałem ostatnio wszystkie akumulatorki na BC-900 i nie zauważyłem żadnych problemów ani mniejszych pojemności.

Jacek Wrzesińsk
15-12-2007, 21:20
Nie zabijam aku. do cna i w większości w ładowarce wprowadzam proces rozł./ład.
Rozładowanie ustawiam na 250. Jeśli tylko ładuje to ustawiam na 500mA i trwa to kilka godzin
dokładnie nie sprawdzałem bo zostawiam na noc.
W procesie rozł./ład. trwa to kilkanaście godzin. Nie daje max ładowania, bo szkoda mi aku. a mam kilka kompletów wiec
nie mam potrzeby szybkiego ładowania. Ja robiłem podobnie ,nawet na najmniejszy prąd (przy rozł./ład.)100mA,no i:(

C3zar
15-12-2007, 21:30
Przez wiele lat używałem ładowarkę Energizer która ładuje w 15 min!!!
Sprawdzałem ostatnio wszystkie akumulatorki na BC-900 i nie zauważyłem żadnych problemów ani mniejszych pojemności.
Może i im nie zaszkodzi, ale nie mam potrzeby tak ich ładować, bo jak pisałem mam spory zapas więc poco
kusić los ;-)

krzysztof jot
16-12-2007, 16:36
te ładowarki nie są niezawodne, ja wymieniałem dwukrotnie, pierwszy raz natychmiast po zakupie - jedna cela zupełnie głupiała. To mo może to byc wina softu ładowarki lub wada sprzetowa, tak czy owak - wymień

Jacek Wrzesińsk
16-12-2007, 21:43
te ładowarki nie są niezawodne, ja wymieniałem dwukrotnie, pierwszy raz natychmiast po zakupie - jedna cela zupełnie głupiała. To mo może to byc wina softu ładowarki lub wada sprzetowa, tak czy owak - wymień Tak zrobię! Dzięki!:)

MarcinJ
17-12-2007, 22:55
Ja kupiłem tą ładowarkę razem z akumulatorkami Sanyo 2700
też miały na początku mniej ale po kilku cyklach zaczęło pokazywać nawet więcej

bukowy dziad
17-12-2007, 23:41
spokojnie - bez gwaltownych ruchow:) jak napisal poprzednik: zanim aku osiagnal pelna pojemnosc trzeba je pare razy naladowac i rozladowac. przy czym jak moja praktyka dowiodla, nie nalezy to tego robic najmniejszym pradem. polecam 250/500. tez kupilem z sanyo2700 i na poczatku pokazywaly smieszne wartosci - teraz ciagna do 3000 (przy czym jak laduje najmniejszym pradem tyle nie osiagaja).

maly5
18-12-2007, 00:46
sadze ze bukowy dziad dobrze prawi ;-) wsadz jeden komplet z funkcja odswiezania ustawiajac 500/250 i zostaw. bedzie sie ladowalo i rozladowywalo az do usranej .. daj im sie naladowac dopoki ladowarka Ci nie powie ze full. a Ty dowiesz sie czy faktycznie jest problem czy po prostu nieuzywane aku musialy sie obudzic.

C3zar
18-12-2007, 09:20
Jak kupowałem swoja ładowrke to czytałem gdzieś na jakimś forum i tam pisali żeby sprawdzić jaki ma soft, bo ponoć te BC-700 wyszły z dwoma softami i jeden z nich własnie nie obsługiwał aku o zwiekszonej pojemności. I tak jak pisze krzysztof jot może to być wina softu.

maly5
18-12-2007, 12:24
z tego co ja kojarze to ten soft zmienial sie juz dosc dawno, wiec szansa na to ze trafil taka ladowarke sa raczej znikome. ja jak pierwszy raz naladowalem swoje lezace od dawna Sonki 2500 to jedna miala 900, a 3 po okolo 700. pozniej bylo cos kolo 1100-1300 (po 2 ladowaniu). no a kolejne ladowania juz pod okreslona wartosc az w koncu lekko zaczely ja przekraczac. wiec sadze ze bez stresu nalezy do tego podejsc i kilka razy naladowac - rozladowac.

israel
18-12-2007, 13:15
Witam serdecznie,
Mam BC-900 i akumulatorki GP 2100 w sumie 6 sztuk - najpierw kupiłem 4 potem po ok roku dokupiłem 2. Jeden z tej pierwszej czwórki i jeden z tej dwójki mają po ok 1600 - niezależnie jak ładuje, czy odświeżam, czy z rozładowywaniem... Nawet wczoraj próbowałem je odświeżyć to jednemu spadło z 1610 na 1590 ;). Pozostałe dochodzą do ok 2000 (+/-100).
Wcześniej wykorzystywałem taką zwykłą procesorową ładowarkę jednokanałową.

Może też masz takie "rąbnięte" jak moje?

pozdrawiam

mpwt
18-12-2007, 15:27
No i mam chyba problem:(.Zakupiłem z tą ładowarką akumulatorki Energizer 2650 mAh (10 sztuk) i podczas ładowania naładuje do ok.1300 mAh i wyświetlacz pokazuje FULL.

A może to jednak lewe baterie? Podróbki, etc?

Jacek Wrzesińsk
18-12-2007, 20:47
Baterie raczej oryginalne,kupowane razem z ładowarką w sklepie.Spróbuję jeszcze raz rozładować je w jakimś innym urządzeniu i wtedy jeszcze raz spróbuję (coraz bardziej skłaniam się ku opcji że jeszcze nie osiągnęły swojej pojemności).Wczoraj pożyczyłem akumulatorki od kumpla (2100mAh) i te naładowały się"do oporu".

boober1
21-12-2007, 11:51
Witam
Ja kupiłem bc-700 z czterema akumulatorkami sanyo 2700. Na początku charge test pokazał mi po ok. 1600 mAh na wszystkich akumulatorach, lekko się zdołowałem. Ale po trzech rozładowaniach i naładowaniach jest git i charge test pokazuje 2.7 Ah

Lolas
21-12-2007, 11:56
Baterie raczej oryginalne,kupowane razem z ładowarką w sklepie.Spróbuję jeszcze raz rozładować je w jakimś innym urządzeniu

Nie kombinuj, tylko wlacz REFRESH i czekaj cierpliwie az ladowarka zrobi swoje. :-)

Rafał_Sz
21-12-2007, 14:53
Mam taką ładowarkę i identyczne akumulatorki. Zawsze po włożeniu do ładowarki daję na rozładowanie i maks. prąd ładowania (700 mA). Po naładowaniu akku pokazuje zawsze ok. 2750 - 2800 mAh.

Adams
21-12-2007, 14:54
Kurcze mi to BC- 700 zawsze pokazuje różne wartości, chyba wyślę do naprawy.

Jacek Wrzesińsk
21-12-2007, 20:33
Rozładowałem kompletnie i teraz było więcej,ale też i nierówno,tzn. 1-wsza cela: 3050(!),2-ga :1683,3-cia:1776,a 4-ta:3100(!),czyli można by powiedzieć że ruszyły i to jest dobra wiadomość.Ale znowu przypadkiem wyszedł inny problem,inny komplet włożyłem i uruchomiłem opcję DISCHARGE,czyli rozładowanie i potem naładowanie i chciałem nastawić prąd 250mA,a tu mnie spotkała przykra niespodzianka ,na 1-wszej celi owszem można ustawić było wszystkie wartości (100,250,350),natomiast na pozostałych tylko wartość 100mA:(

maly5
22-12-2007, 00:24
Rozładowałem kompletnie i teraz było więcej,ale też i nierówno,tzn. 1-wsza cela: 3050(!),2-ga :1683,3-cia:1776,a 4-ta:3100(!),czyli można by powiedzieć że ruszyły i to jest dobra wiadomość.Ale znowu przypadkiem wyszedł inny problem,inny komplet włożyłem i uruchomiłem opcję DISCHARGE,czyli rozładowanie i potem naładowanie i chciałem nastawić prąd 250mA,a tu mnie spotkała przykra niespodzianka ,na 1-wszej celi owszem można ustawić było wszystkie wartości (100,250,350),natomiast na pozostałych tylko wartość 100mA:(
przeczytaj dokladnie instrukcje. jak wlozysz wszystkie baterie to od razu przytrzymaj przez chwile MODE przez 2 sec, i wtedy jak bedziesz zmienial co ma robic ladowarka to dla wszystkich aku na raz, a pozniej Current zmieniajac prad dla wszytskich. jesli poczekasz az ladowarka zacznie ladowac/rozladowywac i pozniej bedziesz probowal zmienic to na celach 2,3,4 nie bedziesz mogl ustawic wyzszego pradu niz byl ustawiony w momencie startu ladowarki dla celi 1 (jesli byl w nia wlozony jakis aku).

Jacek Wrzesińsk
22-12-2007, 13:01
przeczytaj dokladnie instrukcje. jak wlozysz wszystkie baterie to od razu przytrzymaj przez chwile MODE przez 2 sec, i wtedy jak bedziesz zmienial co ma robic ladowarka to dla wszystkich aku na raz, a pozniej Current zmieniajac prad dla wszytskich. jesli poczekasz az ladowarka zacznie ladowac/rozladowywac i pozniej bedziesz probowal zmienic to na celach 2,3,4 nie bedziesz mogl ustawic wyzszego pradu niz byl ustawiony w momencie startu ladowarki dla celi 1 (jesli byl w nia wlozony jakis aku). mały5,ja wiem, że nie można ustawiać większego prądu niż na pierwszej celi, ja nie mogę ustawić takiego samego prądu! (tylko 100 mA)

maly5
22-12-2007, 23:41
nawet jak wlozysz tylko jeden aku w np 2 slot ? no to faktycznie gwarancja - wymiana.

fotomarko
15-01-2008, 02:24
A moja ładowarka ic-8800 padła....,zostawiłem włączoną na noc przyjeżdżam rano do studia a ładowarka jak z plasteliny,jeden przycisk aż się zapadł, cztery akumulatory sony wyleciały w kosmos, ale to nic odsyłam do firmy Batimex, czekam i czekam i czekam w końcu dzwonię na to miła pani próbuje mi wcisnąć kit że to ja wcisnąłem sam przycisk i że ładowarka jest sprawna. Dostałem ładowarkę bez futerału adapterów .Jeszce w życiu nie padła mi ładowarka przez akumulatory. Gdzie te cudowne zabezpieczenia??? Teraz jest ładowarka w serwisie sony razem z akumulatorkami i czekam na ekspertyzę serwisu Sonego. nie polecam firmy Batimex oszuściiii

maly5
23-01-2008, 13:37
roznie mowia. kiedys mi sie zepsul (chyba ze starosci) jeden aku to mi malo ladowarki nie stopil. dawno to bylo, ale jak go wyjalem to sie poparzylem (palce - w sensie).

k3nski
02-02-2008, 12:06
Witam
Opisywałem podobny przypadek (post niżej) jaki miałem z ładowarką BC 700 i BC 900 podczas ładowania akumulatorków PHOTO ACCU AA -No 5706 / 2700mAh

Akumulatorki naładowałem i rozładowałem 3 krotnie a następnie przeprowadziłem test pojemności,
korzystając z ładowarki BC 700. No i tragedia !!! - akumulatorki miały następujące pojemności 1 -1632 mAh, 2 – 1114 mAh, 3 -1189 mAh, 4-1648 mAh. Pomyślałem, że moja BC 700 padła i pożyczyłem od syna BC 900. Dałem akumulatorki na BC 900 i znów rozładowanie i ładowanie z testem pojemności. Na BC -900 to samo ! Dla mnie różnica pomiędzy deklarowanym przez VARTA -2700 mAh a uzyskanym np.1648 mAh jest niedopuszczalna, tym bardziej, że występuje to „zjawisko” aż na 4 akumulatorkach. Oczywiście poprzez hurtownię w której nabyłem akumulatorki skontaktowałem się z przedstawicielem VARTA na małopolskę i muszę przyznać, że obsługa bardzo miła i fachowa, reklamację przyjęto bez żadnych zastrzeżeń. Podsumowując – dla mnie VARTA jest g....o WARTA. Oczywiście nie wykluczam, że u innych użytkowników akumulatorki zachowują się poprawnie ale u mnie już nie budzą zachwytu......
Uwagi:
1)Akumulatorki były oryginalne VARTA ( nie podróbki) więc nie ma mowy o pomyłce.
2)Nie sądzę aby odczyty z ładowarek BC 700 i BC 900 były błędne, tym bardziej, że sprawdzałem na tych ładowarkach akumulatorki innego typu.