PDA

Zobacz pełną wersję : Pasek i osłona :)



pebees
30-01-2006, 14:09
no muszę kupić normalnie no :) Czy ktoś z Was posiada jeden z tych pasków:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82082379
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82083251
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82521753
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=83671072

i może go polecić/odradzić? Albo może jakiś namiar macie na sensowne paski? Bo nic ciekawego nie mogę znaleźć.. :)
No i czy taka osłona gumowa http://www.systembank.pl/index.php?stronka=7&id=49 do kita 28-100 się zda, czy będą siakieś winiety-bzdety? Czy może warto dołożyć te 30-40 zł do oryginalnej bagnetowej ?

JK
30-01-2006, 14:20
No, gustowne paseczki sobie wynalazłeś. :D Ten pierwszy ma nawet napis Canon. Ale wszystkie jakieś takie czarne. :D Tu masz kolorowe (http://www.paski.com.pl/?page=katalog&action=category&referto=0&from=0) :mrgreen:
A tak na poważnie to kupuj najtańszy, bo szkoda kasy na te bajeranckie.

pebees
30-01-2006, 14:23
JK, do spodni to juz jakiś mam (a jak znasz właściciela strony, to mu przekaż, by ortografy poprawił) :) A te co znalazłem, to nie gustowne, a jedyne jakie znalazłem :D Nie chodzi mi o bajeranckie czy niebajeranckie, a raczej o szerokości i te materiały neopreny i inne :)
A z osłoną to już wiem, że muszę szukać 'wide', jeśli nie oryginalna, bo standard do 40 mm będę miał winietę. Ble.

JK
30-01-2006, 14:31
Jak bym znał właściciela to Admin by mnie za kryptoreklamę op....

pebees
30-01-2006, 14:32
JK, teraz to się nie wymiguj :)

JK
30-01-2006, 14:35
pebees, pytałeś o paseczki, to ci coś fajnego w gooooglach znalazłem. :mrgreen:
I wiesz, tam jest tego więcej. :D

pebees
30-01-2006, 14:43
JK, hehehe, no tak, a ja ciągle szukam :) A na wsi najbardziej wkurza, gdy w jednym sklepie w necie widzi się osłony, w drugim paski, w trzecim cośtam, a razem to nigdzie nie ma :)

JK
30-01-2006, 14:54
Kaski na przesyłki Poczcie Polskiej nie chcesz dać, a gdzie twój patriotyzm? :)

Valdek_Tychy
30-01-2006, 16:21
Ja mam pasek z neoprenu kupilem go właśnie w tej firmie.Mam go już ze dwa lata i muszę przyznać,że jest dość solidny i trwały,nie taki sztywny jak oryginalny nikonowski.Jestem z nigo zadowolony a co do oslony to nie wiem bo nie mam takiej mam firmy Hama składaną w dwóch miejscach i jest ok.

Robert_P
30-01-2006, 23:09
Mam drugi jaki zapodałeś kupiony u Hesji i w porównaniu do orginalnego to niebo a ziemia. Na szyi nie czujesz że masz aparat a noszę czasami z 80-200 :)
Bierz śmiało i to nie jest jakiś bajer ale bardzo przydatna rzecz podnosząca komfort pracy.

ps. i jeszcze jedno ten drugi ma ( ja tak mam) zakończenia z metalowymi kółeczkami co też jest b. dobre, pasek poprostu nie stoi jak sztywny orginał.

kronos28
31-01-2006, 19:29
hmm co do oslon to bym sie nie bawil w te badzieiwa z gumy tylko org. dedykowany do obiektywu

pebees
31-01-2006, 23:14
kronos28, uzasadnij. Bo ja to widzę tak:
1. Osłona bagnetowa, oryginalna
plusy:
- oryginalna ;-)
- plastik, czyli teoretycznie więcej pomoże przy upadku
minusy;
- cena
- problem z ewentualnym kręceniem polarem ;-)
2. Osłona gumowa
plusy:
- cena
- nakręcę na polar :)
minusy:
- nieoryginalna ;-)
- nie uchroni tak przy upadku jak plastik

Sam nie wiem, zobaczę chyba te gumiaki :)

kronos28
31-01-2006, 23:37
hmm powiem ci tak kupilem na alledrogo taka jedna na moje gitowe 28-80G :wink:

wnioski z uzytkowania:
tanie to fakt,
nakrecisz na polara, to jest przydatne
kompaktowe bo sie skubane szprytnie skladaja
ale:
nieskie teperatury powoduja pekanie przy gwincie (zdejmowalem oslone i mi sie rozeszla doslownie pekla :evil:)
do tego sie odksztalcają i powrot do ich normalnego ksztaltu troszke trwa.

Testy przeprowadzone w niskich temperaturach wiec w cieple te problemy nie powinny wystepowac choc to zalezy od jakosci zastosowanej gumy

Nie wiem moze mialem pecha ale jakos sie uprzedzilem

mmalkow
31-01-2006, 23:46
Ja powiem, że ten w foto-tip to lipa nie pasek...
Jakość wykonania to średniowieczne chiny... tandeta, chcoiaż na zdjęciu wygląda nieźle... Ja kiedyś kupiłem z tego sklepu czarno-czerwony - szkoda gadać.
Na temat innych sie nie wypowiadam, na razie jestem zadowolony z firmowego paska od D70s

pebees
31-01-2006, 23:50
mmalkow, no to teraz mi to mówisz :) Ech, co ja z Wami mam :D

JK
31-01-2006, 23:55
pebees, zawsze możesz dać ogłoszenie:

Super pasek tanio sprzedam.
Jak ktoś kupi dokładam osłonę gumową za darmo. :lol:

pebees
31-01-2006, 23:56
JK, ech, poradzę sobie inaczej ;-)

Robert_P
01-02-2006, 09:13
Kupiłeś najtańszy mimo że nikt go nie zachwalał ani polecał , ja Ci napisałem o moim zakupie i bardzo zachwalałem a żadnego w tym nie miałem interesu , więc do kogo masz pretensję ?? Oj Kolego powinieneś mieć tylko do samego siebie :mrgreen:

pebees
03-02-2006, 00:22
No i przylazło to do mnie wszystko dzisiaj pocztą.
Pasek nie jest żaden rewelacyjny, ale wykonany dość porządnie, minimalnie elastyczny, czarny, szeroki na ponad chyba 50 mm, zapinki pewne, dodatkowo kółeczka i jakieś gumowe mocowania. Zadawala mnie aż nadto :)
Osłona - gumowa King, wkręcana, szeroka (a przynajmniej pisza na pudełku, że wide) resztki kleju na pierścieniu, wydaje mi się nieco za miękka. Ale będzie ok :)
Generalnie - zadowolony jestem z tych zakupów i nic nie zamierzam sprzedawać :)

JK
03-02-2006, 00:26
Wreszcie jeden zadowolony :D

pebees
03-02-2006, 00:44
JK, no :) Mam już prawie wszystko, co potrzeba do robienia zdjęć. Tylko jednego mi brakuje d szczęścia... ale Hesja ma ponoć dobre ceny.. Nie wiesz, czy i po ile ma talent na sprzedaż? :D

JK
03-02-2006, 00:47
Ostatnio to on niczego nie ma. Pisze, że NP go olewa. Niedawno jakiegoś dowcipnego konia focił. Nieźle mu wyszło, ale czy to się talent nazywa i czy na sprzedaż jest, to nie wiem. :D

pebees
03-02-2006, 00:50
No trudno, to zamówię gdzieś indziej. Tylko słyszałem, że na bank mi na poczcie i tak paczkę ukradną... :D

JK
03-02-2006, 00:51
Próbuj kurierem. Im talent nie jest :lol: potrzebny.

pebees
03-02-2006, 00:54
Hehe... a może po prostu wezmę tę kupę złomu, pójdę na tydzień do lasu, i sam poszukam ? :D

Robert_P
03-02-2006, 10:17
Mała modyfikacja piosenki Pana Sthura"

Pstrykać każdy może, trochę lepiej, lub trochę gorzej,
ale nie o to chodzi, jak co komu wychodzi...
Czasami człowiek musi, inaczej się udusi - uuuu...
Lubię modelki i różne inne wdzięki,
szczególnie, jak mnie co wzruszy, rzuca mie się na oczy.
Teraz będę już szczery: wybrałem drogę kariery,
kariery na scenie - na pewno sobie poradzę...

Stoję przy statywie, niech mnie który przegoni,
różne sceny brygady już nie dadzą mi rady,
bo ja się wcale nie chwalę,
ja po prostu - niestety - mam talent.

:mrgreen: :D :mrgreen:

pebees
03-02-2006, 11:09
robren, oj, nieładnie tak kpić, nieładnie... :D

JK
03-02-2006, 11:09
Nooooo. Chłopie, pebees właśnie tego szukał. Tylko muza trochę nie ta, ale jak będziesz chciał sprzedać to się może dogadacie. :D Tylko co Tobie zostanie, jak to sprzedasz? :mrgreen:

Robert_P
03-02-2006, 11:14
Jeśli kpię to również z siebie - sam sobie to podśpiewuję :)