PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki laser mono do 300zl wybrac



kibrat
13-12-2007, 15:41
Witam
Zastanawiam się nad kupnem drukarki laserowej monochromatycznej (do około 300zł), jak do tej pory zastanawiam sie nad:
- HP LaserJet 1018
- SAMSUNG ML-2010PR
- Lexmarka E120

Przeznaczenie to druk tekstu, tabelek itp.
Jeśli macie jakieś doświadczenia z tymi modelami (cena wydruku, jakość wydruków) to będę bardzo wdzięczny za opinie.

Pozdrawiam

pebees
13-12-2007, 15:47
HP 1018. Mam wyższy model (1020) i jestem bardzo zadowolony, jednak nie drukuję za dużo (kilkadziesiąt, max kilkaset stron miesięcznie). Tylko musiałem kupić naprawde dobry przewód do niej, bo ze zwykłymi USB po 8 czy 12 zł niestety nie działała :/

pdzran
13-12-2007, 15:49
Moze Xerox Phaser 3117.

pozdrawiam
Pawel

PaSkal
13-12-2007, 16:48
Lexmarki odradzają.
HP mam dość po latach używania atramentu (ale to subiektywne)
Mam Samsunga multikulti (SCX 4200), który sprawuje się nieźle, chociaż cholernie długo się rozgrzewa, zanim zacznie drukować.

Sprawdź ceny i wydajność materiałów eksploatacyjnych, żebyś później nie bankrutował na tonerze. Toner do mojego kosztuje ok. 280 zł i teoretycznie starcza na 3000 kartek z 5% pokrycia.
Ale - do drukarki dostałem taką jednorazówkę i działała prawie rok! Drukarka marudziła, że nie ma tonera, a wydruki wychodziły bardzo dobrze (może nie idealnie, ale ja drukuję tylko i wyłącznie do użytku wewnętrznego, więc mi to nie przeszkadzało).

Rafał_Sz
13-12-2007, 16:50
Mam i polecam wspomnianego HP 1018. Oryginalny toner jest świetnie podatny na sztuczne zaczernienie ( oparami nitro, znacie ten trik? ) co jest bardzo przydatne do klisz sitodrukowych i uzyskania efekciarskich rzeczy z grubym i błyszczącym nadrukiem.

pdzran
13-12-2007, 16:54
Przewaznie male drukarki maja toner na okolo 3000 stron przy 5% pokryciu i kosztuja mniej/wiecje tyle samo czyli okolo 250 pln ale niektore firmy zaskakuja , jak np. Brother w przypadku modelu HL 2030 i 2032, gdzie masz do wymiany beben co 12 tys. stron za okolo 280 pln.

Pawel

kibrat
13-12-2007, 17:02
Mam i polecam wspomnianego HP 1018. Oryginalny toner jest świetnie podatny na sztuczne zaczernienie ( oparami nitro, znacie ten trik? ) co jest bardzo przydatne do klisz sitodrukowych i uzyskania efekciarskich rzeczy z grubym i błyszczącym nadrukiem.

A powiedz jak wygląda sprawa z dosypywanie proszku bądź jakimś tańszym zamiennikiem o ile miałeś okazje już wymieniać toner??

who
13-12-2007, 17:37
Zdecydowanie HP1018
Naprawdę dobra drukarka, mi toner startowy skończył się po jakiś 2300 stron ;) no i kupiłem na allegro proszek za 12 zł (plus 4,8zł na bilet do sklepu i z powrotem) dosypałem i drukuje tak samo dobrze. Taniej się nie da ;)
A z kablem USB to jakaś dziwna sprawa, ja mam podłączoną ją przez najtańszy jaki był w sklepie i wszystko działa bardzo dobrze, pierwsza strona wychodzi po jakiś 10 sekundach, może trochę krócej.
Z testów przeczytanych w internecie, wychodzi na to że HP ma najlepszą jakość druku, nawet przy ustawieniu jakości na maksymalnie ekonomiczny, wydruki są nadal ładne i czytelne.
A po za tym chyba tylko HP zapewnia sterowniki do linuxa, jeżeli z takiego korzystasz.
Naprawdę dobry wybór za te pieniądze.

PS. Wymiana tonera to trochę brudna sprawa, ale przy minimalnych zdolnościach manualnych jest dość prosta. Mi zajęło to w sumie jakieś 25 minut. Po za tym na allegro dostępne są też same bębny poniżej 50zł z tego co pamiętam, więc jak nawet bęben się zużyje jego wymiana nie jest droga (bęben jest zintegrowany z tonerem, dlatego oryginał więcej kosztuje). A instrukcje dosypania proszku można bez problemu znaleźć w internecie. :)

Rafał_Sz
13-12-2007, 17:41
A powiedz jak wygląda sprawa z dosypywanie proszku bądź jakimś tańszym zamiennikiem o ile miałeś okazje już wymieniać toner??
Zamiennik BlackPoint kosztuje 130 zł, więc nawet nie chce mi sie myśleć o zabawie z dosypywaniem tonera.

pdzran
13-12-2007, 18:02
Proszkiem albo regenerowanym to mozna sobie zalatwic drukarke.
Mechanizm walka ma ograniczona zywotnosc a jak jest zjechany, to ciezko chodzi, przez co mozna (znam z doswiadczenia Klientow) spalic silnik.

Pawel

zapa
13-12-2007, 18:27
za 300 zł nie spodziewaj się rewelacji i taniego w eksploatacji urządzenia. Polecam Xerox Phaser 3117 w stosunku jakość/cena... tonery na 3 tys stron za jakieś 200 zł. Odradzam Brothery... miałem kilka HL w firmie i tak jak szybko przyszły, tak szybko wyszły ;)

Kacper Olejnik
07-01-2008, 12:06
samsung ML 2010P ---> kupiłem za 150zł :) śmiga jak ta lala :) do tego typu druku dużo nie trzeba i lepiej do szkiełek dokładać kase:)