PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy zoom Olka



Michu
28-01-2006, 17:39
Szkło (http://www2.olympus.pl/consumer/dslr_ZUIKO_DIGITAL_ED_35-100mm_1_2_0.htm) .


Niech mi ktoś teraz powie, że nie chciałby mieć takiego cacuszka w swoim plecaku ;)

szymony
28-01-2006, 18:21
Pytanie za ile? I jeżeli 35mm u olka to odpowiednik 70 to tez nieciekawie ihmo.

wyrwiflak
28-01-2006, 18:42
a dlaczego nieciekawie? co jest zlego w posuadaniu telezooma 70-200? przecie to dosc popularna zakres - a moze sie juz zapomnialo czasy pełnej klatki i przyzwyczailo do "dobrodziejstw" APS-C gdzie dawny 70-210 staje sie 105-315 ;)

MSZ szklo kapitalne, ale cena bedzie wygórowana

akustyk
28-01-2006, 18:42
Szkło (http://www2.olympus.pl/consumer/dslr_ZUIKO_DIGITAL_ED_35-100mm_1_2_0.htm)
Niech mi ktoś teraz powie, że nie chciałby mieć takiego cacuszka w swoim plecaku ;)
no mowie: nie chcialbym. nie pasuje mi do mocowania.

a swiatlo 2.0 w przypadku 4/3 mnie grzeje. GO ta sama co f/2.8 w APS-C, a roznice w jasnosci mozna spokojnie skompensowac zwiekszajac ISO. szumy i tak beda mniejsze niz w Oly :)

jakby to powiedziec: wyglada to fajnie i f/2.0 brzmi moze magicznie, ale nic wielkiego z tego nie wynika :)

szymony
28-01-2006, 19:10
a dlaczego nieciekawie? co jest zlego w posuadaniu telezooma 70-200?
Absolutnie nic.

a moze sie juz zapomnialo czasy pełnej klatki i przyzwyczailo do "dobrodziejstw" APS-C gdzie dawny 70-210 staje sie 105-315 ;)
Ano właśnie się nie zapomniało, a wręcz przeciwnie. Więcej robię FF analogowym niz cropem cyfrowym :mrgreen:
Może dlatego poza ultraszerokim nie mnam nic pod cropa. A taki superszeroki pod olka jeszcze krótszy musi być.

Michu
28-01-2006, 19:43
Możliwość powstania takiego zoomu to niewątpliwie zaleta systemu 4/3.
Dalej.
Wziąwszy pod uwagę, że nowa matryca w Olku (E-330) szumi nieporównywalnie mniej - dając użyteczne ISO 1600 (jak twierdzą wyznawcy tego systemu), to powstanie takiego szkła może być zwiastunem poważnego ataku na rynek pro. Czyżby zbliżał się (Photokina?) następca E-1?
Ciekaw jestem, czy Nikon lub Canon podejmą rękawicę ;)
Chociaż skoro żaden z tych producentów nie przedstawił konkurencji dla Sigmy 120-300 f/2.8 APO EX, to raczej wątpliwe...

akustyk
28-01-2006, 19:51
Możliwość powstania takiego zoomu to niewątpliwie zaleta systemu 4/3.
w APS-C tez sie to da zrobic. skoro dalo sie 70-200/2.8 to dlaczego w 1,6x mniejszej matrycy ma sie nie dac f/2.0

po mojemu, jest szansa, ze Nikon wypusci cos takiego w formacie DX. natomiast nie mam zadnych watpliwosci co do tego, ze Canon takiego szkla w mocowaniu EF-S nie wypusci. bo po co?



Wziąwszy pod uwagę, że nowa matryca w Olku (E-330) szumi nieporównywalnie mniej - dając użyteczne ISO 1600 (jak twierdzą wyznawcy tego systemu),

podkreslilem :) wyznawcy systemu Nikon dostrzegaja najnizsze na swiecie szumy w D200@1600. co tam... nawet w D70 :)
podobnie religijni wyznawcy innych firm

ja bym jednak poczekal na rzeczywiste testy. po tych kilku samplach, ktore Olympus zamiescil na swojej stronie (wszystkie oczko w oczko przy ISO 100 :) ), to wiele na ten temat sie nie da powiedziec



to powstanie takiego szkła może być zwiastunem poważnego ataku na rynek pro. Czyżby zbliżał się (Photokina?) następca E-1?

about time, jak mowia za oceanem. E1 juz ciutke traci myszka.



Ciekaw jestem, czy Nikon lub Canon podejmą rękawicę ;)

Nikon - tak. Canon - nie. IMHO

Michu
28-01-2006, 20:20
Wiesz, to, który podejmie rękawice, akurat jest mniej ważne. Najważniejsze, by coś się działo. Daje to przecież nam jakąś podnietę - w końcu nie sądzę, by Ciebie, czy mnie było stać na takie szkło ;)

Pewnie - zaczekajmy na testy. I na PMA a później Photokinę - sądzę, że ten rok będzie (jak i poprzedni) przełomowy i jeszcze niejednokrotnie "zrobimy oczy jak stare pięć złoty".
Będzie się działo...

Smurf
28-01-2006, 21:22
Nie wiem tylko czy cena 1699,99 funtów brytyjskich jest tak bardzo zachęcajaca.
http://www.abc-digital-cameras.co.uk/s111-olympus-e-series-slr-lenses.htm

To sporo więcej niż w tym samym sklepie Nikon AF-S 70-200mm f/2.8G VR IF-ED - 1199 funtów
http://www.abc-digital-cameras.co.uk/s109-nikon-slr-lenses-page-3.htm