PDA

Zobacz pełną wersję : Tło fotograficzne do domu



bialy260
12-12-2007, 08:37
Witam
Chciałbym zapytać czy warto zainwestować w tła fotograficzne z allegro wraz z systemem mocowania chodzi mi konkretnie o dwa statywy z poprzeczka

arturjb
12-12-2007, 09:32
:|

Xathloc
12-12-2007, 10:50
A dlaczego nie? Jeżeli nie możesz sobie pozwolić na dziurawienie ścian to raczej nie masz innej alternatywy. Inna sprawa, że jeżeli mówisz o zestawie, o którym myślę, to jest on dość drogi.

przemo_k
12-12-2007, 12:46
chyba lepiej coś podwieszanego, moja kobieta ma taki system w domu no i nie powiem. niezła rzecz

Xathloc
12-12-2007, 13:11
Jasne, jak moja żona usłyszała, że chciałbym w dużym pokoju zamocować system do teł to przez dwa dni schodziłem jej z drogi :D
IMHO do studia domowego tło na statywach jest dobrym wyborem.

ekonet
12-12-2007, 13:32
Jasne, jak moja żona usłyszała, że chciałbym w dużym pokoju zamocować system do teł to przez dwa dni schodziłem jej z drogi.
Zagroź jej, że czas na "upgrade".

akrzykalski
12-12-2007, 13:39
Zagroź jej, że czas na "upgrade".

Moja, co dziwne jeszcze się na to łapie ;)

Xathloc
12-12-2007, 15:36
Boje się, że zakończyło by się moim upgrade. Jako osobnik bywający w domu w godzinach 23-6 mam niewielkie szanse :p

ulv
12-12-2007, 20:06
Jasne, jak moja żona usłyszała, że chciałbym w dużym pokoju zamocować system do teł to przez dwa dni schodziłem jej z drogi :D

:-D to ja mam lepszą żonę, bo moja sama zaproponowała takie rozwiązanie...

Pozdrawiam
Ulv

Xathloc
13-12-2007, 00:47
Zamienisz się? :oops:

maciekjak
13-12-2007, 09:46
:-D to ja mam lepszą żonę, bo moja sama zaproponowała takie rozwiązanie...

Pozdrawiam
Ulv

tylko pozazdrościc stosunku żony do twojej pasji :)

P.S ja jeszcze nie mam żony wiec nie mam takich problemów :)

milo_ja
13-12-2007, 10:35
tylko pozazdrościc stosunku żony do twojej pasji :)

P.S ja jeszcze nie mam żony wiec nie mam takich problemów :)

Wystarczy, że żona ma potrzebe zrobienia w jakimś celu paru ładniejszych zdjęć i stosunek do pasji diametralnie się zmienia. No bo jak robić dobre zdjęcia bez oświetlenia. A bez tła? A bez ... Przetestowane. :D

szymony
13-12-2007, 11:00
IMHO do studia domowego tło na statywach jest dobrym wyborem.

Każdy kij ma dwa końce ;-) Tło na statywach jest bardziej mobilne. Jednak statywy trochę miejsca zajmują. Tła nie da się ustawić pod samą ścianą. Domowe studia powierzchnią nie porażają i w takim wypadku może zabraknąć paru cm.

Xathloc
13-12-2007, 11:17
Niestety masz rację. Moje tło było odsunięte tyłem na ok. 30 cm od ściany, ale mam pokój 7,5m długości, więc jakoś dawało radę.
Każde rozwiązanie ma plusy i minusy. To zapewnia mobilność i bezinwazyjność. Jest jednak bardziej pracochłonne w rozkładaniu i nogi statywów zabierają dodatkową powierzchnię.

pebees
13-12-2007, 11:20
Każdy kij ma dwa końce ;-) Tło na statywach jest bardziej mobilne. Jednak statywy trochę miejsca zajmują. Tła nie da się ustawić pod samą ścianą. Domowe studia powierzchnią nie porażają i w takim wypadku może zabraknąć paru cm.
Dlatego warto może zrobić sobie taki statyw (albo przerobić istniejący), który będzie miał 'podparcia' tylko z jednej strony, trzy sztuki, WSE, a na N się nie przewróci, bo ściana go podeprze (poprzez jakiś 'odbojnik') ? :)

tml
13-12-2007, 12:42
Pionowe statywy mogą też być rozporowe - od podłogi do sufitu, a na nich poprzeczna belka. Wtedy tło wisi przy samej ścianie. Sam się przymierzam do takiej opcji - o ile narzeczona się zgodzi ;)

Xathloc
13-12-2007, 13:06
Mogą, ale już widzę te podejżliwe spojżenia po demontażu i doszukiwanie się odcisków na suficie :(

tml
13-12-2007, 13:10
Niby tak. Wszystko zależy od sposobu mocowanie. Jakieś podkładki i inne cuda...

Piter
13-12-2007, 21:48
Ja mialem taki pomysl, ale moje mieszkanie z "salonem" 16m2 nie pozwala mi na takie szlenstwa. Radzilbym raczej nie na statywach, bo sam mam jeden statyw z parasolka do sabiny i zajmuje to sporo miejsca wbrew pozorom. Raczej taki rozporowy podloga-sufit, albo.... mocowanie do sciany/sufitu. Tez zalezy jak duzy masz pokoj.

Jacek_Z
14-12-2007, 11:32
Pionowe statywy mogą też być rozporowe - od podłogi do sufitu, a na nich poprzeczna belka. Wtedy tło wisi przy samej ścianie.
czyli Autopole Manfrotto. Używam, polecam. Nie brudzi sufitu, nie zostawia śladów. Niestety kosztuje około 1 tys za parę (trzeba miec tez klamry, łącznik)

szumigt
14-12-2007, 11:59
Jeśli mogę się włączyć do tego wątku.... hehe jak bym przy niektórych postach czytał o sobie :-) Cyt: "Gdzie tym mi tą rurę niby chcesz zawiesić ... w pokoju nie ma mowy." Słysząc takie "podpowiedzi" rozwiązań zaiweszenia tła musiałem wymyśleć coś innowacyjnego, co pozwoliło by mi na szybki demontaż po zakończeniu sesji tak aby pokój wrcał do pierwotengo stanu. Tak samo myślałem o statywach. Stabilność ... no z tym bywa różnie, ilość miejsca ... ograniczenia jakieś są a nóż się ktoś potknie o ten statyw i całe tło leci na modelkę. Pozostawał sufit ... tu znów przyszedł kolejny pomysł od żony na zasadzie "NAWET NIE MA MOWY O DZIURACH W SUFICIE". Któregoś dnia wpadłem z ojcem na rozwiązanie które chyba najmniej dziurawi cokolwiek a jeśli już to są to na tyle niewidoczne uszkodzenia że nie powodują wzrostu ciśnienia u płci przeciwnej (patrz żona). Otóż w moim przypadku idealnym elementem do potrzymania tła okazał się ... segment ... stojący w dużym pokoju. Po małych innowacjach i niestety zrobieniu kilku dziurek na śruby wielkości 3mm tło o szerokości 2.5m ładnie i sztywno trzyma się na wysokości 2m nad podłogą.
Ufff się rozpisałem. Jeśli będziecie chcieli poznać więcej dokładnych szczegółów lub fotki to piszcie coś się wymyśli ;-)

Jacek_Z
14-12-2007, 12:16
ja tez tak zaczynałem, wbijałem gwoździe (od góry) w futrynę drzwi, w segment, w ramę okienną i rozpinałem sznurki, na których wieszałem przescieradła na tła i jako ekrany. Jedno prześcieradło przefarbowałem na czarno jako czarne tło. Teraz bym kupił, ale to było za PRL.
Kiedyś pociągając przypadkiem za sznrek prawie zrzuciłem nadstawkę w segmencie :-D
Kiedyś zapaliła mi się kalka techniczna (zmiękczacz światła) zawieszona na sznurku pół metra przed halogenem 1000W.
Wnioski - przy samoróbkach należy przestrzegać zasad BHP :mrgreen:

Xathloc
14-12-2007, 12:56
Ja korzystałem z teł na statywach. Pokój ma umeblowanie niskie, futryna drzwiowa wąska, okna plastikowe. Do tego żona, cerber, nie pozwala na inwazyjny montaż :roll: Jedyna wada statywów, jak dla mnie, to konieczność przewalania mebli przed każdą sesją, ale przynajmniej dzięki temu siłownia gratis :mrgreen:
Szczęśliwie mój pokój ma 3,5 x 7 m więc straty od statywów specjalnie mi nie przeszkadzały. Problem pojawił się odkąd moja małżonka zażyczyła sobie pomalowania ścian na "słoneczy żółty".

Piter
14-12-2007, 14:43
pojawił się odkąd moja małżonka zażyczyła sobie pomalowania ścian na "słoneczy żółty".

No nie mow, ze wczesniej miales na czarno pomalowany:D

Xathloc
14-12-2007, 21:56
Miałem biały, teraz mam za to zajefajny zafarb :twisted:

szymony
15-12-2007, 08:27
No nie mow, ze wczesniej miales na czarno pomalowany:D

Ja mam ciemno szary ;-) Za zawiesie do tła robi przerobiony karnisz. Nie znalazłem takiego 3m w jednym odcinku, więc uchwyty zostały, a rurę kupiłem osobno, chromowaną.

glisek
15-12-2007, 20:37
Ja mam ciemno szary ;-)

a tez zolty pasek u gory nie przeszkadza? :D ;)

szymony
15-12-2007, 22:24
a tez zolty pasek u gory nie przeszkadza? :D ;)
Siakiś element dekoracyjny musi być ;-)

maf16
14-01-2009, 01:06
Co sądzicie o takich tłach? http://www.allegro.pl/item525290704_tlo_fotograficzne_1_6x5m_10_kolorow_ od_fripers.html

NaRvA
14-01-2009, 13:35
te tla same z siebie sa zupelnie w porzadku natomiast szerokosc, ktora wybrales jest nie do przyjecia ... zdecydowanie za waskie

pebees
14-01-2009, 13:36
(..) szerokosc, ktora wybrales jest nie do przyjecia ... zdecydowanie za waskie
Hmm.. to chyba zależy, do czego to ma być?

maf16
14-01-2009, 16:36
Na razie jakieś skromne zdjęcia w pokoju, pojedyncze portrety, głównie jedna-dwie osoby na planie. Wiem, że nieco wąskie - wolałbym te podwójne. Ale budżet jest bardzo ograniczony :)
Ale jakościowo są ok? Czy to takie "jednorazówki"?

anax
14-01-2009, 23:38
to i ja sie podepne. Z tego co wyczytalem wszystkie te tanie materialy na tla sa bardzo latwe do zabrudzenia/zniszczenia. Zastanawialem sie czy ktos z Was korzystal z materialu banerowego jako tlo. Jest w miare gruby, sliski, jakby gumowany. Latwy do wyczyszczenia, ciezki do podarcia. Zastanawia mnie tylko rozpraszanie swiatla, czy czasem nie bedzie za duzo odblaskow...
co o tym sadzicie?
pzdr
Anax

pablodesign
16-01-2009, 13:23
Posiadam takie tlo jak podane wyżej w linku z allegro. Również potwierdzam że 1,6m to za wąskie. Ja wieszam tło zwyczajnie do karnisza - kupiłem karnisze specjalnie na 2 szyny i na jednej z nich mam puste żabki do których podwieszam tło. Jedyne co trzeba było zrobić to koniec tła zagiąć gdzies na 2cm i przeszyć, żeby grubiej było, wtedy żabki lepiej trzymaja. Używam w ten sposób tła już kolo 2 miesięcy i ani razu nie spadło.

Pozdrawiam.

Marian Kusibab z Przyrowa
17-01-2009, 17:51
Na początek witam sie z forumowiczami poniewaz jest to moja pierwsza wypowiedz na tym forum :) ...więc kłaniam się nisko!
Wracajac do tematu posiadam takowy zestawik do tła, (cena ok 250zł) ogolnie polecam bardzo praktyczny. Wys. max ok 260 Szer. max ok ok 160 do 300cm (poprzeczka składa sie z 4 elementow mozna ja dostosowac do potrzeb) Poza tym ststywy mozna wykorzystac jako oswietleniowe, do blend itp.
Przy tym zestawie świetnie sie sprawdzaja rurki PCV do hydrauliki :] można kupic idealnie pasującą średnicą do poprzeczki. (Szrokie do 3m.) Do rurki przyklejam tasmą dwustronna tło i w ten łatwo montuje i dobrze sie przechowuje tło.

dobryjanek
17-01-2009, 18:00
Również potwierdzam że 1,6m to za wąskie.
Ale za wąskie do czego, że się zaciekawię?

Marian Kusibab z Przyrowa
17-01-2009, 18:05
Ale za wąskie do czego, że się zaciekawię?

Za wąskie...Hmm... zalezy jakim szkłem robisz i jaki portrecik. Faktem jest ze szersze i wyższe daje więcej możliwości.

Orkaniusz
17-01-2009, 18:14
Mam i używam, z powodzeniem do sfotografowania dzieciaka i / lub żony. Czasem by się chciało szerzej, ale...szersze tła mają bodajże 2,7 m. To powoduje kłopoty, np. przechowywanie - w moim mieszkaniu już by się nie dało w pionie, trzeba by długą półkę jaką dorobić na jakiejś 3 metrowej ścianie... Poza tym, czasem fotografuje na wyjeździe - wożenie zestawu teł 1,6 ze statywami jest możliwe i ... lekko niewygodne. Natomiast tła (np. zestaw 4 szt) o długości 2,7m... już będzie mocno upierdliwe.

anax
17-01-2009, 21:23
co do szerokosci to wydaje mi sie ze te powiedzmy 20 cm z 270 moznaby chyba spokojnie odciac... Wtedy zmiesciloby sie w pionie w domu. A jak Ci sie to tlo sprawuje w kwestii brudzenia sie, darcia?
pzdr
Anax

maf16
17-01-2009, 22:11
Można przecież połączyć dwa po 160? Jak myślicie - czy będzie widać zakładkę? W późniejszym czasie, chyba tak się będę ratował. Wedle wskazówek - rurkę pcv :) i tam dwa tła jednego koloru. A na razie własnie myślałem o portretach, 1 max 2 osoby. A może potem coś zmajsterkuję na 2,7.
Plusem też za 1,6 była wspomniana kompaktowość zestawu.

Orkaniusz
17-01-2009, 22:35
co do szerokosci to wydaje mi sie ze te powiedzmy 20 cm z 270 moznaby chyba spokojnie odciac... Wtedy zmiesciloby sie w pionie w domu. A jak Ci sie to tlo sprawuje w kwestii brudzenia sie, darcia?
pzdr
Anax

Używam dość krótko, ale jak na razie wszystko jest w porządku. Wg mnie materiał jest dobrej jakości - zanim kupiłem myślałem że to zwykła agro-włóknina dostępna w Castoramie, ale nie - ten materiał jest dużo lepszy.

Jacek_Z
17-01-2009, 22:49
Można przecież połączyć dwa po 160? Jak myślicie - czy będzie widać zakładkę? oczywiście, że będzie widać.

Marian Kusibab z Przyrowa
17-01-2009, 23:31
Można przecież połączyć dwa po 160? Jak myślicie - czy będzie widać zakładkę? W późniejszym czasie, chyba tak się będę ratował. Wedle wskazówek - rurkę pcv :) i tam dwa tła jednego koloru. A na razie własnie myślałem o portretach, 1 max 2 osoby. A może potem coś zmajsterkuję na 2,7.
Plusem też za 1,6 była wspomniana kompaktowość zestawu.
160 na 2 os. to zdecydowanie za mało, za mało nawet na 1 jesli rozłozy rece starczy do łokci :]
Łączenie nie ma sensu są dostepne 160 i 290.
Na alle drogo sa dostepne tła polipropylenowe. Z czarnego nie byłem do konca zadowolony. Jesli bedziesz takie zamawial zwróć uwage zeby były na rulonie sprzedawane i transportowane w innym przypadku ciezko jest sie pozbyc zagniecen.
Jeszcze jedno dodam ze warto odwiedzic okoliczne hurtownie z materiałami mozna cos ciekawego wybrac z tym ze do 160cm

maf16
17-01-2009, 23:47
Dzięki za uwagi. W tym tygodniu przyjadą te wąskie tła, więc pewnie zaraz jak będą jakieś nadwyżkowe fundusze zamówie też ze dwa większe :)

Jolania
19-03-2009, 22:41
Ktoś z Was miał może do czynienia z tym (http://fripers.pl/product_info.php/info/p141_Tlo_tekstura_recznie_malowane_16_wzorow_PIEKN E.html) ?

Bartek - NinoVeron
19-03-2009, 23:22
Ktoś z Was miał może do czynienia z tym (http://fripers.pl/product_info.php/info/p141_Tlo_tekstura_recznie_malowane_16_wzorow_PIEKN E.html) ?

2 kwietnia jadę na targi fotograficzne do Łodzi ...
między innymi jadę tam po to aby pomacać ... właśnie te tła :)
fripers i funsports są jednymi z wystawców więc mam nadzieję, że będą mieli te tła na targach

pablodesign
20-03-2009, 12:35
Ale za wąskie do czego, że się zaciekawię?

W moim przypadku - jeżeli robię portret całej jednej postaci to jest ok, ale już 2 lub 3 osoby odpadają. To samo jak chcesz zrobić zdjęcie leżącej osoby, z tłem wąskim raczej tylko może się osoba położyć w osi obiektywu.

Jolania
03-04-2009, 07:36
2 kwietnia jadę na targi fotograficzne do Łodzi ...
między innymi jadę tam po to aby pomacać ... właśnie te tła :)
fripers i funsports są jednymi z wystawców więc mam nadzieję, że będą mieli te tła na targach

Możesz juz coś powiedzieć?

Potzrebuję tła do zdjęć pary młodej. Po mojemu tło jednolite bedzie zbyt nudnawe. Znalazłem
takie (http://fripers.pl/product_info.php/info/p141_Tlo_tekstura_recznie_malowane_16_wzorow_PIEKN E.html). Które według Was bedzie najstosowniejsze?

linkil
05-04-2009, 14:35
Potzrebuję tła do zdjęć pary młodej. (...) Które według Was bedzie najstosowniejsze?
a nie wolisz zabrac pary w plenerek :?: :)
chyba wiekszosci nudza sie juz takie sztuczne tełka i kolumienki :D
(wiem ze o kolumnach nie pisales ale ja teraz uogolniam :mrgreen: )




pozdr.

Jolania
05-04-2009, 15:30
a nie wolisz zabrac pary w plenerek :?: :)
chyba wiekszosci nudza sie juz takie sztuczne tełka i kolumienki :D
(wiem ze o kolumnach nie pisales ale ja teraz uogolniam :mrgreen: )
pozdr.

W tym sęk, że młodzi nie mają na to czasu, a okolica raczej nie sprzyja zdjęciom w terenie. Zwykle po obiedzie i pierwszym tańcu zabieram parę na godzinę, półtora w plener, jednak w tym wypadku nie za bardzo jest gdzie. W grę wchodzi tylko ten czas. A co bedzie jeśli pogoda... itd. Takie tło byłoby jednak swego rodzaju wyjściem awaryjnym. Oczywiście bez kolumienek i takich tam.

fader_audio
15-04-2009, 11:15
Witam. Mam zamiar sie pobawić z oswietleniem oraz tłem. W tym temacie dopiero zaczynam. Chciałbym sie dowiedzieć czy tło możnaby zrobic z porządnego materiału ze sklepu z materiałami czy lepiej kupić tło fotograficzne. Z tego co oglądałem to tła wykonane są z materiałów, ale na zdjęciach prawdy sie nie dowiem. Oczywiście próby nie będą jednorazowe tło będzie (mam nadzieje ) wykorzystywane nadal.
Pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi.

manfred
13-02-2014, 09:34
Odświeżę temat. Studio domowe i mocowanie teł na dwóch statywach z poprzeczkami. Ale jest to bardzo gracące pokój i jak ktoś wspomniał trochę odchodzi od ściany skracając tym samym dystans. Wynalazłem kolumny rozporowe chyba w najtańszej cenie w cyfrowe pl Manfrotto Kolumna ML170. Czy to jest solidne mocowanie do tła kartonowego 2,7 szer. Zamierzam do kolumn zastosować poprzeczkę rozporową.

Jacek_Z
13-02-2014, 13:47
Czyli 2 szt autopole: http://fripers.pl/product_info.php/info/p476_AUTOPOLE-poprzeczka-rozporowa-235-380-FreePower.html
ale do tego zalecam kupić klamry http://fripers.pl/product_info.php/info/p472_Uniwersalny-uchwyt-montazowy-na-15-kg-FreePower.html i .. uchwyt (hak) do mocowania standardowych napędów. Nie widzę tego uchwytu w sklepie. Jak znajde to podlinkuję. No i do tego standardowe napędy http://fripers.pl/product_info.php/info/p498_Mechanizm-zawieszania-tla---naped-pojedynczy-bez-hakow.html
Te drobiazgi są w sumie całkiem drogie.

manfred
13-02-2014, 13:50
Klamry już mam wprawdzie inny rodzaj ale pasują do tyczki poprzecznej

Jacek_Z
13-02-2014, 14:03
znalazłem: http://www.cyfrowe.pl/aparaty/manfrotto-ml177-mocowanie-do-expanu.html

manfred
13-02-2014, 14:07
Potrzebne to?

Jacek_Z
13-02-2014, 15:23
To stanowi najlepszy (najsolidniejszy) zestaw - atopole, klamra, hak i napęd.
Autopole polecam te dłuższe - bo da się uzyć nie tylko w mieszkaniu wysokim na 250 cm, ale też u klienta - w sklepie, w biurze itd, gdzie sufity są na ponad 3 m wysoko.

Są też nogi do autopole, ale zajmują bardzo duzo miejsca, więc tak tylko o tym wspominam, bo do mieszkania sie nie nadają. Ale to wszystko razem stanowi, że autopole z oprzyrządowaniem są najlepszym i bardzo uniwersalnym systemem. Tylko, że taki komplecik wyjdzie ponad 1 tys zł, więc nie jest to najtańszy sposób zawieszania teł.
Zresztą do autopole da sie przymocować wszystko - także lampy, tylko w klamrę wpina sie wtedy inny uchwyt.

manfred
14-02-2014, 13:54
Wysłałem zapytanie do fripers odnośnie ile bym uzyskał rabatu za 2 x autopole 235-380 plus tło kartonowe. Przed wysłaniem email jedna kolumna kosztowała 205 zł po wysłaniu zapytania nagle podnieśli cenę na 239 zł :-) Skarcili niezdecydowanego klienta.
PS fripers macie jeszcze jedną sztukę na aledrogo w cenie 205 zł szybciutko zmieńcie cenę :-)