PDA

Zobacz pełną wersję : D 50 i obiektywy typu D i G



baku127
11-12-2007, 21:15
Witam serdecznie.Jak w temacie czy D50 przenosi napęd na obiektywy typ D iG.
Na razie posiadam F80 i 3 szkiełka a pewnie się przesiąde na jakąś cyfrę i musze sie rozejrzeć za tematem.Jakieś propozycje.Rozsadne cenowo.Pewnie wszyscy krzykną D80,a cos innego...

BugsBunny
11-12-2007, 21:54
czy D50 przenosi napęd na obiektywy typ D iG.

D50 przenosi napęd - czyt. działa autofocus - ze wszystkimi obiektywami AF i AF-S. Co oznaczają literki G i D - zajrzyj sobie do "najczęstszych pytań", bo to z napędem nie ma nic wspólnego

oznaczenia zebrane tu http://forum.nikon.org.pl/showpost.php?p=173200&postcount=20

jeżeli uda Ci się dostać dobre D50 to jak najbardziej, chociaż ja bym już raczej wtedy wybrał D70s

Xathloc
12-12-2007, 00:41
A ja bez wachania znowu d50. d70s nie oferuje nic, co uzasadniałoby ciągle wyższą cenę.

Lege Artis
12-12-2007, 01:00
Ja również polecam D50. Mam od dwóch lat, sprzęt sprawdzony i godny polecenia na poczatek przygody z fot. cyfrową.

Terrorysta
12-12-2007, 01:52
A ja bez wachania znowu d50. d70s nie oferuje nic, co uzasadniałoby ciągle wyższą cenę.

Nic poza podświetlanym górnym wyświetlaczem, bezprzewodowym wyzwalaniem lampek, pokrętłem z przodu
;)

Albert44
12-12-2007, 09:02
Spoko D50. Wszak to legenda :)

Xathloc
12-12-2007, 10:04
Nic poza podświetlanym górnym wyświetlaczem, bezprzewodowym wyzwalaniem lampek, pokrętłem z przodu
;)
Proponowałbym zapoznać się przynajmniej z wyglądem d50. Górny wyświetlacz posiada :mrgreen:
A co do reszty, zależy co kto potrzebuje, bezprzewodowe wyzwalanie lamp przez ostatnie kilka lat nie było mi potrzebne, ilość gałek też daje radę ;)
Jedyne, co mnie wkurza i działa na korzyść d70s to brak linii na matówce i jakoś nie mogę się do tego przyzwyczaić.

mpwt
12-12-2007, 11:26
Proponowałbym zapoznać się przynajmniej z wyglądem d50. Górny wyświetlacz posiada :mrgreen:

Ale nie podświetlany! :p

A używając trybu M to kiepsko z jednym pokrętłem, miałem F55... Ale czy dzisiaj nie dostanie się D70s i D50 w podobnej cenie?

Bonthyc
12-12-2007, 11:57
Ale czy dzisiaj nie dostanie się D70s i D50 w podobnej cenie?
Nie dostanie... D50 w stanie bardzo dobrym chodzi ok 1500, D70s ponad 2k, gdyby cena była podobna to sam bym miał D70s :D zaważyła kasa, D50 stosunkowo niedawno został wycofany z produkcji i można zaleźć egzemplarze o małym przebiegu w dobrym stanie. Ja do tych rzeczy które w D50 nie przeszkadzają w robieniu zdjęć, ale są upierdliwe w niektórych sytuacjach dodałbym brak wyświetlania aktualnego poziomu ISO w wizjerze.

Matez
12-12-2007, 12:14
Nie dostanie... D50 w stanie bardzo dobrym chodzi ok 1500, D70s ponad 2k, gdyby cena była podobna to sam bym miał D70s :D zaważyła kasa, D50 stosunkowo niedawno został wycofany z produkcji i można zaleźć egzemplarze o małym przebiegu w dobrym stanie. Ja do tych rzeczy które w D50 nie przeszkadzają w robieniu zdjęć, ale są upierdliwe w niektórych sytuacjach dodałbym brak wyświetlania aktualnego poziomu ISO w wizjerze.


Nie wiem skąd masz te dane... wystarczy spojrzeć na giełdę - tam D80 chodzą po około 2k zł! D70s dostaniesz za ok. 1300zł, a D50 ja sam kupowałem w bdb stanie z ok 4k na licznku za 1100zł z kartą 2gb i to 3 miesiące temu...

Xathloc
12-12-2007, 12:31
Fakt, ceny poleciały na dół. Ale nadal twierdzę to co w momencie zakupu. Jak dla mnie nie ma uzasadnienia dla wyższej ceny d70s.
A co do problemów na manualu, to ich po prostu nie ma, kółko + przycisk robią za drugie kółko. Spadek ergonomii żaden.
Ale dyskusja nie ma sensu :p Pozostawmy takie wątki dla potrzeb d40(x) :mrgreen:

Jak dla mnie kolejność w jakiej rozważałbym zakupy:

d50
d80
d200

w zależności od możliwości finansowych.

mpwt
12-12-2007, 12:39
Fakt, ceny poleciały na dół. Ale nadal twierdzę to co w momencie zakupu. Jak dla mnie nie ma uzasadnienia dla wyższej ceny d70s.

No wtedy może nie była (choć jak ja kupowałem to już różnica w cenie nie była duża a i KIT był lepszy 18-70).



Jak dla mnie kolejność w jakiej rozważałbym zakupy:

d50
d80
d200

w zależności od możliwości finansowych.

No i dziś właśnie na pierwszym miejscu dałbym

d50/D70s - bo cena podobna a parametry podobne (na korzyść D70s).



Nie wiem skąd masz te dane... wystarczy spojrzeć na giełdę - tam D80 chodzą po około 2k zł! D70s dostaniesz za ok. 1300zł, a D50 ja sam kupowałem w bdb stanie z ok 4k na licznku za 1100zł z kartą 2gb i to 3 miesiące temu...

Też mi się tak wydawało. Za 2000 zł to można już mieć D80. Moim zdaniem D50/D70s chodzą w podobnej cenie bo jak zauważył Xathloc to podobne puszki, a ludzie polują na nie, bo mają śrubokręt i górny wyświetlacz a czego nie ma D40(x)

Piotr Wągrodzki
12-12-2007, 13:12
Witam, od ponad roku fotografuję D50.

Jest super, ale zaczynają mi przeszkadzać dwie rzeczy:

1. Brak grida (przy zdjęciach architektury)
2. Mały wizjer (przy makro)

Upgrade na D70s nie ma sensu, bo nie rozwiązuje problemu numer 2.
Upgrade na D80 staje sie coraz bardziej kuszący, bo ceny używek pikują w dół niczym Junkersy JU-87. 8-)

pozdrawiam
Piowa
8-)

BugsBunny
12-12-2007, 18:27
A ja bez wachania znowu d50. d70s nie oferuje nic, co uzasadniałoby ciągle wyższą cenę.
a moim zdaniem co najmniej kilka rzeczy uzasadnia tą niewielką dopłatę, bo znacznie uprzyjemnia życie:
- drugie pokrętło
- podświetlany LCD
- zmiana trybu pomiaru światła dostępna na klawiszu, a nie w menu
- tryb commander lampy ( docenia się natychmiast po kupnie lampy zewnętrznej )
- karty CF, które będą pasować do przyszłego D200 lub D300
reszta to drobiazgi, ale na ogół też na plus D70s. Obrazowanie w jpg lepsze z D50, w RAW - w zasadzie identyczne.

pioter m
12-12-2007, 19:39
Pliki RAW identyczne, ale jpegi z d50 sa bardziej upikszane przez soft. Jak kto lubi. Dla niektorych to jest wada. Spora wada.

Bonthyc
12-12-2007, 19:53
Nie wiem skąd masz te dane... wystarczy spojrzeć na giełdę - tam D80 chodzą po około 2k zł! D70s dostaniesz za ok. 1300zł, a D50 ja sam kupowałem w bdb stanie z ok 4k na licznku za 1100zł z kartą 2gb i to 3 miesiące temu...
allegrodo.pl
D70s:
http://www.allegro.pl/search.php?string=d70s&sourceid=Mozilla-search&category=8846
D50:
http://www.allegro.pl/search.php?string=d50&category=8846&buy=0&new=0&pay=0&personal_rec=0&sourceid=Mozilla-search
Niestety ja giełdy nie mam blisko siebie i nie miałem możliwości sprawdzenia tam cen. A pozatym nie brałbym "super okazji cenowe" jeśli wcześniej nie zobaczyłbym na własne oczy paragonu z zakupu bądź faktury tegoż aparatu.

Piotr Wągrodzki
12-12-2007, 20:00
Niestety ja giełdy nie mam blisko siebie i nie miałem możliwości sprawdzenia tam cen.


Wydaje mi się, że wszyscy mamy bardzo blisko:
http://forum.nikon.org.pl/forumdisplay.php?f=9
8-)

pozdrawiam
Piowa
8-)

Jacek Wrzesińsk
12-12-2007, 21:01
Pliki RAW identyczne, ale jpegi z d50 sa bardziej upikszane przez soft. Jak kto lubi. Dla niektorych to jest wada. Spora wada. Do czasu!! Aż zaczną robić tylko w RAW!!:mrgreen: