PDA

Zobacz pełną wersję : Jaką cyfrówkę kupić?



rrrradek
25-01-2006, 11:42
Noszę się z zamiarem kupna aparatu cyfrowego. Dysponuję kwotą max 1500 zł. Aparat ma być dla mojej żony, która niewiele miała wspólnego z fotografią i do tej pory robiła zdjęcia kompaktem. Proszę o radę (podanie firmy i modelu) Nie chcę kupić aparatu używanego na Allegro.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Valdek_Tychy
25-01-2006, 12:17
To tak jakbyś pytał nas co Ty chciałbyś zjeść na obiad.A skąd my mamy wiedzieć czego Ty oczekujesz od aparatu,do czego będzie Ci potrzebny,jak powinien byc zaawansowany itp.Mieszkasz w dośc dużym mieście więc napewno znajdziesz tam jakiś sklep z aparatami cyfrowymi,proponuję udać się tam obmacać przynajmniej kilka sztuk różnych marek dowiedzieć się od sprzedawcy czegoś na ich temat i zdecydować.

Paradox
25-01-2006, 12:53
Do 1500 wybór jest dosc duzy . Ale za Valdkiem Tychy: napisz czego dokladnie oczekujesz i do czego ten aparat ma sluzyc, czy potrzebne sa bardziej zaawansowane funkcje, czy tylko program auto.
Wrozenie z fusow na podstawie stwierdzenia: potrzebny aparat do 1500 zl to nie nasza domena :)

rrrradek
25-01-2006, 13:03
Aparat ma byc do zwykłego sytuacyjnego cykania, zdjęcia wakacyjne itp. niezbyt ambitne. Nie ma być zbyt skomplikowany. Zastanawiałem się nad coolpix'em 7600. Ma byc mały i lekki. Gdyby chodziło o mnie to jego waga nie byłaby tutaj istotnym argumentem ale jak pisałem chodzi o żonę.

kwasik
25-01-2006, 16:50
do zwyklego cykania to spokojnie kupisz za polowe tej ceny...

jak masz juz 1500 to wez cos lepszego, co kiedys (jesli sie zainteresujesz foto)
pozwoli ci pokombinowac

za 1,5k mozna wyrwac minolte A1, fuji 5600, coolpixa 5700

albo takie cos: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82477202

stefan
25-01-2006, 20:50
Valdek_Tychy, Moim zdaniem autor tego postu wyraznie napisal czego oczekuje, mianowicie aparatu dla zony za 1500zl!!! Wiadomo ze chodzi o to by robil najladniejsze zdjecia, mozliwosci tworcze w aparatach w tej cenie sa podobne i nie ma co tu kombinowac a odsylanie kolegi do sklepu zeby "obmacal kilka sztuk" jest jak powiedziec "spadaj na inne forum, moze sie dowiesz". Ja wlasnie dzis wpadlem tu by znalezc odpowiedz na pytanie jakie zadal autor i chcial bym zeby wypowiedzialy sie osoby, ktore wiedza cos w tym temacie a nie tacy co..... Ah, szkoda gadac!

...bo mnie zdenerwowaly! :-)

MzMarcin
25-01-2006, 21:10
Jak już walić tyle kasy to tylko Canona A610 lub A620. Dokupisz do tego ładowarkę, kartę i skończy się pewnie na tym że aparat będziesz bardzo często zabierał żonie :)

LUDZIE ZOSTAWCIE PANASONICA to SZMELC!! psuje się iście piekielnie. Wybaczcie za taki ostry ton, ale przekonałem się(do tych krążących opinii) wręcz prawie że na własnej skórze... Koleżanka na święta dostała aparat…, który zepsuł się po wyjęciu z pudełka.

Valdek_Tychy
25-01-2006, 21:20
Valdek_Tychy, Moim zdaniem autor tego postu wyraznie napisal czego oczekuje, mianowicie aparatu dla zony za 1500zl!!! Wiadomo ze chodzi o to by robil najladniejsze zdjecia, mozliwosci tworcze w aparatach w tej cenie sa podobne i nie ma co tu kombinowac a odsylanie kolegi do sklepu zeby "obmacal kilka sztuk" jest jak powiedziec "spadaj na inne forum, moze sie dowiesz". Ja wlasnie dzis wpadlem tu by znalezc odpowiedz na pytanie jakie zadal autor i chcial bym zeby wypowiedzialy sie osoby, ktore wiedza cos w tym temacie a nie tacy co..... Ah, szkoda gadac!

...bo mnie zdenerwowaly! :-)

Szanowny Stefanie wykazujesz cechy znacznej cześci społeczeństwa ktore nie rozumie tego co wcześniej przeczytało.
Wyjaśniam :
pkt 1. żona żonie nierówna.Moja żona posługuje sie zarówno F70 i jak D70 natomiast żona mojego kolegi o aparatach wie tyle,że trzeba się do nich uśmiechać :D
pkt 2. nie napisałem czegoś w stylu "spadaj na inne forum" a jedynie,że nie znam jego potrzeb a Ty stwierdzając "aparatu dla żony za 1500 zł" uważasz,że żona to ciemna materia która nie potrafi posługiwać się tak skomplikowanym sprzętem jak aparat foto więc stwierdzenie jw. określa już wszystkie parametry jakie są potrzebne do wyboru aparatu i tu się mylisz - patrz pkt 1
pkt 3. w górnej cześci strony pod czerwonym napisem "oficjalne forum......" znajduje się opcja szukaj gdzie przy odrobinie dobrej woli każdy znajdzie odpowiedz na swoje pytania.
pkt 4. Napij się wody może Ci zdenerwowanie przejdzie

Pozdrawiam

phalops
25-01-2006, 23:20
Kolego Vladku_Tychy, skoro nie masz nic do powiedzenia w sprawie, o którą pytał rrradek, to zawsze możesz pozostać "tychy". Przecież nie masz obowiązku odzywać się w każdym wątku. A jak cię łapki świerzbią, żeby napisać nam znów coś miłego, to może napij się wody :lol:

Seeker
26-01-2006, 00:54
Phalops:
Stefan wlasnie ubliza zonie Radka, Waldek probuje jej bronic,
a co ty chcesz osiagnac?

Nie chce nikomu opijstwa wody zalecac, bom nie lekarz, ale moze
troszeczke wiecej wzajemnego szacuneczku...?
I nie mow nikomu, czy ma sie wypowiadac, bo od takich spraw jest
admin i moderatorzy. OK?

A teraz luzik i poprosze o dalszy ciag tematu ;)

W.K.
26-01-2006, 01:39
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
sie ubawilem

Konrad G.
26-01-2006, 01:57
E tam kup żonie D200 na pewno się ucieszy :-P a tak na serio. Odradzam Ci minolty, ich matryce są fatalne :-( najlepiej wogóle wykreśl tę firmę z oferty bo jakość zdjęć przez szumy nie jest najlepsza.

Władca Pixeli
26-01-2006, 05:48
A może coś takiego - Casio Exilim EX-S600. Trzeba przyznać, że jest mały, płaski i poręczny.
Ja bym tego nie kupił ale znajmomy zachwala.

http://www.dpreview.com/reviews/specs/Casio/casio_exs600.asp


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.dpreview.com/news/0510/casio_S600frontback-001.jpg)

marcinekmm
26-01-2006, 08:15
Witam!
Pozwólcie że i ja coś dorzucę ;) Ja jestem jak najbardziej za kolegą MzMarcin; Canon jest naprawdę godny polecenia. Miałem w łapkach model A620 i byłem pod wrażeniem - bardzo fajnie leży w ręku, czytelne menu i co najważneijsze strzela bardzo dobre fotki - jak na kompakt to byłem naprawdę zdumiony :))

Tym razem w drodze wyjątku polecam Canona :mrgreen:

kwasik
26-01-2006, 09:22
ja natomiast jakichs narzekan na panasoniki jeszce nie slyszalem....

arra
26-01-2006, 09:34
Sony H1 lub Canon S2

rrrradek
26-01-2006, 09:55
Dziękuję serdecznie wszystkim za odpowiedzi. Nie sądzę żeby pisanie aparat dla żony za 1500 było ubliżaniem komukolwiek. Po prostu nie każdy musi się znać na robieniu zdjęć i moja żona się na tym nie zna stąd pytanie i prośba żeby nie był zbyt skomplikowany. Oczekiwałem odpowiedzi, które tak naprawdę dostałem. Wysyłanie mnie do sklepu nie jest rozwiązaniem bo nie wiedząc czego szukam moge narazić się na wepchnięcie mi przez sprzedającego czaegoś co może nie będzie najlepszym rozwiązaniem a wiem, że czasami sprzedawca wypycha laikowi towar, którego chce się pozbyć jak najszybciej.
Jeszcze raz dziękuję tym wszystkim, którzy podali mi konkretne rozwiązania.
pozdr.

Paradox
26-01-2006, 11:15
Jesli chodzi o kompakty ja tez zdecydowanie polecalbym cos Canona .
Albo Panasonica. Sam mam wciaz Canona A80.
No i Olympusy tez trzeba pochwalic.
Nikon w dziedzinie kompaktow moim zdaniem przegrywa.
A od rad sprzedawcow trzymaj sie jak najdalej :).
Szczegolnie w marketach. Niezbyt czesto ich wiedza jest wystarczajaca.
Ale warto pojsc do sklepu chocby po to, aby sprawdzic jak dany model rzeczywiscie wyglada i jak sie go uzytkuje. Komfort pracy to dosc istotna sprawa.
I mysle, ze warto jednak kupic nawet odrobine drozszy aparat, ale taki, ktory procz trybu auto zapewnia jakies ustawienia manualne. Roznica w cenie moze byc niewielka, a moze w przyszlosci Twoja malzonka lub Ty z tego skorzystacie.

stefan
26-01-2006, 12:02
Valdek_Tychy, nie mialem zamiaru urazic twojej zony tym bardziej ze moja tez obsluguje D70 jak i nawet ZENIT'a. Po prostu dla mnie przekaz autora byl jasny! Skoro potrzebuje "aparat dla zony za 1500 zl" to nie sadze ze jego zona obsluguje D70 czy F70 co udowodnil w kolejnej swojej odpowiedzi!! A unioslem sie tylko dla tego ze kiedys to forum bylo skarbnica wiedzy a teraz zeby co kolwiek sie dowiedziec trzeba przebrnac przez mase odpowiedzi typu "dowiedz sie w sklepie" , "uzyj szukaj", "sptyaj gdzie indziej" oraz przez bzdurne dyskusje forumowiczow takich ta, za co wszystkich szczerze przepraszam!!!!
...napilem sie wody, zdenerwowanie przeszlo.
Pozdrawiam :-)

phalops
26-01-2006, 19:55
Do Seerker'a:

a co ty chcesz osiagnac?

Ja bym prosił o zaniechanie dwóch typów odpowiedzi:
- kup sobie lustro
- skorzystaj z opcji "szukaj"

Szczególnie interesuje mnie ten drugi typ odpowiedzi. Może być dziesiątki powodów, dla których ktoś zadaje pytanie. Sugerowanie, że powinien sobie tą odpowiedź sam znaleźć jest pewną formą arogancji. Nawet, jeżeli ktoś zadaje tu pytanie, bo nie chce mu się samemu znaleźć odpowiedzi, to właściwą formą jest nie odpowiadanie na takie pytanie. A ponieważ zawsze jest możliwość, że dane osoba nie potrafi sobie sama znaleźć odpowiedzi, to sugestia "poszukaj sobie" może być dla tej osoby obraźliwa.


Nie chce nikomu opijstwa wody zalecac, bom nie lekarz, ale moze
troszeczke wiecej wzajemnego szacuneczku...?

Właśnie o ten szacunek mi chodzi .....


I nie mow nikomu, czy ma sie wypowiadac, bo od takich spraw jest
admin i moderatorzy. OK

OK. Zawsze, kiedy nie będę słyszał rad "kup sobie lustro" lub "poszukaj sobie sam" ...., z odpowiednim podtekstem w domyśle.

Wierzę, że administratorzy reagują również w wypadku doradzania popijania wody :lol:

czoobek
26-01-2006, 23:45
Sam jestem laikiem w dziedzinie fotografii cyfrowej, wiec po dluzszym namysle postanowilem napisac w tym watku. Chce jednak tez dorzucic swoje trzy grosze, co w obliczu porad fachowcow (od ktorych notabene sporo sie dowiedzialem, bedac poki co raczej biernym niz czynnym uzytkownikiem tego forum) bedzie pewnie wypowiedzia nadajaca sie jedynie do "ignore" :) No ale co mi szkodzi. Od niecalego miesiaca uzywam Coolpixa S4 i przyznam szczerze - jestem bardzo zadowolony. Dlugo sie zastanowie nad opublikowaniem jakies fotki na tym forum, bo w porownaniu z D70 i zestawem Nikkorow moj S4 plasuje sie jak Smiena przy Canonie. Ale na pawde do amatorskiej fotografii i pstrykania fotek okazynych typu "pocztowka z wakacji, moja zona i ja :P" w zupelnosci sie nadaje. 6 mln pixeli, sporo "presetow tematycznych" do milego i funkcjonalnego poslugiwania sie aparatem na prawde robi swoje. Sympatyczna mozliwosc obrotu obiektywu tez fajnie dziala no i dizajn ciakawy Coolpix S4 (http://www.letsgodigital.org/html/review/nikon/coolpix/s4_camera_EN1.html). Zonie sie spodoba IMHO :D

Serdecznie pozdrawiajac zycze udanych zakupow!

kwasik
27-01-2006, 00:06
czoobek, witaj


bo w porownaniu z D70 i zestawem Nikkorow moj S4 plasuje sie jak Smiena przy Canonie
smiena to bardzo zacna firma, a generalnie to nie sprzet swiadczy o tym co sie umie robic :wink:


co w obliczu porad fachowcow (od ktorych notabene sporo sie dowiedzialem, bedac poki co raczej biernym niz czynnym uzytkownikiem tego forum) bedzie pewnie wypowiedzia nadajaca sie jedynie do "ignore"

bez obaw, zawsze jest ktos zainteresowany tematem a ilosc postów o niczym ni świadczy


Dlugo sie zastanowie nad opublikowaniem jakies fotki na tym forum
stary nie zastanwiaj sie tylko wrzucaj! po to jest to forum

PS miłej zabawy na forum 8)

czoobek
27-01-2006, 00:15
stary nie zastanwiaj sie tylko wrzucaj! po to jest to forum

Kwasik - obiecuje ze postaram sie Was zaskoczyc pod koniec lutego :) Czyms czego jeszcze na forum sie nie dopatrzylem (a bylem juz chyba w kazdym dziale). Jak wszystko sie ulozy po mojej mysli to zdolam moim podwojnym okiem (ach te bryle :P) uchwycic nature i przyrode innego kontynentu.

BTW - bardzo dzieki za mile powitanie :)

Serd pozdrawiam!

kwasik
27-01-2006, 00:25
czekam z niecierpliwoscia 8) :wink:

Seeker
28-01-2006, 22:21
Phalops:

Napisalem tez:

"Stefan wlasnie ubliza zonie Radka, Waldek probuje jej bronic"

przy czym bynajmniej nigdzie nie zarzucam Stefanowi celowego dzialania
i przypuszczam, ze o zupelnie inny kontekst mu chodzilo.
Dodam jeszcze, ze nic do niego nie mam.


"Nie chce nikomu opijstwa wody zalecac"

NIE CHCE, a nie jakies "nie moge", czy "boje sie"



"A teraz luzik i poprosze o dalszy ciag tematu"

mysle, ze moje intencje powinny byc jasne.


Jezeli masz jeszcze jakies watpliwosci, to moje namiary sa w stopce
a co do Waldka - kazdy czlowiek ma swoj sposob bycia i nie traktowalbym
jego szczerosci jako wady, ani obludy innych osob (niekoniecznie
akurat tutaj) jako zalety. Jest jeden prosty sposob, wystarczy poczytac
troche innych watkow z udzialem osob ktore tutaj sie wypowiedzialy
i mysle, ze sytuacja sie rozjasni.


Niezaleznie od wszystkiego uwazam, ze zadajac pytanie nalezy je troche
bardziej doprecyzowac, niz Radek zrobil to na samym wstepie, tyle ze on
juz to zrozumial.

W pewnym sensie jestesmy tu dla przyjemnosci i chcialbym aby tak zostalo.

Goth
29-01-2006, 02:02
Aparat ma byc do zwykłego sytuacyjnego cykania, zdjęcia wakacyjne itp. niezbyt ambitne. Nie ma być zbyt skomplikowany. Zastanawiałem się nad coolpix'em 7600. Ma byc mały i lekki. Gdyby chodziło o mnie to jego waga nie byłaby tutaj istotnym argumentem ale jak pisałem chodzi o żonę.
Kup jej Nikona 3200, banalnie prosty w obsłudze, mały, lekki, ma nawet takie "kobiece dodatki" jak filmik z głosem o nieograniczonej długości (tzn. ograniczony, ale pojemnością karty:P).
Jeśli to ma być zwykła cyfrówka do pstrykania "zwykłych" zdjęć to bym to polecał.
Moja siostra ma 3100, narzeczona 3200 i bardzo sobie chwalą, mi też się nim robi nieźle zdjęcia, czasem nawet jakieś bardziej ambitne się nim uda zrobić :D
No i zostanie ci ok. 800 zł w kieszeni :D, za co możesz kupić np. pojemną kartę pamięci, bukiet kwiatów do tego itp. :D Wiadomo, model niezbyt nowy, ale sam piszesz, że ma być raczej zwyczajny, a ludzie powyżej raczej proponują sprzęt "troszkę bardziej udoskonalony".

A swoją drogą, ktoś powyżej pisał, że można za 1500 zł kupić Nikona 5700, nowego? Ciekawe gdzie (pomijam Allegro) :D:D:D. Ja mam akurat ten aparat i taniej niż za 2500 zł to go nigdzie nie widziałem (poza Allegro of course).