PDA

Zobacz pełną wersję : [ Reportaż ] Beata....



wld
25-01-2006, 02:48
Witam wszystkich. Jeszcze nigdy nie wykonywałem portretów, bo nie mialem pojecia jak sie to tego zabrac. Dzisiaj spróbowałem i oto efekt. Proszę o opinie, czy dzialac dalej czy lepiej dac sobie spokój...

vuki
25-01-2006, 08:18
strasznie plaskie oswietlenie, ciemno, nieostro, ujecie "na wprost"
próbuj dalej bo to troche niewyszlo

wld
25-01-2006, 09:30
Co do ostrości to bym polemizował. Co do reszty to zgadzam się, niestety :cry: No ale bedę próbowal dalej :P

stig
25-01-2006, 09:38
Plaskie! Cos Ty tej biednej dziewczynie zrobil?! :D
Pamietaj -- swiecenie lampą prosto w twarz -- nigdy nie da nawet poprawnego efektu koncowego. Jesli chcesz uzywac do portretu sztucznego oswietlenia, niestety musisz sie zaopatrzec w jakas lampe zewnetrzna, ktorej palnik bedziesz mogl kierowac w nieco inna strone niz twarz modelki, a dzieki temu odbijac (i w konsekwencji rozpraszac) swiatlo (np. od sufitu, scian, etc.).

wld
25-01-2006, 09:42
Mam nadzieję, że Beata mi to wybaczy :wink: No ale kiedys musi byc ten pierwszy raz :lol:

[ Dodano: Sro 25 Sty, 2006 ]
Zapomniałem napisać, że tę fotkę należy wyłącznie oglądać w nocy przy braku jakiegokolwiej oświetlenia :mrgreen:

MARCIN.
26-01-2006, 00:00
A mi się wydaje, że przekombinowałeś w PS-opie.
Prawdopodobnie z opcją "efekty świetlne".
Sam nie raz przekonałem się, że im więcej kombinacji i majstrowania nad fotkami na komputerze tym gorszy efekt końcowy :wink:

shakk
26-01-2006, 00:04
wiesz co ?dla mnie to wyszla taka fotka prawie jak sa na nagrobkach zdjecia...w sepii na cmentarzu...sorki ale tak mi sie kojarzy...probuj dalej...trening czynni mistsza

Seeker
26-01-2006, 01:48
Shakk: ty to umiesz czlowieka pocieszyc... :)

kwasik
27-01-2006, 11:00
jak duch :!:

shakk
27-01-2006, 11:28
seeker najgorsza prawda jest gorsza do klamstwa....co chlopakoiw z tego ze powiem ze super zdjecie tylko cos tam...nie podoba mi sie i tyle....pomiajjac ze ze mnie dupa anie fotograf ale swoje zdanie mam :wink:

goldie
27-01-2006, 12:10
w ogóle mi się nie podoba - ciemno, nieostro, brak przekazu jakiegokolwiek - no na nie zdecydowanie

ars
27-01-2006, 12:24
No istotnie, plasko wyszlo, zbyt tak legitymacyjnie, popbaw sie z dwoma zrodlami swiatla na poczatek, jedno z prawej jako rysujace i wypelniajace po drugiej stronie, troche experymentow. No i nie PSuj tego tak, wprowadz troche optymizmu na foto, bo to istotnie grobowo troche, mina modelki wyraza nawet nie smutek ale chyba zrezygnowane przerazenie. Podgladaj troche innych, jak portrety wygladaja i cwicz cwicz. Kiedys zalapiesz "czuja" :D