PDA

Zobacz pełną wersję : [ Reportaż ] kawa....



sailor
24-01-2006, 22:36
tym razem w tej kategorii :)

http://www.psychodelic.org/~sailor/forum/kawa.jpg

smacznego :)

Paweł
24-01-2006, 22:44
dziwne.... :?

pozdrawiam

groseb
25-01-2006, 00:26
Może i dziwne ale, fajne.
Takie coś innego, mnie się podoba.

gmoszkow
25-01-2006, 00:52
Przyglądam i przyglądam się temu zdjęciu i tak:
1. pomysł mi się bardzo podoba
2. realizacja jest dobra ale:
- jakoś dziewnie wygląda ten kawałek górnej wargi, który jest przepalony (chyba???)
- coś dziwnego jest pod zębami - jakoś mnie ta ciemniejsza plama rozprasza

Jeszcze jedno mi się nasuwa - skoro zdjęcie jest takie czyste i sterylne w odbiorze to może wartałoby usta modelki bardziej odkreślić intensyenijszą w nasyceniu czeriwni szminką...

Grzegorz

sailor
25-01-2006, 02:32
- jakoś dziewnie wygląda ten kawałek górnej wargi, który jest przepalony (chyba???)
- coś dziwnego jest pod zębami - jakoś mnie ta ciemniejsza plama rozprasza
hmm gorna warga nie jest przepalona .. a to cos ciemniejszego to po prostu zacieniny kawalek jezyka :) .. co do ciemniejszej szminki to sie zgadzam .. przy najblizszej okazji powtorze .. :) ogolnie chodzilo o to zeby np czerwona szminka nie wyszla zbyt cukierkowato :)

vuki
25-01-2006, 08:25
a dlaczego nie widac wgiecia warg od trzymania ziarenka?
troche wyglada sztucznie jak wklejone ziarenko pod usta

goldie
25-01-2006, 10:20
1. ciekawy pomysł
2. rzeczywiście przydałaby sie ciemniejsza szminka dla podkreślenia kontrastu
3. nie wydaje mi się żeby zdjęcie było sztuczne bo nie widać wgięcia ust - mnie tam się podoba :)

gmoszkow
25-01-2006, 14:17
hmm gorna warga nie jest przepalona ..

ale mi chodzi o ten kawałek górnej wargi który jest jakby od drugiej strony (nie od tej od aparatu) taki jakby brakujący kawałek ciągłości górnej wargi.

A ze szminką to jestem na 100% pewien, że nawet dość agresywny kolor tu nie zepsuł by zdjęcia a najpełniej przykul wzrok do 2 kluczowych obszarów kawy i ust.

Pozdrawiam

Grzegorz

mihow
25-01-2006, 14:24
Interesujące spojrzenie :)
Takie eksperymentalne i wywołuje u ludzi mieszane uczucia :)
Dla mnie - może być, ale chyba bardziej wolałbym jako B&W :)

pjolofoto
26-01-2006, 22:32
Masakryczna fota ,jakas genetycznie spaprana ta kawa (wielka)
Nieapetyczne.
Za jasne , nie pasi do klimatu kawy. :|

cichy_no_war
27-01-2006, 01:52
Moim zdaniem odrobine za duzo jest lewej strony... i troszke cos mi nie pasuje w zebach... jakos tak dziwnie mocno sie od nich swiatlo odbija... jak dla mnie troszke za mocno... Co nie zmienia faktu, ze zdjecie jest oryginalne i podoba sie. gratuluje pomyslu i... modelki z pieknymi ustami :)

sailor
27-01-2006, 02:28
Masakryczna fota ,jakas genetycznie spaprana ta kawa (wielka)
Nieapetyczne.
Za jasne , nie pasi do klimatu kawy.

ROTFL...
zwlaszcza za czepianie sie wielkosci ziarenka ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
czesto kocham to forum zwlaszcza za komentarze ..jakoscia powoli zaczynaja dorownywac plfgnioto :D
wg ciebie co pasuje do klimatu kawy?? i jak male musi byc ziarenko?? trzeba je zmielic??
:mrgreen: co do apetycznosci .. kazdemu co sie podoba .. jedni wola kobiety inni owieczki .. dzieki temu na swiecie jest roznorodnosc i jescze sie wszyscy nei pozabijali choc usilnie probuja

gmoszkow
27-01-2006, 12:57
Sailor,


Masakryczna fota ,jakas genetycznie spaprana ta kawa (wielka)
Nieapetyczne.
Za jasne , nie pasi do klimatu kawy.

A w ogóle to jakieś kwardatowe to zdjęcie co też nie pasuje do klimatu kawy.


jak male musi byc ziarenko?? trzeba je zmielic??


A propos zmielenia, może spróbuj (skoro i tak chcesz powtórzyć tę fotkę) aby jedno było takie jak to (dodaj szmiki CZERWONEJ - zrob to choć dla mnie) a kolejne jak dziewczyna ma obsypane usta zmieloną kawą.

Grzegorz

sailor
27-01-2006, 13:08
A w ogóle to jakieś kwardatowe to zdjęcie co też nie pasuje do klimatu kawy.

eee tam .. to tylko tetley jest na okraglo :D:D:D


A propos zmielenia, może spróbuj (skoro i tak chcesz powtórzyć tę fotkę) aby jedno było takie jak to (dodaj szmiki CZERWONEJ - zrob to choć dla mnie) a kolejne jak dziewczyna ma obsypane usta zmieloną kawą.

masz to jak w banku .. a wlasciwie to juz zrobione .. musze tylko znalezc chwilke i obrobic :)

Lolas
27-01-2006, 14:59
sailor, przy okazji powtorki zrob wersje z ziarenkiem trzymanym w zebach, tez moze ciekawie wygladac

sailor
27-01-2006, 22:16
powtorka jzu byla .. z zebami wyglada nieciekawie :P

ar
30-01-2006, 18:30
Masakryczna fota ,jakas genetycznie spaprana ta kawa (wielka)
Nieapetyczne.
Za jasne , nie pasi do klimatu kawy.

ROTFL...
zwlaszcza za czepianie sie wielkosci ziarenka ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
czesto kocham to forum zwlaszcza za komentarze ..jakoscia powoli zaczynaja dorownywac plfgnioto :D
wg ciebie co pasuje do klimatu kawy?? i jak male musi byc ziarenko?? trzeba je zmielic??
:mrgreen: co do apetycznosci .. kazdemu co sie podoba .. jedni wola kobiety inni owieczki .. dzieki temu na swiecie jest roznorodnosc i jescze sie wszyscy nei pozabijali choc usilnie probuja

sailor
Nie śmiałbym się tak z kwestionowania wielkości ziarenka. Moim skromnym zdaniem kolega akurat w tym przypadku ma rację. Ono jest poprostu przeskalowane, z tego co mnie uczono na lekcjach rysunku- postacie, martwe natury itd. rysujemy maxymalnie w 1:1. Niejednokrotnie widziałem próby złamania tych zasad, jednak przeważnie się nie udawały. Choć nie twierdzę, że nie ma wyjątków.Wydaje mi się, że ta zasada w fotografii również się sprawdza( pomijając makro).

Myślę, że na Twoim zdjeciu ważniejsza jest pewna symbolika zestawienia ust z ziarenkiem, jak detal ukazujący faktury mega ust i ziarenka giganta( nawet w nazewnictwie rodzą się sprzeczności). Od dziś ziarenko to ma na imię Goliat ;).

Zwróć uwagę na poprzednie komentarze, userzy zaczynają doszukiwać się cyt. "dziwnych rzeczy pod zębami, dziwnie wyglądających kawałków ust"...myślę, że w mniejszej skali takie makro uwagi wogóleby się nie pojawiły.

pzdr ar

KriZZ
30-01-2006, 21:32
Nie da się ukryć: interesujace. Nawet bardzo.
Nie wiem dlaczego ciągle wydaje mi się, że to nie usta, lecz palce (kciuk i wskazujący) trzymają ziarenko.
Mihow wspomniał, że lepsze byłoby B&W - popieram obiema rencyma.

sailor
31-01-2006, 10:57
myślę, że w mniejszej skali takie makro uwagi wogóleby się nie pojawiły

wobec tego nalezaloby zrobic zdjecie ust z ziarenkiem z odleglosci 20m zeby nie wygladalo na zbyt duze .. co do wielkosci ziarenka giganta .. wez paczke kawy, otworz .. wyciagnij perwsze lepsze ziarenko (nieobtluczone) i zobacz jak wyglada w ustach .. na tym zdjeciu nic nie jest przeskalowane nic nie jest wklejane . nie ma w nim nawet ingerencji szopa poza zmniejszeniem i skadrowaniem (niestety nikon jeszcze nie robi zdjec w kwadracie).
to ze budzi takei wrazenie to dlatego ze chyba malo kto patrzy na rzeczy malutkie z tak bliska .. poza specjalistami od makro :)
a w mniejszej skali nie byloby interesuajce .. takie jest moje zdanie....