PDA

Zobacz pełną wersję : Sekonic L-358 Flash Meter



Marcin U.
24-01-2006, 11:34
witam . mam pytanie : jaki światłomierz Waszym zadaniem wybrać Sekonic L308s czy Sekonic L358 ? prosze o porade i wasze opinie o tych świoatłomierzach , jesli korzytsacie z nich podczass zdjec studyjnych i plenerowych .czy są jakieś linki pomocne przy nauce obsługi tych światłomierzy ?. Pozdrowionka

Czornyj
24-01-2006, 16:09
Sprawa jest prosta - 308 to najprostszy Sekonic, bez rozbudowanych funkcji. Nie ma do niego opcjonalnych nasadek, co ogranicza jego zastosowania w plenerze. Zaletą zaś są rozmiaty i masa - jest to bodaj najmniejsza produkowana fleszmiarka. Oczywiście jest tani.
358 jest modelem nowszym, o bardziej rozbudowanych funkcjach, z pamięciami pomiarów, uśrednianiem tychże, analizowaniem ilości światła zastanego/błyskowego itd. Dostępna jest nasadka spotowa, pozwalająca na dokonywanie precyzyjnieszych pomiarów światła zastanego. Jest to światłomierz o wiele bardziej uniwersalny, większy i mniej poręczny i dużo droższy.

Władca Pixeli
25-01-2006, 05:31
Ja używam L-358 m.in. ze względu na możliwość analizy proporcji światła błyskowego i zastanego. Dla mnie funkcja ta jest bardzo przydatna.

Marcin U.
25-01-2006, 10:02
dziękuje za opinię ,a do info dla CZORNYJ 358 jest droższy o 130zł i dlatego wahałem sie czy kupić podstawowy czy dołożyć i mieć wyższy model z wieksza ilością funkcji

Czornyj
25-01-2006, 11:06
dziękuje za opinię ,a do info dla CZORNYJ 358 jest droższy o 130zł i dlatego wahałem sie czy kupić podstawowy czy dołożyć i mieć wyższy model z wieksza ilością funkcji
:shock: :shock: :shock: :shock:
O cholera, nie miałem pojęcia. Dawniej - jak interesowałem się tematem cen fleszmiarek, 308 był dużo tańszy od pozostałych modeli, a tu widzę pozachodziły duże zmiany. W takim razie bez zastanowienia brałbym 358

Marcin U.
25-01-2006, 20:29
..a ja teraz potzrebuje kogoś kto mnie nauczy podtsaw w posługiwaniu się L-358 :o)

Władca Pixeli
26-01-2006, 02:27
..a ja teraz potzrebuje kogoś kto mnie nauczy podtsaw w posługiwaniu się L-358 :o)
Ustawianie ISO
Wciskasz ISO1 i kółkiem ustawiasz ISO 1
Wciskasz ISO2 i tak samo kółkiem ustawiasz ISO 2.
ISO2 dodano na wypadek, kiedy robisz dwoma aparatami z filmami o różnej czułości.

Przycisk pomiaru jest po lewej stronie.

Ustawianie:
Wciskasz przycisk MODE i kręcąc kółkiem zmieniasz:

Słoneczko + T – światło zastane – po pomiarze kółkiem zmieniasz czas, otrzymujesz przysłonę.

Słoneczko + F – światło zastane – po pomiarze kółkiem zmieniasz przysłonę, otrzymujesz czas.

Piorunek – Światłomierz mierzy światło błyskowe bezprzewodowo. Na włączonym światłomierzu błyskasz światłem błyskowym i widzisz wynik. Kręcąc kółkiem zmieniasz parametry

Piorunek z literką 'c' – podpinasz światłomierz przez gniazdko na dole z światłem błyskowym. Przyciskiem po prawej wyzwalasz błysk. Kręcąc kółkiem zmieniasz parametry.

W komplecie masz dwie głowice. Mleczna głowica do światła podającego i przeźroczysta do odbitego.
Na pierścieniu mlecznej szybki masz białą kropkę.
Kropka na godz. 8 - mleczna głowica jest schowana – pomiar światła przy przedmiotach płaskich.
Kropka na godz. 4 – mleczna głowica jest na zewnątrz – przy pomiarze obiektów 3D, np. osób.
(Str. 9 instrukcji)

Na początek przetestuj światłomierz do światła dziennego. Mając mleczną głowicę oraz Słoneczko + T lub słoneczko + F, zrób pomiary od modelu (obiektu) w kierunku aparatu. Porównaj to z wskazaniami aparatu w kierunku modela (obiektu)

Tyle na początek

Marcin U.
26-01-2006, 21:02
dzięki już zabieram sie do prób

kacperek
28-01-2006, 15:23
A ja pozwole sie zapytac gdzie mozna kupic L-358?

Marcin U.
30-01-2006, 11:01
poszukaj interfoto maja bardzo dobrą cenę

eclipse
03-03-2006, 17:04
a ja zapytam czy ktos posiada instrukcje polska w pdf'ie do tego sekonica 358? dzis dostalem zamowiony egzemplarz niestety bez takowej :( bede niezmiernie wdzieczny...

paparazzi7
04-12-2009, 16:02
Ja się podpinam do pytania, znalazł ktoś może polską instrukcję do L-358? Pozdr

hubacz
04-12-2009, 20:56
Sciagnij sobie skróconą instrukcje ze strony sekonica. Jest duzo lepsze i bardziej zrozumiała od tej pełnej. Polska wersja to jak zwykle porażka wersji angielskiej.

Przemek Stanek
05-12-2009, 23:39
Do wypowiedzi przedmówców dodam, że 308 jest pomyślany bardziej pod studio: ma tylko priorytet czasu (bez priorytetu przesłony da się żyć w plenerze, ale co to za życie) i nie ma zabezpieczeń przed wilgocią.
Dodatkowo do 358 można podłączyć moduł radiowy - gdzieś widziałem za 350 zł.

krzaku
04-03-2010, 11:56
może ktoś już posiada instrukcję pl do l-358

grzegorzant
04-03-2010, 15:36
też szukałem dlugo i nic

Keek
05-03-2010, 01:22
Hmm... Chcialbym uczulic potencjalnych kupujacych, zeby zastanowili sie czy w przyszlosci nie przyda im sie spot. Z doswiadczenia wiem, ze w wiekszosci przypadkow zawsze sie na takim konczy, wiec glupio tracic na wymianie.

grzes73
15-03-2010, 20:54
A czy 358 posiada spota?

grzegorzant
16-03-2010, 11:02
A czy 358 posiada spota?
nie.
Można dokupic

nonnatus
18-07-2010, 23:55
...no a co gdy światłomierz mierzy w kosmos? mój seconic 358 mierzy światło jak chce. kilka pomiarów w tym samym punkcie i często rózne odczyty. czasem gdybym ustawił ekspozycje pod światlomierz, to miałbym biedę. wiele błednych odczytów wynikało ze zużytej w duzym stopniu baterii, więc wymieniłem byłem i nadal... ehhh

czy światłomierz mozna/trzeba skalibrować?

Jacek_Z
19-07-2010, 00:06
... kilka pomiarów w tym samym punkcie i często rózne odczyty....

czy światłomierz mozna/trzeba skalibrować?
kalibracja to przesunięcie całej skali o pewną wartość. Czyli po prostu wprowadzenie korekty. Jesli jest rozrzut, to będzie on dalej, tylko przesuniety o wartość korekty. To nie tu jest wada.

nonnatus
19-07-2010, 00:12
Jacku więc gdzie? sądzisz że jest po prostu walnięty? co tam się może zepsuć? to przecież prosty mechanizm... ehhh
dzisiaj mierzyłem światło przepuszczone przez wielką blendę transparentną i wskazywał mi ciągle niedoświeltenie rzędu 3-4 EV.
posiłkując się histogramem i pierwszym oglądem foty na LCD aparatu widze, że ten pomiar jest do bani... ustawiłem swoje "na oko" i bylo lepiej...
jest jakiś serwis seconica w polandzie?

marszull
19-07-2010, 01:17
ale czy pokazywal ciagle ten sam pomiar? czy rozne wartosci
bo jesli ten sam to moze rzeczywiscie kalibracja aby pomogla
jelsi rozne w tym samym miejscu, to raczej jest walniety