PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o postarzenie zdjęcia



Gacek80
05-12-2007, 22:15
Drodzy koledzy, chciałbym żeby ktoś z was postzrzył mi to zdjęcie.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img232.imageshack.us/img232/7048/polska20072348nz8.jpg)

Chciałbym żeby wyglądało jakby miało 100 lat. Wiem że zdjęcie jest kiepskie ale przedstawia dla mnie ogromną wartość. Sam tego nie potrafie zrobić bo nie mam PSa a Corela jeszcze nie opanowałem. Jeżeli ktoś znalazłby na to czas to proszę o maila na PW wyślę oryginalny rozmiar. Dzięki.

Zink
06-12-2007, 21:17
Coś w tym rodzaju?


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img228.imageshack.us/img228/3333/polska20072348nz8poprawun0.jpg)

GIMP ma taki filtr: "stara fotografia" :). Plus poprawiłem lekko kontrast, jasność i odrobinę zmieniłem odcień, żeby wyglądało jeszcze bardziej staro. Jakby nad nim popracować więcej, to można by było osiągnąć dużo lepsze efekty. Ja nie jestem zbyt dobry obróbce.

Gacek80
06-12-2007, 22:33
Zink - dzieki bardzo za poświęcony czas i uwagę. Prosiłbym jeszcze starzej :-) zależało by mi na takim efekcie:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img218.imageshack.us/img218/1644/dsc0170modgt6.jpg)

Pozwoliłem zamieścić tu fotke puchbeary jeżeli jest to niezgodne z regulaminem albo właściciel się nie zgadza to usunę.

Zink
07-12-2007, 17:44
Nie jestem zwolennikiem wyręczania się innymi :). Podałem ci przykład z opisem co trzeba zrobić. GIMP (http://www.gimp.org) jest darmowy, więc z tamtym opisem powinieneś sobie poradzić, jeśli nie, to mogę napisać ci szczegółowo krok po kroku.
Żeby osiągnąć taki efekt, jak na drugim zdjęciu, to na moje oko trzeba tak (w stosunku do mojej przeróbki):
- skorygować kolorystykę,
- dodać szum,
- podnieść kontrast,
- możliwe że przyciemnić,
- dorysować trochę plam (nie ma chyba gotowej funkcji do tego)

Jeśli chcesz się nauczyć obsługiwać GIMPa, to w sieci znajdziesz mnóstwo tutoriali. Jeśli będziesz miał jakieś pytania co do któregoś kroku, to chętnie pomogę.

Michu
07-12-2007, 17:55
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/12/002b221e13d4dd17-2.jpg
źródło (www.fotosik.pl)

Gacek80
07-12-2007, 18:24
Zink - dzięki za rady z GIMPem napewno się zapoznam. Pozdro

Maras - tobie tez thx wielkie. Poszło PW. Pozdro.

oggy
08-12-2007, 12:28
A mnie sie to tak widzi:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img90.imageshack.us/img90/8496/postarzeniecs6.jpg)

paskud
08-12-2007, 13:40
takie cóś mi wyszło :D

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.mfoto.pl/uploads/1762/polska20072348nz8_ef700.jpg)

pozdrawiam paskudnie :)

Zbigniew
08-12-2007, 14:03
Gacek - zacząłem kombinować z tym Twoim zdjęciem przez nakładnanie różnych warstw z grafiką typu scratches. Trzebaby pokombinować, ale jest to chyba dobra metoda - pokazuję po nałożeniu dwóch warstw:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img85.imageshack.us/img85/3320/23404743le3.jpg)

Oczywiście należy zrobić dalsze zabiegi, także nałożenie powinno być lepsze - daję tylko przykład. Później, przy poszukiwaniu takich materiałów z porysowanymi powierzchniami natrafiłem na ten link - http://www.alexandersperl.de/tutorials/ps_advanced/new_to_old.php - powinien się przydać.

edit: Zapomniałem dopisać - podobną rzecz zrobił Maras, który jeszcze bardzo dobrze moim zdaniem dalej pociągnął edycję. Jego wersja też najbardziej mnie przekonuje.

jarek76
08-12-2007, 14:55
Mnie wyszło coś takiego
to tak na szybko z synem na kolanach:)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img509.imageshack.us/img509/3682/11pa6.jpg)

ziuteczny
08-12-2007, 14:59
na razie najlepsze Marasa :)

sniper88
09-12-2007, 14:56
To jeszcze ja dorzuce swoje 3 grosze;)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img61.imageshack.us/img61/246/polska20072348nz8copyzy4.jpg)

jakubs
10-12-2007, 15:46
babcia stara

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/12/ef2173a2b3fd958d-1.jpg
źródło (www.fotosik.pl)


babcia bardzo stara

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/12/c22c1de410889201-1.jpg
źródło (www.fotosik.pl)

;)

Gacek80
10-12-2007, 23:20
Chciałem wszystkim podziękować za zainteresowanie, stracony czas i przeróbki. Próbowałem sam coś kombinować ale niestety obróbka nie jest moją mocną stroną. Jeszcze raz dzięki.
Szczególne podziękowania i pozdro dla Maras :-D

Wioletta
11-12-2007, 19:50
sniper88 mozesz opisac co zrobiles ?? ;)

bukowy dziad
11-12-2007, 19:56
jak masz dostep do skanera mozesz zeskanowac jakas odpowiednio pogietą i porysowaną kartke, po czym ja nalozyc na zdiecie (np. w trybie overlay/nakladka, czy podobnym - nie wiem jak w gimpie)...

sniper88
11-12-2007, 22:15
sniper88 mozesz opisac co zrobiles ?? ;)

Kontrast, curves, levels, konwersja do b&w + tak jak wspomnial Bukowy dziad overlay zdjecia (nie skanu;)) zmietej kartki i jeszcze overlay kartki starego papieru:) Chyba tyle:p

Wioletta
11-12-2007, 23:00
luhuhuu! :) Dzieki bardzo .