PDA

Zobacz pełną wersję : MIESZEK - pytanie praktyczne



<| MICHAŁ |>
24-01-2006, 08:08
Czesc,

na Allegrogo sa takie aukcje:
Novoflex -mieszek makro DO NIKONA - IDEALNY (numer 82545345) (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82545345)
Nikon PB-6 (numer 82476145) (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82476145)

czy orientuje sie ktokolwiek jak jest z przenoszeniem sygnalu miedzy obiektywem a body? Pierscionki maja styki - mam i wiem - ostrzy sie na pelnej dziurze a przyslona domyka sie w momencie wcisniecia spustu :)
wg. sprzedajacego Novoflex taz tak robi.... tyle - ile w tym prawdy? Z checia bym kupil takie ustrojstwo jesli by dawal taki wspanialy ficzer....


Tylko pls nie piszcie o mieszkach na M42, bo to nie dla mnie - za stary jestem na gimnastyke z recznym domykaniem przyslon :mrgreen: Juz bym raczej wolal dokupic dodatkow zestaw pierscieni.....

darsedz
24-01-2006, 09:37
RaysFoto (Poznań) sprzedaje Novoflexy, możesz się tam zapytać.
Wg strony producenta (www.novoflex.de):
All Novoflex AUTO BELLOWS have connections for automatic diaphragm release and transmission of lens information to permit open-aperture metering.

wiec sprzedawca ma racje...

<| MICHAŁ |>
24-01-2006, 12:28
OK
dzieki za info.

Zadzwonilem, pogadalem i juz wiem.

Miesze przenosi i meczhanike i elektryke - czyli styki od D i mechanicznie domykanie przyslony - system poychaczy i dzwigien mieszczacy sie w rurkach wysiegnika.

Czy Nikonowskie mieszki przenosza mechanike i elektryke? Poszukam na webie, ale nie wiem czy cos bedzie.....

HYPER
24-01-2006, 12:40
Mieszek Nikona nie przenosi NIC !!!, wiec mozesz zapomniec o domykaniu przyslony w momencie wyzwolenia migawki - od strony konstrukcyjnej jest identyczny jak mieszek na m42 tyle ze ma bagnet Nikona (no oczywiscie jest porzadniej zrobiony). Niestety aby go zautomatyzowac trzeba wydac jeszcze kilkaset zlotych na dodatkowe wezyki spustowe i adaptery.

Z Novoflexem praca jest super - ostrzysz na pelnej dziurze a przyslona jest domykana w momencie wyzwolenia migawki - tak jak pisze sprzedawca :)

<| MICHAŁ |>
24-01-2006, 12:53
Czy Hyper i ewisio to ta sama osoba?
i tu Torun i tu Torun

HYPER
24-01-2006, 12:57
hehe mam nadzieje, ze nie bo nic mi na ten temat nie wiadomo ;)

<| MICHAŁ |>
24-01-2006, 13:04
szkoda - latwiej by bylo sie dogadac :)
pozdroofka

Al Bundy
24-01-2006, 16:16
Mikie - mój mistrzu makro ! A może tak M42? Mieszki za barszcz, obiektywy tanie i z przesłoną nie masz problemów bo sam sobie przymkniesz :)

Zapodaj jakieś makro bo nie mam motywacji...

<| MICHAŁ |>
24-01-2006, 20:41
Zapodaj jakieś makro bo nie mam motywacji...

Al, sie robi :) makro (http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?p=201489)

[ Dodano: Wto Sty 24, 2006 11:31 pm ]

A może tak M42? Mieszki za barszcz, obiektywy tanie i z przesłoną nie masz problemów bo sam sobie przymkniesz :)

Al, przeciez wiesz, ze robie zdjecia z reki - przymykanie przyslony, przy jednoczesnym kadrowaniu i ostrzeniu to dosc karkolomne zajecie... nie uwazasz?
mam statyw, ale rzadko go uzywam - poki jeszcze nie mam parkinsona wykorzystuje swoj talent snajpera :mrgreen:

Zb. Dąbrowski
17-03-2006, 00:23
Czy mieszek PB-6 pasuje do lustrzanki D70

HYPER
17-03-2006, 12:44
pasuje w sensie mocowania bo to przeciez bagnet F, ale nie przenosi ani sygnalow elektrycznych (nie ma pomiaru swiatla) ani nie ma popychacza przyslony. swoja droga dziwne jest to, ze Nikon nie dorobil sie przez tyle lat chocby domykania przyslony w swoich mieszkach tak jak to ma novoflex. z drugiej strony pewnie kosza kase na dodatkowym sprzecie potrzebnym zeby domykanie miec.