Zobacz pełną wersję : Tamron 18-250 dla D40
piter670
05-12-2007, 20:33
Nie wiem czy było, ale na dpreview zaanonsowali wersję z silnikiem dla d40 i d40x
http://www.dpreview.com/news/0712/07120402tamron18250.asp
wkiniorski
05-12-2007, 21:07
Ciekawe jaka będzie cena w Polsce. Jest to chyba pierwszy obiektyw tego producenta z silniczkiem. Ciekawe jak się sprawdzi w praktyce.
MarzycielPL
05-12-2007, 22:02
No ciekawe jaka bedzie cena bo zbieram na nikusia z 18-200 ale moze bedzie cena dobra i opinie tez:) choc narazie sie wstrzymam zobaczymy jak to bedzie biegac.
kronos28
05-12-2007, 22:15
no pewnie cos koło tego nie drożej http://imfoto.pl/index.php?zaw=16&id=1411
Optycznie raczej nie pobije Nikona, ale może być całkiem niezły... cena musi być bardzo konkurencyjna, bo inaczej nie zaistnieje na rynku - Nikon i Sigma były wcześniej i przyzwoicie pokryły zakres zoomami. Ot, kolejny zoomiak i tyle... jedyny plus, to że d40 został zauważony na rynku i coś się zaczyna dziać (widocznie sporo się tego sprzedało).
Ten, kto pierwszy wypuści przyzwoite stałki z własnym silnikiem (w normalnej cenie) zgarnie niezły kawałek tortu - i tutaj Tamron (czy jakiś inny producent) powinien szukać swojej szansy...
edit:
jeśli tak jak w linku powyżej, to nawet niezła cena. Ciekawe jaka jakość...
wkiniorski
05-12-2007, 22:33
Nie wiedziałem, że Tamron 18-250, bez silniczka kosztuje prawie 1,6k. To jak dojdzie jeszcze silniczek, to może być ~1,8K. To chyba nie będzie konkurencją dla Nikkora 18-200. Nikkor ma jeszcze stabilizację i to całkiem niezłą. Ostatnio nawet trochę potaniał.
najwyżej nie będzie się im sprzedawał... w sumie to zoomiaki Sigmy też wielką konkurencją dla Nikona nie są...
pioter m
05-12-2007, 23:22
najwyżej nie będzie się im sprzedawał... w sumie to zoomiaki Sigmy też wielką konkurencją dla Nikona nie są...
Te wczesniejsze nie sa, ale te ze stabilizacja sa w paru miejscach od tego nikkora lepsze (dystorsja na wide i rozdzielczosc na dlugim koncu), a napewno tansze i nie swiruja w okolicach zera stopni. Zdania sa natomiast podzielone w kwestii dzialania stabilizacji.
W reku sigma wydaje sie byc solidniejsza.
Co do tamrona - przeginka z tym zoomem. Czekalem raczej na makro (dla znajomych).
MarzycielPL
06-12-2007, 09:36
Ktos wspomnial o stalce oj taka 50 z silniczkiem to bym lyknal:) a swoja droga jestem ciekaw dlaczego jeszcze ich nie ma;/
I raczej wątpię czy Nikon wypuści stałki z silniczkiem. Dla amatorów z D40(x) są zoomy 18-55, itp. Niestety, ale chyba taka jest strategia Nikona.
Jedna stałka już jest od Sigmy 30/1.4. Wolę nie wiedzieć ile taka stałka z silniczkiem na pełną klatkę by kosztowała. Ja już wolę te tańsze bez silnika!
pioter m
06-12-2007, 21:04
Ktos wspomnial o stalce oj taka 50 z silniczkiem to bym lyknal:) a swoja droga jestem ciekaw dlaczego jeszcze ich nie ma;/
Zaczaj sie raczej na sigme 30 f/1.4. Bardziej uzyteczna jest na DX niz 50mm.
wkiniorski
08-12-2007, 19:16
Nikon już zapowiedział, ze wypuści stałke z silniczkiem AF-S 28/1,4.
http://www.nikonwatch.com/?p=274
Wygląda fajnie, tylko ciekawe ile będzie kosztowało takie szkiełko.
24-120 VR... cos jak 24-105 u Canona:>? moze być ciekawie
Jezeli Nikon pójdzie drogą oryginalnego, pełnoklatkowego 28 f/1.4 to tanio raczej niestety nie będzie :(
Wyjdzie z 1800-2000 USD.
wkiniorski
08-12-2007, 22:54
No to mnie wystudziłeś. Chyba zostaje sigma.
cana bedzie ok 1800-2000...
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.