PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy początkującego



RangeR
03-12-2007, 20:47
Witam, jestem początkującym fotoamatorem, napatrzyłem sie na zdjęcia ze studia. Także chciałbym spróbować swoich sił w tym. Przeczytałem sporo o studiu co tam itp. Wiec mam pytanie co byście bardziej polecili żarówki błyskowe jakieś 2 sztuki na początek. Czy może światło ciągłe jakieś? Od razu mówię że nie chce pakować fortuny w to ponieważ nie wiem czy w ogóle będzie coś w miarę. Jak by sie udało coś zdziałać to z chęcią bym powoli rozpoczął kompletowanie lepszego studia. Wiec proszę o jakieś rady, no i wytłumaczenie prostakowi różnice pomiędzy światłem ciągłym a błyskowym?
Pozdrawiam

RangeR
04-12-2007, 21:51
Nikt nie chce pomóc :???:

jacek.gold
04-12-2007, 21:53
róznica wygląda obrazowo tak;
ciągłe piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
błyskowe pi pi pi pi
różnie mówią ale ja bym wybrał błyskowe
wytłumaczyłem? ;))

ooooooooo to mój 500 post

grzegorzant
04-12-2007, 22:04
ooooooooo to mój 500 post
i to jaki :mrgreen:

Sever
04-12-2007, 22:08
Poczytaj tu:

http://nikon.org.pl/showthread.php?t=42982

W skócie: nie chcesz wywalić na darmo kasy, najpierw zastanów się co chcesz robić, potem dowiedz się/potestuj u kogoś, a następnie zastanawiaj się nad kupnem.

jacek.gold
04-12-2007, 22:08
i to jaki :mrgreen:
No skoro pisze że poczytał o wszystkim i dalej nie rozumie to postanowiłem tak po prostemu to wytłumaczyć. Tyle było o tym że nawet największy profan foto by zrozumiał (to o mnie ;) ) a że pisze popijając za zdrowie admina to i mysl światlej mi się przedstawia ;)

RangeR
05-12-2007, 01:09
Po 1 nie mam u kogo sprawdzić po testować, po 2 czytałem tamten temat o domowym studio i nic mi nie powiedział konkretnego. Nie mam zamiaru kupować od razu 2 sztuk SB 600, bo po prostu nie mam na to pieniędzy. A co chce robić prosty portret. Światło ciągłe jest tańsze ale czy lepsze w użyciu oto mi chodzi. Dzięki za naświetlenie tematu.

Dodam że nie mam na SB600 tym bardziej na kurs fotografii studyjnej, żeby już było to oczywiste.

sailor
05-12-2007, 03:48
Po 1 nie mam u kogo sprawdzić po testować, po 2 czytałem tamten temat o domowym studio i nic mi nie powiedział konkretnego. Nie mam zamiaru kupować od razu 2 sztuk SB 600, bo po prostu nie mam na to pieniędzy. A co chce robić prosty portret. Światło ciągłe jest tańsze ale czy lepsze w użyciu oto mi chodzi. Dzięki za naświetlenie tematu.
gwarantuje ci ze swiatlo ciagle jest DUZO drozsze od blyskowego
nie masz u kogo sprawdzic - wynajmij studio na 2-3h z jakims fotografem, chociazy z forum. nie chcesz kupic 2 sztuk sb600. co wiec chesz kupic?
piszesz ze przeczytales sporo o studio. mozesz powiedziec, co przeczytales? bo na przykald w tym dziale w paru watkach masz wyjasnione roznice miedzy swiatlem blyskowym a ciaglym. masz tez wyjasnione WIELOKROTNIE co i za ile mozna kupic, jakiej firmy, co jest potrzebne na poczatek, linki do tego jak tkai sprzet wyglada i jakie efekty daje. zeby ci bardziej pomoc to mozna tyko za ciebei zrobic zdjecia.
neistety podejrzewam ze ani nic nie przeczytales ani nie chcialo co sie szukac po forum. poza tym wykazujesz sie wyjatkowo nieciekawym podjesciem - tego nie zrobie, tego nie mam gdzie sprawdzic. w fotografii liczy sie rowniez chec robienia zdjec a jeszce bardziej cenna jest chec do nauki ich robienia. u ciebie takowej nie widze




Dodam że nie mam na SB600 tym bardziej na kurs fotografii studyjnej, żeby już było to oczywiste.

oczywiste zatem jest ze powinienes poczekac na swiatlo naturalne i isc w plener. chesz kupic swiatlo studyjne (jakiekolwiek) nie wydajac na to zadnej kasy. nie wiesz nic o studio i nie masz zielonego pojecia co ci jest potrzebne. jak chcesz to zrobic?
rownei dobrze mozesz powiedziec - chce kupic ferrari, mam prawo jazdy i chce nim jezdzic do sklepu. aha. tylko niech nikt nie pomysli ze chce za niego dac wiecej niz 100pln, bo wiecej nie mam. doradzcie mi, co zrobic.

pytania w tym watku przypomnaja bardzo twoj watek z czerwca kiedy to wpadles na forum i napisales cos w stylu "prosze mi doradzic jak zrobic dobre zdjecie reklamowe tylko szybko" i miales pretensje ze nikt ci nie udziela odp.

zmien troche podejscie a zycie stanie sie prostsze! :)

Radek Radziszewski
05-12-2007, 09:28
buehehehehehe

RangeR
05-12-2007, 16:06
Tamto o reklamowych przyznaje sie spaliłem. Ale zawsze prowizorycznie można tłu kupić dwa jakieś halogeny czy coś co będzie miało po 500W, albo żarówki błyskowe. Ja nie mówię tutaj o super studiu.

mikkay
05-12-2007, 16:14
Ale zawsze prowizorycznie można tłu kupić dwa jakieś halogeny czy coś co będzie miało po 500W, albo żarówki błyskowe. Ja nie mówię tutaj o super studiu.

Tak, najlepiej takie budowlane :) Na zimę w sam raz, będą ogrzewały pomieszczenie :)


Ja nie mówię tutaj o super studiu.

Tylko o "super" rachunkach za prąd zw. z w/w pomysłem :)

Prawda jest taka, że bez kasy studia nie zrobisz. Dozbieraj kasę, teraz wydasz to co masz i kupisz jakiś badziew... Poczytaj inne wątki, a będziesz wiedział co jest ci potrzebne i ile potrzebujesz na to MINIMUM...

Sever
05-12-2007, 16:24
Minimum to kup z dwie żarowki błyskowe (allegro), wstaw w jakieś lampki stołowe z kalki technicznej zrób rozpraszacz. Odpalać możesz wbudowaną lampką lub kostką. Koszt pewnie koło 100-200 zł.
Coś osiągniesz - jak będziesz chciał.

99% dobrych fotografi to pasja.

RangeR
05-12-2007, 18:25
Wiesz nie oczekuje cudów, wiem że halogen więcej ciepła daje niż grzejnik, ale zawsze lepiej niż byle jaka lampa. Oraz wszystko sprowadza sie do kasy ale o tym już pisałem na samym początku. Może trochę nie jasno sie wyraziłem przez co połowa Panów z forum sobie polew musiała oczywiście robić.

jacek.gold
05-12-2007, 18:30
eeeeeeeeeee tam Panów ;)
mów mi Jacek ;)

RangeR
05-12-2007, 19:08
Heh, spoko ja tam sie nie gniewam może 2 raz sie mało precyzyjnie wyraziłem. 99% to pasja ale tej pasji jakieś warunki wypadało by zapewnić mimo wszystko.

grzegorzant
06-12-2007, 13:48
gwarantuje ci ......
sailor czemu wpisałeś sobie taki głupi i nieadekwatny podpis ? :mrgreen:
pozdrawiam

bogdi64
06-12-2007, 22:34
Już kiedyś pisałem o studio za grosze, ale w takim przypadku przypominam:
- 2,3 szt halogenów w supermarkecie po ok 25 zł za szt w obudowie (500 były by najlepsze, ale w domu można już zacząć od 150 wat - za rozpraszacze możesz użyć styropian (takie tafle do ocieplania budynków), zamiast wrot, trzeba się przejść do minilabu i poprosić o worki po filmach (są idealnie czarne w środku i dostaniesz za darmo - wyrzucają je)- do regulacji mocy wystarczy zwykły ściemniacz, lub zakręć się gdzieś przy filmie i tam za piwo może dostaniesz folię ND, CTO I SOFT, i kilka spinaczy do suszenia bielizny aby to przytrzymać przy lampach, to jest takie minimum do testowych zabaw w mieszkaniu - a jeśli ci się znudzi do zawsze masz później dobre światełko do piwnicy, wbrew pozorom można z tego dzięki pracy osiągnąć efekty, a na pewno nauczyć się, na początek to będzie lepsze niż kulki błyskowe bo zobaczysz jak się rozkładają cienie a i koszt początkowy znikomy

Bonzo
06-12-2007, 23:24
nie wiem ile ty chcesz kasy wydc bo albo ślepy jestem albo nie podałś ;) jeżeli taka kwota jak z linka co ci podaje jest zadowalająca to do zabaw w domowym studio wystarczy ci za świat :) masz cały zestaw :) sam używam podobnych żarówek i daje jakoś rade ;)

http://www.funsports.pl/product_info.php?cPath=22_33&products_id=75

RangeR
07-12-2007, 00:29
Kwota zależy, im mniej tym lepiej na kieszeń biednego ucznia. Zawsze można do zbierać o ile będzie warto. Nie powiem że 400 zł i ani złotówki więcej. Powoli sie skłaniam ku zrobieniu takiego zestawu. Tylko nie wiem czy 40Ws to nie za mało do takiego czegoś.

piterdm
07-12-2007, 13:23
Kwota zależy, im mniej tym lepiej na kieszeń biednego ucznia. Zawsze można do zbierać o ile będzie warto. Nie powiem że 400 zł i ani złotówki więcej. Powoli sie skłaniam ku zrobieniu takiego zestawu. Tylko nie wiem czy 40Ws to nie za mało do takiego czegoś.

Jeśli Ci mało 40Ws to tu masz 68 http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=277781587,
poza tym zawsze możesz sobie zmieniać żarówki wg. potrzeb , i miec światło ciągłe.

Bonzo
07-12-2007, 15:12
jakiej wielkości masz studio lub pokój ? z 2x3 ? ;) no chyba że masz wypasione wielkie studio to kupuj minimum 300ws :) ;) wg mnie na domowe warunki takie błyskograty wystarczają w zupełności :) no chyba że ktos lubi przerost formy nad treścią to kupuje do amatorki lampy z górnej półki :)

RangeR
07-12-2007, 16:04
No wiesz bez szału na razie myślę nad sprzętem. To mi sie podoba w tym że można bez większych problemów coś dodać itp, muszę jeszcze poczytać na forum o synchronizacji wszystkiego i powoli działać. Dzięki za rady.

ezin
09-12-2007, 20:33
A ja na początek proponuję ci kupno czegoś całkiem innego.


Wykup sobie kurs fotografii studyjnej [IMHO najlepiej z NKP bo już sprawdzony przez wielu forumowiczów :)]. A po nim zacznij myśleć nad własnym studio. serio serio, tak będzie najlepiej - sam zrozumiesz czego potrzebujesz do efektów które cię interesują w studio.

wuuju
15-12-2007, 22:49
Witam myslicie ze taki zestaw sprawdzi sie przy zdjeciach w plenerze?Czy raczej za slaby i nada sie tylko do malej kanciapy??prosze o odpowiedz i opinie:)

wuuju
15-12-2007, 22:50
a jeszcze link: http://www.allegro.pl/item279320256_studio_2_x_68ws_statyw_225cm_parasol _oprawka_.html

tylko jedna parasolke na softbox zamienic