PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] Scieżka rowerowa



harb
03-12-2007, 11:47
Szwecja -obrzeże Sztokholmu ,scieżka rowerowa (nie mylić z drogą głowną)


1

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img143.imageshack.us/img143/3461/dsc2115kopiavr5.jpg)



2 David555 wersja "bardziej miekka" specyjalnie dla Ciebie


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img142.imageshack.us/img142/9978/dsc2115ab3.jpg)

david555
03-12-2007, 14:22
Widoczek, jak widoczek, niemniej wydaje sie odrobinę przekontrastowany.

harb
03-12-2007, 14:52
Widoczek, jak widoczek, niemniej wydaje sie odrobinę przekontrastowany.

David55-wstawiłem specyjalnie wersję dla Ciebie :-D:-D:-D pozdrawiam

ArtX
03-12-2007, 14:56
mam dziwne wrazenie, ze leci w lewo... ja bym dal wiecej gory mniej dolu, albo mniej dolu wiecej gory, zeby ktorys z elementow (droga/niebo) bardziej wyeksponowac :)

harb
03-12-2007, 15:02
mam dziwne wrazenie, ze leci w lewo... ja bym dal wiecej gory mniej dolu, albo mniej dolu wiecej gory, zeby ktorys z elementow (droga/niebo) bardziej wyeksponowac :)

szkoda by mi było tego szpaleru zarośli po prawej ,mnie sie wydaje że jest sporo drogi i adekwatnie nieba ,ale ja się uczę wiec mogę się mylić :-D co do pokłonu w lewo czy ja wiem ? mnie się wydaje że jest ok.(ale może mam chore oko ? kto wie :-D) dziekuję za koment ,pozdrawiam

david555
03-12-2007, 15:38
David55-wstawiłem specyjalnie wersję dla Ciebie :-D:-D:-D pozdrawiam

Dzięki, dwójka jak dla mnie zdecydowanie lepsza.:)
Bo co by nie powiedzieć, to twarda mgiełka wygląda dość dziwnie.;)

ArtX
03-12-2007, 15:40
co do pokłonu w lewo czy ja wiem ? mnie się wydaje że jest ok.(ale może mam chore oko ? kto wie :-D)

..dlatego ktos tam na gorze stworzyl Ctrl-R, coby sobie na wszelki wypadek sprawdzic ;)

nie lepiej?

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

zapomnialem powiedziec jeszcze, strasznie centralny ten kadr. fajniej, gdyby droga schodzila sie do ktoregos z mocnych punktow, podobnie - jak juz mowilem - gdyby horyzont nie dzielil kadru na pol. Oczywiscie nie mowie, ze centralne kadry sa z zasady zle, bo tak nie jest, ale w tym przypadku imo to troche psuje kompozycje :)

acha, jeszcze jedno - super jest to niebo, jezeli troche nad nim sie pobawic, wychodza fajne efekty ;) polecam!

harb
03-12-2007, 18:45
..dlatego ktos tam na gorze stworzyl Ctrl-R, coby sobie na wszelki wypadek sprawdzic ;)


zapomnialem powiedziec jeszcze, strasznie centralny ten kadr. fajniej, gdyby droga schodzila sie do ktoregos z mocnych punktow, podobnie - jak juz mowilem - gdyby horyzont nie dzielil kadru na pol. Oczywiscie nie mowie, ze centralne kadry sa z zasady zle, bo tak nie jest, ale w tym przypadku imo to troche psuje kompozycje :)

acha, jeszcze jedno - super jest to niebo, jezeli troche nad nim sie pobawic, wychodza fajne efekty ;) polecam!

przyznaję że masz rację i biję się w piersi -dzięki :-D

ps.ale ta nierowność jest naprawde marginalna i akceptowalna ,bo w koncu nie można tak po aptekarsku do każdego zdjecia podchodzić ,tym bardziej że droga biegnaca obok tej tytułowej scieżki oddaje rzeczywistość na mojej fotce gdyż biegnie dość pochyło w doł -pozdrawiam

Onsajt
03-12-2007, 18:51
Zgadzam sie z ArtX - mocno centralnie, gdyby jeszcze poziom zalesienia z dwoch stron byl rowny, ale nie jest i jakos tak przechyla sie zdjecie w prawo (w sensie odbioru:))...ale kolorki ladne i daloby sie z tego miejsca cos wycisna...tak sobie mysle:) i Pozdrawiam

harb
03-12-2007, 19:04
Zgadzam sie z ArtX - mocno centralnie, gdyby jeszcze poziom zalesienia z dwoch stron byl rowny, ale nie jest i jakos tak przechyla sie zdjecie w prawo (w sensie odbioru:))...ale kolorki ladne i daloby sie z tego miejsca cos wycisna...tak sobie mysle:) i Pozdrawiam

dzieki Rafale:-D ,coż uczymy się całe życie ,była taka piosenka "biegali po polu i pili kakao" trzeba mi było trochę pobiegać ,ale nie chciało się !:-D pozdrawiam

volen
03-12-2007, 23:25
No i masz :) ArtX-owi leci w lewo, Onsajtowi w prawo, a na to wszystko jeszcze centralnie :)
Ja Ci powiem, że podobna droga prowadzi na moją działkę w okolicach Stężycy i może dlatego bardzo mi się podoba.

Skrzat
04-12-2007, 01:09
No cóż, znowu mamy coś zgoła odmiennego w klimacie jeśli chodzi o Twoje ostatnie fotki.
Nie przeszkadza mi centralny kadr i nic mi nie leci. Może tylko ciut,ciut mniej asfaltu z dołu?
Poza tym czysty i klarowny kadr, który sie przyjemnie oglada.
Chciałoby się mieć takie niektóre drogi a co dopiero ścieżki rowerowe:-D

harb
04-12-2007, 09:35
napisał Skrzat

Chciałoby się mieć takie niektóre drogi a co dopiero ścieżki rowerowe

niestety nie ten etap rozwoju państwa ,i jeszcze długo długo nie przykro mnie polakowi zderzać się za granicą z takim rozwojem innych krajów ale taka jest prawda
dziękuję za ocenę :-D pozdrawiam

swiatlo
05-12-2007, 03:02
No i masz :) ArtX-owi leci w lewo, Onsajtowi w prawo..


Średnia arytmetyczna z lewego i prawego jest prosty, więc wszystko jest w normie.. :)

sprocket
05-12-2007, 05:36
To szwedzi zbudowali sciezke rowerowa do Gdanska?:shock: Nie wiedzialem.

jchyra
05-12-2007, 20:50
Gdybym nie jeździł tymi ich gładziutkimi ścieżkami nie wiedziałbym co napisać, ale dziś wiem, że jazda nimi jest tak nudna jak to zdjęcie. Ja wolę polskie drogi jest ryzyko jest zabawa :-).
PS
Oczywiście żartowałem

Skrzat
06-12-2007, 00:54
Ale na takiej gładziutkiej ścieżce można zajefajnie pojeździć bez "trzymanki" !!!!!
Oj kiedyś się szalało. A jaka była adrenalina!

jm
06-12-2007, 01:00
Ścieżki zazdroszczę - nie dość, że bez dziur to jeszcze płasko...:) cud miód malina

Sam kadr natomiast dużo by zyskał gdyby lewa strona zdjęcia była bardziej obciążona - na przykłąd wysadzona drzewami/krzewami itp.
Zatem - przekaż Szwedom, żeby coś z tym zrobili;)

Używałeś tu i ówdzie stempla - takie jakieś zmatowienia/zamglenia widzę - daj znać - bo jeśli nie używałeś to się przejdę do okulisty....

Pozdr

harb
06-12-2007, 09:12
Ścieżki zazdroszczę - nie dość, że bez dziur to jeszcze płasko...:) cud miód malina

Sam kadr natomiast dużo by zyskał gdyby lewa strona zdjęcia była bardziej obciążona - na przykłąd wysadzona drzewami/krzewami itp.
Zatem - przekaż Szwedom, żeby coś z tym zrobili;)

Używałeś tu i ówdzie stempla - takie jakieś zmatowienia/zamglenia widzę - daj znać - bo jeśli nie używałeś to się przejdę do okulisty....

Pozdr

stempelka nie było Jolu :-D tylko NX czyli standart u mnie balans,kolor,kontrast i Control Point -nic a nic wiecej (i taka jest u mnie obrobka zawsze ,nie wyostrzam i nie mieszam zbytnio ):-D może i bym bardziej ingerował w fotki ale nie znam PS-a a ponieważ NX z reguły mi wystarcza więc nie mam motywacji aby zacząć coś robić (przedewszystkim się nauczyć) w PS-ie
:-D pozdrawiam

jm
06-12-2007, 10:35
stempelka nie było Jolu :-D .....

cholerka, a Ty wiesz ile kosztują sensowne oprawki okularowe...?;)

PS co to jest za funkcja Control Point?

harb
06-12-2007, 11:20
napisała JM

PS co to jest za funkcja Control Point?

Jolu jest to coś na wzór warstw w PS-ie stawiasz taki punkt na wybranym obszarze fotki ,ktory przykladowo jest np.zbyt mało nasycony zaznaczas obszar (masz do tego okrąg ,ktory suwakiem zwiększasz lub zmniejszasz z możliwością przemieszczania go w dowolne miejce na fotce) i za pomocą narzędzi (suwaków) z jasnoscią, kolorem ,oraz kontrastem dokonujesz zmian w danym obszarze fotki -narzędzia mozesz zmieniać i np wżiąć sobie RGB lub pobawić się krzywymi ,pokażę jak to wygląda


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img516.imageshack.us/img516/2926/image0001kb5.jpg)

jeżeli opanuje się ten program w podstawowym choć stopniu to można już bardzo dobrze obrabiać fotki ,chyba że ktoś potrzebuje wielu zmian wowczas chyba jednak PS
:-D pozdrawiam

jm
06-12-2007, 11:39
jedna chwila i skład w podpisie się zmienił...hoho:) No ale dziś Święty chodzi do grzecznych ludzi...;)

Wracając do tej funkcji powyżej - ten punkt można kilkakrotnie zmieniac na jednym zdjęciu? Tzn - najpierw usatwiam na ciemnym i rozjaśniam a potem daję na jasne i przyciemniam (a rozjaśnione wcześniej zostaje)? Tak to działa? Czy tylko jeden obszar dla jednej funkcji?

harb
06-12-2007, 12:15
jedna chwila i skład w podpisie się zmienił...hoho:) No ale dziś Święty chodzi do grzecznych ludzi...;)

Wracając do tej funkcji powyżej - ten punkt można kilkakrotnie zmieniac na jednym zdjęciu? Tzn - najpierw usatwiam na ciemnym i rozjaśniam a potem daję na jasne i przyciemniam (a rozjaśnione wcześniej zostaje)? Tak to działa? Czy tylko jeden obszar dla jednej funkcji?

mikołaj przyszedł w dniu urodzin ( cholera wiedział że potrzebuję czegoś troszeczkę lepszego od kita-ktory był super ,jak na kita)

co do punktow mozesz postawić i 2000 tys oby Twoj komp był na tyle szybki aby zdążył przetważać i dokładnie tak jak myślisz wcześniej postawiony nie wyklucza następnego :) Janusz

jm
06-12-2007, 12:24
mikołaj przyszedł w dniu urodzin

No to wszystkiego dobrego, a światła tylko najlepszego:)!

Onsajt
06-12-2007, 12:25
Gratuluje szkla i czekamy na sample - dobre zdjecia:)

harb
06-12-2007, 12:35
dzięki Jolu i Rafale , szkoda że nie miałem go w Sztokholmie ,trzeba będzie coś nim spłodzić tylko nie wiem jeszcze kiedy:-D pozdrawiam