PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki LCD 24 (30) cale do obróbki zdjęć



Veyron
02-12-2007, 13:45
pomóżcie w wyborze monitora LCD wielkości 24cale ew. 30 cali - kwota jaką mogę na niego wydać to 4000-5000zł.
sprzęt będzie mi służył do przypomnienia sobie zagadnień z zakresu obróbki zdjęć, przygotowania grafik dla WEB itp. Dostalem bardzo dobra propozycje pracy od lata i mam pol roku zeby "byc na biezaco" z tematem.

mam nadzieje, ze pomozecie wybrac cos dobrego :)

grzegorzant
02-12-2007, 15:57
TU (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=32374)

Tom01
03-12-2007, 17:03
pomóżcie w wyborze monitora LCD wielkości 24cale ew. 30 cali - kwota jaką mogę na niego wydać to 4000-5000zł. sprzęt będzie mi służył do przypomnienia sobie zagadnień z zakresu obróbki zdjęć, przygotowania grafik dla WEB itp.

Nie ma monitorów spełniających te kryteria. Jeśli potraktować priorytetowo zastosowania, a mniej przekątną, wówczas jest kilka naprawdę dobry monitorów w tych pieniądzach.

Veyron
04-12-2007, 02:03
hmmm... to, ze 30 calowych w Polsce za te pieniadze nie kupie to moze zgoda, ale 24 jest duzo i sa to modele na forach uznawane jako wysokiej jakosci z mozliwoscia wygodnej pracy zarobkowej na nich. nie mam tylko doswiadczenia aby wybrac monitor na podstawie samych parametrow i zdawkowej relacji uzytkownikow, dlatego chcialem porady kogos kto zna temat doglebnie.

Tom01
04-12-2007, 02:20
hmmm... to, ze 30 calowych w Polsce za te pieniadze nie kupie to moze zgoda, ale 24 jest duzo i sa to modele na forach uznawane jako wysokiej jakosci z mozliwoscia wygodnej pracy zarobkowej na nich. nie mam tylko doswiadczenia aby wybrac monitor na podstawie samych parametrow i zdawkowej relacji uzytkownikow, dlatego chcialem porady kogos kto zna temat doglebnie.

Najtańszy monitor faktycznie nadający się do zawodowej fotografii w rozmiarze 24", to Eizo S2411W. Niestety przekracza nieco 5 tys zł. Według niektórych można zastanawiać się nad tańszym S2431W, ale to jest znacząco różna konstrukcja. 10 bitowy kolor zamiast 14, podświetlenie na bokach zamiast z tyłu, gorsza selekcja fabryczna, większe defekty niestabilności temperatury, gorsza regulacja. S2431W jest dedykowany do prostszych zastosowań, typu biurko dyrektora, cad, webmastering, programowanie. Na bazie S2411W robi się profesjonalne CE240W a to już inna liga.

Można też rozważać wyprzedaż poprzednika S2411W, czyli modelu S2410W. To w zasadzie to samo, pozbawione tylko bajerów rozrywkowych. Zmieści się w budżecie. Zarówno S2410W jak S2411W kalibrują się bardzo dobrze. Reprodukcja cieni, świateł, skóry jest niemal idealna. Lepiej jest tylko na monitorach high-end'owych.

PS. Proszę jednak pamiętać, że to już są dość skomplikowane monitory z szerokimi możliwościami, które trzeba wiedzieć jak skalibrować. Inaczej zamiast obrazu bliskiego ideałowi, może Pan dostać przekontrastowany, przewalony kolorystycznie a'la Dell 2407WFP. Są przykłady użytkowników na kilku forach, którzy nie poradzili sobie z takim, a nawet sporo prostszym monitorem. :-)

hicks
04-12-2007, 02:43
Moim zdaniem jesli przypomnienie i web to wez cokolwiek na s-ips, mva, pva w 3 tys sie zmiescisz.
Nie mam tego della ale ludzie sie o nim dobrze wypowiadaja. Tu masz linka do ciekawej dyskusji:
http://groups.google.pl/group/pl.comp.grafika/browse_thread/thread/344fdcbbfa07f167?hl=pl#171bfb03c722b087

Tom01
04-12-2007, 03:06
Nie mam tego della ale ludzie sie o nim dobrze wypowiadaja.

Prosiłbym o konkrety. Argument, w stylu znajomy mówił, że jego szwagier słyszał, jest mało merytoryczny.

WinSho
04-12-2007, 21:56
Witam szanownych Kolegów. Równiez jestem zainteresowany zakupem jakiejś większej panoramy. Wspomniany Eizo S2411W wydaje się bardzo ciekawy ale jak w tym zestawieniu wypadłby NEC 2690????? Z informacji które posiadam ma gorsze podświetlenie oraz jakość wykonania chyba nie ta co Eizo...ale ma 2 cale więcej:) i jest tańszy:) Proszę o jakieś rzetelne porównanie w/w modeli Pozdrawiam

Tom01
04-12-2007, 22:06
Witamy.


Wspomniany Eizo S2411W wydaje się bardzo ciekawy ale jak w tym zestawieniu wypadłby NEC 2690????? Z informacji które posiadam ma gorsze podświetlenie oraz jakość wykonania chyba nie ta co Eizo...ale ma 2 cale więcej:) i jest tańszy:) Proszę o jakieś rzetelne porównanie w/w modeli Pozdrawiam

Już Pan te porównanie wykonał. Warto poczekać kilka dni na następcę SX2461W. 16 bitowy kolor, stabilizacja nierówności podświetlenia, prawie AdobeRGB.

chomik1410
27-10-2010, 23:33
Witam wszystkich,

Jestem nowym członkiem tego forum, ale nie oblatany w zasadach. Patrząc jakie kwoty tu latają do zakupu monitora to mogę być trochę śmieszny, ale no nie mogę sobie pozwolić na taki szał. szukam monitora 24" od 1000 do 2000, nie mam za dużo funduszu ale jak by chciał mi ktoś pomóc bardzo prosił bym o rade co gdzie i dlaczego tak drogo ;)

pozdrawiam
Marcin

markB
29-10-2010, 17:33
W tej cenie nie dostaniesz 24-calowego do fotografii. Najbliżej to 22-calowy NEC P221W, którego możesz wyszarpać poniżej 2 K zł łącznie ze wstępną kalibracją w porządnym sklepie. A poza tym to zajrzyj do tych wątków:
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=32374
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=19727

Lesiu83
30-10-2010, 00:19
Witam wszystkich,

Jestem nowym członkiem tego forum, ale nie oblatany w zasadach. Patrząc jakie kwoty tu latają do zakupu monitora to mogę być trochę śmieszny, ale no nie mogę sobie pozwolić na taki szał. szukam monitora 24" od 1000 do 2000, nie mam za dużo funduszu ale jak by chciał mi ktoś pomóc bardzo prosił bym o rade co gdzie i dlaczego tak drogo ;)

pozdrawiam
Marcin

Zwróc uwagę , że odkopałeś wątek z 2007 roku :]