PDA

Zobacz pełną wersję : Nikkor AF 70-210mm f/4-5.6 - wersja D i bez D .... a AF



probak
21-01-2006, 21:15
Witam. Jako poczatkujacy amator fotografi cyfrowej jestem w bardzo komfortowej sytuacji. Znajomy ktory ma "dlug wdziecznosci" wobec mnie od wielu lat pasjonuje sie fotografia i w na swoich pułkach posiada kilka szkiełek ktore pożyczam sobie ucząc sie powoli tajników fotografi... Pożyczyłem ostatnio Nikkor AF 70-210mm f/4-5.6 gdy trafiłem na strone kena zobaczyłem ze wyraził sie o nim bardzo pozytywnie, wskazał jednak różnicę w szybkości AF miedzy wersja bez D i wersja D. Gdy przechodziłem ostatnio obok komisu spytałem czy jest może ten obiektyw, przy okazji opisałem sprawe szybkosci AF... Pan za lada powiedział, ze nie ma różnicy w szybkosci działania. Zwrócił tez uwage, ze szybkość działania AF zalezy od BODY .... hmmm .... wyraził się mniej wiecej tak : D50 nie moze w pełni uciągnać tego obiektywu. Wersja z D i bez D jest taka sama mechanicznie... Jak to jest? Czy ktos zna blizej obydwie wesje ?

Tomx
21-01-2006, 23:48
Mam wersje tego obiektywu z D inne go nie miałem, jeśli masz pytania to wal śmiało.

Tomx

zy_gaus
22-01-2006, 01:25
Mam taki obiektyw bez D. Korpus D50 radzi sobie z nim bez jakichś wielkich problemów, chociaż w porównaniu do F90X widać różnicę na korzyść tego drugiego. Wynika to moim zdaniem z mocy silnika AF w korpusie. Nowe amatorskie body jak np D50 są projektowane raczej pod kątem zastosowania nowych obiektywów AFS. Podobna sytuacja była dla F65 - dla niego taki obiektyw był sporym wysiłkiem podczas gdy dla semiprofi F90X nie było problemu.
A co do różnicy D i bez D - konstrukcja mechaniczna i optyczna obiektywu jest chyba taka sama, a procesor obiektywu przekazuje lub nie do korpusu informację o odległości wyostrzenia (Distance). Ma to w zasadzie znaczenie tylko dla pomiaru światła błyskowego 3Dmatrix.

probak
22-01-2006, 02:09
no wlasnie.... tylko ten ken mnie martwi w swoim review.... teortetycznie nie ma roznicy w budowie... Ale chyba jedynie porownanie "na zywca" daloby odpowiedz co do roznic... Moze ktos z Łodzi ma wersje z D ?

[ Dodano: Nie 22 Sty, 2006 ]
tomx... w nastepny weekend bede prawdopodobnie w wawie na weekend... jesli mialbys chwilke czasu ... moglibysmy porownac i zapisac wnioski dla potomnosci ;)

Tomx
22-01-2006, 10:02
tomx... w nastepny weekend bede prawdopodobnie w wawie na weekend... jesli mialbys chwilke czasu ... moglibysmy porownac i zapisac wnioski dla potomnosci

Heh. nie ma problemu, tylko nie wiem jak będę z pracą stał w przyszły weekend, ale jak chcesz to napisz gdzie będziesz i możesz potestować szkło.

Tomx

shakk
22-01-2006, 10:33
mam bez d :P bardzo fachowe szklo nie ma sobie rownych w swojej cenie wedlug mnie...niestety sprzedaje jej :) bo brakuje mi jasnosci...

turbo
22-01-2006, 12:40
shakk, o ile zrozumialem dobrze Ty sprzedajesz 80-210, nie 70 do 210.

Pytanie do fachowcow czy te szkla sa podobne optycznie?
z gory dzieki za opinie..

shakk
22-01-2006, 17:02
nie 70 :)