PDA

Zobacz pełną wersję : folia na wyswietlacz



BartekIgnasiak
06-11-2004, 16:46
czy ktos uzywal folii zamiast tej oslonki???? jak sie sprawuje, czy naprawde ochroni przed rysami???

Zbinek
06-11-2004, 17:06
Icemaster, zanim miałem Nikonika w domu to już na allegroo kupiłem sobie folię i od razu ja nakleiłem, złe słowo, przyłożyłem bo jest bezklejowa. Przed przyłożeniem namoczyłem, wycisnąłem wode spod niej i jest super. pasuje idealnie. Jestem bardzo zadowolony.

BartekIgnasiak
06-11-2004, 17:09
dzieki, zaraz ide kupic, bo sie okazalo ze gosc jest z koszalina ;)

vuki
06-11-2004, 18:06
a co plasticzek sie nie podoba :wink:

BartekIgnasiak
06-11-2004, 18:56
plasticzek mi sie bardzo podoba, ale nie podoba mi sie ze paruje od spodu od oddychania i nic nie widac... gdyby nie to , nigdy bym sie nie przesiadl na folie...

Krakus
06-11-2004, 18:58
czy ktos uzywal folii zamiast tej oslonki???? jak sie sprawuje, czy naprawde ochroni przed rysami???
Chroni, chroni. Mam folię na Nokii 6310, którą noszę w kieszeni. Bez folii szybka wyświetlacza po 6 miasiącach robi się całkiem matowa - z folią jest OK

tzk
06-11-2004, 20:20
a ja tam nie lubię takich foli i zawsze je sciągam -- nawet nie na swoim sprzecie, także uważajcie jak sie spotkamy bo na pewno będę próbował to zrobić :-)

Ice a może tak nie wzdychaj do Nikosia to parować nie będzie :-)

Mateusz
06-11-2004, 21:18
Ice a może tak nie wzdychaj do Nikosia to parować nie będzie


:lol: :lol: ;-)

maroo
07-11-2004, 01:14
Mam takie pytanie: Po co używać tej folii na wyświetlacz?
Czy ktokolwiek widział porysowaną szybkę wyświetlacza?
Ja nie widziałem ani w D70, którego mam od ładnych kilku miesięcy ani w poprzednim aparacie, który używałem około półtora roku.

Co trzeba robić z aparatem, by porysować wyświetlacz?

Zbinek
07-11-2004, 01:46
Maroo, a ja myślę,że z tą folią czy też osłonką wyświetlacza jest jak z filtrem UV na obiektywie. Praktycznie nic nie daje, ale czy oby na pewno?! A w ogóle to gratuluję Ci prawie 1000 posta.

maroo
07-11-2004, 02:00
Hmm...
UV też nie używam, bo szkła mam tak tanie, że jak się porysją to nie będzie bolało a przynajmniej nie psuję ich optyki filtrem.
Żebym był zadowolony z filtra (to znaczy, że nie będę go zauważał) powinien on kosztować trochę więcej niż moje szkiełka.
I co wtedy mam założyć na filtr, by go ochronić?
Chyba tylko pokrywkę obiektywu i schować to wszystko w szafie :wink:

maroo
07-11-2004, 02:03
Co do folii, to uważam, że ma ona sens przy "miękkich" wyświetlaczach (mam taki w małpce Olympusa).
Tam faktycznie wyświetlacz się rysuje i o wiele łatwiej go uszkodzić niż "twarde" wyświetlacze.

czarny
07-11-2004, 12:44
No gdyby jeszcze te oslony zrobili w kolorze czarnym, a nie bialym. Jakis totalny idiota wymyslil bialy.

BartekIgnasiak
07-11-2004, 12:45
po przyklejeniu folii (takiej drozszej) uwazam ze to "syf" ;)
wszystko bylobyok gdyby nie taki dziwny efekt "mory" czy czegos takiego, widze takie kolorowe dodatki od folii , ktore zle wplywaja na obraz z wyswietlacza

Zbinek
07-11-2004, 12:58
Ice u mnie nie ma nic takiego, obraz jest taki sam z folią jak i bez, a cena chyba nie ma tu znaczenia.

sqbany
07-11-2004, 13:01
po przyklejeniu folii (takiej drozszej) uwazam ze to "syf" ;)
wszystko bylobyok gdyby nie taki dziwny efekt "mory" czy czegos takiego, widze takie kolorowe dodatki od folii , ktore zle wplywaja na obraz z wyswietlacza


Ja po zagubieniu oslonki okleilem wyswietlacz folia do kamer i nie bylo zadnych efektow ubocznych za wyjatkiem malego babelka ktorego nie zauwarzylem przyklejajac folie.

Lord Rayden
18-01-2005, 23:40
Nie wiecie Panowie czy można kupić taką plastikową osłonkę na wyświetlacz do D70 (taką jak w zestawie dają) ? Osobno. Uzywam jej i zauważam,ze sie lekko rysuje (wyświetlacz nie, więc osłonka spełnia swoje zadanie). Niemniej można by jaką mieć na zapas.

Rayden

krzysztof jot
20-01-2005, 03:52
po przyklejeniu folii (takiej drozszej) uwazam ze to "syf" ;)


widac byla za droga - kupilem za 15 zl dwie a trzecia dostalem gratis - nawet nie widac
ze jest naklejona jakas folia - a nie paruje i daje duzo lepszy kontrast - folia firmy zorin
http://www.zorin-usa.com/zorin.php
http://www.zorin-usa.com/zorincustomsl.php
Byly kiedys glosy ze to polska strona i polska firma, a w usa takiego producenta nie ma
- nie wiem czy to prawda czy nie, ale folia jest doskonała. Polecam

goldie
20-01-2005, 09:58
@krzysztof.jot - jaki rozmiar folii na nikona zamówiłeś - 30 czy większy ? - tak pytam bo sam chyba zamówię

krzysztof jot
20-01-2005, 15:43
rok temu było to inaczej - jakies kwadraty 6 x 6 czy 6x 5 - cos w tym stylu - i tak musisz
to przycinac do rozmiaru - i od tego zalezy powodzenie akcji i wyglad - sugeruje najpierw
zrobic idealny obrys po lini LCD- krawedź wypukła tylniej scianki - wyciac iperfekcyjnie
potem wyciąć to samo z zorin'a.
Jak przyklejac - jest na www - jest ona twarda i sztywna - łapie kosmicznie szybko, i... niestety ino roz - jak skrzywisz nawet różek i oderwiesz - kosz :)
Zamów kawałek wiekszy nieco od wyswietlacza i już. Dodam, że drugi kawałek nakleiłem
na panel radia samochodowego, który poniewiera się ciagle gdzies po schowkach - i zero śladów rys i nigdzie sie nie odkleja - czy mróz czy upał - jak to w samochodzie, nic nie
przeszkadza. Solidna folia.

Pietrus
21-01-2005, 20:21
Jeżeli folia na wyświetlacz do D 70 to pod tym adresem, podobno bd
http://shop.brando.com.hk/ultraclearscreenprotector.php

Junk
25-01-2005, 08:18
Witam,
Folia jednak coś daje. W Olku (740) nie miałem folii, niestety po pewnym czasie stwierdzilem obecnosc rysek.
W Nikosiu od razu zalozylem folie i jest OK. Obraz jest tak samo dobrze widoczny jak i przed zalozeniem.

MR

pjfox
08-02-2005, 19:34
no to jak z tymi foliami?
zakładać czy nie?
trochę czasu minęło - ci co mieli folię - jak się sprawuje?

pytam bo zgubiłem plastikową osłonkę, i coby zapobiec ponownemu zgubienia (jakbym kupił) to chyba lepiej byłoby kupić folię... zwłaszcza, że czasami tak używam aparatu, iż zgubić osłonkę jest naprawdę b.łatwo bez szans na odnalezienie....

chodzi o:
http://allegro.pl/show_item.php?item=41568502

ew. gdzie można kupić w miarę tanio osłonkę BM-4 (<45zł) + może jakiś pomysł jak ją przymocować coby się jej nie dało zgubić.

niektórzy napiszą - jak zgubić takie coś (-:
ano podczas jazdy na nartach ((-: - muszlę oczną odnalazłem na śniegu, natomiast osłonkę... mega wywrota w głęboki puszysty śnieg, cały aparat w śniegu i no po plastiku.....

Pietrus
08-02-2005, 21:07
ew. gdzie można kupić w miarę tanio osłonkę BM-4 (<45zł) + może jakiś pomysł jak ją przymocować coby się jej nie dało zgubić.


W pokrywce z lewej strony u dołu jest mały otwór który wykorzystałem do przywiązania pokrywki żyłką. Drugi koniec żyłki przywiązałem do lewego ucha aparatu. Działa. Zobacz na 13 str. instrukcji D70, widać otwór w pokrywce na monitor.

pjfox
08-02-2005, 22:47
hehe spoko numer z żyłką
a coś by nie gubić muszli ocznej? przykleić czymś?

Pietrus
08-02-2005, 23:29
a coś by nie gubić muszli ocznej? przykleić czymś?
zobacz
http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=1636&highlight=muszla+oczna
http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=672&highlight=muszla+oczna