PDA

Zobacz pełną wersję : Lampy błyskowe kompatybilne z D50...



barracuda
21-01-2006, 11:47
Jakie lampy błyskowe oprócz wymienianych wszędzie sb 600 i sb 800 można używać z Nikonem d50? Ma ktoś takie dane?

biszkoptwielki
21-01-2006, 12:49
w zasadzie wiekszosc lamp bedzie mozna uzywac tylko ze beda dzialaly e trybie manualnym. Lampy ktore dzialaja iTTL to jak sie nie myle sigma EF-500 DG ST i EF-500 DG Super oraz metz 54MZ4i tutaj masz link do mini testu alfa http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=18806

Poszukaj na forum bylo duzo o lampach.

barracuda
21-01-2006, 13:03
To trochę osłabiło mój zapał. Myślałem, że o ile nie będą działały w systemie iTTL to zwykły TTL będzie ok. To wygląda na to, że pozostaje wbudowana lampa zewnętrzna...? Jakoś nie mogę w to uwierzyć żeby żadna inna lampa oprócz sb 600 czy 800 nie działała w sytemie TTL z tym nikonem. ALe dzięki za link do testu, bardzo ciekawy

biszkoptwielki
21-01-2006, 13:12
z tego co mi wiadomo wszystkie starsze lampy typu sb28 beda dzialaly z d50 ale tylko w trybie manualnym

ALF
21-01-2006, 13:26
barracuda, no przeca biszkoptwielki, napisał, które działają w systemie iTTL...metz planuje jeszcze wypuszczenie 2 lamp młotkowych...a oprócz 54MZ4i jest jeszcze 54AF1N oraz 44AF4iN sątańsze, ale w stosunku do 54MZ4i mają ograniczenia...

szymony
21-01-2006, 14:52
To trochę osłabiło mój zapał. Myślałem, że o ile nie będą działały w systemie iTTL to zwykły TTL będzie ok.
To powiedz czym z punktu usera różni się TTL od iTTL :roll:

barracuda
21-01-2006, 15:31
Szczerze mówiąc nie jestem w stanie w tej chwili odpowiedzieć. ALe czytałem na ten temat i wiem że jest różnica. Jak będę miał chwilę to zapoznam się dokładniej z tymi typami pomiarów.

szymony
22-01-2006, 00:05
Szczerze mówiąc nie jestem w stanie w tej chwili odpowiedzieć. ALe czytałem na ten temat i wiem że jest różnica. Jak będę miał chwilę to zapoznam się dokładniej z tymi typami pomiarów.
Ale ja się pytam o różnicę z punktu użytkownika, a nie różnice techniczne? iTTL nie jest kompatybilny z TTL, a tego z kolei nie obsługuje ani D50 ani D70(s), czy nawet D200. Różnice są strikte techniczne, a nie w filozofi działania pomiaru.

zy_gaus
22-01-2006, 01:12
Dla użytkownika najważniejszą informacją jest to że i-TTL jest niekompatybilny z wczesniejszymi systemami pomiaru swiatła błyskowego w Nikonach ze względu na brak matrycy do pomiaru błysku i korpusy działające tylko w i-TTLu wymagają nowych lamp niestety. Lampie jest w zasadzie wszystko jedno jak korpus nią steruje więc lapmy gadające w i-TTL działają też w D-TTL i 3D-TTL i TTL itp.
Wnioski: masz starszy korpus to masz spory wybór lamp, masz nowy korpus to kupujesz nową lampę.

barracuda
23-01-2006, 17:16
Dzięki za odpowiedź. Jednak będę prosił o dalsze rady, bo w tej chwili nie bardzo mnie stać na dokupienie lampy typu sb 600 czy 800. To jaką lampę użyć dla uzyskania dobrych zdjęć. Bo zakłada, że wtedy muszę robić foty na manualu...? Więc czy w takiej sytuacji jest sens kupować np lampę za 500 skoro za 300 można też pracować w manual? Może trochę dziwne pytania ale chce rozebrać tą kwestię na części pierwsze, żeby wyjaśnić wątpliwości.
pozdrawiam

szymony
23-01-2006, 20:28
Dzięki za odpowiedź. Jednak będę prosił o dalsze rady, bo w tej chwili nie bardzo mnie stać na dokupienie lampy typu sb 600 czy 800. To jaką lampę użyć dla uzyskania dobrych zdjęć.

Tu raczej wiedza i doświadczenie jest potrzebne raczej

Bo zakłada, że wtedy muszę robić foty na manualu...? Więc czy w takiej sytuacji jest sens kupować np lampę za 500 skoro za 300 można też pracować w manual?

Za cirka stówe kupisz dobrego metza z automatyką tyrystorową. W połączenu z tym co napisałem wyżej, efekty nie gorsze niż z innymi gadżetami.