PDA

Zobacz pełną wersję : Zewnętrzna karta graficzna do laptopa



fIlek
30-11-2007, 19:39
Zewnętrzna karta graficzna do laptopa - no właśnie, potrzebuję takiego patentu, aby system widział dwie karty graficzne. Zmiana laptopa raczej odpada :) Czytałem o ASUS XG Station, ale jakoś nie mogę go w Polsce znaleźć. Czy spotkaliście się z innym tego typu rozwiązaniem?

fIlek
01-12-2007, 01:14
Widzę, że temat trudny do ugryzienia...

Władca Pixeli
01-12-2007, 01:23
Widzę, że temat trudny do ugryzienia...
Testowałem DualHead2Go Matrox'a ale po wczytaniu driverów system się wieszał. Nowe drivery z web też nie pomogły.

fIlek
01-12-2007, 01:32
To już jest coś! Bo z tym asusem to jak z Yeti - wszyscy o tym mówia, nikt nie widział. No i Matrox jest dostępny :) Zaczynam grzebać w necie. Dzięki serdeczne

fIlek
01-12-2007, 01:35
A nie wiesz, jak się zachowuje? Czy tylko pobiera wycinek ekranu i wyświetla go w powiększeniu, czy można na tym uruchomić fullscreena?

Władca Pixeli
01-12-2007, 02:32
A nie wiesz, jak się zachowuje? Czy tylko pobiera wycinek ekranu i wyświetla go w powiększeniu, czy można na tym uruchomić fullscreena?
Niestety po kłopotach z systemem nie testowałem tego. Jak będę miał czas to skontaktuje się z Matroxem.
Jest jeszcze jedna opcja na drugi monitor. HP i IBM sprzedaje tzw. dock station/port replicator. Czasami mają one 2 wyjścia VGA (stare i nowe). W niektórych da się skonfigurować 2 monitory jednocześnie jako 1 + 2

fIlek
01-12-2007, 02:44
Zostałem uszczęśliwiony VideoMixerem Numark NUVJ i tymczasowo również jego obsługiwaniem. Jakkolwiek da się używać tego sprzętu z jednym monitorem, to o niebo wygodniej i pewniej byłoby oglądać panel programu na laptopie, a tylko fullscreena wysyłać na monitory. Mam do tego hp-ka DV6648se - fajny sprzęcik, bo to limitowana seria, ale dual head'a ni ma :( Oprogramowanie do miksera ma opcję wysyłania pełnego ekranu na drugi monitor, więc to kwestia dodania monitora do systemu. Popatrze też na replikatory, może coś znajdę. Zastanawiam się, czy ktoś w Wawie ma tego Matroxa na półce. Głupio byłoby kupić coś co się nie sprawdzi... No i zapomniałem powiedzieć, że mikser to tak naprawdę coś w stylu programowalnej klawiatury/manipulatora do programu, więc sam jako taki wyjść nie posiada.

szymony
01-12-2007, 08:17
Testowałem DualHead2Go Matrox'a ale po wczytaniu driverów system się wieszał. Nowe drivery z web też nie pomogły.

Z tego co się orientuję to masz najmłodsze dziecko od M$ (vista). To na niej były problemy, czy testowałeś też na innych OS-ach i problem był "globalny"?

fIlek
01-12-2007, 14:06
Sterowniki Matroxa już chyba poprawili. Na ich stronie jest taki soft do testu kompatybilności z chipsetem i sterownikami komputera - u mnie było 3x OK

Władca Pixeli
01-12-2007, 23:59
Z tego co się orientuję to masz najmłodsze dziecko od M$ (vista). To na niej były problemy, czy testowałeś też na innych OS-ach i problem był "globalny"?
Mam Vistę i dodatkowo ok. 250 PC'ów pod soba :mrgreen:, 2000, 2003, XP, Vista, Novell, Linux z wyjątkiem MAC bo było kilka, ale były z nimi tylko kłopoty. Ostatni robi za "big-iPod'a" ;)
Kartę testowałem na XP. Jak znajdę trochę czasu to postaram się zrobić testy na najnowszych driver'ach.

fIlek
02-12-2007, 15:12
Ja się tylko zastanawiam, czy zda mi to egzamin. W konfiguracji programu jest opcja Full screen mode monitor i jest tam oczywiście tylko jedna karta graficzna. Teraz pytanie, czy to cholerstwo (matrox) podłączone do kompa sprawi, że pojawi się tam jeszcze jeden monitor. Wg opisu producenta karty tak powinno być... Spróbuję przekabacić Veracomp coby pozwolili mi o urządzenie jutro sprawdzić.

fIlek
05-12-2007, 03:18
Mam Matroxa. Działa świetnie, jak na tę markę przystało. Jedyne "ale" - laptop ma wyjście DSUB, a telewizory LCD pracują na DVI/HDMI, czyli dupa blada. Wracając do karty - można stworzyć wirtualny duży monitor superpanoramiczny, zdublować obraz na obydwu lub przydzielić różnym aplikacjom różne monitory. Pod Vistą na HPku działa super, niestety DSUB mnie rozbroił. Aha, są dwie wersje analog i digital - czyli dsub i dvi oraz nowy model pracujący równocześnie z trzema monitorami!

Tr0n
05-12-2007, 09:00
ta digital ma właśnie wejście z laptopa na DSUB i monitory podłączasz po DVI. A jak jakość obrazu?

fIlek
05-12-2007, 17:22
ta digital ma właśnie wejście z laptopa na DSUB i monitory podłączasz po DVI. A jak jakość obrazu?

Jest jedno "ale" - pomimo, że w ofercie piszą, że digital jest dostępna, to w Polsce jej nie ma :( Jakość obrazu jest miodzo! Musiałem się poddać - zamówiłem przenośnego kadłubka z dwoma wyjściami DVI. Coż... życie...