PDA

Zobacz pełną wersję : Spojrzenie w przyszłość... czyli znów o D200



Yuurei
21-01-2006, 01:34
Jako, że post to mój pierwszy to witam się serdecznie z bracią fotograficzną :) Zastrzegam odrazu, że nie jestem Nikoniarzem (dwóch innych systemów dosiadam) ale niezbadane są wyroki więc nic straconego 8)

I ja właśnie a propos tych wyroków. Wypytać się chciałem. Aczkolwiek dość specyficznie i trochę na wyrost ale czas szybko biegnie. Forum przeszukałem ale dużo piszecie ;) i nawet wyszukiwarka mi nie pomogła do końca*. Chociaż połowicznie odpowiedź już mam.

Do rzeczy więc. Pod koniec kwietnia kończę spłacać raty za obecny korpus. Niestety nie spełnia od dokładnie tego czego bym oczekiwał. Portrety, uliczna fotografia jest ok ale ostatnio robię dużo (a w zasadzie tylko) fotografii sportowej. Motocykle dokładnie i AF nie wyrabia. Wolne draństwo. Można się co prawda przyzwyczaić (freestyle nie jest dynamiczny bardzo) ale w tym roku zamierzam stanąć na torze w Poznaniu i może być krucho przy tych prędkościach. Opcje mam dwie. Albo kupić planowane 70-200/2.8 z SSM i mieć nadzieję, że z tym AF będzie działał sprawniej (aktualnie wstyd się przyznać co do "długiego" obiektywu ale do sieci daje radę) albo, co ostatnio chodzi mi po głowie, nabyć D200 + 18-200/3.5-5.6G VR.
O obiektywie poczytałem i wydaje mi się na początek dobrym wyborem jak na tak uniwersalny zakres ogniskowych. Zwłaszcza, że bardzo dużych powiększeń robić nie będę. Ale nie wiem jak spisuje się AF w D200. Kiedyś słyszałem dużo dobrego o auto-focusach w Nikonach więc nie sądzę, że nastąpiło tu jakieś uwstecznienie :> Ale zapytać nie szkodzi. Więc jeśli ktoś z obecnych tu posiadaczy D200 i fotografująych sport mógłby mi napisać to i owo jak się sprawdza na tym polu to byłbym wdzięczny :-)



Pozdrawiam
Bartek




*istnieje też możliwość, że nie umiem obsługiwać tak banalnego wynalazku jakim jest wyszukiwarka co źle o mnie świadczy :oops: ... ale się starałem :)

zkruk
21-01-2006, 12:24
18-200 jest zbyt ciemny ... 5.6 niby kompensuje VR, ale tutaj potrzebne czasy migawki, czyli potrzeba otworu 2.8...
dlaczego nie D200 + 70-200 2.8?

JK
21-01-2006, 12:34
D200 z 70-200 2.8 VR to znacznie lepsze rozwiązanie, ale niestety kosztuje jakieś 3500 zł więcej.

Yuurei
21-01-2006, 13:22
Dokładnie. Problem na początku jest właśnie cena. Na 18-200 wydolę cenowo a ciemny koniec przynajmniej na razie mi tak nie przeszkadza z dwóch powodów. Do panoramowania by zjechać z czasem i tak pewnie bym przymykał poza 2.8. Dodatkowo przy 200mm na końcu przy przysłonie 2.8 GO mogłaby być za mała w stosunku do całego motocykla.
Tak więc jasne obiektywy nie są priorytetem. Jest nią cena. Przynajmniej na razie :) A ten 18-200 daje też uniwersalność w postaci szerokiego kąta co też jest fajne gdy ma się pewien ustalony budżet :]

JK
21-01-2006, 13:44
No to nad czym się zastanawiasz? D200 ma bardzo szybki AF, szczególnie ze szkłami AF-S, szybkie zdjęcia seryjne, priorytet ostrości, obiektyw ci pasuje, pozostaje tylko zbierać kasę.

Yuurei
21-01-2006, 19:33
Zastanawiam się czy jest szybki ale też dokładny :-) W D7D focus jest wolny ale jak złapie to porządnie. Ale niestety przy motocyklach wymaga wczucia się a czasami nie ma na to czasu. W Canonach odniosłem wrażenie, że AF jest szybki ale taki nieco na odwal się i przydało by się doostrzyć ręcznie.
Dlatego języka zasięgam co do tej kwestii bo akurat jest naistotniejsza :)