PDA

Zobacz pełną wersję : Zdech laptopik, moze cos doradzicie



zielony
29-11-2007, 22:08
wczoraj strzelilo mi do lba przeskanowanie go pandá, dis odmówli wspolpracy, odpala sie czasem a po kilku chwilach staje:) kursor i nic innego juz nie abla... macie jakies pomysly zeby go ruszyc

david555
29-11-2007, 22:36
Panda, AVK i tym podobne wynalazki, to jak dla mnie wirusy, a nie antywirusy.
Trzeba było zastosować Kasperskiego i byłoby OK, a tak masz za swoje.
Potrzebna bootująca płyta serwisowa.

zielony
29-11-2007, 23:54
he, no mam za swoje, tylko, ze plyta sie nie odpala... raz wywalilo mi niebiesko...

JanuszWaw
30-11-2007, 04:02
... raz wywalilo mi niebiesko...
Cześć,
dużo to nie powiedziałeś :/ Z poprzedniego postu mogło wynikać, że są problemy z identyfikacją urządzeń, ale... taki skutek może dawać wiele przyczyn. Od "walniętego" hdd do przełamanej płyty głównej :{ Ponieważ jak widzę jesteś z Wawy warto pogadać z tymi na Batorego (giełda) albo od tych handlujących na WGE i popytać kto serwisuje ich zabawki (bo nawet nie wiem co masz). W przypadku mojego Dell'a "diagnoza" kosztowała 50 PLN, części 350, robocizna - 100. Serwis "fabryczny" za to samo chciał "istotnie" więcej. :(
Pozdrawiam -

el.dzi
30-11-2007, 11:24
he, no mam za swoje, tylko, ze plyta sie nie odpala... raz wywalilo mi niebiesko...

trochę mało danych podajesz, gdzie Ci niebiesko wywaliło ? Może to problem z ram ?

david555
30-11-2007, 16:15
Mówiąc serwisowa płyta , miałem na myśli, serwisową płytę . ;)
A kto jej nie posiada zawczasu, to w razie kłopotów siada i płacze, albo płaci i płacze.:)

Leap
01-12-2007, 10:10
Na niebiesko wywala zawsze jakis komunikat, polecam zpisac nr. bledu i wygooglac go, moze duuuzo pomoc gdzie nalezy szukac przyczyn awarii. Generalnie zawsze mozesz uruchomic laptoka z plytki instalacyjnej systemu operacyjnego i przejsc do trybu napraw. Tam jest sporo narzedzi do naprawy fs, jezeli jakis plik uszkodzony to tez mozna go odzyskac z plytki instalacyjnej . Uzywaj polecenia help :).
Lub tryb awaryjny i przywrocenie z jakiegos punktu kontrolnego systemu.