PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki aparacik - dobry obiektyw, zoom, szybki af



pdzran
29-11-2007, 14:45
Witam

Jaki aparacik polecicie , zalezy mi na tym aby mial :

- stosunkowo dobre szkielko ;
- zoom 10x lub wiekszy ;
- szybki af ;

Wstepnie wyszukalem :
Canon S5 IS
Panasonic DMC-FZ50
Panasonic DMC-FZ8
Sony DSC-H9
Olympus SP-560 UZ

Duzym plusem Olympusa i jednego Panasonic'a jest to, ze jest mozliwy zapis w formacie RAW.
O ile przykladowe fotki znalazlem, zoom latwo odszukac w specyfikacjach o tyle zastanawia mnie szybkosc AF.
Mialem Fuji S9600 i tam AF wydawal sie slamazarny ...

pozdrawiam
Pawel

boobass
29-11-2007, 15:03
gdyby nie zoom to R1

sokrates
29-11-2007, 15:09
z twojej listy to Canon albo Sony.... ew. Olympus dla formatu RAW. ale nie spodziewaj się szybkości AF jak w szkłach z AF-S :-) na pewno będzie sporo wolniej niż w twojej D80

a tak wogóle to te wszystkie twoje życzenia spełnia Nikkor 18-200 VR :-) zapięty do dowolnej cyfrowej puchy Nikona

pdzran
30-11-2007, 11:54
A ktory z nich ma najszybszy AF ?
Czy w Panasie przyda sie RAW, jest to to samo co w lustrzankach czy jakas lipa ?

Pawel

pdzran
05-12-2007, 11:38
Nie zastanawialem sie nad tym ale z tego co widze to tylko Panasonic FS50 ma ustawianie zoom-u za pomoca pierscienia na obiektywie , pozostale przyciskiem lub niby pokretlem.
Chyba jednak zdecyduje sie na FS50 , chyba , ze macie jakies inne proopozycje - czyli zoom 10x lub wiekszy i ustawianie zoomu za pomoca pierscienia.

pozdrawiamPawel

boobass
05-12-2007, 11:42
FZ50 lub FZ30, tylko szumią niemożliwie.

pdzran
05-12-2007, 11:45
FZ50 lub FZ30, tylko szumią niemożliwie.

Wogole czy od jakiego ISO w gore ?
Jesli tak to zrezygnuje z zoomika kreconego Panasonica i wezme Canona S5 IS.

Pawel

Don_Pedro_123
05-12-2007, 12:13
Mogę Ci "pchnąć" mojego Canona S3 IS, bo leży w szafie nieużywany. Jakby co, to daj znać na PW.

pdzran
05-12-2007, 12:19
Ok , pomysle.
Podjade do sklepu obejrzec Panasonic'a i Canon'a.
Widzialem fotki na dpreview i nie szumi jakos tragicznie , sa wystawione fotki przy ISO 400 , 800 - jak je po swojemu odszumilem to nawet elegancko wygladaja.

Pawel

pdzran
07-12-2007, 22:58
Juz prawie zdecydowalem sie na Lumix'a ale zobaczylem, ze jest soft do Canona, ktory odblokowuje RAW, nawet na aparacie sa gry ;)
Czy uzywa ktos tego softu w jakimkolwiek aparacie Canona (jest wersja do wielu modeli) ?
Jesli bylby RAW to wzialbym pewnie S3 , jesli nie to FZ8 moze FZ18.

Pawel

Don_Pedro_123
07-12-2007, 23:10
S3 nie robi w RAW-ach, ale w jpg. Ale soft jest...